Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyJoi Iul 28, 2011 1:12 pm



Ne-am intalnit astazi, intr-o prima intrunire...un prim pas, o picatura intr-un ocean, oricum mai mult decat nimic !

Am fost in jur de 20 de persoane...nici nu ma asteptam la mai mult pentru ca a fost o intrunire-fulger, organizata in urma numeroaselor sesizari disperate ale oamenilor care nu mai suporta abuzurile angajatilor primariei...o intrunire de urgenta anuntata doar prin telefon...multi erau plecati inafara localitatii sau cu alte probleme si nu au putut fi prezenti.
Desigur, nimeni de la primarie...si de ce ar fi??


Care a fost urgenta?...nu cred ca vreti sa stiti...hingherii trimisi de primarie au inceput o razie puternica in oras....au strans tot...nu, n-ati inteles...au strans TOT !!!!!.....adica si cateii cu crotal, munciti de vier pfoten !

revin mai tarziu cu detalii si poze....sunt extrem de trista...si realitatea este ca nu doar autoritatile sunt vinovate ci si oamenii...cei care nu mai au loc pe pamantul asta, de caini !!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyJoi Iul 28, 2011 2:09 pm

Cum se poate asa ceva?Si nu putem face nimic? No No No No
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Detalii   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyJoi Iul 28, 2011 3:54 pm

Unde au dus cateii? Stiti?
Ce se va intampla cu ei? cam cati cateii sunt , adica erau pe strazi in Moinesti?
Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit si mia-a stat plansul in gat?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Altele   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyJoi Iul 28, 2011 4:06 pm

Si mie mi-au luat de pe strada catei care nu aveau crotal dar i-am sterilizat la cabinete particulare. Cand i-au luat au spus ca ii duc pentru crotaliere si microcipare si trebuie sa vin dupa ei sa semnez si mi dau inapoi. Poate daca va duceti mai multi dupa ei ii puteti aduce inapoi.
Si Andreea a avut asemea incidente in Onesti. Acolo in Onesti este aproape imposibil sa ii iei inapoi . Andreea nu s-a lasat pana nu a reusit sa scoata de acolo pe Stela , o catea luata cu pui cu tot sub ochii ei. a fost o tragedie cu aceastacatelusa si multi alti catei din onesti. In Onesti nu este niciun catel pe strada. Sunt dusi intr-un loc ferit de ochii tuturor si sunt lasati sa se manance intre ei.
Norocul Stelei a fost ca a avut pui si a fost pusa separat. Andreea a facut multe demersuri sa o scoata dar nu a avut succes. Un om de suflet a riscat si a scos-o de acolo rupand gardul , dar puii erau toti morti in cusca. Acum Stela este in adapostul de la Comanest si este bine alaturi de alti 24 catei din Onesti in acest adapost si apoi sterilizati de Vierpfoten dusi tot de Andreea acolo in adapost.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyJoi Iul 28, 2011 6:08 pm

Nu o sa-i omoare nui asa? Sad Sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyVin Iul 29, 2011 7:38 am

offf.....sper sa nu ii omare...Sad(( zicea doamna aceea ca niciun catel din cei sterilizati de la lucacesti nu mai este
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyVin Iul 29, 2011 8:24 am

DAR AU FOST STERILIZATI DE CE IAU LUAT? Shocked
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyVin Iul 29, 2011 8:29 am

poi asta ne intrebam si noi....
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyVin Iul 29, 2011 8:33 am

Pai cum adica noi ii sterilizam si ei ii iau! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyLun Aug 01, 2011 7:33 pm

din pacate , da.....insa nimeni nu a vazut nimic si ca urmare, nimeni nu recunoaste....

cei veniti la intrunire erau revoltati pe buna dreptate...insa nici unul nu avea probe !!!!..adica POZE !!!!...acum avem la indemana telefonul si e simplu sa facem poze...in loc sa ne certam cu ei, mai curand, fie de pe strada fie de la geamuri, FILMAM si FACEM FOTOGRAFII !!! ...zadarnice sunt vorbele si revoltele daca nu avem dovezi palpabile ... nu cred ca doar simpla marturie are vreo greutate intr-un eventual proces !

macar de acum incolo sa fim mai vigilenti...sigur, cei care locuiesc in oras !!


Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Resizeofsany0001

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Resizeofsany0002

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Resizeofsany0003

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Resizeofsany0005

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyMier Oct 28, 2015 2:14 pm

Acolo unde se implica tinerii, poate, poate se mai schimba lucrurile...in sfarsit cei suparati pe situatie se mobilizeaza!

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/imagini-tulburatoare-cu-caini-chinuiti-si-infometati-in-adapostul-din-moinesti-cum-raspund-autoritatile-acuzatiilor.html

........................................


the youth fight again the murder in Moinesti !! I just hope that things will go in a good direction from now !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! EmptyDum Feb 14, 2016 6:09 pm



SEMNATI IMPOTRIVA EUTANASIERII CAINILOR DIN MOINESTI !!

http://www.petitions24.com/impotriva_eutanasierii_dupa_14_zile_la_adapost_public_moinesti

............................................................................................


sighn against to kill the strays from Moinesti !!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !! Empty

Sus In jos
 
Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Este aceeasi dragoste pentru animalele abandonate ?Dragostea pe care o avem si cu animalele noastre?
» pentru toate animalutele
» Animalele din Valea Doftanei
» religiile, omul si animalele
» copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: