Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE EmptySam Aug 13, 2011 1:16 pm

Deschid acest subiect pentru ca primesc prea multe mailuri carora nu reusesc sa le raspund si uneori nici nu vreau, veti intelege in curand DE CE?
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: "Un prost arunca o piatra in apa si zece intelepti se chinuie sa o scoata."   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE EmptyLun Aug 15, 2011 7:09 am

De exemplu, aici https://animalutze.catsboard.com/t155-caii-tratati-ca-niste-obiecte am postat apelul AneiMaria din Cluj. Am invitat-o sa ni se alature pe acest FORUM dar...nimic pana in prezent!

In 21 iulie primeam acest mail:

"From: iliescu cristina <gardenia742001@yahoo.com>
To: frincu_violeta@yahoo.com
Sent: Thursday, July 21, 2011 2:57 AM
Subject: pui pisica

Buna ziua

Va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu postarea unui anunt de adoptie pisici sau cu gasirea unor stapani. Saptamana trecuta, vineri mi-au fost aruncati peste gard 4 pisoi intr-o stare deplorabila . I-am ingrijit, deparazitat, le-am tratat conjunctivita iar acum trebuie sa le gasesc pe cineva sa-i ia. Ma consider o persoana responsabila in relatia cu animalele pe care le am (deja am adoptat 3 caini si o pisica pe care i-am si sterilizat), insa situatia nu imi permite sub nici o forma sa ma ocup de ei (sotul meu este foarte grav bolnav , am un baietel de 3 ani care ma solicita asa cum numai un baietel de varsta lui o poate face si timpul care imi ramane in afara sustinerii financiare a familiei este extrem de limitat sau deloc). Nu ii pot pastra. Imi este foarte mila de ei . Astazi m-a sunat o persoana care nu a facut decat sa imi faca si mai mult rau - initial mi-a cerut 2 pui, ulterior s-a razgandit. (mi-am creat niste asteptari si dezamagirea a fost foarte mare).
Va multumesc pentru timpul si rabdarea citirii acestui mesaj.
A dumneavostra cu speranta,
Cristina Stoica
0722 568 277"


Raspunsul meu :

"Message bodyhttps://animalutze.catsboard.com/f8-adopii-donaii-animlutze

Buna dimineata,
te rog intra pe forumul nostru si posteaza anunturile pentru adoptii. Vezi acolo si cateva exemple! Daca nu reusesti ia legatura cu Carmen , de pe forum care este foarte priceputa in astfel de anunturi.
Te asteptam cu drag!
Din ce oras esti?"

Oare ce gandesc toti cei care imi scriu? Ca nu am altceva de facut in viata decat sa urmaresc apelurile lansate de ei si apoi abandonate?!
Un proverb romanesc spune: "Un prost arunca o piatra in apa si zece intelepti se chinuie sa o scoata."
Dragii mei, gasiti-va alta balta! A mea a secat...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: Re: APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE EmptyMar Aug 16, 2011 12:24 pm

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Resizeofp7160120

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Resizeofp7160125

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Resizeofp7160126

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: Re: APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE EmptyMar Aug 16, 2011 12:35 pm

suspectez ca astfel de apeluri nu sunt din partea unor pesoane dispuse sa lupte pana la capat pentru cazurile semnalate !!

mai sunt pe forum astfel de semnale care s-au tras dar au ramas...trase !...finalitatea e in vant !...pacat de animalutzele respective care se chinuie pana cineva cu disponibilitate sufleteasca, va actiona...nu e vorba de timp....timp nu are nimeni !

si astfel de apeluri nu trebuie sa se faca pe mailuri ci sa fie facute publice !!!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: Re: APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE EmptyDum Aug 21, 2011 5:49 am

Un alt apel primit in 28 iulie si...pierdut!

"Buna ziua , incep acest mail cu scuzele de rigoare deoarece nu stiu daca ma puteti ajuta in aceasta problema sau daca este de competenta dumneavoastra dar aceste adrese de mail le-am gasit la o simpla cautare pe internet , daca stiti cumva o alta institutie care poate rezolva aceasta problema am rugamintea sa dati farward acestui mail

- de doua zile un catel zace linga bordura ( probabil lovit la picioare de vreo masina) pe str care face legatura intre bul Kiseleff si bul Aviatorilor pe str Arhitect Ion Mincu , acel catel zace in soare de doua zile fara apa sau mancare probabil asteptand sa moara chiar nu il poate ajuta nimeni .. sa il duca intr un adapost sau macar o cana de apa , stiu ca exista cateva fundatii si organizatii pt protectia animalelor care l ar putea ajuta dar nu stiu unde pot apela

Va multumesc si inca odata scuze daca nu am nimerit unde trebuia dar daca stiti alta institutie care poate ajuta dati un farward este pacat de acel suflet sa moara in agonie fara a incerca macar sa il ajutam " Toni Minea toni.minea@tbicredit.ro

Yoana are dreptate: aceste apeluri trebuiesc adresate institutiilor, organizatiilor, asociatiilor si nu persoanelor private. Puse pe forumuri si nu trimise pe mailuri personale! Si apoi urmarite pana la finalizare...
Eu nu am timp sa citesc si sa raspund la toate mailurile, cred ca nici voi si multe ajung chiar in spam...
Sus In jos
Continut sponsorizat





APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty
MesajSubiect: Re: APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE   APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE Empty

Sus In jos
 
APELURI DISPERATE SI...ABANDONATE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Este aceeasi dragoste pentru animalele abandonate ?Dragostea pe care o avem si cu animalele noastre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Diverse-
Mergi direct la: