Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Afectiune la coloana vertebrala pisoi

In jos 
+5
Denyssuka
Spinu Patricia
yoana
Carmen
simona
9 participanți
AutorMesaj
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 9:20 am

Povestea lui : a fost gasit abandonat,plin de viermi,plangand dupa ajutor pe strazile Bacaului.Dupa cum se poate vedea din poze are o afectiune la coloana vertebrala, fapt ce il impiedica sa mearga.Practic, se taraste.Oameni cu suflet mare l-au ajutat pana acum cu donatiii pt tratamentul de rigoare,dar are nevoie in continuare de cure medicale.Tratamentul e facut la clinica Provet din Bacau,costul acestuia fiind de 25 Ron/zi. Apelam la bunavointa voastra si va rugam sa contribuiti cu orice suma,indiferent de mica,la recuperarea acestui motanel. Nr. de contact 0740070682 sau 0756415310.
Afectiune la coloana vertebrala pisoi 206013_205925719465041_100001428434348_578628_1796219_n1
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Despre ajutor   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 9:58 am

Ar fi bine daca ai putea sa dai aici un cont bancar. Poate cineva mai cu dare de mana poate sa te ajute consistent.
Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 2:22 pm

simona, te ocupi tu de caz???...cine gestioneaza situatia??...e vorba si de increderea pe care ar trebui s-o avem atunci cand donam...

cine ne va tine la curent cu situatia si evolutia micutului???

este exact ce spunea violeta aici:

https://animalutze.catsboard.com/t175-apeluri-disperate-siabandonate

se fac apeluri, si raman in vant !!!

unde mai pui ca am ajutat odata un caz asemenator, doar ca era catel, si dupa ce lumea a trimis bani, catelul a fost.....EUTANASIAT !!!!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 5:32 pm

Oooo nu!Am mai vazut un pisic la fel numai ca intr-o zi a disparut sper sa traiasca! Sad Sad Crying or Very sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 5:39 pm

Imi pare rau Sad
Eu am gasit o pisicuta cu raie (asa cred) am dus`o acasa , am fost la veterinar si a doua zi a disparut Evil or Very Mad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 5:46 pm

Si o poza Sad Mai am dar trebuie sa le caut Very Happy

Afectiune la coloana vertebrala pisoi 3fotografie0602

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 6:13 pm

Vai de mine ce groaznic! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Shocked
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 14, 2011 6:19 pm

Da Sad offf Mad
Sus In jos
Yamuna.Taro
Membru Forum Animalutze
Yamuna.Taro


Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: PISICELUL CU COLOANA AFECTATA   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyLun Aug 15, 2011 6:19 am

Din pacate nu am bani sa ajut, dar va pot da o sugestie: rugati-va la Sfantul modest sa se gaseasca oameni care sa doneze pt el! si, evident, sa fie trimite saptamanl poze cu el, a.i. sa aiba lumea incredere ca banii sunt folositi pt el. Trebuie fotografiat contul in care sunt depusi, extrasul de cont+chitantele platii la vet. Trebuie facut un cont de PayPal, caci comisionul la depunere si retragere in el este mai mic decat un ncont bancar obisnuit. Si cont pe FB, sunt multe grupuri de animalute acolo. DOAMNE, BIETUL pisicel!!!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyLun Aug 15, 2011 12:56 pm

Buna
Nu , nu ma ocup eu de caz , am primit anuntul pe fb si l-am distribuit si eu mai departe .I-am trimis mesaj doamnei care are pisica , sa imi spuna daca are cont unde se pot dona banii si sa faca public orice donatie .
Va voi tine la curent cu starea micutului.
Sus In jos
pantellutza




Mesaje : 2
Data de inscriere : 16/08/2011

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 6:01 am

Buna dimineatza....multumesc mult pt ceea ce faceti....din pacate nu avem cont de Paypal...pana acum toate donatiile le-am primit de la binevoitori care au vazut pisicul si care au dorit sa contribuie....pot sa va spun ca pana acum cheltuielile au fost urmatoarele: 50 ron radiografiile, 125 ron tratament primele 5 zile, iar acum continuam cu 15 ron/ zi pt alte 5 zile. nu mai spun de benzina, papita, scutece....am reusit sa strangem cam 80 de ron, restul i-am pus eu cu Laura,din banii de intretinere. oricum, va asiguram ca toti banii primiti au fost cheltuiti in folosul pisicutului, care spre bucuria noastra face progrese
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 7:05 am

se pare ca doamna care il are in grija pe pisoi a raspuns aici Smile .eu am sa promovez anuntul si pe fb , poate o sa reusim sa il ajutam cumva pe mititelul acesta .
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 10:54 am

asa arata motanelul dupa o saptamana de tratament , inca mai are nevoie de injectii pt a-si reveni complet
Afectiune la coloana vertebrala pisoi 300727_207174032673543_100001428434348_582366_3983092_n
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 11:12 am

Dragu de el Wink
Sper sa se faca bine Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 12:34 pm

Face progrese mari!!! Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 2:15 pm

update 17:14
mesaj primit de la Adina
Adina Laura Harabagiu multumim Oanei Sandu pt suma donata (50 RON) si tuturor celor care au contribuit la recuperarea pisicutului pana acum
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 2:52 pm

bravo, bravo...deci micutzul nostru "functioneaza" !!??

atunci, pentru stradania lor, si pisele simonei si pantellutza cu micutzul bolnavior vor primi papa!!!!....de la violeta si GOZH !!!!! cheers

ideea este ca nu stiu cand ajung in bacau... Rolling Eyes
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 4:34 pm

multumim violeta , GOZH si yoana
va voi tine la curent cu starea micutului Smile
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 6:03 pm

am revenit cu un nr de cont :Titular cont :Caseriu Simona Georgiana , Numar de cont :RO05INGB0000999902563173 sau paypal:simona_bb05@yahoo.c​om , fiecare banut donat in cont va fi justificat , se vor face update-uri permanente pana la vindecarea pisoiului .multumim
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMar Aug 16, 2011 7:14 pm



ce banca-i asta???

nu pot prea mult dar iti voi da si eu ceva cand ne intalnim...succes mult !!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMier Aug 17, 2011 7:12 am

ING BANK Smile MULTUMIM
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: O minune   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMier Aug 17, 2011 4:13 pm

Domnul sa va binecuvanteze pe toti!
Dac va fi nevoie eu am sa ma ocup de anuntul pentru adoptie.
I love you
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyJoi Aug 18, 2011 2:02 pm

NINETA BANATEANU A DONAT PRIN PAYPAL 10,00 USD , A FOST OPRIT COMISON DE CATEA BANCA 2.5 USD , DISPONIBILI MAI SUNT 7.5 USD
MULTUMIM FRUMOS
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyVin Aug 19, 2011 10:58 am

multumim domnului Ionescu Razvan Mihai pentru donatia de 50 lei:)
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyVin Aug 19, 2011 11:04 am

Mai sunt si oamenii buni pe aceasta lume Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Aug 21, 2011 7:31 pm

Multumim D-lui Sebastian care a donat 50 ron si care s-a oferit sa ajute cu transportul la Iasi, multumim unei doamne care doreste sa isi pastreze anonimatul pentru donatia facuta -30 ron , si multumim violeta , GOZH si yoana pentru papica donata Smile.
Maine vin cu vesti noi despre pisu , miau miau Smile.
Sus In jos
pantellutza




Mesaje : 2
Data de inscriere : 16/08/2011

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyLun Aug 22, 2011 9:03 am

ati fost grozavi cu donatiile, multumim din suflet.....Whiskas e un neastamparat, plin de viata, alearga in felul lui cu piciorusele in toate partile, dar e fericit si multumit de noua viata primita. e un scumpel hotoman, cu o personalitate puternica....pe motanul meu Zuzu l-a pus la punct Smile)) si pe toate pisicile de la bloc le santajeaza emotional Smile)))..........cat de curand voi posta si un video sa vedeti progresele facute. miau miau
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyLun Aug 22, 2011 11:03 am

Ce veste minunata!! I love you I love you Razz Razz Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyLun Aug 22, 2011 12:53 pm

da!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyMier Aug 24, 2011 6:04 pm

foarte minunata vestea Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptySam Oct 08, 2011 7:17 pm



simona sau "pattelutza", ce mai face piticul????..dupa atat timp...sper ca e bine !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyDum Oct 09, 2011 5:34 am

sper sa fie bine....
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi EmptyJoi Oct 27, 2011 5:39 pm

am primit mesaj de la fata care il are in grija:"cu multa rabdare,dragoste,tratament corespunzator si-a revenit.nu merge perfect,dar zburda ca un calut"
Sus In jos
Continut sponsorizat





Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty
MesajSubiect: Re: Afectiune la coloana vertebrala pisoi   Afectiune la coloana vertebrala pisoi Empty

Sus In jos
 
Afectiune la coloana vertebrala pisoi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» 5 fetite in cautare de casuta
» adoptati un pisoi negru
» Devotament fără margini: Gestul impresionant pe care un pisoi îl face în fiecare zi la mormântul stăpânului său - FOTO

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: