Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Cea mai batranica pisicuta !!!

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 8:09 am



propun un nou topic si cine are curajul, sa posteze !!!! Very Happy

sa vedem cine a reusit sa ingrijeasca atat de bine o pisica, incat sa o aduca la o varsta cat mai inaintata !!...iar daca a reusit sa o treaca macar de 10 ani, atunci sa ne si deconspire "metodele" pe care le-a folosit !

topicul poate avea si aspect de...CONCURS !!!....cine are cea mai batrana pisicuta, va primi...felicitari !!! Razz


voi incepe eu...si sper sa nu descurajez pe nimeni ! Razz

pisulina mea, babutza, se numeste kyky...este o babuta de 14 ani, care, cum mai spuneam si alta data, are dantura atat de buna, incat roade si acum ciolanele !...

am cules-o de cand era cat un pumn, din gradina vecinului....fusese aruncata acolo, o puiuta alba si tipatoare, cu ochi(pe atunci) albastri !
ne-a cucerit din prima, cu "salbaticia" ei: s-a dat la noi atunci cand am vrut s-o mangaiem in timp ce manaca ... Laughing manca atat de lacom cand am pus-o prima data la "masa", incat, de mila, am vrut s-o mangai dar nu mi-a acceptat oferta ! Laughing m-a marait amenintator, gandind ca vreau sa-i iau castronelul...si nu era mai mare decat un pumn..(hai, doi)...apoi, ne-a picat draga cand, dupa ce a papat bine, s-a dus direct la scurgerea de la baie...ca sa...stiti voi ce... Smile

kiki a ramas asa cum e fost de mica...o bătăuşă !! Laughing nu e o iubareata, nu sta la mangaiat iar in brate nici atat !!...doar cateodata, o mangai un pic, ea rezista putin,, insa cand a marait trebuie sa stiu ca e de rau: semnal de atac !!

iat-o si pe batranica:

in vara aceasta, tolanita, la.....plaja !!

Cea mai batranica pisicuta !!! 98776098

Cea mai batranica pisicuta !!! 98776098

Cea mai batranica pisicuta !!! 61612050

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 12:11 pm

SE VEDE DUPA OCHI CA NU E ASA DE BLANDA.DAR TREBUIE APRECIAT CA EA SE STRADUIESTE SA FIE SOCIABILA CHIAR DACA NU II PREA IESE.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 1:10 pm

CE MUMOASA ESTE!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Pisica Roza   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 2:16 pm

Eu am o pisica care are acum 14 ani. O cheama Roza.
Acum 12 ani stateam tot la bloc dar in alt bloc. O d-na din bloc avea 5 pisici si cand a decedat familia le-a dat pe toate afara in jurul blocului. Una dintre pisici o chema Pamela. Nefiind castrata Pamela a inceput sa faca pui. Pamela era o pisica de talie mare, alba cu doar o pata neagra pe cap. Pe atunci aveam in casa doar o pisica PiKy. Roza a fost unul dintre puii lui Pamela. Venea la mine in casa (stateam la parter) si ii manca mereu mancarea pisicii mele din casa Piky. I-am pus numele de Roza pentru ca aveam impresia ca blanita ei era roz dar de fapt era putin murdara.
La Clinica Ilioara din apropierea casei a inceput o campanie de sterilizare gratuita a cainilor si pisicilor comunitare. Opera vestitul medic Harbuz Liviu, acum mare om politic si de afaceri. Am dus atunci la sterilizat: pe Piky, din casa, pe Pamela si pe Roza. Roza avea atunci deja 2 ani si facuse deja 2 randuri de pui. In acea perioada Piky avea 5 pui si Roza 3 pui. Asa ca aveam la mine in casa 3 pisici castrate dintre care 2 cu pui. Campania de sterilizare a durat doar putine zile si de aceea a trebuit sa le castrez desi inca sugeau puii la ele. Dupa operatie puii au supt in continuare.
Pe Pamela o tineam intr-o debara mare pentru ca era mai fioroasa. Pamela nu avea atunci pui.
Roza a facut in acea perioada otita uriculara (raie in urechi) care se trateaza foarte greu si in mult timp. Si asa Roza a ramas in casa alaturi de PiKy.
Lui Pamela si la toti puii le-am gasit adoptatori.

Cea mai batranica pisicuta !!! Roza640x480



Cea mai batranica pisicuta !!! 1640x480g

Roza a stat deci doi ani afara si de aceea s-a imunizat destul de bine. Nu am avut probleme grave de sanatatate decat o singura data a fost grav racita si era sa moara dar am salvat-o. Asta cam acum doi ani.
Era foarte grasa dar de cand am adus si alte animale in casa a slabit si acum este normala ca si talie.
Roza doarme noaptea cu mine sub plapuma.
Catelul Onciu si motanul Tomita o cam alearga dar nu au fost incidente grave si ea s-a obisnuit ca nu mai este sefa casei.
Roza nu este pretentioasa la mancare. Se mai urca pe masa si fura carnita.
Aceasta este ROZA.
I love you

Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 3:02 pm

Sunt superbe amandoua I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 3:24 pm



pai hai, catalina, si tu !!!...nu cumva ai acolo, in brate , tot o pisulina asa mai "in etate"???


si carmen, hai ca mai lovit !! Laughing de doua ori:mai intai ca , desi banuiam ca imi vei face concurenta serioasa, nu ma asteptam sa fii la egalitate !!! si mai apoi, ca scumpica de roza, seamana atat de bine cu fiica lui kiki, katiusha !!!!...katiusha are 13 ani...cum ii fac niste poze "comerciale", cum o plasez pe topic ! Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 3:27 pm

Sunt frumoase amandoua doar ca nu stiu care este varsta maxima la care poate ajunge o pisica.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Oct 26, 2011 3:39 pm

Cred ca pisicile traiec in jur de 15-20 de ani dar am citit undeva ca au ajuns ca niste pisici sa traiasca si pana la 30 de ani! affraid
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 1:28 pm

pe locul al 2 lea....katiusha !!!!....fiica, din primele generatii, a lui kiki !...are in jur de 13 ani !

carmen, oare cu cine seamana??? (desi nu e nici un grad de rudenie) Very Happy

Cea mai batranica pisicuta !!! Kat3k

Cea mai batranica pisicuta !!! Kat4

Cea mai batranica pisicuta !!! Katid

Cea mai batranica pisicuta !!! Kati1

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 1:44 pm

E foarte frumoasa si foarte bine ingrijita. Very Happy Wink
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 3:08 pm

Seamana cu Roza!!Sper ca si a mea sa implineasca minim 28 de ani!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 3:28 pm

a mea are 8 ani... deci nu intra in concurs I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 3:59 pm

Mai asteapta ca va intra!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMier Noi 09, 2011 4:23 pm

Va intra ... cum sa... o sa o tin pana atunci si o sa ingrijesc...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! EmptyMar Iun 26, 2012 12:39 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat





Cea mai batranica pisicuta !!! Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai batranica pisicuta !!!   Cea mai batranica pisicuta !!! Empty

Sus In jos
 
Cea mai batranica pisicuta !!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)
» Pisicuta Biluta ! :3
» Pisicuta Mili!
» PISICUTA Cici
» Ketty , pisicuta mea.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: