Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Metisii - o parte din viata noastra

In jos 
+4
stefanyafelea
yoana
claudia btzt
Denyssuka
8 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyVin Apr 27, 2012 8:07 am

Rexu` meu I love you
Metisii - o parte din viata noastra Thumb_fotografie-1007_600x500
Metisii - o parte din viata noastra Thumb_fotografie-1116_600x500
Metisii - o parte din viata noastra Thumb_fotografie-1119_600x500
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyVin Apr 27, 2012 10:29 am

ce ochi dulci are!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyVin Apr 27, 2012 2:43 pm


da, e posibil sa fie un metis de ciobanesc de bucovina....adica se va face maricel si bun de paza....

sa-ti traiasca, e simpatic asa cum sunt toti prichindeii de animalutze !!...si acum cati catei mai ai???

Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyVin Apr 27, 2012 3:02 pm

1...2...3...7 Very Happy. Cred ca este metis,metis..a fost gasit pe camp..sau este posibil, dar mie imi este indiferent.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyVin Apr 27, 2012 8:01 pm

wow!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 4:00 pm

Exclamation
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 4:16 pm

ce frumos e!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 4:41 pm

Very Happy
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 4:42 pm

Multumesc!
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 8:20 pm

beautiful doggie
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 8:29 pm

Thanks
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Apr 30, 2012 8:39 pm

you can train the dog because he are young
Sus In jos
http://www.gozh.nl
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMar Iul 10, 2012 5:56 am

cred ca ar fi bine sa incepi prin a da drumul doar la cate o gaina, doua si sa-l urmaresti cum reactioneaza !

si obligatoriu, stai cu ei ! (catel si gaini la un loc )...cum incearca sa se dea la ele, cum strigi la el si-l certi !...insa daca gainile fug, atunci il starneste sa le alerge si implicit sa le atace...sper sa reusesti...daca nu, gainile sa stea in tarcul lor !

PS redimensioneaza corect, pozele, deny !
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptySam Sept 15, 2012 4:29 pm

Cu ce a gresit acest catel ca sa fie tinut in aceste conditii?

Atașamente
Metisii - o parte din viata noastra Attachment1_fotografie-0004.jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(112 KB) Descarcat de 0 ori
Metisii - o parte din viata noastra Attachment2_fotografie-0001.jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(107 KB) Descarcat de 0 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptySam Sept 15, 2012 5:46 pm

Nici un animal nu merita asa ceva. Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyLun Sept 17, 2012 6:03 pm

Vai Sad!!!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptySam Sept 22, 2012 4:14 pm

Vecinii mei nu vor sa renunte la el, din pacate ...dar mi-au promis ca o sa-l dezlege si o sa-i mareasca portia de mancare. Cand o sa merg la tara o sa-i cumpar o pastila de deparazitare, un sac de hrana ptr. caini si niste vitamine...cu prima ocazie cand merg cu masina mea (adica cand merge tati cu mine) o sa-l luom pentru un control la veterinar. Mai mult nu pot face...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptySam Sept 22, 2012 5:51 pm

Este foarte mult ceea ce faci. I love you I love you sper sa fie bine . Sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMar Oct 16, 2012 8:42 pm

Rex a fost otravit pe motiv ca latra prea mult si n-o lasa pe vecina sa doarma... eu pur si simplu m-am saturat de lumea asta, nu mai vreau sa am de aface cu aceste persoane...
Cu gura ei a recunoscut ca a aruncat o bucata de carne otravita, din motiv ca, cainele latra toata noapte. Nici macar nu s-a plans pana in momentul cand a venit la poarta si i-a spus bunicii condoleante pentru caine si ca are si ea de aface cu moartea lui ca cica o trezea vezi Doamne noapte Mad Atunci bunica si-a dat seama de ce cainele nu latra impreuna cu ceilalti la poarta (cand a strigat acea vecina).
Mai mi-a spus acum ceva timp de ce `colectionez` maidanezii si ii duc la bunica-mea sa-i urle ei in cap si de ce nu-i opresc la mine....ca de ce nu duc un caine bun (bineinteles de rasa, ca daca e de rasa ea considera ca e mai bun) si sa termin tot circul asta.
Mi-am pastrat calmul si i-am spus cu frumosul `Tanti, un caine nu conteaza ca e de rasa sau nu e, pot fi buni si metisii mei, conteaza stapanul, nu cainele`. S-a uitat la mine si a inceput sa rada, apoi eu i-am dat `saru-mana` si am intrat in curte plina de nervi....pff, eu credeam ca doar oamenii de la orash au aceste probleme, dar se pare ca si la tzara e la fel.
Abia astept sa merg eu acolo, numai sa vada ea...crede ca a scapat, se inseala, chiar eu am rugat-o pe bunica sa nu-i zica nimic ca sa am eu onoarea s-o fac...
In aceste momente uit de tot, si de rusine si de diferenta de varsta. Am respectat-o pana in momentul cand a venit la poarta mea sa-i spuna bunicii nesimtirea de care da dovata, dar acum e vai de ea, nici nu stiu cu cine se pune cand e vorba de animale.

Rip Rex!
Metisii - o parte din viata noastra Thumb_fotografie-1119_600x500
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMier Oct 17, 2012 12:11 pm

Ce om mai e si asta Shocked cata rautate in aceasta femeie. Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMier Oct 17, 2012 1:13 pm

Sad ce trist Sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMier Oct 17, 2012 1:24 pm

denisa, nu lasa situatia asa !!!...femeia aia va si sfideaza prin faptul ca a recunoscut crima...si ceea ce e mai rau, e ca oricand poate repeta figura, chipurile sa faca ea ordine in curtea voastra...in occident, un om de acest gen ajunge dupa gratii !!!....la noi se mai si lauda cu fapta !?....nu-i permite, fa reclamatie la politie !...a doua oara s-ar putea sa nu-si mai permita !

mai sunt si altii care au auzit lauda ei?...sau doar bunica !?


INSA nu pot sa nu-ti atrag atentia ca patrupedele astea trebuie puse un pic la respect !!!.....personal eu nu-i las pe ai mei sa latre aiurea !...daca incep vreo repriza , ies la ei si ii cert !....acum sunt destul de dresati, si nu mai (prea) latra fara sens . (decat rar, insa chiar si atunci strig la ei si nu le permit).....sincer nici mie nu-mi place sa latre cainii vecinilor...mai ales noaptea !!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMier Oct 17, 2012 3:38 pm

Asa e nu e bine sa larte aiurea si mult dar nu sa le faca asa ceva bietilor catei. Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra EmptyMier Oct 17, 2012 3:51 pm

Parerea mea este ca un caine nu latra din prostie sau degeaba,are el vreun motiv!
Ori ii e foame,ori sete,ori vede alti catei,ori alte pisici,ori de ce nu, si hoti!
Dar un vecin nu are dreptul sa se atinga de cainii tai,caini mei ,proprietatea mea,nu le dadea ea de mancare,atunci cand le va da ea de mancare atunciface ce vrea,DAR NU CRIMA!
A si la mine cand latra cainii mei noapte e de jale ca tre sa ies cu haragu in mana (regionalism)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Metisii - o parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Re: Metisii - o parte din viata noastra   Metisii - o parte din viata noastra Empty

Sus In jos
 
Metisii - o parte din viata noastra
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Angora turceasca
» Amarati o viata, chinuiti la plecare...
» Viata la tara si animalutele de care am grija

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: