Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 user blocat

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

user blocat Empty
MesajSubiect: user blocat   user blocat EmptyJoi Aug 12, 2010 10:39 am

In urma atentionarii private care nu a fost, se pare, citita cu
suficienta responsabilitate, userului "adriana" i s-a blocat accesul pe
forum!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat EmptySam Aug 14, 2010 10:19 am


in caz ca sunt persoane care nu au inteles, specific faptul ca nimeni nu doreste prelungirea si aici a unui conflict care pe ecosapiens a degenerat in calomnii si vulgaritati incalificabile..de altfel, accesul userului "adriana" a fost permis, numai in conditiile in care nu va face atac la persoana si nu va reaminti pe cei/cele cu care dansa are conflicte personale, lucruri care nu fac obiectul forumului !

calomnia si atacul la persoana sunt aspecte pe care nici un forum nu le permite- cu atat mai mult cu cat persoana calomniata nu este de fata !

in continuare, insa, cei doritori sa ajute animalutele adrianei, o pot face ! -- pe acest topic sunt specificate si conturile bancare in care persoanele doritoare pot depune spre folosul acestor animalute !

https://animalutze.catsboard.com/forum-f1/batrana-si-neajutorataaruncata-in-strada-t31.htm#341

Sus In jos
rozalia




Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/08/2010

user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat EmptyVin Aug 20, 2010 9:12 pm

yoana a scris:

in caz ca sunt persoane care nu au inteles, specific faptul ca nimeni nu doreste prelungirea si aici a unui conflict care pe ecosapiens a degenerat in calomnii si vulgaritati incalificabile..de altfel, accesul userului "adriana" a fost permis, numai in conditiile in care nu va face atac la persoana si nu va reaminti pe cei/cele cu care dansa are conflicte personale, lucruri care nu fac obiectul forumului !

calomnia si atacul la persoana sunt aspecte pe care nici un forum nu le permite- cu atat mai mult cu cat persoana calomniata nu este de fata !

in continuare, insa, cei doritori sa ajute animalutele adrianei, o pot face ! -- pe acest topic sunt specificate si conturile bancare in care persoanele doritoare pot depune spre folosul acestor animalute !

https://animalutze.catsboard.com/forum-f1/batrana-si-neajutorataaruncata-in-strada-t31.htm#341


in regulamentul de inscriere pe forum,nu este specificat acest lucru.Sint forumuri unde se specifica ca se permit si injuraturile,daca nu se adreseaza cuiva,iar cineva poate fi banat o perioada,sau scos daca incalca reguli repetat.In regulamentul acestui forum scrie ca un mesaj poate fi sters,sau editat,nu am vazut la inscriere specificat ca poate fi scos cineva ca indrazneste sa critice,nu am inteles unde e calomnia,mai ales ca sint 3 topicuri unde chiar moderatorul il critica pe Ionut,asta vorbind de acuze la adresa cuiva care nu se poate apara...poate ca si econinja va fi scos daca mai critica pe cei de pe forum care consuma carne,sa nu fie vazuta ca o ofensa personala...Si nu am inteles unde este cea mai mare greseala,o pomenire in treacat a cuiva nenominalizat,care hartuieste si calomniaza peste tot,in prezent,chiar si pe un blog privat?cum pe ecosapiens sint atitia voluntari,si unii rauvoitori,care mai furau si identitatea,de unde se stie aici despre cine e vorba?ce parere au ceilalti de pe forum?merita efortul de a scapa de un membru de pe forum,exasperat de acest comportament care face rau propriilor animale,pentru ca oamenii nu stiu ce sa mai creada?
De ce nu sint inchise si topicurile unde se cere ajutor pentru animale?deci cineva e scos de pe forum ca ar calomnia,si nu merita luat in seama,dar daca vreti sa ii ajutati animalele,n-aveti decit...dar cum o sa mai ajute cineva cind nu are datele de contact cu cine sa comunice,sa stie ce se intimpla in continuare si nu se mai poate accesa mp-ul?sint mult mai multe animale in tratament,doua pisicute nu au supravietuit,cu toate eforturile,o catelusa salvata cind urmau sa faca hingherii razie in zona ei, de o zi nu mai maninca.Deocamdata a fost deparazitata intern,un catel tuseste de mai mult de o saptamina,cu tot tratamentul,iar o pekineza batrina a intrat in calduri si imediat un caine mai mare ca talie s-a imperecheat cu ea,si e nevoie de alizin,care aici e f.scump...bani de sterilizare inhalatorie nu sint,chiar daca vet.se incumeta...apropo,draga de Pika,pomenita si aici,de ieri se pare ca a fost prinsa de hingheri,si nu se stie daca mai traieste.Nu facea nici un rau,o stiau toti copiii,din pacate nu am masina sa ajung acolo,iar aici rareori se baga cineva,desi peste tot sint masini,se pare ca numai cei cu caini de rasa umbla cu ele...hingherii cereau de obicei rascumparare,intre 100 si 150 ron,chiar daca nu sterilizeaza si infometeaza cainii pina la moarte...aici e o continua tragedie cu animalele,si oricit as vrea sa renunt suferinta lor imi da putere sa lupt...acum doua zile,inca 4 suflete de pisicuti ,prea mici sa se descurce singuri,au fost aruncati si ghiciti cine i-a luat...ramine de vazut cu ce vor creste,si daca se ofera altcineva sa ii tina,eventual daca se gaseste vreo pisica care alapteaza,ptr.ca laptele special care le place e destul de scump...sa ne auzim si de bine...pe vechiul id...
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat EmptySam Aug 21, 2010 4:17 am

Buna dimineata ! Eu propun sa i se acorde o a doua sansa Adrianei . Pe acest forum multe animalute si-au gasit un strop de hrana si fericire. Si ale Adrianei Rozalia au dreptul la o viata mai buna. Trebuie doar sa ne gandim la faptele bune si frumoase pe care fiecare dintre noi le facem , pe masura posibilitatilor noastre. Daca nu reusim intotdeauna sa rezolvam ce ne-am propus , din cauze independente de vointa noastra, sa nu fim criticati dar sprijiniti sa ducem mai departe lupta. Adriana a fost un exemplu ASA NU ! Cred ca acum si-a insusit invatamintele necesare continuarii drumului anevoios pe care singura si l-a ales in viata...PROTEJAREA ANIMALUTELOR NIMANUI...Carmen continua sa ramana exemplul ASA DA ! si multi dintre noi vom invata de la ea. Inca nu va pot scrie despre ultima ei "isprava" fara a-mi da lacrimile.Si nu este vorba de cainele lup ! Ne vom auzi....de bine....
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat EmptySam Aug 21, 2010 4:48 am

Mai am o propunere : sa folosim Cosul de gunoi! Pentru mesajele in care se aduc acuze sau critici nejustificate sau rautacioase la adresa altor persoane.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat EmptySam Aug 21, 2010 8:07 am


cu acordul membrilor, forumului, voi solicita adminului deblocarea "adrianei"....si cu conditia de a nu mai discuta pe forum "despre oameni" ci "despre animale" !!
Sus In jos
Continut sponsorizat





user blocat Empty
MesajSubiect: Re: user blocat   user blocat Empty

Sus In jos
 
user blocat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Arhivă-
Mergi direct la: