Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Boala de piele

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Boala de piele   Boala de piele EmptySam Ian 25, 2014 5:02 pm

Am o problema foarte grava cu pisicuta mea. De vreo saptamana , doua am observat ca pisica mea are foarte multe pete. Au inceput micute si acum sunt foarte mari si se extind peste tot.Cred ca e un fel de micoza. Vreau neaparat sa o duc la veterinar dar trec si prin niste probleme cu parintii. Tatal meu mai mereu lucreaza si "mama" mea vitrega e nebuna de tot, din cauza ei pisica mea are aceasta problema. Pisica mea avea niste purici si intr-o zi mi-a spalat-o si mi-a dato cu spray pentru insecte!!! imi venea sa innebunesc , cateva zile pisica mea nu mai manca mai deloc , nu se putea misca , nu se mai juca , nu mai statea cu mine , nu stiam ce sa mai fac sa o ajut. Nu vor sa ma ajute sa o duc la veterinar ca spune ca "si asa nu avem multi bani mai dam bani si pe pisica". Sunt disperata , am inceput sa strang bani si am sa incerc sa o duc luni la veterinar pentru o consultatie , dar nu stiu cum o sa fac rost de bani pentru tratament. Din cate am auzit e destul de scump...Va rog spuneti-mi niste tratamente sau daca ati trecut prin asa ceva cum ati rezolvat problema.A inceput sa-i cada peste tot : pe burta , picioare , gat , langa urechi si se extinde repede plus ca o si doare.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptySam Ian 25, 2014 5:03 pm

Am sa incerc sa pun poze dar momentan nu am cablu de date, am sa incerc sa fac rost cumva.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyLun Ian 27, 2014 8:05 am

Saracuta Sad
P.S. Daca vrei iti pot aduce eu maine la scoala cablul meu de date...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyLun Ian 27, 2014 12:56 pm

Ok ar fi super... a da miam rugat tatal sa ma duca la veterinar cu masina ca e in lucacesti si nu vrea ca cica ii trece -.- dar e din ce in ce mai rau... Crying or Very sad 
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyMar Ian 28, 2014 12:45 pm


Sunt tare, tare dezamagita....bun....nu sunt bani de vet, dar nici macar un drum de cativa metri cu masina, nu se poate !?

Patri, cat poate fi un taxi dus-intors ???...incearca rapid si varianta asta ! vezi, aceeasi metoda ca si la celalalt telefon !  silent 

programul vetului e 8-11 si 15-19 ! suna mai intai la un taxi, si apoi la vet ca sa vezi daca e acolo !! Maine treci pe la mine !!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyMier Ian 29, 2014 9:58 am

clar a facut ceva alergie de la spray Sad.acu sa nu pateasca si altceva, ma gandesc ca ea sa spalat si toata solutia aia de pe blanita a ajuns in stomacel Sad.imi pare rau ca treci prin asa ceva , sper sa te poata ajuta cineva care e mai aproape de tine
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyMier Ian 29, 2014 6:24 pm

De fapt cred ca intai a dat-o cu spray si dupa a spalat-o.Dar nu mai stiu ce este... vad ca incepe sa-si revina, nui mai cade si a inceput putin sa creasca mai ales la gat. Nu stiu ce poate sa aiba , apare si dispare...
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyJoi Ian 30, 2014 2:48 pm

daca deja a inceput sa ii creasca este o veste buna, se par ca e doar o alergie , asa am mai patit si eu cand foloseam deparazitant extern de la parakil.in locul unde puneam picatura ramanea fara par , nu ii cadea tot parul dar era mai rar.tine matoaica sub supraveghere , daca ti se pare apatica , ca nu mananca , nu bea apa atunci sa te ingrijorezi, daca e ok matoaica si nu dispui nici de banuti si nici de transport sa o duci la o verificare la vet urmareste tu cum evolueaza .eu cred ca va fi bine , daca a si spalat matoaica a trecut efectul acelui spray , de acum tre sa ii creasca parul la loc.daca ii creste si iar ii cade in acelasi loc atunci e o micoza.e posibil sa ii creasca par acolo unde a cazut si sa ii cada parul in alte locuri pana ce isi schimba tot parul Smile.am sa urmaresc si eu topicul tau sa vad cum evolueaza matoaica .rabdare multa si sanatate la matoaica Smile
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyVin Ian 31, 2014 11:27 am

Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyDum Feb 02, 2014 2:52 pm

Nu ii mai cade in alte locuri. E vioaie , se joaca si mananca destul de bine. Inca putin si gatul nu se mai observa. Very Happy 
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele EmptyMar Feb 04, 2014 7:16 am



super....veste buna ! ai grija sa-i dai papa bun si cat mai natural....bobitele nu sunt prea sanatoase dar daca totusi ii mai dai sa nu fie din cele prea ieftine....urmareste si termenul de garantie ! unele pisuline cu pielea sensibila, dezvolta reactii urate la bobite !

n-ai reusit sa pui poze?? mi-e dor s-o mai vad pe micuta petrolista !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Boala de piele Empty
MesajSubiect: Re: Boala de piele   Boala de piele Empty

Sus In jos
 
Boala de piele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» JIGODIA, CEA MAI REA BOALA A CAINELUI
» o boala cumplita mi i-a luat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: