Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Tiganii o problema!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Tiganii o problema! Empty
MesajSubiect: Tiganii o problema!   Tiganii o problema! EmptyMar Iul 12, 2011 3:12 pm

Oare voi nu ati vazut niciodata un cal necajit?Eu am vazut un infinit.Bietii cai sunt supusii unor tigani.Bun nicio problema cu asta dar de ce au atata brutalitate in ei.De multe ori sunt supusa unor imagini dezastroase cu caii.Tiganii ii punh sa traga greutati uriase mult peste puterile lor sunt biciuiti,loviti cu pietre lasati in frig,morti de foame,legati de stalpuri,legati de picioare.Atatea orori se petrec zi de zi.De ce fac asta de unde au atata ura in ei si nu nu mai cu caii si si cu cainii pisicile si alte animale le lovesc cu brutalitate si le fac pana bietele animale ajung pana in ultima lor putere si mor!



DE CE SUNT ATAT DE CRUZI! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Tiganii o problema! Empty
MesajSubiect: Re: Tiganii o problema!   Tiganii o problema! EmptyMier Iul 13, 2011 7:19 am



raspunsul e simplu: copiii care traiesc intr-o familie cruda si fara educatie, ajung la randul lor niste adulti...cruzi si fara educatie!!...(si acest lucru, "needucatia" se intampla preponderent in randul lor pentru ca abandoneaza scoala si nu sunt interesati de educatie, in general)

daca ar fi s-o luam dupa titlul topicului tau, atunci acest titlu ar putea sa fie postat si la "caini" si la "pisici" sau la alte sectiuni...cruzimea lor nu se manifesta doar in randul cailor insa asta e cel mai vizibil, pentru ca ei au multi cai ....asa traiesc ei, "pe spinarea" cailor, pe care-i exploateaza la maxim...

sunt multe de spus aici, insa nu vreau sa para ca lovim intr-o minoritate...

dar , totusi, sa nu generalizam...nu sunt toti asa, am vazut si exceptii ....si....hai sa-ti amintesc insa un lucru:

https://animalutze.catsboard.com/t135-moartea-caprioarei-varianta-contemporana

aici NU este vorba de tigani !!!
Sus In jos
 
Tiganii o problema!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Coş de gunoi-
Mergi direct la: