Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Caii tratati ca niste obiecte!

In jos 
+4
claudia btzt
yoana
Violeta Frincu
Spinu Patricia
8 participanți
AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 6:41 am

De cand ma-m nascut am vazut tot felul de fapte groaznice asupra animalelor insa cele mai rele le-am vazut cu caii.Se petrec lucruri ingrozitoare la adaposturi ce sa mai zic in lumea de afara!La fosta mea casa am vazut cele mai ingrozitoare lucruri.Aproape in fiecare zi vad un cal necajit.Si prin necajit vreau sa spun legati de picioarele din fata si dati drumul sa manance.Cum sa manance daca el in loc sa mearga sare si la fiecare cal li se vad oasele nu am vazut un cal frumos si ingrijit niciodata.Caii sunt pusi sa traga lucruri mai grele decat ei.Am vazut odata un singur cal era pus sa traga un urias bolovan.Aceasta intamplare am vazut-o la niste tigani il biciuiau si aruncau cu pietre in bietul cal pana nu a mai putut rezista si a cazut jos.Cu cateva zile in urma am vazut un cal legat de o teava langa strada pe o zi caniculara bietul de el cred ca murea de sete si mustele il necajeau tare mult.Si cate grozavii nu am mai vazut sper sa fac rost de niste poze.Cred ca o sa gasesc!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 6:45 am

Va mai dura cam vreo 6 zile pana ce pun pozele ca sunt la fosta mea casa.De aici am sa fac pozele si am sa stau vreo 6 zile si apoi cand ma intorc sper sa pot pune pozele!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 6:47 am

Nu sunt sigura daca am sa pot aduce poze dar am sa incerc!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 6:50 am

Apropo de cai: in data de 18 iulie am primit un mail din Cluj, de la Magdas Anamaria! Din pacate abia azi dimineata l-am citit (nu am timp sa deschid toate mesajele). Il postez aici, in speranta ca cineva din Cluj il va vedea si va putea ajuta:


"Buna ,sunt o mare iubitoare de animale.Din cate am inteles dumneavoastra va ocupati de protectia cainilor si a pisicilor?
As avea o rugaminte .Aici la noi in judetul cluj sunt niste tigani care au niste cai pe care ii tin in cele mai groaznice conditii.Pe langa aceasta ii bat foarte tare .Nu stiu la cine sa ii reclam asa ca singura adresa pe care am gasit-o a fost a dumneavoastra.Daca cumva stiti o adresa de mail pentru protectia animalelor din judetul cj va rog sa mio trimiteti.Va multumesc mult. Sper ca mai sunt persoane care indragesc animalele la fel ca mine.Eu nu vreau decat ,ca animalele acestea sa nu mai fie batute in ultimul hal!
Va multumesc mult"
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 7:03 am

cluj????....ohohohoho....pai clujul e mult mai evoluat decat moldova noastra la capitolul protectia animalelor !!!....ce sa mai spunem de moinestiul nostru la fel de "tiganizat", unde bietii cai sunt tratati in acelasi mod....dar stati linistiti....si copii sunt tratati la fel !

anamaria, cu o cautare pe google gasesti si o asociatie de protectie a animalelor in cluj !....numai cu ei impreuna poti lucra si, neaparat si cu politia !!!...(daca au curajul sa se bage)
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 7:08 am



iata si un site http://www.nuca.org.ro/

si, draga anamaria, nici o asociatie nu se ocupa DOAR de caini si pisici !!...ci de tot ceea ce nu e om dar are viata ...sunt care se ocupa si de natura !!

ideea este ca in prim plan apar caini si pisici, deoarece caii sunt mult mai greu de intretinut si adoptat !...una e sa improvizezi un tarc si o cusca pt un catel pe care vrei sa-l salvezi, alta e sa adapostesti un calut !!!!

succes iti dorim !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 7:13 am



patricia, de acum esti din ce in ce mai curajoasa si mai isteata in protectia animalelor...stii ce trebuie facut: poze si filmulete !!!..poate cu telefonul, ca oricum il avem tot timpul la noi !....si, martori...mai trebuie sa ai martori curajosi prin preajma pe care sa-i convingi sa astepte pana suni la politie...deci, cam astia sunt pasii: --poze/ filme
--martori
--sunat la politie la urgente: 112
oricine poate face asta...absolut oricine !
(oricum, daca ai reusi sa fii mai "in umbra" cand filmezi, n-ar fi rau Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:14 am

Am sa fac poze cu telefonul.Atunci cand am vazut scena calului eram in masina si ma indretam spre casa.Martori cam pe nimeni nu intereseaza la fosta mea casa mai sunt decat 2 femei batrane restul tigani.Eu pot doar sa fac poze nu vreti sa aveti de aface cu tiganii.Si parintii imi spun sa nu ma bag in belele.Am gasit un cal legat de picioare si unul legat de copac . Telefonul meu nu este performant deci va trebui sa fac poze cu telefonul fratelui meu.Si trebuie sa astept cam o saptamana sau 2 ca sa pot pune pozele pe forum!



Deci nu stiu sigur daca pot face poze! bounce
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:26 am

Chiar sunt tratati ca niste obiecte,am vazut cu ochii mei.Cum stau la casa ,mult mai incolo am niste tigani,ii pot vedea doar un pic.Intr-o zi ,auzisem niste zgomote foarte groaznice.Arunc o privire si vad un cap cum este batut foarte tare de multi flacai (tigani)....de ce il bateau?Pentru ca era bolnav si nu avea puterea sa care niste tevi!...Cand am vazut acel cal,in starea aia am inceput sa plang pentru ca nu puteam face nimica! Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:29 am

Daca nu putem face nimica macar sa-i facem de ras cand mai vezi asa ceva fale poze si punele pe forum sau chiar daca faci un filmulet sa-l pui pe youtube!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:45 am

era prea departe..nu s-ar fi vazut...si nici nu ma apropii pentru ca..stiu un caz.cand unui vecin....i-a scapat din ograda parca o gaina..a intrat la tigani in curte...le-a omorat-o si dupa a fost si scandal cu cutite topoare......atunci tiganii au ranit foarte grav un om in varsta,si pe ceilalti un pic!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:47 am

De aceea am spus mai sus ca nu vrei sa ai de a face cu ei.Poate reusesti sa fotografiezi odata cum arata calul fara tigani prin preajma!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 10:54 am

da.....lumea asta .........fie ca sunt legi,dar nu prea se respecta .,insa am vazut la tv ,la stiri,ca a primit un om amenda pentru ca si-a omorat calul...dar doar cu o amenda,omul acela poate sa omoare multe animale
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 11:05 am

Stiu scapa foart usor eu i-as baga la inchisoare sa putrezeasca Twisted Evil
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMar Iul 26, 2011 11:08 am

Da dar stii.......n-ai sa vezi,multi tigani la puscarie
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Iul 30, 2011 11:18 am

Cum adica?
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyVin Aug 19, 2011 2:06 pm

Astazi am vazut ceva ingrozitor de ma bagat in sperieti!O intamplare groaznica si acum tremur!!!Pe drumul de langa fosta mea casa 2 tigani mergeau cu caruta care avea un cal nu stiu ce s-a intamplat de un tigan a oprit caruta si a inceput sa deie in cal!Dar apoi a luat o scandura din caruta si a dat de vreo 6 ori in cal la gatul lui de se auzea la km intregi!A fost groaznic.Si ce ma dezamagit a fost ca un vecin se uita cum batea calul dar nu a spus nimic!Oricum si mie imi era frica sa spun ceva dupa acele lovituri au plecat dar eu am ramas ingrozita am incercat sa filmez dar erau mai departe si nu se vedeau bine!SI nici nu ma puteam apropia!A FOST CEL MAI DUREROS LUCRU PE CARE LAM VAZUT!Si langa cal era si un manz bine ca nu l-a lovit si pe el!Bietul cal i-a dat drept la gat cu scandura!!!! Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Offff daca nu ar exista oameni ca acestia!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyVin Aug 19, 2011 2:10 pm

Imi pare rau !!!
Asa sunt unii tigani si unii oameni
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyVin Aug 19, 2011 2:13 pm

Stiu!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyVin Aug 19, 2011 2:23 pm

Eu m-asi fi luat de ei Embarassed
Sau macar filmam mai de aproape Wink
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Aug 20, 2011 4:58 am

Iti spun eu nu vrei sa te pui cu tiganii astia pot sa-ti faca multe rele!Si sa filmez mai aproape am incercat tot nu a iesit bine pt. ca am filmat cu telefonul!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Aug 20, 2011 7:14 am

Si eu am o iapa I love you o sa pun si poze Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Aug 20, 2011 8:39 am

Eu cum sunt ...la bunci=la tara......sunt multi cai!si stateam intr-o zi afara ,langa un uluc,in care veneau animalele.si beau apa de acolo..apa fiind curata ca este un izvor care curge mereu...50 (aproximativ) de cai doar vreo 4 am vazut ingrijiti!Intr-o seara am vazut doi cai batuti aveau sange si stapanii erau 2 oameni unu minor si unul adult.Si baiatul a zis"tata nu mai da in el..ca i-ai dat aseara destul"...!!!ma ingrozit!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Aug 20, 2011 5:17 pm

Ce groaznic cica ia-i dat aseara destul adica la batut mai mult! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Aug 21, 2011 7:28 pm

Da cam asa ceva! Cand am vazut Sad Sad Sad ....cat de taiat era:(
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Aug 21, 2011 8:33 pm

Am promis poze !!!
Ok , uite poze Smile)
Iapa mea e naravase , ma si doborat , nu stiu de ce face asa Sad aproape pe toti n`ea doborat din caruta Smile
Bine n`ea doborat cand era in calduri , si o vazut un cal (armasar) Smile
Caii tratati ca niste obiecte! 1fotografie0148



O sa mai pun poze Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyLun Aug 22, 2011 6:13 am

Este foarte frumoasa are un nume??
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyLun Aug 22, 2011 6:44 am

Stela Smile
Stra-bunicul meu a cumparat`o acum 18-19 ani de la niste tigani.
Ea in realitate e mare , dar am facut poza mai de la distanta , am dus`o sa manance si ea iarba si cand o priponim se incura si m`ia fost frica sa na ma loveasca. Cand o sa merg la tara o sa fac un filmulet Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMier Oct 19, 2011 5:22 pm

Si bunicul meu are un armasar si imi e foarte bun prieten.O sa postez poze Very Happy
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyMier Oct 19, 2011 5:35 pm

Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyVin Oct 21, 2011 4:43 pm

Acestea sunt clipele faine petrecute cu prietenul meu sur.
Caii tratati ca niste obiecte! Fotografie0189e1
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Oct 22, 2011 5:17 am

Ce frumos este!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Oct 22, 2011 12:31 pm

ce frumos!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Oct 22, 2011 4:06 pm

Vreau si eu! I love you I love you cand....ne inviti si pe noi,la o tura?
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptySam Oct 22, 2011 6:35 pm

Cand vreti voi si aveti liber o sa va invat sa calariti haiduceste adica fara sa. Very Happy Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Oct 23, 2011 5:57 am

Da eu deja mor de frica No .
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Oct 23, 2011 12:33 pm

Nu are de ce sa iti fie frica daca stii ce cal calaresti si stii cum se comporta el, cand te sui pe el nu ar trebuii sa ai nici o temere.La mine chiar daca mai face figuri si vrea sa ma arunce de pe el stiu din ce pricina face asa,din cauza ca nu este scos din grajd.Am avut si eu 2 accidente cu Suru ,odata era sa imi rup 2 coaste si oadata era sa imi rup o mana.Dar am stiut sa il dresez si acum e cuminte. Very Happy
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Oct 23, 2011 4:45 pm

CE CURAJOSA ESTI Razz Razz Exclamation Exclamation BV Exclamation Exclamation
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! EmptyDum Oct 23, 2011 5:02 pm

Stii multe lucruri despre cai Very Happy Bravo !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Caii tratati ca niste obiecte! Empty
MesajSubiect: Re: Caii tratati ca niste obiecte!   Caii tratati ca niste obiecte! Empty

Sus In jos
 
Caii tratati ca niste obiecte!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» niste pisici
» SI CAII AU INGERI
» Copii prieteni cu caii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Cai-
Mergi direct la: