Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

  Tasha :((((((((

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 5:19 am

Pe Tasha am gasit`o in strada Sad
Dupa 1 saptamana de stat la mine a murit Sad( si veterinarul a zis ca nu are ce sa ii faca Sad(
 Tasha :(((((((( 1310772805fotografie035

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 6:20 am

Dar ce avea de a murit?? Shocked Shocked Shocked Shocked
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 6:25 am

Nici acum nu stiu Sad a trecut aproape 5 - 6 luni Sad
Dar tremura si voma Sad si doctorul veterinar a zis ca ii face un vaccin si trece Sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 1:24 pm


vaccinul se face doar la animalutele sanatoase !!!

catelusul tau avea cel mai probabil parvo !...e cam mortala, mai ales la puiutii cu imunitate deficitara, care au trait pe strazi !

sau viermi...cateii mici, ale caror mame nu au fost tratate, mor foarte usor de viermi, chiar si dupa sau in timpul tratamentului !!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 7:56 pm

yoana a scris:

vaccinul se face doar la animalutele sanatoase !!!

catelusul tau avea cel mai probabil parvo !...e cam mortala, mai ales la puiutii cu imunitate deficitara, care au trait pe strazi !

sau viermi...cateii mici, ale caror mame nu au fost tratate, mor foarte usor de viermi, chiar si dupa sau in timpul tratamentului !!


numai un vaccin i-a facut?cred ca a fost o exprimare incorecta a doctorului,nu cred ca i-ar fi facut vaccin la un animal bolnav...i-ar fi trebuit si perfuzii,si mai multe injectii,daca se poate pe viitor mai bine schimba doctorul...si pe catelusa mea bej cu urechi parabolice pe care am dat-o in adoptie acum o saptamina o culesesem cu parvo,desi fratiorii ei nu aveau nimic,i s-a facut si testul de parvo care a confirmat boala,si poate si asta a ajutat,ca i s-au facut injectii mai puternice si am hidratat-o din ora in ora cu cite o seringa de ceai de menta in prima zi si noapte,pe urma la vreo doua ore ca picam de oboseala...a durat vreo 3 zile,dar nu a fost nevoie de perfuzie decit o data...sper sa fie bine unde este,daca nu,o iau inapoi...
Important,va trebui avut grija ca in acea curte unde a stat catelul,daca e pamint sa nu fie adus altul nevaccinat,microbul ramine in sol vreo 2 ani...
nu cred ca a avut probleme de la viermi,pentru ca asta iarna culesesm catei plini de viermi care tipau de durere,aveau diaree,le-am dat deparazitante si i-am tratat la vet.dar fara succes in citeva cazuri...


Ultima editare efectuata de catre adriana in Mar Aug 16, 2011 8:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptyMar Aug 16, 2011 7:58 pm

Am schimbat doctorul dupa ce a murit si o pisica Sad(
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( EmptySam Aug 20, 2011 8:46 am

Si eu am avut un catel.......bolnav,l-am dus la doctor cu parintii si a zis ca ii face niste injectii si se va recupera....numai ca 2 injectii le-a incurcat cu altele.!si mi-a zis ca nu mai este nimica de facut.!era si iarna.in casa nu-l puteam tine pentru ca era prea mare.si eu eram mica avea vreo 6 ani!....eu singura l-am dus in beci unde era foarte cald,fiind iarna.de pe geam ma uitam la el cum se chinuie din cauza la acele 2 injectii!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Tasha :(((((((( Empty
MesajSubiect: Re: Tasha :((((((((    Tasha :(((((((( Empty

Sus In jos
 
Tasha :((((((((
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: In amintirea lor....-
Mergi direct la: