Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."

In jos 
+2
Spinu Patricia
yoana
6 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyVin Oct 28, 2011 7:12 am



sper ca simona sa nu se supere ca deconspir continutul celor 2 mp-uri pe care mi le-a trimis...of...acum 2 seri, a plecat micutzul, parca a auzit ca vrem sa-i facem rau...sa-l chinuim cu operatii si tratamente inutile ....

"inimioara scumpuul meu Foca a incetat aseara sa mai bata (((.dupa ce l-am chinuit de sambata dimineata cu perfuzii si injectii ,a refuzat mancarea si apa , am sperat pana in ultimul moment ca va trece si peste criza asta .aseara mi-a murit in brate (( , nu imi pot reveni , plang ca fraiera de aseara , nu stiu exact sa explic ce simt .............am tot crezut ca va fi bine , ca va lua in greutate sa il pot opera , el a mai avut crize din astea dar dupa 2 zile de perfuzii i-si revenea ........s-a chinuit enorm in ultimele lui zile , nu mai statea in picioare deloc , statea doar sub calorifer intins......imi pare tare , tare rau , simt ca nu am facut suficient si ma condamn pentru asta , trebuia sa fi mers si in alt oras , nu stiu , sunt terminata sufleteste , asera sotul meu la ingropat la noi in gradina , nu am putut sa merg cu el ........sunt fara cuvinte "

cred ca aceste lucruri trebuie stiute...mai ales pentru tinerii de pe forum...trebuie sa fim pregatiti si cu despartirile...da, ne atasam de ei, ne straduim sa-i salvam, dar...TREBUIE sa fim puternici atunci cand ei ne parasesc....


Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyVin Oct 28, 2011 7:16 am



si celalalt mp...

stiu, simona ca esti prea devastata ca sa te poti concentra asupra cuvintelor...insa randurile tale mi-au lovit ca un ciocan in piept....eram pregatita deja sa te sprijin cu operatia micutului...de aceea simt alaturi de tine ...


"am vrut sa scriu imediat ce am citit mesajul, cautam niste poze cu foca sa pot sa atasez , si acum cand scriu plang.sincer nu pot concepe ca l-am pierdut , mi se pare ca sa intamplat prea repede totul, adica am crezut ca e o pasa proasta si ca isi revine , il tineam in brate , a inceput sa caste gurita , sa isi invarta limbuta in gura , se racea , l-am bagat intr-un plover si il tineam in brate , am zis sa se incalzeasca ca poate ii era frig , sa uitat la mine a miaunat si gata..............parca si-a luat ramas bun de la mine ...........ce sa zis m-a marcat moartea lui , am incercat tot ce mi-au zis medici , ieri au zis sa nu imi fac sperante ca au mai avut doua cazuri asemanatoare lui si toate sau finalizat asa.chiar le-am zis medicilor ca nu ma las , dupa ce isi revine il duc in alta parte , dar el nu a mai putut saracu (((.imi vine sa urlu de durere si culmea parca si pisele astealalte ma simt ca nu sunt in regula, is toate pe mine ,pe la picioare , incearca sa ma linga ((, dar eu il vreau pe foca , asa cum era el , chiar daca trebuia sa il spal in fiecare seara , si trebuia sa spal peste tot ca nu se putea abtine , a-si face asta inca o mie de ani de a-si putea sa il aduc inapoi ..............
voi posta imediat ce ma voi simti mai bine , acu ma uit la poze si nu imi pot ierta ca nu am facut mai mult , altceva fata de ce mi-au zis medici , nu stiu .
scuze daca am fost incoerenta si daca te zapacesc cu problemele mele dar nu mai pot (((( "


Sad


Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyVin Oct 28, 2011 12:57 pm

Bietul de el!!! Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyVin Oct 28, 2011 1:11 pm



bineinteles ca ai facut tot ce se putea pentru el....din pacate, presimteam ca asta va fi deznodamantul...in general, la afectiuni atat de ciudate, nu cred in eficienta(cel putin pe termen lung) operatiilor sau tratamentelor....

chiar cred ca-i mai bine ca l-a luat dumnezeu inainte de a fi chinuit cu operatii...nu vezi?...doamne-doamne a intervenit la timp...probabil ori am fi luptat cu totii sa-i mai dam o sansa dar il chinuiam inutil, ori erai tentata sa-l eutanasiezi...ori asa...a plecat pur si simplu...

si sunt sigura ca i-ai sters din memorie amintirea nemernicului care l-a aruncat acum ceva timp, la gunoi...ca pe o carpa nefolositoare...micutz si bolnav...

sunt iarasi sigura ca moartea pisicutzului iti va da putere sa lupti pentru ceilalti care ii ai...si care...vor mai veni ! Razz
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyVin Oct 28, 2011 3:58 pm

Saracul.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptySam Oct 29, 2011 5:39 am

Stiu cum este despartirea fata de animalele pe care le iubesti mi s-a intamplat de multe ori cand stateam la casa
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyLun Oct 31, 2011 5:08 pm

este o durere foarte mare, am simtit-o si eu
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyLun Oct 31, 2011 5:09 pm

Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyMar Noi 01, 2011 4:11 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ce rau e sa pierzi un animalut... imi pare rau pentru foca
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." EmptyMier Noi 02, 2011 6:19 pm

multumesc fetelor pentru gandurile bune.ieri Foca a facut o saptamana de cand nu mai este alaturi de mine si de fratiorii lui.ce simt dupa o saptamana .........simt aceiasi durere in suflet , inca imi dau lacrimile cand ma gandesc la el , incerc sa trec peste si ma consolez cu gandul ca macar aceste 5 luni cat a fost la mine nu i-a lipsit nimic.ca nu am trecut nepasatoare pe langa el atunci cand era doar cat un pumn , ca am alergat zile insir la vet cu el doar sa ii mai alin suferinta .........poate daca a-si fi ascultat medicii la care am fost , a-si fi trecut mai usor peste despartire.nu am vrut sa concep ca nu il pot salva , nu am vrut sa le dau crezare medicilor cand imi spuneau ca din experienta lor nici un animalut cu boala lui nu a supravietuit.........cu timpul durearea va disparea , dar tot timpul el va avea locul lui special la mine in suflet.
Sus In jos
Continut sponsorizat





"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty
MesajSubiect: Re: "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."   "inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...." Empty

Sus In jos
 
"inimioara scumpului meu Foca a incetat aseara sa mai bata ...."
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: In amintirea lor....-
Mergi direct la: