Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 micii mei prieteni...

In jos 
+4
Lazar Catalina98
Spinu Patricia
alexandra nica
dana andreea
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
dana andreea

dana andreea


Mesaje : 5
Data de inscriere : 07/11/2011

micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: micii mei prieteni...   micii mei prieteni... - Pagina 2 EmptyLun Noi 07, 2011 2:55 pm

Rezumarea primului mesaj :

buna, sunt incepatoare prin a scrie pe forum.As vrea sa va spun ca am 2 papagali pe nume Poli si Mitica. Povestea a inceput astfel: Intr-o dimineata frumoasa de vara era cam 14 iulie, m-am trezit sa merg la scoala pentru ultima zi in clasa I si am luat premiul I iar parintii mei s-au gandit cum sa ma rasplateasca si m-au dus la Bacau sa imi cumpar un papagal. I-am pus numele Galbenica deoarece era galben era atat de dragalas dar int-o zi am obs. ceva la el: ca era c-am trist ca nu avea un prieten si i-am cumparat unul a doua zi si i-am pus numele Chichi. Era albastru cu alb dar si-a rupt un piciorus in perdea agatandu-se si dupa un an a murit pale . Si galbenica a ramas tot singur. Asa ca i-am cumparat o prietena care o chema Verdeata si Very Happy era verde.Dar dupa o luna am scapat-o pe geam era c-am prin august. Intamplarea face ca Galbenica a paralizat de picioare in Decembrie si a murit cu o zi inainte de Craciun pale pale pale pale mama il tinea in mana cand mai avea ultima suflare, s-a zbatut de 2 ori si a devenit doar o amintire trista.....eu nici acum nu am uitat cum ma privea in ochisori mort fiind. Am tinut 2 luni de reculegere si in Februarie au sosit in colivie Poli si Mitica. Acum sunt foarte fericita au 1 an de cand sunt la mine au invatat sa stea pe umar,pe deget, Poli este alb complet cu insertii de culoare sidefii si roz, iar Mitica este un amestec de verde cu galben si albastru.Sunt foarte fericita si multumita de ei si canta non-stop. Si ca sa-i priviti...
micii mei prieteni... - Pagina 2 HPNx1477


Ultima editare efectuata de catre dana andreea in Vin Noi 11, 2011 12:39 pm, editata de 2 ori
Sus In jos

AutorMesaj
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: micii mei prieteni...   micii mei prieteni... - Pagina 2 EmptyMier Noi 07, 2012 5:15 pm

Pisa mea nu are nicio treaba cu papagalii,iar eu am grija de papagali,intamplarea a fost ca papagalul nu a avut directie,nici airbaggurile nu i s-au deschis cand s-a izbit de tV,asa ca a facut atac si a murit.Asta-i viata cu selectia ei naturala,ori esti pe val ori nu!
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: micii mei prieteni...   micii mei prieteni... - Pagina 2 EmptyMier Noi 07, 2012 5:26 pm

ooo ce scumpi sunt Razz I love you Exclamation
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: micii mei prieteni...   micii mei prieteni... - Pagina 2 EmptyJoi Noi 08, 2012 1:00 pm

Razz Razz Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: micii mei prieteni...   micii mei prieteni... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
micii mei prieteni...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Micii mei nazdravani
» Copii prieteni cu caii...
» Broscuta Vasile... si prieteni lui Pink si Bibi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pasari-
Mergi direct la: