Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!

In jos 
+5
Lazar Catalina98
Spinu Patricia
claudia btzt
stefanyafelea
yoana
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMar Ian 03, 2012 1:14 pm

Rezumarea primului mesaj :




"CEA MAI INOCENTA POZNA...de sarbatori"!!!!


cam asa suna titlul concursului ce il lanseaza Animalutze.forumer.ro" & Gozh !

patrupedutzele tale au facut o pozna si ai imortalizat-o ???...arata-ne si noua !!!...straduieste-te sa fie bine realizata si ...sa ne fure multe zambete !....imaginea care ne-a convins, va fi premiata !


1--se va acorda un singur premiu, constand in...vedem noi ce...pot fi jucarele, papa sau alte lucruri de folos animalutului vostru
2--poate fi pozna oricarui animalutz:de la pisicute si catei, pana la iepuri sau...cai !!! Very Happy
3--imaginea trebuie sa sugereze momentul in care s-a intampla "pozna", si anume, sarbatorile de iarna
4--trebuie sa fie neaparat animalutzul tau
5--imaginile vor fi postate pe acest topic
6--votarea celei mai reusite imagini, o vor face, tot pe acest topic, toti membrii forumului, care doresc sa-si dea o parere !
7--se inscrie in concurs orice membru al forumului, pana la data de 15 ianuarie !

succes !
Sus In jos

AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:32 pm

Dar trebuia doar una!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:40 pm

Patri... Tu cand pui poza? Vreau sa o mai vad pe Daisy.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:42 pm

Pai pisa mea in ajun de Craciun cand impodobeam bradul mi-a furat anumite ghirlande care ii placeu ei si le jumulea si se rotea dupa ele pana s-a incurcat,dar ea fiind descurcareata nu a avut nevoie de niciun fel de interventie pentru a o descurca.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:44 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:52 pm

alexandra nica a scris:
Pai pisa mea in ajun de Craciun cand impodobeam bradul mi-a furat anumite ghirlande care ii placeu ei si le jumulea si se rotea dupa ele pana s-a incurcat,dar ea fiind descurcareata nu a avut nevoie de niciun fel de interventie pentru a o descurca.

bine ca nu le-a jumulit ÎN brad !! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:56 pm

Stati linistita ca si in brad s-a suit doar ca nu am avut timp sa fotografiez,si mi-a dat si bradul jos. Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:56 pm

rog utilizatorii forumului nostru, ca dupa data de 15 ianuarie , sa clasifice POZELE POVESTILE lor, pentru a fi premiate !!!!

cine vrea sa-si exprime opinia, sa plaseze pozele si povestea, in ordinea in care le vede el/ea: locul 1, 2, 3....etc.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 5:58 pm

Putem sa votam si noi nu Question
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:25 pm


sigur, pot vota si cei care au intrat in competitie...un jucator sincer, poate recunoaste daca ""adversarul" a fost sau nu, mai bun decat el !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:28 pm

Foarte fain. Wink Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:43 pm

hello hello Smile foarte faine pozele si haioase .eu de craciun m-am mutat la casuta mea , am avut si brad dar din pacate nu am imortalizat nici unul din poznele pisulinelor mele.totusi va povestesc , asa sa mai zambim.una din pozne a fost ca in brad , in mijlocul lui , in loc de globulete am avut 5 pisuline , cand sa urce si pisulina nr 6 , motanul cel mai gras , are 7 kg bradul a picat si intr-o secunda toate pisicile au disparut , una bea apa , alta dormea in cosulet , alta era sub pat , deci ele nu au facut nimic Smile)), mie mi sa parut super haioasa faza .in alta zi tot asta grasu a inceput sa pape beteala , cand il vedeam il certam , dar nu stiu cum tot a reusit sa pape din beteala .a doua sau a treia zi vad ceva lucios atarnand din fundul lui , era un fir din beteala , argintie , el negru , megea tantos prin casa , am incercat eu sa trag de firul ala dar mi-a fost mila ca poate ii fac rau, sotul meu mai curajos prinde firul si trage brusc , pisulina mea a sarit ca arsa a alergat vreo 3 minute de colo colo dupa care a inceput sa bata cateaua Smile) , trebuia sa fiti aici ca sa vi se para funny Smile).voi vota si eu pe 15 cea mai haioasa poza .
pupici
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:45 pm

Ce dragut. Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:47 pm

Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 6:59 pm

simona a scris:
hello hello Smile foarte faine pozele si haioase .eu de craciun m-am mutat la casuta mea , am avut si brad dar din pacate nu am imortalizat nici unul din poznele pisulinelor mele.totusi va povestesc , asa sa mai zambim.una din pozne a fost ca in brad , in mijlocul lui , in loc de globulete am avut 5 pisuline , cand sa urce si pisulina nr 6 , motanul cel mai gras , are 7 kg bradul a picat si intr-o secunda toate pisicile au disparut , una bea apa , alta dormea in cosulet , alta era sub pat , deci ele nu au facut nimic Smile)), mie mi sa parut super haioasa faza .in alta zi tot asta grasu a inceput sa pape beteala , cand il vedeam il certam , dar nu stiu cum tot a reusit sa pape din beteala .a doua sau a treia zi vad ceva lucios atarnand din fundul lui , era un fir din beteala , argintie , el negru , megea tantos prin casa , am incercat eu sa trag de firul ala dar mi-a fost mila ca poate ii fac rau, sotul meu mai curajos prinde firul si trage brusc , pisulina mea a sarit ca arsa a alergat vreo 3 minute de colo colo dupa care a inceput sa bata cateaua Smile) , trebuia sa fiti aici ca sa vi se para funny Smile).voi vota si eu pe 15 cea mai haioasa poza .
pupici

vaaaai, simona...ma dor falcile si plang de atata ras....ce-i drept, pozna ca pozna, dar si stilul in care ai povestit e tare !!

pacat, mare pacat ca nu ai fost pe faza sa imortalizezi momentele...si tocmai acesta este al doilea obiectiv al concursului: sa intelegem ce important e, ca sa fim "pe faza", in general, si sa inregistram probe !!...acest lucru ne ajuta si atunci cand, din reflex de acum, imortalizam si momente mai putin placute: cazuri de cruzimi, abandonuri, crime....din reflex, trebuie sa ne obisnuim sa strangem probe !...si acum e simplu, mai ales ca mobilele au si aceste facilitati: poze/filme...

ei, bine, primul obiectiv a fost deja indeplinit: sa zambim sau sa radem cu pofta !!...si mai avem timp, pana pe 15 ianuarie !!

Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 7:02 pm

Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyMier Ian 11, 2012 7:11 pm

ce dragut!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 10:24 am

On this topic is presented a contest with the theme winter holidays, in which stars is animals and their mischief .The best photo and their stories will be award a prize.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 11:42 am

cheers
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 11:54 am

Yes...Is a competition with the theme winter holidays.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 11:55 am

da da....
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 11:58 am

....da....
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 12:04 pm

cheers
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 3:50 pm

Am o idee cand vorbim in romana sa facem traducerea si in engleza ca poate asa intelege si Gerda despre ce vorbim.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 4:51 pm

aaa trebuie sa punem si povestea acuma?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 4:53 pm

aaa acuma trebuie puse povestea ?
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 5:18 pm

Buna idee Alexandra!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 5:45 pm

ok
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 6:56 pm

da...
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 7:29 pm

Very Happy Wink
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 12, 2012 7:47 pm


e cam greu sa faceti ceea ce a propus alexa, insa nu e imposibil...ba chiar e util pentru ca invatati engleza !....

nu trebuie sa traduceti totul...in romana povestiti tot ce se poate, insa in engleza nu redati decat esentialul...1-2 idei principale...sigur, acolo unde se poate si daca este timp !....aici nu e cazul sa traduceti povestile...pozele vorbesc de la sine !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 11:27 am

E ceva eficient eu cu google translate am invatat multe in engleza si uneori google-ul da traduceri gresite si eu le remediez mai e folositor si dictionarul de engleza.Eu cu cunostintele de engleza din generala, cu ajutorul lui google translate si a dictionarului reusesc sa leg cateva cuvinte in engleza chiar daca nu sunt prea multe. I love you Very Happy cheers
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 12:02 pm

da,sa stiti ca asa este
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 3:22 pm

si acum e acum...se lanseaza pe scena, o alta pisulina obraznicutz a: ritza-panselutza !!!...o cunoasteti, nu?....ei ii datorez de altfel initiativa de a lansa acest concurs...

retineti, insa, Ritza mea insa, NU intra in competitie !!!....

ok, acum....ia sa vedem noi, ce avem aici???....aici este un bradut de "talie mica" ( Very Happy ), pozitionat pe cufarul din terasa, in dreptul geamului camerei, asa cat sa putem privi mereu la el si la luminitele instalatiei, ce alergau voioase de dimineata pana seara, prin crengile bradului !

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof1a

iar aceasta ce este?....este o pisica extrem de curioasa, pe care o scapam mereu in terasa.....adica, ori de cate ori ritza nu era de gasit, trebuia , desigur, sa o cautam si pe sub bradut.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof2z

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof3k


ce rezulta din aceasta combinatie?....o mare mare curiozitate, transformata in bucurie pisiceasca !!

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof4l

iar chestia asta mica si albastra, trebuia neaparat, abordata din toate directiile !!...asa, ca sa invete minte !

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof5

incepem cu un croseu de dreapata !!

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof6

si tavalirea, cu dusmanul, la pamant !

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof7

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof8l

ce !....m-ati vazut !??

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof9


stam si putin in funduletz, atunci !!

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Resizeof10

da'ce-am facut ??? Embarassed

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 82334212




Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 4:24 pm

Razz Razz Razz Razz Razz Razz I love you I love you I love you I love you I love you Razz Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 6:31 pm

Ce dragut si frumos!super
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptyVin Ian 13, 2012 8:12 pm


iar povestea e una originala !..intr-o dimineata, leneveam cu copilu' la somnic, dupa ce sotul meu plecase la serviciu....deodata se aud 2 ciocanele in...geam?....hmmm....nu cred...erau in pod, am gandit !...am adormit iar...insa...."cioc-cioc"!...in geam...am simtit nitel ca mi se zbarleste parul....copilul deja se ridicase in funduletz, vadit speriat..eu ma prefaceam ca dorm, incapatanindu-ma sa cred ca e prin pod ceva...insa cand a treia oara am auzit ciocanituri in geam, m-am ridicat instantaneu, si-am dat draperia la o parte....era sa lesin !...rizta mea se uita la mine , de dupa geamuri !!..si ce facea mișeaua !?....dadea box la globurile din pom, iar acestea se izbeau de geam !!...am iesit repede in terasa si ce sa vezi???....un glob pe jos, iar altul, bucatele, pe cufar si pe jos....in acest timp, ritza mea nici nu ma baga in seama...muncea de zor la un al treilea glob, sa-l dea jos din pom....

uuuuhh.....aici mi-erai, obraznico !....am apucat-o de blanita de la ceafa(ei ii place ) si i-am aplicat cateva palmutze la funduletz...stiti ce-a facut?....torcea !!.....auziti?...torcea !....eu o bateam si ea torcea !.....sigur, a urmat luatul in casa si dormitul sub plapumioara calda, cu tot cu copil si ritza !

de atunci, ritza intra mereu pe furis in hol la pom... pur si simplu o scapam de sub control si ochea cate un glob pe care sa-l "munceasca"!..insa nu m-am mai speriat cand auzeam "cioc-cioc"la geam ! Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 8:27 am


daca nu ma insel, maine este in 15 !?...incepand de maine, vom ruga "juriul sa delibereze"!!!....cea mai potrivita poveste+poza, subiectului din concurs ! Very Happy

repet, ritza mea NU intra in competitie...avem pana acum pisulinele poznase ale : alexandrei(mitzi isi ajuta stapana sa decoreze bradul) claudiei(pisulina-closcă, clocea putin niste globuri), catalinei(pisica -lenesa care NU a spart nici un glob)!....celelalte au fost cuminti !!! Laughing

pentru a plasa pe primul loc o lucrare, trebuie avute in vedere cerintele mentionate la inceputul concursului !

vom da un singur premiu, iar celelalte pisuline vor primi si ele ceva de...consolare !! Razz

succes !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:02 pm

MUltumim si apropo frumoasa povestioara. Razz Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:06 pm

Multumim!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:09 pm

Multumim .astazi voi posta si eu povestea
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:17 pm

Cel mai bun ajutor a stapanului
AM POSTAT DIN NOU POZELE DOAR CA ACUM AM ATASAT SI POVESTIOARA.

Aici Mitzi,pisicuta mea cea scumpa isi ajuta stapana sa impodobeasca bradul.

Imi pare rau dar am incurcat borcanele,dar pana vine Mosul le descurc eu.
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Mitzi3

Scuzati posteriorul,dar ghirlanda era grea.
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Mitzi2

Gata mai am de facut mici retusuri si termin.
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Mitzi1

Mitzi a mea in ajun de Craciun vroia sa ma ajute sa impodobesc bradul furandu-mi anumite ghirlande care ii placeau ei.Cum tot se juca ea cu ele,se rotea si se invartea pana la urma s-a incurcat,dar ea fiind descurcareata nu a avut nevoie de niciun fel de interventie ptr a o descurca.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:34 pm

Ajunsa tarziu acasa,de la colindat,obosita ce eram a mai ramas sa fac bradutu.Nimeni nu-l facuse,ramase sa-l fac eu.Cand am intrat in casa a intrat si pisica am vrut sa o dau afara sa nu ma deranje de la impodobirea bradului.Bradu era scos din cutie a ramas doar sa-l impodobesc.Am scos toata podoaba ,si globurile pe pat.Deobicei pisica mea nu statea pe pat,pentru ca o mai certa si mama si cred ca se saturase si pisica sa o mai certe.Dar de ajuns a stat in pat.Nu s-a atins de nici un glob sau podoaba(pisica cuminte)Intr-un tarziu,a luat un glob
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Spma0985q



LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Spma0984



Mult timp a stat cu globurile.Doar le baga in gura marginea.in rest nu le facea nimica.Dupa "ce s-a saturat de acele globuri"a venit iar in pat,a inceput sa care globurile ca si veverita cum isi cara mancarea pentru iarna in scorbura.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Spma0981



nu prea i-a convenit acel glob cu fundita

Cand sa termin cu globurile nu s-a abtinut si a mai furat cateva,s-a linistit deodata

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Spma0996



Ma bucurasem.desi vroiam sa- iau globurile sa le pun si pe acelea in brad,2 i le-am lasat mult timp acolo.Vazand probabil ca i le-am luat nu i-a convenit

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 12:35 pm

Probabil ca din cauza ca i le-am luat pe celelalte a inceput sa dea in celelalte

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Spa0923

Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 2:35 pm

... A doua zi de Craciun am mers in camera unde era bradul si am gasit-o pe mata sarind in sus... Atunci nu stiam dece sare dar am ,,urmarito" si am vazut ca a luat (dupa vreo 5 min) un glob rosu pe care l-a dus in alta camera unde mai era un globulet de sticla spart . S-a pus jos si dai pe joaca... Dupa cateva minute ne-am dus toti sa o vedem si cad sa ii fac poza nu se mai uita la noi (se rusinase).
Parca ne spune ca nu e ea vinovata ....
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Concursc

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 4:41 pm

Am vazut si eu globu:) .....stii la batranete te mai apuca cate o joaca:) cheers
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 4:51 pm

da Smile)
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 4:52 pm

Abea astept ziua de maine! I love you
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 5:17 pm

Si eu astept ziua de maine adica cu totii asteptam ziua de maine.Si apropo pozele claudiei si poza catalinei sunt frumoase chiar daca matele nu fac cine stie ce pozne.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 5:51 pm

Prerea mea este:
Locul 1 este Claudia cu nu stiu cum o cheama pe pisi
Locul 2 EU cu Mitzi
Locul 3 Catalina cu Daisy.

Castiga cel care este mai haios.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 EmptySam Ian 14, 2012 6:00 pm

Asta e parerea mea nu tre sa va luati dupa ea neaparat. cat
Sus In jos
Continut sponsorizat





LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!   LANSARE CONCURS de.....sarbatori !! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
LANSARE CONCURS de.....sarbatori !!
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lansare CONCURS DE VARA (another competition, on this summer !!)
» Craciun fericit !
» GOZH Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Anunţuri-
Mergi direct la: