Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... EmptyLun Iun 25, 2012 8:02 am

La numai 2 anisori Ada s-a stins din viata. Regret din tot sufletul ca nu a stat mai mult la mine, ci doar 8 luni Sad. Dar in acest timp, m-am atasat de ea foarte mult. Era ,oarte jucausa, manca mult, dormea cand eram la scoala iar seara ma astepta cuminte in cusca ei, ca sa ma joc cu ea. Nici batoanele cu miere nu le-a mai mancat, cu toate ca ea adora batoanele...acum, cand ma uit la locul unde statea imi dau lacrimile, seara nu mai face nimeni galagie, dorm linistita...ce n-as da ca sa se reintoarca, dar sunt constiienta ca nu se mai poate asa ceva.
Ada a fost luata dintr-un petshop. Era slabuta cand am adus-o acasa si cam ”bleaga”, nu se juca, statea doar in casuta si dormea tot timpul, abea de manca. Dupa cateva zile-o saptamana a inceput sa-si arate adevarata fața, o fetița jucausa si indrazneata. Care nu se sfia sa faca cunostiinta cu Nikita sau cu oricare alt animal. In limita posibilitatilor, bineinteles.
Pe 21 iunie Ada s-a stins din viata lasand o durere cumplita in inima mea...ma impaca gandul ca a trait fericita 8 luni, la mine...
Acum este ingropata in curtea mea, acolo va ramane mereu (”crucea”).
Adio Ada, nu te vom uita niciodata! Sad

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Thumbfotografie0454600x

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Re: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... EmptyMar Iun 26, 2012 8:41 am

Sad Sad Sad Crying or Very sad Ce scumpa era! Mad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Re: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... EmptyMar Iun 26, 2012 11:57 am


tare simpatica micutza !...de ce a murit? n-ai reusit sa ajungi la un vet cu ea??
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Re: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... EmptyVin Iun 29, 2012 5:34 am

Nu a prezentat niciun semn de boala. Seara a mancat, dimineata m-am jucat cu ea si pe la pranz a murit Sad. Era batrana, poate de aceea a murit...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Re: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... EmptyVin Iun 29, 2012 7:43 am

imi pare rau Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty
MesajSubiect: Re: Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...   Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(... Empty

Sus In jos
 
Scumpa mea Ada s-a dus si nu se mai intoarce :(...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: In amintirea lor....-
Mergi direct la: