Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 (Lu)cica & Gogosica

In jos 
+5
Lazar Catalina98
alexandra nica
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
9 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyVin Iul 06, 2012 1:42 pm


cand inca mai aveam pisulinele mele dragi, am mai salvat 2: sotul meu pe Gogosica, iar eu pe (Lu)cica...initial i-am spus Cika, dar se va numi Lucica... Smile

Lucica era maaaaare si extrem de lipicioasa, undeva pe langa un ....ati ghicit !...un tomberon !...asa,cum stim ca fac amaratii nostri de rumani, atunci cand arunca "gunoaie" care nu le mai trebuiesc....am parcat masina, si...na! ce sa vezi...de niciunde, o mâţă !....venea direct spre mine, hotarata si mieunatoare !!! Very Happy i-am dat niscai corn, de la copilul meu si m-a rupt inima s-o vad cum infuleca de flamanda !!...sigur, pustiul meu incepea deja sa ma sacaie: "hai, mama, n-o luam acasa???"....sincer, va spun ca am intrat in masina si am vrut sa plec...dar...n-am putut ! Sad statea cumintica aproape de roata, stiind ca eu eram singura ei speranta...de ce? simplu...pentru ca era adulta, pentru ca e un soi de pisulina mare si pentru ca.....iar ati ghicit: era putin cam insarcinata !! hm....cine sa se incurce cu o asemenea vietate?....n-avea nici o sansa...si mai era si blanda....cu siguranta cineva taman ce o lasase la ghena sa se descurce...neam ipocrit de roamani ...e unul din fenomenele care ma revolta peste masura....

am luat-o , desigur...o blandete de scumpica....dar, cum spuneam, e un soi de pisulina mare....iar cand mananca bine, se face si mai mare ! Laughing

am spus ca e blanda??...urmam sa aflu acasa...primul lucru pe care l-a facut in curte, a fost sa se ciondaneasca serios cu pisulinele mele...dar si cu catelusa nou adusa tot de la ghena, Cutzica....iar dupa ce am sterilizat-o, Lucica mea a devenit si mai turbata...o perioada m-am gandit ca o voi duce inapoi, la ghena...macar o sterilizasem....parca inebunise: sarea agresiv la toate pisulinele mele, dar si la motanii care mai traversau gradina mea...iubitica mea de Ritza lua cea mai mare bataie...am vazut-o si zgariata rau, pe nas, dupa ce o incasase odata....of....

aveam sa aflu ca Lucika mea este extrem de posesiva si solitara...independenta si zgarcita !!...am urat-o un pik, pentru asta...dar acum, nu mai am pe cine sa alint, asa ca, este ea la rand !

Twisted Evil

(Lu)cica & Gogosica Cika


she is darling Cika....a sweety saved from street...she was ...a little pregnant...maybe the reson couse someone abandoned her...now she is ok.... Razz in my garden....


acusik povestim si despre Gogosica, o alta miaunica super simpatica.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyVin Iul 06, 2012 2:35 pm

draguta.....frumos gest
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Iul 29, 2012 4:05 pm



lucica mea cea simpatica...o lady adevarata si rasfatata !



(Lu)cica & Gogosica 17490800

(Lu)cica & Gogosica 14700674

(Lu)cica & Gogosica 63132306

(Lu)cica & Gogosica 96084644

(Lu)cica & Gogosica 87647029

(Lu)cica & Gogosica 61263662


Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Iul 29, 2012 4:45 pm

Ce dulcica este. Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Iul 29, 2012 6:21 pm

rasfatata de ea ce bine sta cheers
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptySam Sept 01, 2012 8:11 pm


am impresia ca nu o stiti pe Gogosica....ador tigratele !!!
a fost si ea, ca toate de altfel, recoltata de pe drumuri...o urlacioasa si o flamanda, care uitase ca era fricoasa, si s-a aruncat pur si simplu in bratele sotului meu care, vazand-o nici n-a mai fost nevoie sa o cheme !

(Lu)cica & Gogosica 55114743

(Lu)cica & Gogosica 91883883

oaaaah...ce somn mare !!

(Lu)cica & Gogosica 82128307

(Lu)cica & Gogosica 44142604

(Lu)cica & Gogosica 90196211

(Lu)cica & Gogosica 74176828


Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptySam Sept 01, 2012 8:14 pm

e o gogoasa
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 6:44 am

E foarte frumoasa! I love you
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 10:10 am

Are niste ochi mari incat nu stiu cine i-ar rezista! affraid
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 11:18 am


nu-i de dat !!! I love you nu doar ca-s mari, insa ce ma uimeste este conturul perfect si negru al ochilor dar si al buzitelor !! parca este rimelata !...mi-e draga rau, insa nu spun prea tare ca sa nu ma auda vecinii !! (prietenii stiu de ce Twisted Evil )

gogosica a fost gasita pe cand era o mogaldeata mica si sfrijita...insa, in cateva zile am vazut ca se cam umflala burtica....am zis ca e de la viermi...apoi, iar se umfla...am zis ca-i de la bobite....insa, gogosica tot gogosica a ramas, si de aceea am "botezat-o" asa !...insa, tot era prea umflatica...am inceput sa ma ingrijorez , spunandu-mi ca e bolnavioara...asta era cam peste 4-5 luni de cand o gasisem...ma gandeam la ficatelul ei, sau vreo afectiune renala...insa....surprice !!!...ghiceste cineva?...cred ca nu...gogosica mea nu avea , cred, nici 6 luni cand...intr-o dimineata, am gasit-o...dezumflata !!! cheers alaturi de domnia sa, sedeau alte 2 gogosele mici-mici !!!!... Laughing deci, sa revenim la logica lucrurilor: gogoasa mea a facut gogosele, minora fiind??? ...acum, am : o lucica, o gogoasa,2 gogosele mici si 2 negrute !! Mad o multime de pisuline din care unele sunt de dat (iar altele nu !! )

ce m-a surprins este sa le vad mereu pe toate 6 intr-o prietenie minunata !..iata-le , pupandu-se si alintandu-se cum n-as fi sperat, tinand cont ca lucica era o batausa incurabila !...si sa va mai spun ca lucica, sterilizata fiind, statea sa o suga michiturile si le pupa de parca erau toti puiutii ei !?

(Lu)cica & Gogosica 62368112

(Lu)cica & Gogosica 52029117

(Lu)cica & Gogosica 49947660


(Lu)cica & Gogosica 34122996

aici michiturile negre o atacau, iar ea, abia astepta !!

(Lu)cica & Gogosica 56543293








Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 11:25 am

Da stiu prietenii ca tot din aceeasi cauza nu-i dau drumul pe afara lu pisi meu.Doar supravegeata.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 12:00 pm


alexa, ma bucur ca din tragedia mea, ati invatat cu totii...(pentru cei ce nu stiu, 4 super miaunici mi-au disparut in mai putin de o luna, doua cate doua...iar doua din cele patru aveau 14, respectiv 15 ani) atatia ani, au reusit sarmanele sa se pazeasca de oameni fara inima, insa acum, nu !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 12:07 pm



si mai am poze cu lucica, pe care am surprins-o stand pe "cuibar"... Laughing ca o closca !! de fapt era in iarba iar acolo o gramajoara de fan uscat, numai buna de lenevit !

(Lu)cica & Gogosica 45467541

(Lu)cica & Gogosica 16899730

(Lu)cica & Gogosica 49856225

(Lu)cica & Gogosica 86442695

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 12:08 pm

Cu gherutza pregatita pentru zgariat.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 4:14 pm

Ce dragalase sunt Razz Razz Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 6:17 pm

da,foarte frumosi!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Sept 02, 2012 7:00 pm

Se vede ca sunt ingrijiti...
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Sept 04, 2012 4:33 am

asa e Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Iun 04, 2013 12:23 pm


nici ele nu mai sunt !! a inceput iarasi cosmarul pisicilor care-mi dispar ! diferenta de anul trecut este ca bestia bipeda care le vine de hac, o vecina fara suflet, a recunoscut ca are capcana de pisici !

mai am doua pisici acum...un lucru este clar....nu voi mai putea avea pisici...nemernica m-a "invitat" politicos sa mi le tin in casa, si sa nu-i mai calce tritoriul !

azi am bocit nitel...ma simt neputincioasa si sufocata de o ură mare ! erau cele mai dragi pisicute ale mele...pufoase si harnice...poate prea harnice ! si doar le-am spus sa nu faca curatenie si in curtile vecinilor ....le-am spus ca oamenii sunt rai si nu le pasa decat de ei insisi...nu m-au inteles,dragutele mele !

.....................................................

today i'm devastaded...my sweet cats start again to desappear! a nasty neighbor admited thet she has catch-box for cats !!!
my sweties lucica and gogosica are not anymore !! i'm crying like a stupid but tears cant bring them back !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Iun 04, 2013 1:30 pm

Si pana la urma ,vecina ce a zis despre pisica?ca nu mai are viata? Sad Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Iun 04, 2013 1:48 pm

Eu nu as putea suporta m-as lua de ea in fiecare zi sau nu stiu ce as face dar nu ceva frumos asta e sigur. Evil or Very Mad
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Iun 04, 2013 5:38 pm

I wanted help you,but I do not know how

sorry

Stupid people
Sus In jos
http://www.gozh.nl
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyMar Iun 04, 2013 6:54 pm

you're right Gerda!Stupid people.........
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyVin Iun 07, 2013 7:16 am

Ce oameni...
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyVin Iun 07, 2013 3:45 pm

off...patrisia si eu am vecini asa...credema ca nu ai ce le face...
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyLun Iun 10, 2013 12:18 pm

Vecini mei nu au treaba cu animalutele ...Am o vecina care daca vede pisica prin curtea ei ii da de mancare , se joaca cu ea...
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyLun Iul 29, 2013 9:36 am

Eu nu as putea suporta!In locul dumneavoastra eu i-as rupe cate un deget pentru fiecare pisicuta omorata!!!Mad Mad :/ Sad
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyLun Iul 29, 2013 9:40 am

Chiar cate doua,la cat le-ati simpatizat!!pale 
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyLun Iul 29, 2013 3:49 pm

spui tu...da eu tot la concluzia mea raman...nu ai ce le face...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Mar 02, 2014 8:07 am

aceasta frumusete este fiica gogosicai...seamana mult cu mama ei, dar mai mult cu taticu', care se pare ca era cam de rasa...scumpica a fost adoptata de ilyutza, un baiat gosh...scumpica este o rasfatata si o alintata...desigur, am si sterilizat-o !


she is the gogosica's daughter !! this beautiful was adopted by ily, a gaush boy
the sweety has a very nice life, everybody loves her ! she is like her mother who was killed by my neighbor
I sterilized the sweety and now she is very ok !


(Lu)cica & Gogosica Ak90e9
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Mar 02, 2014 8:09 am



(Lu)cica & Gogosica 2s5y8sn
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Mar 02, 2014 8:12 am



(Lu)cica & Gogosica 6dtqpz
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Mar 02, 2014 10:14 am

Este asa de mare si pufoasa  Razz Razz Razz 
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica EmptyDum Mar 02, 2014 10:52 am



scumpica e o pufosenie ciufulita ca tatal ei, si o frumusete, ca mama ei...raposata omorata de amaratii de vecini ai mei...tocmai de aceea nici nu am avut curajul s-o tin eu,mi-a fost teama sa nu aiba aceeasu soarta !

e dolofanica, din doua motive: este sterilizata dar e si rasfatata tare, de iliutza su familia lui !
Sus In jos
Continut sponsorizat





(Lu)cica & Gogosica Empty
MesajSubiect: Re: (Lu)cica & Gogosica   (Lu)cica & Gogosica Empty

Sus In jos
 
(Lu)cica & Gogosica
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: