Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 O dragoste de neclintit!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
somalia
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 15
Data de inscriere : 30/07/2010

O dragoste de neclintit! Empty
MesajSubiect: O dragoste de neclintit!   O dragoste de neclintit! EmptyMier Aug 11, 2010 9:34 pm

Eu care aveam inima grea de saptamani-ntregi, am profitat de caldura ucigatoare a soarelui,ca pentru o clipa de singuratate ,sa plang in voie si sa-mi strig durerea.Deodata,un capsor acoperit cu par a sarit spre fata mea frecandu-si nasucul vindecat de mine, cu o tulburatoare simpatie,lingandu-mi lacrimile ce curgeau dar umezindu-mi obrajii cu lacrimile din ochisorii lui pentru care ziua nu mai vine......El are-un singur tel in viata.Sa-si daruiasca inima,PENTRU TOTDEAUNA .....Iata-l si pe Rex!-vine sa umple golul lasat de prietenii fatarnici si lipsiti de suflet...Se vede pe el ca nu stie ce-i invidia,ura sau rautatea-...ca nu-mi va trada secretele,ca nu va fi invidios pe mine cand voi avea succes si ca nu se va bucura de necazurile mele. .... El crede ca esti ce-ai vrea sa fii......Printre altele astazi am dat telefon la clinica din Bucuresti si am hotarat sa plec chiar saptamana viitoare.Concediul meu este pe sfarsite iar serviciul mi-l voi incepe cazuta la pamant....Voi castiga puterea,increderea de sine privind in atati ochisori chiar daca cel mic nu stie cum arat....EL simte doar ca-i daruiesc iubire......Cu doua luni in urma am tuns 6...cu un foarfec.Imi facusem rani la degetul mare si inelar .Ei erau tare fericiti.De cand cu caldura asta le-am facut dusuri aproape zilnic .....Ei indura orice din dragoste.Cred ca este singura fiinta de pe pamant care te iubeste mai mult decat pe sine.Cred ca este tare nechibzuit.El nu se intreaba daca ai dreptate sau nu, nu te plictiseste cu intrebarea daca urci sau cobori pe scara vietii nu te intreaba niciodata daca esti bogat sau sarac,prost sau destept pacatos sau sfant.Fie ca ai noroc sau nu ,ca ai onoare sau rusine el este gata sa reziste langa tine,sa te binedispuna,sa te pazeasca, si sa-si dea viata pentru tine....Din suflet daruiesc cei saraci si nefericiti.Acesta este adevaratul test al valorii umane......Ma astept sa traiesc o singura viata.Asa ca tot ce pot oferi altei fiinte,tot binele ce pot sa-l fac acum trebuie facut fara sovaire, caci nu voi mai trece pe aici.....Voi incheia aici randurile mele nu inainte de-a scrie si doua catrene de-ale marelui poet persan Omar Khayam:Nimic n-au sa te-nvete savantii,, dar alintul ,suav al unui caine,O sa te instruiasca,ce este FERICIREA, preschimba-n vin argintul,Caci tarna e grabita din nou ,sa te primeasca.
Sus In jos
somalia
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 15
Data de inscriere : 30/07/2010

O dragoste de neclintit! Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste de neclintit!   O dragoste de neclintit! EmptyMier Aug 11, 2010 9:46 pm

[quote="somalia"]Eu care aveam inima grea de saptamani-ntregi, am profitat de caldura ucigatoare a soarelui,ca pentru o clipa de singuratate ,sa plang in voie si sa-mi strig durerea.Deodata,un capsor acoperit cu par a sarit spre fata mea frecandu-si nasucul vindecat de mine, cu o tulburatoare simpatie,lingandu-mi lacrimile ce curgeau dar umezindu-mi obrajii cu lacrimile din ochisorii lui pentru care ziua nu mai vine......El are-un singur tel in viata.Sa-si daruiasca inima,PENTRU TOTDEAUNA .....Iata-l si pe Rex!-vine sa umple golul lasat de prietenii fatarnici si lipsiti de suflet...Se vede pe el ca nu stie ce-i invidia,ura sau rautatea-...ca nu-mi va trada secretele,ca nu va fi invidios pe mine cand voi avea succes si ca nu se va bucura de necazurile mele. .... El crede ca esti ce-ai vrea sa fii......Printre altele astazi am dat telefon la clinica din Bucuresti si am hotarat sa plec chiar saptamana viitoare.Concediul meu este pe sfarsite iar serviciul mi-l voi incepe cazuta la pamant....Voi castiga puterea,increderea de sine privind in atati ochisori chiar daca cel mic nu stie cum arat....EL simte doar ca-i daruiesc iubire......Cu doua luni in urma am tuns 6...cu un foarfec.Imi facusem rani la degetul mare si inelar .Ei erau tare fericiti.De cand cu caldura asta le-am facut dusuri aproape zilnic .....Ei indura orice din dragoste.Cred ca este singura fiinta de pe pamant care te iubeste mai mult decat pe sine.Cred ca este tare nechibzuit.El nu se intreaba daca ai dreptate sau nu, nu te plictiseste cu intrebarea daca urci sau cobori pe scara vietii nu te intreaba niciodata daca esti bogat sau sarac,prost sau destept pacatos sau sfant.Fie ca ai noroc sau nu ,ca ai onoare sau rusine el este gata sa reziste langa tine,sa te binedispuna,sa te pazeasca, si sa-si dea viata pentru tine....Din suflet daruiesc cei saraci si nefericiti.Acesta este adevaratul test al valorii umane......Ma astept sa traiesc o singura viata.Asa ca tot ce pot oferi altei fiinte,tot binele ce pot sa-l fac acum trebuie facut fara sovaire, caci nu voi mai trece pe aici.....Voi incheia aici randurile mele nu inainte de-a scrie si doua catrene de-ale marelui poet persan Omar Khayam:<<Nimic n-au sa te-nvete savantii,, dar alintul ,suav al unui caine,O sa te instruiasca,ce este FERICIREA, preschimba-n vin argintul,Caci tarna e grabita din nou ,sa te primeasca.>>;]<<Bea vin, curand vei trece si tu ,Supremul Prag, si nu vei lua cu tine,nimic din ce ti-e drag,Aceasta-i marea taina....laleaua scuturata ,Nn infloreste iarasi Osachi niciodata.>>
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

O dragoste de neclintit! Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste de neclintit!   O dragoste de neclintit! EmptyDum Ian 09, 2011 11:46 am

Minunata intamplare esti talentata sa scrii. Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

O dragoste de neclintit! Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste de neclintit!   O dragoste de neclintit! EmptyMier Ian 12, 2011 1:26 pm

O mica atentie conteaza!
Sus In jos
Continut sponsorizat





O dragoste de neclintit! Empty
MesajSubiect: Re: O dragoste de neclintit!   O dragoste de neclintit! Empty

Sus In jos
 
O dragoste de neclintit!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Este aceeasi dragoste pentru animalele abandonate ?Dragostea pe care o avem si cu animalele noastre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: