Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 invazie de pisicutze / cats invazion

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyJoi Ian 02, 2014 12:04 pm


prin lunile octombrie-noiembrie, am avut de furca cu o mare invazie de pisuline nu a fost simplu sa ma lupt cu toate: papa, deparazitare, adoptii...la unele am facut poze, la altele pur si simplu am uitat.

TIGRUTA....o mitzulica mica si simpatica foc...a fost de fapt cea mai dorita. am primit si telefoane pentru ea, dupa ce am pus-o pe sit de adoptii. tigruta a fost salvata din drum, flamanda si murdarica. la inceput era foarte sperioasa dar acum e adoptata la bloc !


..............................


big cats invasion in november....it was a real war for me, but now i'm happy becouse all of them were adopted

I found TIGRUTA in street, starved , dirty and very scared. now she is adopted !



invazie de pisicutze / cats invazion 3jr3

invazie de pisicutze / cats invazion 3uc6

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyJoi Ian 02, 2014 12:33 pm




PISHCOT

pishcotel a fost gasit intr-o dimineata, pe marginea drumului, gata-gata sa fie zdrobit de rotile masinilor...acum e fericit langa o copila si mama ei.

........................................

PISCOT has found in a morning, along the street, close to be hit by the cars...now he is happy, in a nice house.


invazie de pisicutze / cats invazion 3uc6


pishcotel a dat o proba la litiera si alta la joaca Smile)


invazie de pisicutze / cats invazion 1z5g


invazie de pisicutze / cats invazion 3bgg

invazie de pisicutze / cats invazion M33k

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyJoi Ian 02, 2014 12:57 pm



invazie de pisicutze / cats invazion Ozp2


invazie de pisicutze / cats invazion Kury

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyJoi Ian 02, 2014 5:08 pm



SOSONEL

intr-o zi, o copila de prin vecini, mi-a adus aceasta michitura bolnavioara si plina de purici....nu credeam ca am ce sa mai fac, dar am incercat....papa bun, caldurica si multa mangaiere....si uite asa, sosonel a fost adoptat de....mine ! Smile n-am rezistat in fata cararii pe mijloc ce o poseda !  Very Happy 

...............................


one day, a little girl who lives around, brought to me this sweety....very small and sick....i helped him, and now he is adopted by me. SOSONEL is today a very beautiful young "boy" and very much cheeky Smile


invazie de pisicutze / cats invazion Du00

invazie de pisicutze / cats invazion I2ys


after a time and after a very good milk


invazie de pisicutze / cats invazion 2o59

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyJoi Ian 02, 2014 5:36 pm



PORTOCALIU'


prin vara, s-a aciuat la mine in gradina acest motanel, probabil abandonat de o inima "buna", asa cum sunt atatea inimi in lumea asta blestemata...era ciufulit si blana ii cadea pe alocuri....infometat si speriat, s-a apropiat cu greu de mana mea, ca sa primeasca si o mangaiere....incet, incet, nu a mai plecat....dar cineva (si am o idee cine), i-a venit de hac in toamna....portocaliu' a fost otravit...l-am vazut intr-o zi plin de sange si saliva la gurita...era slab, slab si se clatina pe picioare...am incercat sa-l slavez, dar a fost prea tarziu...mirosea sarmanul , deja, a cadavru... a disparut deodata, asa cu si aparuse in curtea mea
daca cineva se face vinovat cu buna stiinta de chinurile cumplite la care a fost supus acest amarat, atunci sa-i dea Domnul, asa, dupa inima lui haina !

............................................................

In summer, somebody abandoned this sweety around ,on my street....he was very scared, starved and sick....i took care of him a lot....but in october, someone poisoned him...he fight a lot to survive, but the poison was very strong...the sweety died tormented and sad


invazie de pisicutze / cats invazion Bkni

invazie de pisicutze / cats invazion Zy1y

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptySam Ian 04, 2014 9:06 am



STRUGUREL SI FRATIORUL LUI


micutii au fost gasiti de sotul meu IN gunoi....nu la gunoi sau langa, ci IN ghena de gunoi !!! sotul meu a venit revoltat, cu ei in brate, spunand ca cine a facut asa ceva a dat dovada de o mare cruzime ! era cat pe ce sa arunce gunoiul peste ei....micutii stateau ghemuiti unul in altul, nu plangeau, nu spuneau nimic....erau amortiti de frig si foame !
acum sunt la ei acasa ! dupa cateva saptamani in care m-am chinuit sa-i readuc la viata, amandoi au fost adoptati...alexandra m-a ajutat mult la adoptia fratiorului negru.

........................................

the sweeties, have found INSIDE the trash box !!!!....very small, dirty and frozen ! a big cruel heart did this ! I fight a lot to save them, but now they are at them houses ! Alexa helped me a lot with adoption !


invazie de pisicutze / cats invazion 5f5f

invazie de pisicutze / cats invazion Tcgn

invazie de pisicutze / cats invazion M7f4

invazie de pisicutze / cats invazion 9izb


after a time, STRUGUREL


invazie de pisicutze / cats invazion V1fc

invazie de pisicutze / cats invazion Fj0n


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptySam Ian 04, 2014 2:27 pm

invazie de pisicutze / cats invazion O726

invazie de pisicutze / cats invazion Jrb3

invazie de pisicutze / cats invazion 1f5j

invazie de pisicutze / cats invazion Ugmr

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptySam Ian 04, 2014 2:28 pm

Ea este Lucia,fericita posesoare a unui motanel super dotat si nazdravan!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptySam Ian 04, 2014 3:22 pm



lucia??...pai nu-i tot alexandra??
ce dragalas era maruntelul ! I-ai pus fundita rosie? (eu nu-mi amintesc sa-i fi spus) . Tare-as vrea sa-l vad cum arata acum !

iar pisulina din prima poza pe care-ai pus-o e si ea simpatica, foc !!  Very Happy 
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptySam Ian 04, 2014 3:51 pm


Adica aia cu baticut albastru  Very Happy 
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion EmptyDum Ian 05, 2014 12:30 pm

Da pe fata o cheama si Alexandra,dar ca sa nu se incurce numele meu cu al ei i-am spus Lucia.Si da i-am pus eu funda rosie ca sa nu il deoache nimeni!
Sus In jos
Continut sponsorizat





invazie de pisicutze / cats invazion Empty
MesajSubiect: Re: invazie de pisicutze / cats invazion   invazie de pisicutze / cats invazion Empty

Sus In jos
 
invazie de pisicutze / cats invazion
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: