Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Un nou membru in familie , Tina !

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyLun Oct 06, 2014 2:58 pm

Dupa o perioada de un an fara  un pisoias in casa mea,m-am intalnit intr-o zi pe strada cu d-na profesoara Ioana ,spunandu-mi ca are 3 pisoiasi, sterilizati pentru adoptie.Deja ceva in corpul meu a tresarit .Dupa ce a murit pisica mea , in inima mea era un gol , stiind ca nu voi mai accepta vreo alta pisica .Dar la apelul doamnei profesoarei, am stat si m-am gandit ca vreau cu adevarat inca o pisica.Eu eram decisa, mai aveam nevoie de decizia parintilor .... cand le-am spus, din partea lor am primit un fel de raspuns : da si nu . Cunoscandu-mi parintii i-am spus doamnei profesoarei ca este ok , ca vreau sa mi-o aduca . Vineri , 3 octombrie in jurul orei 5 , a venit la mine impreuna cu toata  familia sa-mi adusa pisica, impreuna cu alte jucarii,mancare, si ce-i trebuie unei pisici rasfatate. Intradevar parintii mei intr-un fel nu stiau , cand am adus-o in casa ,tata intr-un fel a zis nu, nu o vrea ,da venise mama din bucatarie spunandu-mi ca seamana cu o alta pisica pe care o am de cativa ani in urma, si ca o vom pastra cu siguranta, ma asteptam la asa ceva. Acum incercam cat si eu si ea sa ne cunoastem mai bine , sa incercam sa colaboram, in limbajul ei , si incerc sa o invat anumite lucruri , cum ar fi > sa nu stea in patul parintilor ,dar al meu da < cheers si multe alte lucruri. Pisica mea sta si afara intr-o alta incapere , unde are tot ce ii trebuie , mancarea, apa , o canapea, jucarii .... Pot sa spun ca ai mei o iubesc, aseara cand am venit din oras, eu am lasat-o afara, si am gasit-o in casa cu ai mei ! cheers  Aveam nevoie de aceasta pisica , pentru ca oarecum imi umple anumite goluri pe care le am , si observ ca ma va ajuta mult ! Sa nu mai zic ca vine in bratele mele si incepe sa ma suga ! ha ha ha , D-na profesoara ati invatat-o rasfatata cheers
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyLun Oct 06, 2014 3:14 pm

Un nou membru in familie , Tina !  96gnli

Un nou membru in familie , Tina !  2ajvn86

Un nou membru in familie , Tina !  X38rrl

Un nou membru in familie , Tina !  10cp1qf
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyJoi Oct 09, 2014 3:03 pm


awwwww ce chinuita e !! cum a papat-o pe ea, soricelul de la Gerda ! Laughing

sunt curioasa sa vad cat rezista ochii si nasucul negru al big-soricelului !!

sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea...pana atunci eu sunt cea mai fericita pentru ca m-am straduit cu ea sa o dau in adoptie asa, pregatita cum trebuie, si s-a meritat ! micuta este o rasfatata si o alintata...sper sa va bucurati una de alta !

sa ne mai tii la curent cu poze si evolutia ei !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyJoi Oct 09, 2014 3:04 pm

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyMar Noi 04, 2014 5:15 am

Doamne ce adorabila e ^.^ felicitari Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyDum Noi 09, 2014 7:41 pm

multumesc !!! Noi ne intelegem de minune ! <3
Un nou membru in familie , Tina !  If7m2d
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  EmptyLun Noi 10, 2014 4:21 pm


ma bucur tare mult sa-i vad evolutia...a mai crescut, e ditamai domnisorica si....am impresia ca te "cozonacea" : )))) asa se cheama cand te framanta cu labutele, se spune ca face cozonacei...

e tot asa sufocant de alintata? a intrat si pe sub pielea parintilor tai? : )
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un nou membru in familie , Tina !  Empty
MesajSubiect: Re: Un nou membru in familie , Tina !    Un nou membru in familie , Tina !  Empty

Sus In jos
 
Un nou membru in familie , Tina !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» GOZH Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: