Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)

In jos 
+3
Spinu Patricia
Oana
yoana
7 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Noi 05, 2010 4:35 pm

copii, dragi..voi sunteti cei care puteti si trebuie sa schimbati in bine soarta animalutelor acestei tari...speranta e la voi, cei mici....cu cei mari e mai greu...
intrati pe topic pentru schimb de idei, intrebari, nelamuriri...poate veti gasi si raspunsuri!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Noi 05, 2010 5:38 pm

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyMier Noi 24, 2010 4:11 pm

la mullti ani, bybycuto !!!...sa-ti dea doamne-doamne sanatate, intelepciune si...sa inveti bine !....la varsta ta, majoritatea de pe forum, putem spune ca, nu aveam voie nici sa vorbim macar despre doamne-doamne...iar protectia animalelor...nici nu stiam ca va exista!....
spuneam si repet ca voi, tinerii, trebuie sa schimbati in bine lumea asta lasata parca de izbeliste!
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyJoi Noi 25, 2010 5:07 pm

Noi incercam dar copiii nu pot face prea multe. Apropo imi pare rau ca nu am mai intrat dar am avut multe probeme.Nu grave oricum.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: !!!!!!!!!!!!!!!!   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyJoi Dec 02, 2010 12:49 pm

Sper sa putem ajuta aceste animalute!![b]
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyJoi Ian 13, 2011 12:35 pm

Speram cu totii!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyMier Ian 19, 2011 12:47 pm

Deabea astept sa ne intalnim din noupe 25 ianuarie. Razz I love you
Sus In jos
Lazar Catalina
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 13
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyMar Mar 01, 2011 5:12 pm

Cu toti uniti pozte putem face ceva sa ajutam macar cateva din aceste animalute abandonate.....
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyMar Apr 19, 2011 9:36 am

Voi, copiii, puteti face multe... Ne puteti invata, pe noi, adultii, sa credem, sa speram si sa mergem, impreuna, mai departe. Citind ceea ce voi scrieti aici pe forum si vazand cat de interesate sunteti de soarta acestor animalute mi-am dat seama de greseala mea, ca parinte, fata de fetele mele. Cand ele aveau varsta voastra, au adus acasa un pisoias mic si alb. Le-am dat voie sa-l pastreze in apartament cu anumite conditii: sa-si faca curat in camera lor, sa-si faca temele mereu si sa aiba grija de pisic, bineinteles. Din pacate, ele nu si-au respectat indatoririle si atunci am dus animalutul in parcul din fata blocului in care locuiam. Am gresit: trebuia sa le invat eu cum sa faca tot ceea ce le-am impus; trebuia sa le mai dau o noua sansa, lor si pisicutului. Uneori, ca parinti, gandim prea mult la bucata de paine pe care trebuie s-o dam copilului si uitam de hrana spirituala. Datorita conditiile sociale in care traim decidem sa ne cautam un loc de munca mai bun sau mai grav, inca unul, care insa nu ne permite sa fim, atat cat am dori, alaturi de copiii nostri si nevoile si dorintele lor. Cand am devenit bunica, am hotarat sa nu mai repet greselile tineretii si sa-mi indrum nepoteii pe calea frumoasa si dreapta a DRAGOSTEI pentru animalute. Va voi povesti despre ei in zilele ce urmeaza. Iar pe voi va rog ca, macar o data pe luna sa va invitati parintii aici, pe Forum, sau la actiunile scolare legate de aceasta tema. Sunt sigura ca intr-o buna zi vom citi, pe site, cu mare drag, cuvinte ca acestea: "Sunt mama Catalinei (sau a Claudiei, sau a Patriciei) si sunt mandra de iubirea pe care fiica mea o poarta necuvantatoarelor". Dragi copii, dati-ne o a doua sansa!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Apr 29, 2011 12:44 pm

foarte frumos ce ati scris!imi place mult.Idee cu mamicile e o idee buna.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Apr 29, 2011 1:49 pm

Este frumos dar pe mama mea nu o intereseaza ca iubesc animalutele.Mama mea nu este rea deloc I love you doar ca acest lucru nu o prea intereseaza Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Apr 29, 2011 1:50 pm

Draaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagut catelulllllll!!!!!!!!Claudia Razz Very Happy
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptyVin Mai 06, 2011 4:43 pm

Doamna diriginta...cand e urmatoarea intalnire sa ne uitam si la film...eu m-am tinut de promisiune am descarcat fimul+subtitrare...asteapta vizionat bounce bounce bounce
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptySam Mai 07, 2011 12:24 pm

Cred ca e a 3 a saptamana din mai. confused
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptySam Mai 07, 2011 12:52 pm



bine ai spus, patricia...va fi pe 20, a treia vineri din mai....

nu uitati !!!....cei talentati la literatura, vor pregati, daca doresc, o compunere si/sau o poezie, (imaginata sau reala), despre o intamplare cu animalute (catei si/sau pisici)....se va puncta originalitatea, exprimarea, ortografia ( Twisted Evil ) si caligrafia... va marturisesc faptul ca abia astept sa le iau la citit !!
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) EmptySam Mai 07, 2011 4:24 pm

daca spuneti dumneavoastra eu totusi astept cu nerabdare intalnirea!!!
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Continut sponsorizat





copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty
MesajSubiect: Re: copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)   copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele) Empty

Sus In jos
 
copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Samsari sau iubitori de animale?
» INTRUNIRE-Moinesti !!!!!!
» Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!
» Animale care au nevoie de ajutor
» teribil e de cald !!....ce fac animalutele noastre !?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: