Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Animalutul meu!

In jos 
+2
yoana
Spinu Patricia
6 participanți
AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyLun Noi 29, 2010 5:00 pm

[b]Eu am un catel de rasa pechineza foarte dragalas si il iubesc mult.E de culoare roscata cu negru si foarte pufos.Numele lui este Lachi si are vreo 2 ani.Uneori e foarte cuminte dar cateodata e putin insuportabil dar tot il iubesc chiar si cand face prostii.Ii place anotimpul vara si sa muste de pantaloni.Mai stiu ca-i place si sa se joace cu pasarele si cu insecte dar el ca la aproape toti cainii uraste pisicile.EL ADORA CEILALTI CATEI SI LATRA DUPA CAI.As avea multe de povestit insa astept sa povestiti si voi despre animalutele voastre. Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyLun Noi 29, 2010 6:32 pm

cu siguranta veti dori ca vizitatorii si membrii forumului sa va vada blanosii ce-i aveti in grija, de aceea trimiteti pozele pe adresa de mail : n.noname21@yahoo.com pentru redimensionare si atasare !


P.S. ai grija si de pisicile sau animalutele pe care Lachi al tau nu le prea suporta !! Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Nu va faceti griji!!!!   Animalutul meu! EmptyMar Noi 30, 2010 3:06 pm

Nu va faceti griji sa stiti ca din cate pisici a fugarit nu a reusit niciodata!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Un inger cu .....coada !    Animalutul meu! EmptyMar Noi 30, 2010 7:24 pm

Viata te poarta uneori departe ! Pentru a-ti fi dor....Apoi te aduce aproape! Pentru a-ti fi bine...Am avut ocazia sa muncesc in alte tari, departe de copiii si nepoteii mei. Am vazut locuri minunate, am cunoscut oameni extraordinari si un caine despre care vreau sa va vorbesc acum.In Italia a trebuit sa locuiesc pentru un timp intr-o manastire cocotata pe o colina,la poalele careia se odihnea un mic orasel: Ponte A Moriano. Prima intrebare pe care am pus-o ajunsa acolo a fost : Sunt si animale aici? Erau ! Porci mistreti si vulpi, serpi si vipere...Dar si doi caini : Angelo si Angelina. Cea din urma m-a adoptat imediat : din prima zi m-a insotit in plimbarile lungi prin padurile din imprejurimi, seara se aseza langa mine la televizor si sforaia linistita, dimineata imi beam cafeaua in gradina, la soare , cu catelusa alaturi. Deseori ii vorbeam in romana iar ea ma intelegea...Mi-a fost mai aproape de suflet decat orice prieten , de orice nationalitate...A stat langa patul meu cand zaceam cu febra mare si nimeni nu a putut sa o dea afara din chilia mea, desi au incercat...Mi-a lins lacrimile de pe obraz cand nu mai puteam suporta dorul de ACASA...Am privit impreuna pe calculator fotografiile de la nunta fiicei mele, la care nu am putut fi prezenta....Intr-o buna zi, a venit sa munceasca pentru academia de muzica ( ce avea sediul in manastire)Thomas, originar din SRI LANKA. A devenit in scurt timp soferul meu dar si al Angelinei. Cand am plecat pentru prima data impreuna in oras Thomas mi-a deschis , amabil, portiera usii din fata - dreapta. Nu s-a gandit ca eu trebuia sa stau in spate cu fetita de care aveam grija. Angelina insa stia...S-a urcat repede pe scaun si astepta centura de siguranta. -Angelina, jos ! Striga disperat soferul. Nu a reusit sa o convinga dar i-am explicat eu ....De atunci ne-a insotit mereu catelusa: la magazin, in parc, si chiar la restaurant...Oamenii ne priveau curiosii cand ne intalneau. Eram un grup mixt si ciudat: Mari - o fetita de doar 4 anisori de origine germana, Thomas - un barbat de culoare care vorbea mai mult engleza, eu - o romanca inalta, blonda, mereu zambitoare,si EA, liantul, cea care ne unea sufletele , ne inveselea cu prezenta ei dar ne si veghea destinele,ca un adevarat inger cu coada - Angelina
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMar Noi 30, 2010 8:15 pm

Din pacate nu va pot trimite poze cu Mari, fetita de 6 anisori acum, care o iubeste nespus si care traieste si creste alaturi de Angelina....Dar v-am trimis cu Thomas si cu ingerul meu....cu coada! Un animalut nu e niciodata un simplu animalut: EL va vegheaza, va apara si uneori va apropie mai mult decat puteti crede de lumea in care traiti....Iubiti-L si aveti incredere in EL !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMier Dec 01, 2010 10:09 am

o copila minunata a adoptat-o pe Angelina..poate, candva, vom avea si poza micutei fetite!!!


Animalutul meu! Bild024

Animalutul meu! Resizeofbild012

Animalutul meu! Resizeofbild053

Sus In jos
nica
Vizitator




Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: iepuras   Animalutul meu! EmptyMier Dec 01, 2010 4:20 pm

Iepurasul meu preferat are 1 anisor.Toata treaba asta a inceput de la un prieten care avea 2 iepuri mai mari mascul si femela eu cand i-am vazut mi-au placut l-am rugat sa imi vanda animalutele si asa a facut.Din acei iepurasi se trage micul print el este rasfatatul familiei impreuna cu fratiorii lui.Toata chestia asta a devenit un hoby acum am 17 iepurasi.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMier Dec 01, 2010 5:18 pm

iata si un iepuras !!...o noutate pe forumul nostru !

insa..."nica"....iepurasii sunt pentru papa ??? (adica pentru stomacul familiei ????) Evil or Very Mad


Animalutul meu! 31198283

Sus In jos
nica
Vizitator




Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: iepuras   Animalutul meu! EmptyJoi Dec 02, 2010 4:49 pm

Si nu iepurasii nu sunt de papat din punctul meu de vedere am mai spus ei sunt un hoby nu o sursa de mancare. albino I love you .
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyVin Dec 03, 2010 2:50 pm

.....Eu am catei si pisici.Nu stiu despre care sa vorbesc.....Va spun despre toate pe scurt:Primul catel al meu se numeste Viki,este un catel de rasa "lup"destul de mare,negru,nu-i place sa manance legume si fructe ,in rest papa tot.Il am de vrio 5 ani.M-am atasat ft mult de el.Vara,primavara,toamna si putin iarna il scot la plimbare inafara curtii si il las cam 2 ore depinde de vreme .In rest sta in tarcul lui deslegat.Latra la ori cine care trece pe strada.Latra la cei necunoscuti.Nu este dresat dar ascult atunci cand ii zic sa faca ceva(sa se duca la cusca,sa nu mai latre etc.)Al doi lea catel se numeste Tida:un catel de rasa "canis" mult mai mic de cateaua de care vam povestit ,dar aceasi culoare.Numai ca aceasta nu asculta ,mananca tot chiar si graunte......si latra daca este un incediu in apropiere.Acesta are cate un fel de latrat la fiecare caz.Am avut un caz cand ardea la un vecin atelierul,cainele meu a inceput sa latre ft tare iar tati sa trezit si a vazut.Este de treaba cateaua aceasta.Insa si pisicutele.Am o pisica din iarna trecuta in care mi-a facut un motan pe care il am si acu.Este o rasa de "siameza"numai ca motanul acu este corcitura.Eu o mai las o data sa mai fete,dar dupa am sa incerc sa o sterilizez.O sa o doara,dar cred ca e de binele tuturor.Mie mila de ea foarte mult si cand i se intampla ceva sunt in stare sa fac orice.Pentru ca o iubesc si tin mult la ea.Motanul nu am ce zice despre el Smile) .Este o obraznicatura de pisica .(SEAMANA CU MINE) Dimineata cand merg la sc mereu vine dupa mine pana in anumit loc,dupa care se pune in mijlocul strazii si se uite cum merg pana cand nu ma mai zareste.E un scump.Fie ca nu pot vorbi dar eu ma linistesc si cand le vad.Le iubesc!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: soory   Animalutul meu! EmptyMar Dec 14, 2010 4:27 pm

Imi pare rau dar nu gasesc poza catelului meu insa sper sa va dati seama.

Dar de ce nu mai scrieti despre animalutele voastre sunt foarte putini care au scris. Sad Crying or Very sad No Question
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyJoi Ian 13, 2011 12:44 pm

No No No No No No No No No
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyVin Ian 14, 2011 4:05 pm

As vrea si eu sa am un iepurasssssssssssssssssssssss cat
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMar Mai 03, 2011 4:38 pm

Cine nu ar vrea sa aiba un animal...Cel putin eu ador animalele...In special cainii bounce
Uite rasa asta imi place mie (Retriever auriu)
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMar Mai 03, 2011 4:40 pm

Ca veni vorba de iepuri nici mie nu imi place carnea de iepure doamna Diriginta!

Mad
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMar Mai 03, 2011 4:45 pm



denis???????
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyMar Mai 03, 2011 4:48 pm



pai, uite...rugam adminul sa creeze o noua sectiune de "ANIMALE DE RASA", si tu te vei ocupa la sectiunea "caini de rasa", de golden retriever, ok?...scrii tot ce stii despre el, ingrijire, poze, povesti...etc
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyVin Mai 06, 2011 4:08 pm

eu am un caine si o pisica care se inteleg foarte bine..... cainele are 8 ani la fel ca si pisica....pe caine il cheama " bursuc " iar pe pisica "axa" sunt foarte jucausi si in acelasi timpt paznicii casei...... catelul este negru cu un pic de alb , iar pisica este gri si foarte pufoasa ( cea din avatarul meu )...
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyVin Mai 06, 2011 4:29 pm

Se rezolva! Cu grija si atentie!
Vorba aia: Incetul cu incetul se fabrica otetul![b]
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptySam Mai 07, 2011 12:21 pm

Ce imi plac animalele tale Catalina mai ales pisicuta Razz
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptySam Mai 07, 2011 4:19 pm

si mie imi plac foarte mult!
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyVin Iun 24, 2011 5:24 pm

mie imi plac foarte mult animalutele...as vrea sa am cat se poate de multe, dar parinti nu ma lasa ...zice ca avem deja un caine si 2 pisici ...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyDum Iun 26, 2011 8:02 am

Pai esti norocoasa pe mine nu ma lasa sa am nici unul!!! Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! EmptyDum Iun 26, 2011 1:24 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Animalutul meu! Empty
MesajSubiect: Re: Animalutul meu!   Animalutul meu! Empty

Sus In jos
 
Animalutul meu!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: