Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMar Iul 12, 2011 12:51 pm





“ MOARTEA CĂPRIOAREI”
-variantă contemporană-



Poveste banală într-o lume civilizată….

“M-am născut ...deşi nu mi-am dorit să mă nasc...şi oricum e prea târziu acum pentru a mai schimba ceva. Lumea în care am venit nedorit, mi-a arătat deja cât de vicleană-i este chemarea ! Aş vrea să plec...de tot… dar mi-e frică! Oare cum o fi dincolo...o fi mai cald? Parcă mi-e puţin frig acum…o fi mai multă lumină?....o noapte începe încet să-mi acopere privirea…o fi iubire?...aşa cum doar în blăniţa mamei mele o adulmecam că există? Da, aş pleca insă mi-e teama...mi-e teama să mor....mi-e teamă să trăiesc...Oh, mami, unde eşti? O fiinţă nemiloasă m-a luat de langă tine, împreună cu frăţiorii mei si ne-am trezit acum aruncaţi în niciunde....lăsaţi să ne descurcam singuri intr-o lume a lui Dumnezeu, condusă de...oameni! Aşa îşi spun ei ! Am rămas doar noi, ai nimănui, scâncind incet ca să fim auziţi !
…şi am fost auziţi.... Doamne, dar oare ce-om fi crezut noi? Mai curând tăceam şi ne ascundeam veşnic in scorburile cele mai întunecate ale podeţelor pe lângă care am fost abandonaţi. Dar am indrăznit sa plângem incetisor, cerşind cu speranţă atenţia vreunui trecător….ori…poate ca să ne audă iarăşi mama…sa vină şi să ne mai salveze o data, asa cum o facea mereu atunci cand vreun pericol vroia sa ne muşte…
Şşşşt, vine cineva !….”Suntem aici, suntem aici!!” Ne pregătim voioşi, dând din codiţele noastre subţiri …dar…gata!…acum nu mai suntem…s-a făcut deodată întuneric şi parcă e un pic mai frig… nu mai simt nimic…nici nu-mi mai este teama….nici nu mai vreau sa mor…ori poate că sunt mort deja….”


O seară cuminte de weekend, într-un sat câteodată uitat de Dumnezeu, undeva pe langă Moineştiul judeţului Bacău…o seară ce se dorea a fi minunată…deodată câteva urlete s-au îndreptat ascuţite spre cer, ca mai apoi, trecând peste liziera de pomi, să-mi infioare auzul…o dată, de două ori…iar a treia oară, prelung, prelung, ca o chemare disperată după ajutor….apoi linişte !...
Am ieşit alergând. De pe o străduţă lăturalnică, două tinere frumoase se apropiau şi ele in grabă sa vadă ....să vadă printre scândurile unui gard cum, în grădina ei, o femeie lovea cu o furie demonizată ceva. A lovit o dată, de două ori...apoi linişte!...liniştea infiorătoare dinaintea unei agonii...femeia se apleacă spre sapa ce-o ţinea incleştată in mână şi apoi, aburcată peste gard spre stradă, bestia cu doua picioare izbeşte de asfalt, cu putere, o faptură mică...cu blăniţa alba, brazdată de puţin negru şi cu picioruşele adunate spre piept, aşa, ca într-un gest de apărare fără speranţă. Micuţul cade pe spate si forţa izbiturii face să-i răsune căpuşorul asemeni unui bolovan aruncat de un copil furios...caţelul nu mai are forţa să plângă...şi oricum e prea târziu acum; cine sau de ce să-i mai asculte tânguirea? Rămâne inert desenând cu picioruşele in aer, ceva parcă numai de el ştiut...

Am chemat poliţia...ţipete, urlete, jigniri şi lacrimi...multe lacrimi...

Azi, femeia mai trăieşte...aşa cum au parte să trăiască toate brutele pământului, sub acelaşi soare minunat al lui Dumnezeu, laolaltă cu cei buni. Căţelul şi-a revenit un pic...şi trăieşte şi el...intre două lumi ! Cât despre mine...hmm...eu nu mai trăiesc de mult...

„...manânc şi plâng....mănânc...”



Semnat,
un noname şi căţeluşul fără speranţă
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: OH, Doamne...   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMar Iul 12, 2011 1:05 pm

Nu se poate...Daca as avea destui bani as plati un criminal s-o ucida, in acelasi mod in care a incercat si ea sa omoare catelusul...Dar nu am...Si poate e mai bine asa: Dumnezeu ii va da rasplata, dupa fapta sa...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMar Iul 12, 2011 2:57 pm

Este ingrozitor cata brutalitate nu va scapa nepedepsita.Cred ca este un demon venit de jos. Twisted Evil Evil or Very Mad Nu pot sa cred ia-r trebui o lectie buna pe care sa o tina minte! Twisted Evil

Cata rautate! Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMar Iul 12, 2011 7:32 pm

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- 10314187

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- 56691235

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- 34471570

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- 77143548

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMier Iul 13, 2011 5:27 am

Bietul catelus ce ingeras este ma intreb ce gandeste nu cred ca va uita asta.Apropo el are familie! Question
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMier Iul 13, 2011 6:25 am

Ar fi interesant de stiut ce masuri a luat POLITIA ROMANA impotriva acestei brute cu chip de om...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMier Iul 13, 2011 7:03 am


inca nu mi-am revenit...nici eu, nici catelul care zace intr-o cutie (amenajata calduros)...
furia m-a paralizat pe moment..insa mi-au curs PUTINE lacrimi...mi s-a mai intamplat...la ultima mare manie am actionat intr-o directie de care sunt cat de cat multumita...

in cazul acesta, pe moment am crezut ca e suficient sa ii spun cat de mare nemernica e hâda...insa, pentru ca nu m-a crezut si ,mai mult, se dadea la mine cu sapa strigand "uite, o vezi?..poate o iei si tu !"...am avut deodata revelatia a ceea ce spuneam mai demult (si este FOARTE adevarat): cine ucide azi un caine, maine poate ucide un om !!....aceasta scanteie m-a facut sa pun mana pe telefon si sa le rog pe fetele martore sa ramana pana venea politia...tinerele plangeau cel mai tare ...sunt din bacau, si, in weekend venisera la bunici, in zona...una din ele tocmai terminase dreptul...cum se intamplase ca tocmai atunci sa fie si ele in trecere pe langa locul acesta???...exista dumnezeu, asta singura explicatie....daca eram singura, mi-ar fi fost poate mai greu ...

politia a venit imediat...aveau si sirena deschisa Smile ....politistul s-a minunat si el (nu ca n-ar fi vazut mii de cazuri) mai ales pentru faptul ca era o mana de catel si baietel !...adica cu mari sanse de-a fi adoptat de cineva ...

nu, nu m-am interesat ce pedeapsa a primit nemernica !...cu siguranta nu va ajunge in puscarie, asa cum ar prevedea in acest caz legea (mai ales, ca e posibil ca micutul sa moara, sau sa-l eutanasiez)....va lua poate o amenda, insa crede-ma, faptul ca intr-un sat trist dintr-o moldova ce-mi provoaca din ce in ce mai multa repulsie, cineva a indraznit sa cheme politia pentru un caine, e lucru chiar grozav !...asa ceva nu s-a mai intalnit pana acum...credca deja tot satul stie si e bine ca stie....

asta e, deocamdata...va tin la curent !
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMier Iul 13, 2011 7:25 am

Si amenda ar fi un inceput bun in apararea acestor nevinovate sufletele...Chiar si sosirea Politiei e o mare realizare. Poate ziarul care a scris despre Proiect ar putea prelua povestea Hadei si a catelusului. Lumea trebuie sa stie! Brutele astea trebuiesc marginalizate...RUSINE ROMANIA!


Ultima editare efectuata de catre Violeta F. in Mier Iul 13, 2011 10:13 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyMier Iul 13, 2011 10:01 am

Chiar ar trebui sa apara in ziar sa afle lumea ce fel de oameni sau monstri traiesc pe pamant ca in cazul acestui biet catelus!Si titlul ar trebui sa fie NU VA STA NEPEDEPSITA PREA MULT!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyJoi Iul 14, 2011 8:18 am


iata-l pe micutzu-cutzu dupa 3 zile !....prima zi nu am avut curaj sa-l misc, si nici el...nemernica i-a dat cu dosul sapei in cap ca sa-i ia de tot glasul...si lumina......insa, exista dumnezeu...
capusorul e usor deformat, alungit iar ochiul drept era si mai tare iesit din orbita si insangerat.....acum, parca se resoarbe incet, incet....

face nani in magazie la mine, e iubit si ferit de orice pericol !


"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofimg0294a

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofimg0298a

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofimg0299a

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyJoi Iul 14, 2011 8:27 am

Doamne, cat e de mic...Si cat de mare nemernicia HADEI!...Ar trebui s-o pedepsim intr-un fel! Nu exista nici-o emisiune televizata in Romania prin care sa-i trimitem un mesaj si sa facem publica isprava ei penala? Ca DIN DRAGOSTE dar cu mesajul TE URASC!...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyJoi Iul 14, 2011 9:58 am

da, vio, si eu am avut scenarii criminale in minte...insa nu vreau sa fiu eu autoarea...il las pe dumnezeu s-o judece...sunt sigura ca drepatatea Lui e mult mai aspra !!!....

(de exemplu, printre scenariile imaginate, una imi arata pe micutzu-cutzu cum creste si se face mare si frumos si....se razbuna singur...faina, nu??...."muma padurii" sigur crede ca i-a facut capatul !! ) Twisted Evil


PS. astazi suntem programat la baita deparazitanta !!! I love you
Sus In jos
angel




Mesaje : 1
Data de inscriere : 14/07/2011

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyJoi Iul 14, 2011 1:51 pm

Imi e greu sa-mi gasesc cuvintele dupa ce am citit aceste randuri, ma bucur ca totusi a fost cineva care a avut curajul sa lupte pentru acest suflet, eu in fata unor asemenea ''OAMENI'' ma consider infranta, parca nu as avea maini, dar SIGUR AS AVEA PUTEREA SA LUPT PT. MICUT SI SA-L SALVEZ. DACA AI NEVOIE DE CEVA NU EZITA SA CEARI AJUTOR. SINGURUL LUCRU PE CARE IL POT FACE ESTE SA MA ROG LA DUMNEZEU SA-L OCROTEASCA, PE EL, PE TINE MICUTA SALVATOARE, IAR PE FEMEIE SA O IERTE ( IMI ESTE GREU SA NU MA GANDESC LA CEL MAI RAU PT EA ), NU I-AS FACE FIZIC NIMIC, AS LUCRA LA PSIHIC SI TARE MI-AR PLACEA SA O BANTUI NOAPTEA.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 8:30 am



merci, "angel" ...

nu pot sa cred ca acesta este catelul care sambata se zbatea spasmodic pe asfalt, intr-o agonie sfasietoare...nu-i cursese sange deloc...bestia l-a lovit cu dosul sapei in cap si mandibula...de aceea imi explic si faptul ca-i curgea extrem de multa saliva...l-a lovit si peste glandele salivare...

animalutzele insa, am observat ca sunt foarte, foarte puternice...teoretic, dupa cum arata, sambata putea fi dus la o groapa de gunoi...duminica am fost in magazie si l-am privit...inca mai respira....nici nu l-am atins, ci am fugit pur si simplu.....mi-era teama de ceea ce-as fi putut descoperi....

si iata-l joi !!!!

mai intai, baita de rigoare cu sampon deparazitant:

mama, nu-mi prea place baita asta !!!

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0025


samponare bogata

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0018


acum, zburdam voiosi prin iarba !!

suntem cat un ghiveci de floare...sau....un bocanc de gradina Smile

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0042

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0055

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0045

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0070

hmmmm....ce-or fi astea???....nu-s totusi prea mari pentru mine???

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofresizeofsany008

sa ne mai odihnim un pic !

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofresizeofsany008

si pe burtica acum...

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0098

eiiiii...ce-i asta??....ia sa ma apropii eu, asa, mai smerit !!!

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofresizeofsany004

las' ca-i arat eu !!!....cine-i catelu' aici ??

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0054

cine-i cel mai frumos ??
(sper ca vedeti ca nu-s mai mare ca o galetusa de 5 kg. !!)

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Sany0036m

ok...si acum...iata si un "dos" micutz ! tongue

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofsany0092

sper ca v-am delectat! Smile


Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 8:48 am

Doamne, ce vesti minunate... Va merge in adoptie? Bravo catelus, ai invins "muma-padurii"...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 10:12 am


heheh...merci, vio...sigur, sigur...acusic zburam pe adoptii si situri de adoptii !!!..pai, avem cu ce ne lauda, nu?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 10:43 am

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 10:48 am

angel a scris:
DACA AI NEVOIE DE CEVA NU EZITA SA CEARI AJUTOR.

da, mi-ar prinde bine o mediatizare a cazului dar si a adoptiei...poate si pe facebook...eu nu am cont !

merci, "angel" !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Iul 15, 2011 12:33 pm

Ce fericit este acumm!!Sper sa uite tot si sa aiba parte de fericire si o familie iubitoare! I love you I love you I love you I love you I love you Razz Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyDum Iul 24, 2011 3:33 pm

articolul a fost publicat in presa locala...sper sa citeasca multa lume !

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Resizeofimg0301a

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyDum Iul 24, 2011 3:42 pm

Bravo! Poate fi si o sansa in plus pentru adoptia lui Norocel! Iar oamenii rai trebuie sa stie ca nu vor ramane nepedepsiti! Cotoroantei ar trebui sa i se dea numele in ziar, sa ajunga de ocara tuturor...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyLun Iul 25, 2011 4:44 am

Da cum ar fi om de sub pamant! Twisted Evil
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptyVin Aug 05, 2011 8:13 pm



Norocel e acum la casuta lui !! Asa cum era de asteptat, norocul care i-a suras atunci cand nu a pierit sub "coltii cotoroantei", nu l-a parasit nici la adoptie ! Se pare ca noii sai "parinti" sunt niste oameni minunati ! Ateptam vesti despre evolutia si acomodarea lui in noua familie !!!

https://animalutze.catsboard.com/t174-norocel-cu-noroc
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- EmptySam Aug 06, 2011 6:07 am

Este minunat stiam ca va avea o familie iubitoare!! Razz Razz I love you I love you I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty
MesajSubiect: Re: "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-   "MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana- Empty

Sus In jos
 
"MOARTEA CAPRIOAREI"-varianta contemporana-
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Am vazut moartea cu ochii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: