Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Yamuna.Taro
Membru Forum Animalutze
Yamuna.Taro


Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyDum Iul 24, 2011 2:13 pm

Cunosc o dna. care are multe pisicute de dat spre adoptie. Si cativa catei. Am sa le postez fotografiile, dar doresc sa va spun de la bun inceput ca aceste pisicute nu au putut fi surprinse in pozitii inedite, caci pers. care le-a fotografiat a stat putin acolo. Si, fiind si la demi sol, fotografiile nu sunt f. luminoase. V arog mult de tot sa intelegeti situatia si sa adoptati, de dragul acelor animalute, despre care certific ca sunt destepte: inteligente+f. prietenoase, ca sa le salvati de acel calvar. ORICE animalut, ca si orice copilas inocent, merita o viata FERICITA!!! Eu am plans indelung, de mai multe ori de mila acelor animalute, pe care dna. respectiva nici nu are mereu cu ce sa le hraneasca. Si TOATE sunt ADORABILE!!Va ROG MULT de tot sa intelegeti ca multe pers. Sunt sarace si nu-si permit sa-si cumpere o cam. Digitala, a.i. sa fotografieze animalutele cand acestea sunt relaxate. Asa ca va rog mult sa tineti cont, in pozele pe care le voi posta, numai de dregalasenia/frumusetea lor si de descrierea pe care le-o voi face. Iisus spune: CINE da fratilor mei mai MICI MIE imi da!!!!!!!
[flash][/flash]
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyDum Iul 24, 2011 2:30 pm



yamuna, de unde sunt animalutele??
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Identificare   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyMar Iul 26, 2011 4:24 pm

Eu sunt de principiul ca DOAR daca nu avem nimic de ascuns putem sa avem succes . Asta in ORICE! Nimeni nu adopta un animal sau copil doar la un astfel de apel unde totul este fara vreun reper de identificare: animale, stapan, locatia unde se afla animalele si date de contact.
In Romania sunt zeci de mii de animale aflate in situatia de a avea nevoie de stapani.
Animalele pentru care Monica a facut apel aici sunt cele ale d-nei Gina. Intradevar acele animale au viata grea si au mare nevoie de ajutor.
Le gasiti aici:
https://animalutze.catsboard.com/t133-alte-animalute-din-bucuresti-care-au-nevoie-de-ajutorPentru FIECARE animal in parte trebuie dat anunt separat cu poze pe cat mai multe site-uri de specialitate asa cum am facut eu ca exemplu pentru pisica Regina cum se vede si in acest forum la sectiunea de adoptii pisici:
https://animalutze.catsboard.com/t157-pisicile-d-nei-gina-spre-adoptie
Am dat anunt si pe www.adoptiipisici.ro care anunt urmeaza sa apara si atunci voi pune aici linkul.
Cateva site-uri specializate cu anunturi de adoptie:
www.adoptiicaini.ro; www.adoptiipisici.ro; www.eanimale.ro; www.caini.ro; www.pisici.ro
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyVin Iul 29, 2011 5:37 am

Nu trebuia sa puna poze cu animalutele?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Anuntul pus de Monica pentru animalele d-nei Gina   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyVin Iul 29, 2011 6:00 am

Acesta este anuntul pus de Monica:
http://www.adoptiipisici.ro/donez-pisicute-adorabile/

si acesta este anuntul pus de mine pe www.adoptiipisici.ro
http://www.adoptiipisici.ro/regina-cuminte-fi-frumoasa-cauta-casuta/

Pozele restul nu sunt prea atractive penrtu a putea convinge pe cineva sa adopte.
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Despre postarea pozelor   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! EmptyVin Iul 29, 2011 6:40 am

D-na Gina nu are calculator si nici aparat foto cu care sa pozeze animalele. Gina are 52 de ani si eu cred ca greu ar putea sa invete la varsta asta sa foloseasca calculatorul , desi ea spune ca s-ar stradui sa invente daca l-ar avea. Din experienta stiu ca trebuiesc multe pentru a pute a sa ajungi sa postezi poze pentru adoptie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!   MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!! Empty

Sus In jos
 
MULTE ANIMALUTE F. NECAJITE SPRE ADOPTIE !!!!!!!!!!!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» Pisicile d-nei Gina spre adoptie
» METIS JAPANESE BOBTAIL SPRE ADOPTIE
» Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie
» Animale care au nevoie de ajutor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Pisici-
Mergi direct la: