Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Adoptii/Donatii animalutze

In jos 
+2
Violeta Frincu
yoana
6 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Iun 29, 2010 8:50 am

pentru toti cei interesati sa adopte sau sa doneze catei, pisici, sau alte animalute!!!

insotiti anuntul de imagini si povesti sugestive care sa reprezinte viata trecuta sau conditiile prezente ale animalutului!!... (vaccinari, deparazitari, sterilizari, alte interventii!)


Specificati locailtatea si judetul de unde ar putea fi adoptat
animalutzul!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: catelusi minunati din PRAHOVA !!!   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Iul 01, 2010 8:41 pm


Patru fetite de doar 2 luni cauta stapani ! Locuim in Judetul Ph , aproape de Ploiesti. Suntem de talie mijlocie , jucause si sanatoase ... Daca vrei, ne poti adopta cate una, cate doua sau chiar trei! Ne poti contacta aici pe site, la telefon 0724600731, sau pe mail frincu_violeta@yahoo.com. Va asteptam....


Adoptii/Donatii animalutze Resizeofalma1


Adoptii/Donatii animalutze Resizeofalma3

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofalma4

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofalma5

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyVin Iul 02, 2010 5:06 am

Sara, Tara, Mara si Cara pot fi adoptate atat in judetul PH cat si in BV , DB sau BZ. Vom asigura transportul pentru aceste locatii si vor fi "livrate" cu carnetel de sanatate, vaccinate si deparazitate. De asemenea vom asigura sterilizarea lor la varsta respectiva! Pentru orice alte informatii va stam la dispozitie pe mail frincu_violeta@yahoo.com
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: MOTANEL DRAGALAS DE BUCURESTI   Adoptii/Donatii animalutze EmptyVin Iul 09, 2010 7:01 pm



Cred ca este momentul in care Pufulet ar putea fi dat in adoptie. Sambata trecuta l-am castrat. Cred ca ar fi bine pentru el la bloc nu la curte. Este cuminte. Ii place sa stea in brate. Vorbeste mult. Cand am fost cu el la doctor a stat in cutia lui fara sa iasa desi ii deschisesem usita si l-am lasat singur nesupravegheat. Unde il pui acolo sta. Am calculat: are 3 ani. Daca nu as avea si celelalte animale sau as fi avut o casa de cel putin 2 camere l-as fi pastrat. Este deosebit. Face la litiera. Are 4 Kg.

Daca este cineva care iubeste animalele si are nevoie de un companion Pufulet este pregatit sa ofere companie sa.

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/resizeofmotanelulpufule.jpg/]Adoptii/Donatii animalutze Resizeofmotanelulpufule[/URL]
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Iul 20, 2010 3:29 am

8 catelusi micuti au nevoie de ajutor! Au fost luati de langa mamica lor si abandonati la marginea padurii in Brasov...Au nevoie de hrana, deparazitare dar mai ales au nevoie de o CASA ! Pentru ADOPTIE va rugam sunati la 0770941710 sau 0729608116
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Iul 20, 2010 9:41 am



CATEI SUPERBI DIN BRASOV!!


Adoptii/Donatii animalutze Resizeofpicture029

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofpicture031

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofpicture037

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofpicture039



vesnica problema a abandonului....nu e crestineste s-o spun, dar....urasc acesti oameni...iar nemernicii de la putere (dati-moi voie sa ma exprim liber Embarassed ) nu iau nici o masura....nu au timp...si nici inima!!...oricum, sper intr-o dreptate divina...si tuturor sa li se intoarca, dupa masura si sufletul cu care au judecat lucrurile!!
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 03, 2010 12:00 pm

Of ! Imi pare asa de rau ca nu pot adopta deocamdata niciun animal , am deja o pisica si un caine Sad.
Dar vreau sa donez 30 de lei Smile Atat pot deocamdata , cui sa ii trimit ?`Prin posta de preferat !
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 03, 2010 12:18 pm

Ma numesc Tuchi, sunt un motanel in varsta de 8 saptamani in cautarea unui camin. Sunt cuminte, jucaus, sociabil, afectuos, imi fac nevoia la tavita, sunt deparazitat si nu fac nazuri la mancare. Imi doresc o familie care sa ma iubeasca si care sa aiba grija de mine, careea o sa ii ofer toata dragostea mea. Este un motanel deosebit. Inteligent, afectuos, cuminte, jucaus, sociabil, ideal pentru un camin. Pentru mai multe informatii : catalinaa102002@yahoo.com

Imi pare rau ca nu am pus poza dar este un pisic alb cu pete negre Smile
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Adoptii BREAZA - PRAHOVA   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMier Aug 04, 2010 3:50 am

Tigrisor,un puiut de 3 luni,soarta i-a fost potrivnica de la nastere;au fost 3 fratiori nascuti de o pisica in piata orasului;2 au murit calcati de masinile cu marfa iar tigrisor deoarece se mai incurca printre picioarele pietarilor cersind ceva mincare,mama lui fiind f. slaba nu prea putea face fata,a fost lovit de un pietar care se stie sunt oameni rai,cu o camera de roata de masina si aproape 3 saptamini s-a chinuit tirindu-si piciorusele din spate pina l-am vazut eu,slab chiar extrem de slab,murdar deoarece facea pe el;nu stiu cum a rezistat un puisor asa mic in asa conditii;a fost dus la vet. si spre bucuria mea daca pot spune asa s-a constatat ca avea piciorusele din spate rupte nu bazinul cum s-a crezut initial;dupa tratament si recuperare multa acum este un baietel frumos foc(a se vedea in poza),sanatos,alearga ca orice pisoi normal doar cu o usoara miscare a soldurilor acolo au fost fracturile,dar fiind la o virsta cruda si cu multa ingrijire s-a refacut rapid; are nevoie de o casuta a lui si de stapini iubitori;eu nu pot sa-i asigur acest lucru avind mai multe animale si fiind un supravietuitor cred ca are dreptul la mai mult.Asiguram transportul in jud. limitrofe;rog multa seriozitate. tel 0730313019 oras BREAZA -Prahova
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMier Aug 04, 2010 9:50 am



waaw..ati vazut , in viata voastra, un mâţ mai fotogenic decat asta????.....ia priviti ce ochi intrebatori!! Smile oare cine o sa le raspunda??

Adoptii/Donatii animalutze Resizeoftigrisor

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMier Aug 04, 2010 9:52 am



oany, nu prea ai sanse de adoptii fara poze...daca inca nu te descurci sa le postezi, trimitele pe "n.noname21@yahoo.com", si-ti voi explica cum se procedeaza.....sau intreaba pe admin!!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Aug 05, 2010 5:21 pm

Pufulet,un ghemotoc pufos cu ochisorii albastri,siamez cu varsta de 2 luni,a fost gasit la marginea unei paduri,aproape muribund; a trecut multa lume cu masinile lor dar nimeni nu si-a aplecat privirea asupra acestui trupusor micut; eu l-am ridicat si pina la cabinet nu m-am oprit unde a fost pus la perfuzii cu glucoza si vitamine;acum dupa multa suferinta este un motanel sanatos,jucaus care are nevoie de iubirea si grija voastra;este pregatit ptr. adoptie,va rog dati-i o sansa la viata;sunati la tel. 0730313019 oras BREAZA jud. Prahova asiguram transportul.Rog seriozitate
Atașamente
Adoptii/Donatii animalutze AttachmentPufulet.JPG
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(129 KB) Descarcat de 2 ori
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Aug 05, 2010 5:37 pm

PIP,un catelus de talie mica(asa a zis vetul) de cam 2 luni, a fost gasit la marginea unei paduri cu Pufulet,pisoiasul cu ochii albastri,aruncati de oameni cu "suflet bun" care au considerat ca locul lui este pe camp in padure nu alaturi de mama lui de care avea nevoie dat fiind varsta f. mica; era aproape mort,deabia mai respira ,a fost dus la cabinet unde a primit perfuzii;;acum se simte bine si ar fi bine ptr, el sa i se ofere o casuta a lui;merita o sansa la viata mai buna si cred ca va fi un baietel vioi (trage si el cate un HAMMMM) dimineata cind se trezeste.asteapta telefonul vostru ptr. a merge la casa lui unde sa fie singurul stapin.Asiguram transportul daca este necesar,dar rog multa seriozitate. tel 0730313019 BREAZA-PRAHOVA.
Atașamente
Adoptii/Donatii animalutze AttachmentP I P.jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(144 KB) Descarcat de 0 ori
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyVin Aug 06, 2010 3:43 am

MANU,este un motanel in varsta de 3 1/2 luni,care impreuna cu surioara lui erau catarati intr-un copac inalt fugariti de 3 caini infometati la marginea unei localitati; am asteptat cu multa rabdare 2 ore pina am reusit sa-i cobor,de fapt baietelul era muscat de o labuta probabil il prinsese unul din caini dar a reusit sa scape;initial am vrut sa-i iau de acolo sa-i las undeva unde sunt case si asa am procedat(am multe pisici acasa salvate din situatii asemanatoare) si nu mai pot face fata; ploua cu galeata ,i-am bagat sub o masina si am luat-o la fuga dar intr-o secunda ei erau inaintea mea alergind dupa mine si plingind;mi s-a rupt sufletul si i-am luat acasa;acum sunt frumosi si sanatosi,si asteapta un telefon ptr. a merge la casa lor,aici sunt multe pisici si va fi greu;surioara lui este identica numai ca este mignona,o dulceata;minunat ar fi sa nu fie despartiti,dar accept si separat unor oameni cu dragoste ptr. animale;rugam seriozitate.asiguram transportul daca este necesar ;tel. 0730313019 oras BREAZA jud. PH.
Atașamente
Adoptii/Donatii animalutze AttachmentM A N U.jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(162 KB) Descarcat de 0 ori
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptySam Aug 07, 2010 7:34 am



hellooo, nu va suparati..ati vazut cumva vreun stapan???...daca-l intalniti, spuneti-i sa strige tare "Manuuu".....si eu apar imediat!



Adoptii/Donatii animalutze Manuhp



ia spuneti, acum stau bine, asa??.....sunt fotogenic, nu?...poate, intr-o zi, o sa ma strige si pe mine o mamica pe nume, adica "pif" !!!


Adoptii/Donatii animalutze Pif



Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: P I F   Adoptii/Donatii animalutze EmptySam Aug 07, 2010 9:21 am

PIF, este um motanel de 3 luni,alb cu pete gri, jucaus si torcator,care a fost aruncat impreuna cu fratiorul lui(HERCULE)in curtea noastra,unde mai sunt alte pisici tot foste abandonate si cel care i-au abandonat au considerat ca unde merge mia ,merge si suta si inca 2 acolo nu se cunoaste;nu au o poveste tragica dar totusi au nevoie de o casuta a lor,deoarece unde sunt multi se isca batai ptr. teritoriu si de aceea asteptam adoptatori ;sunt draguti si curati;asiguram transportul daca se cere,numai sa le fie lor bine;rugam seriozitate tel 0730313019 ORAS BREAZA -PRAHOVA.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMier Aug 18, 2010 11:36 am



pamela


Adoptii/Donatii animalutze Pamelaz


lili


Adoptii/Donatii animalutze Lilip



jojo



Adoptii/Donatii animalutze Jojose


Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Aug 19, 2010 5:46 pm

Va mai amintiti de cele 4 surioare prahovene? Trei au fost adoptate ! Cea care mai locuieste inca la mamica ei a devenit prietena lui Bobo : nu va ganditi la prostii, BOBO e castrat ! Sper sa am curand poze de la noii stapani!
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptySam Aug 21, 2010 9:33 am

7 pui de pisica au nevoie de stapani . Sunt vaccinati si sunt foarte frumusei . Micutii sunt si deparazitati si vaccinati .
Relatii la tel 0747583036, 0760282964 sau crengutza39@yahoo.com
Oras:Galati .
Adoptii/Donatii animalutze Im48pu
Sus In jos
claudia

claudia


Mesaje : 9
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 34

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Oct 31, 2010 3:13 pm

Adopt pisicuta satu-mare...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: JUDETUL BACAU   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Noi 07, 2010 12:55 pm



PRIN JUDETUL BACAU !!


sunt o catelusa frumoasa..cred ca sunt putin ciobanesc german pe la origini... Smile adica voi fi de talie cam medie, spre marisoara !
nu prea stiu cum ma cheama...mama imi spune "bobita", dar eu sunt mai mult o ursulica-maronica...am fost culeasa de pe strazile moinestiului...plangeam mereu, pt ca alti catei mai mari nu prea incapeau de mine si nu ma lasau sa mananc nimik atunci cand vreun trecator imi mai arunca vreo bucatica de ceva bun....daca mama n-ar fi avut mila de mine, acum cine stie ce s-ar fi intamplat...de aceea, eu o rasplatesc cu o cumintenie nemaiantalnita si cu joaca multa multa...sunt mereu voioasa si frumoasa, si-i inveselesc zilele lui mami...nu vrei sa inveselesc si zilele tale???..asta ma pricep sa fac eu cel mai bine!
am fost deparazitata intern si extern...nu se mai misca nimic prin blanita mea pufoasa, acum...acusic voi fi si STRILIZATA....astfel, sa nu va temeti ca va voi umple curtea de mostenitori...
deci..grabeste-te si suna la 0727 153 499 ...si ...voi fi a ta!!


Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0008

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0009

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0013

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0016

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Noi 14, 2010 5:45 pm




TOT PRIN BACAU !!


ghemotocul din imagini nu este un ursulet !!..este fiu de catelusa educata si cuminte, deparazitata intern si extern!....acusica e randul celui mic sa treaca la deparazitari.
deocamdata el e supranumit "cubulet" sau "dovlecel"..dar de chemat il va chema cine va dori!...baietelul e numai bun de adoptat si iubit!...singura "problema" ar fi ca e cam supraponderal Smile
a, si inca ceva..e un catel foarte rau!..cum te vede, maraie si sare la latrat!!!!..asa ca...ar fi bine sa scrieti din timp la poarta "caine rau"! Smile

puteti sa-l cereti sunand la 0727153499 !

din acest canal au fost salvati mama si copilu'....pe aici se scurg apele involburate pe timp de ploi..asa ca....au fost salvati la timp!


Adoptii/Donatii animalutze Canald


Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0007

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0010

Adoptii/Donatii animalutze Resizeofsany0016

iata si un...poponet....in caz ca doreati sa-l admirati din toate partile ! Razz


Adoptii/Donatii animalutze Poponet

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Noi 18, 2010 11:31 am

bobita maronica de mai sus, a fost sterilizata !...acum e numai buna de luat acasa ! (cu tot cu zgardita rosie) Smile
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Catelusa Angelina are nevoie de un adoptator   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Dec 02, 2010 8:59 am

Iata anuntul pentru adoptia Angelinei:
http://www.adoptiicaini.ro/angelina-catelusa-eroina-are-mare-nevoie-de-un-camin/

Am sa pun si niste poze mai bune cand am sa reusesc sa ii fac poze mai expresive. Deocamdata este dupa operatie si nu arata pre stralucit.
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 6:48 am

Vreau sa adopt si eu un catelus/cateluse de talie medie/mare Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Catei pentru adoptie   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 7:41 am

Am acum in casa doi catei frati. Sunt pentru adoptie. Au 4-6 saptamani.
https://www.youtube.com/watch?v=Swwp7wBVcQM
Anuntul pentru adoptii: http://www.adoptiicaini.ro/doi-pui-simpatici/
Puii de catel si pisica , Negrutu, se joaca pe masa:
https://www.youtube.com/watch?v=PVfWo1Oq_-g
Adoptii/Donatii animalutze Puisimpaticifoc563x480

Adoptii/Donatii animalutze Suntemfrati525x480




Poti vedea acesti catei si la subiectul meu de discutie: Animale care au nevoie de ajutor, pagina 5
Sunt in Bucuresti
I love you



Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 10:17 am

Sunt frumosii I love you
Pacat ca nu pot ajunge in Bucuresti Crying or Very sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 11:17 am

Din ce oras esti?
Poate rezolvam cu drumul daca te hotarasti sa ii iei.
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 3:05 pm


"D33Ni", creaza un nou topic (de ex."adopt catel talie mare" ), pe subsectiunea "cereri de adoptie "!!!....aici sunt "animalutze adoptate" !!!

Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyDum Aug 14, 2011 5:29 pm

Carmen a scris:
Din ce oras esti?
Poate rezolvam cu drumul daca te hotarasti sa ii iei.
I love you
Din Drobeta-Turnu Severin pale
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Raspuns exact   Adoptii/Donatii animalutze EmptyLun Aug 15, 2011 4:06 am

Tu esti cea care ai spus ca vrei sa adopti un animalut.
Stiu ca ai multe animale acasa dar daca te hotarasti sa iei acesti catei discuta mai intai cu parintii. Da-mi un raspuns exact cat mai repede. Eu apoi am sa lansez un apel pentru a vedea cum pot rezolva cu transportul.
Daca raspunsul este negativ nu este nici o suparare.
I love you
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyLun Aug 15, 2011 9:14 am

Pot adopta un catelus , parintii ma lasa Very Happy (doar 1) Smile
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Foarte bine si doar unul   Adoptii/Donatii animalutze EmptyLun Aug 15, 2011 11:06 am

Este foarte bine si doar unul. Domnul sa te binecuvanteze!
Eu am sa lansez un apel sa vedem cum rezolvam cu transportul.
I love you
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyLun Aug 15, 2011 11:20 am

Multumesc Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Transportul catelului   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 16, 2011 6:42 am

Am intrat pe www.autogari.ro unde am aflat ca se poate ajunge la tine cu autocarul dar dureaza mult. Cam 7 ore dus si 7 ore intors. Singura legatura mai scurta ar fi :
DUS: plec la 14 din Bucuresti si ajung in T. Severin la 21
INTORS: plec din T. Severin la 22.40 si ajung in Bucuresti la 3.30 si cu taxiul acasa caci e noapte.
In total costa cam 80 Ron.
Am sa mai intreb daca cineva cu masina poate sa faca acest transport.
Daca parintii tai te-ar lasa sa faci tu acest drum cu autocarele pentru mine ar fi mai bine. Platesc eu. Daca te lasa si tu vrei am sa caut si pentru tine cea mai convenabila legatura.
Bucurest - T. Severi sunt 340 Km.
I love you
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 16, 2011 7:04 am

Din pacate nu ma lasa sa plec Sad
Pot plati eu transportul Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Transport catel   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Aug 18, 2011 4:28 am

Pentru ca nu este voie cu catei in masina am sa adorm catelul si il voi pune intr-o cusca transportor si soferul il va pune in cala pentru bagaje. Trebuie adormit pentru ca acolo este zgomot de la motor si se va speria tare. In acest caz eu as putea sa nu mai merg cu masina. Crezi ca ai putea sa vi la masina sa il iei? Te rog sa imi pastrezi locul liber la tine pentru catel. Trebuie sa imi fac timp sa ma ocup de asta. Am sa iti spun exact, din timp unde si la ce ora soseste autocarul.
I love you
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyJoi Aug 18, 2011 12:08 pm

Carmen a scris:
Pentru ca nu este voie cu catei in masina am sa adorm catelul si il voi pune intr-o cusca transportor si soferul il va pune in cala pentru bagaje. Trebuie adormit pentru ca acolo este zgomot de la motor si se va speria tare. In acest caz eu as putea sa nu mai merg cu masina. Crezi ca ai putea sa vi la masina sa il iei? Te rog sa imi pastrezi locul liber la tine pentru catel. Trebuie sa imi fac timp sa ma ocup de asta. Am sa iti spun exact, din timp unde si la ce ora soseste autocarul.
I love you

Eu o sa pastrez un loc liber.
DA , asi putea veni la autocar , dar asi vrea sa stiu unde va veni autocarul si la ce ora ajunge Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Raspuns cert   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 23, 2011 3:28 am

Dupa multe discutii pe privat urma sa imi spui luni un raspuns cert daca vrei catelusul Riky. Dupa cum ai vazut pe Piky l-am dat ieri.
Astept raspunsul tau aici nu pe privat. Nu este nicio suparare daca raspunsul este negativ.
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 23, 2011 4:57 pm

Nu pot Sad
Dar o sa imi mai rog parintii Smile
Erau de acord inainte sa afle tata ca un prieten de al lui are pui de lup Sad (caine lup) si o sa i-a de la el Sad.
Dar o sa mai ma rog de ei Very Happy dar nu promit nimic Sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Riky   Adoptii/Donatii animalutze EmptyMar Aug 23, 2011 6:39 pm

Sa sti ca un pui necesita multa ingrijire. La mine a dus-o foarte bine . Asa ca daca nu este dorit nu este bine sa insisti. Eu am sa il mai mediatizez si se va gasi cineva sa il doreasca si pe el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Adoptii/Donatii animalutze Empty
MesajSubiect: Re: Adoptii/Donatii animalutze   Adoptii/Donatii animalutze Empty

Sus In jos
 
Adoptii/Donatii animalutze
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» GOZH Romania
» Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.
» Animale care au nevoie de ajutor
» CAZ FFFFFF. TRAGIC !!!!!
» Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: