Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs

In jos 
+7
Lazar Catalina98
Nica Stefania
adriana
claudia btzt
stefanyafelea
alexandra nica
yoana
11 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 03, 2012 1:55 pm




sezonul puilor !!!...cea mai stresanta perioada din viata unui om caruia ii pasa !!...indiferenta fata de sterilizare si consecintele ei !....fiind in preajma locului de munca al sotului meu, acestia au insa noroc...dar cati sunt ca ei ???



Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Mamakids2


Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Mamakids1


this month a lot of cubs start to appear....around my man job's places, a momy has now...6 cubs !! Mad i hope, next month, mrs. miron help me to steriliza her !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 03, 2012 2:24 pm



E si motivul pentru care, din disperarea de a nu mai vedea inca vreo 6 puiuti pe drumuri, ne-am hotarat sa o sterilizam pe "dumneaei".... o alta "lady" din haita catelusei de mai sus !


its why, we decided to sterilize her !!...a "lady" who was very close to give birth , maby, to another 6 undesired cubs !


Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 99099590

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 19724158


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 03, 2012 5:26 pm

Vai de mama lor!Si catelusa acelei batrane e la fel numai ca e mica si a fatat putini pui.
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 03, 2012 5:33 pm

Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Iun 04, 2012 8:13 am

of Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 9:33 am

Ieri un nesimtit ca altfel nu-i pot spune a aruncat un pui dee pisica la mine la poarta,este o minunatie de fetita,caruia intamplator i-am gasit stapan.Seamana cu katiusa doamnei profesoare doar ca la dimensiuni reduse.Nu mananca,este inca sugar asa ca m-am gandit ca Papisu ar fi o buna mama adoptiva,aceasta acceptand cu drag si pisica abandonata.
Am deparazitat-o extern(urmeaza si intern),are o problema cu unul dintre ochisori,dar am unso cu Kanamicina oftalmica si mai are o mica problema,are diaree.Am botezat-o Masha.
Uitati mai jos si pozele cu Masha,Tom,Garfild si Papisu, mamica adoptiva.
Acesta este TOM.
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Fotografie0698

Aici este Papisu cu puii ei Tom si Garfild.
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Fotografie0703m

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Fotografie0704

Aici este Papisu si cu Masha pisi adoptiva,dandu-i o imbratisare parinteasca.
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Fotografie0706r

Iar aici este doar Masha.
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Fotografie0712
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 1:13 pm



oooooh, ce scumpitica e katiusha-mica !!!...of, asa-mi sunt de dragi astea micile cu carare pe mijloc !...

alexa, n-o deparazita acum !!!!!...mai stai un pic...n-am mai putut scrie, dar am patit o mare nenorocire ,de cateva zile, cu un pisoias ce l-am deparazitat intern...n-a rezistat socului... Sad daca au viermi, reactia dintre pastila si toxinele eliminate de viermii in agonie poate fi fatala !

katiusha mica are noroc teribil de mamica-papisu !!...altfel, n-ar fi rezistat !!


hehehe...tot ziceai ca mai poti primi mititei in "foster" ! Razz

oricum, pana la vreo 2 luni, e bine sa mai stea cu mama lor !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 1:16 pm



si cu cata tandrete o imbratiseaza papisu pe katiusha-mica !!! I love you

nu voi conteni minunandu-ma cate mai are omul de invatat de la animale !
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 5:01 pm

am si eu o Katiusa si doi motanei portocaliu cu guler alb si ochi albastri luati de pe strada luna trecuta...nu imi vine sa cred ca nu am reusit sa le gasesc stapin...
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 6:13 pm

Acum eu voi mai putea adopta doar o pisica.
Doamna profesoara daca aveti 1 pisica mica pot sa o adopt eu.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 6:21 pm

La mine la bunici ma minunez ca inca mai gasesc oameni cu suflet cei trei in curand 4 daca voi mai adopta 1 pisica vor fi adoptati de 2 familii cu oameni extrem de buni.
1 familie este cea a baiatului cu patura de cal(stiti dumneavoastra doamna profesoara),iar a 2 familie este foarte iubitoare de animalutze nu mai spun ca am copilarit in preajma lor.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 10, 2012 6:54 pm

ce dragut!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Iun 11, 2012 12:00 pm



alexa, sa am de dat vreun pisoias in foster, si nu ti l-as da...mi-e teama ca oricum vei mai gasi sau vei mai "primi" asa, aruncati peste gard...doar e sezon de aruncat puiuti, nu-i asa???

si, mentioneaza familiei despre care vorbesti, sa sterilizeze miaunica, la timpul potrivit....sau daca reusim, tot cu d-na miron !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Iun 11, 2012 12:02 pm

Da dar trebuie sa dau pereche,asa ca s-ar putea sa va scap eu de miaunici daca gasiti.
Nu e problema ce gasesc deparazitez si dau spre adoptie.


Ultima editare efectuata de catre alexandra nica in Lun Iun 11, 2012 2:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Iun 11, 2012 1:41 pm

foarte bine! cheers cheers
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Iun 14, 2012 11:22 am

Atât sunt de drăgutzi Masha ,Tom si Garfild (si Papisu desigur ) încat, când îi vezi, îti vine să-i smotoceşti, un an întreg, ca să te saturi!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Very Happy I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Iun 14, 2012 3:56 pm

Vai ce de draguti is !!!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Iun 14, 2012 4:29 pm

doar un an? cheers cheers cheers
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptySam Iun 16, 2012 12:58 pm

Inca o veste iese la iveala,cei doi motani Garfild si Tom de fat sunt pisici.
,,O mare bucurie nu"?
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Iun 17, 2012 1:21 pm

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Catelmicabandonat

Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Iun 18, 2012 6:20 pm

S-o crezi tu! M-am uitat, asa de curiozitate, si nu le au la fel.
Adica Tom si Garfild le au , dar nu sunt la fel cu a Mashei. Sa stii si tu. Cand vine doamna profesoara o sa ii aratam si o sa vedem cine are dreptate. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMar Iun 19, 2012 1:17 pm

Ia uite unde statea doctorul veterinar si nu stiam.Sa stii si tu ca iti trebuie ochelari,mai uitete odata la sexul celor trei si o sa vezi ca sunt la fel.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Iun 27, 2012 5:10 am



3 puiani ai catelusei cu care am inceput topicul, nu mai sunt...unul a fost calcat de masina....iar 2 au disparut...ne place sa credem ca au fost luati de o inima de Om...sau cine stie...poate sunt cu pisicutele mele acum...printre ingeri....


3 dog cubs are not anymore...one, was hit by a car....and the others...who knows...maybe in a garden of someone, or...in haven, between angels...with my sweet cats !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Iun 27, 2012 2:03 pm

da.... Sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Iun 27, 2012 5:38 pm



si mai sunt...o multime de puiuti...recunoasteti locul ????


2 sisters, scared and so sweet, somewhere around our school....i collected just one, becouse the other was so much scared and i couldn't catch her....


Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 54019376

doua micutze abandonate, dormind inghesuite una in alta, ca si cum ar fi vrut sa se apere reciproc....doua gemene, frumusele si speriate...pe una am recuperat-o...cealalta insa, fricoasa, nu a vrut sa se lase prinsa......

uuuuups...what is here so much good ???.....is smelling great !!.....i never see it in my life !!


Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 96466156

i'm sooo lazy now...i like here at my new mommy !! Razz

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 68095887

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs 20671817

dulcica asteapta sa fie sterilizata, pentru a merge in adoptie Smile



Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Iun 27, 2012 6:16 pm

Razz Razz I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Iun 27, 2012 8:04 pm

sunt frumoase cheers
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyVin Iun 29, 2012 5:19 am



hehehe...pai nu "sunt" ci "este" !!...adica e doar una....cealalta n-am reusit s-o prind Sad am mai vazut-o pe la tomberon, la scoala...singurica, intrebandu-se mereu, oare unde i-o fi surioara !? ...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyVin Iun 29, 2012 7:45 am

poate a adoptat-o cineva,greu de crezut
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Mar 03, 2013 5:42 pm


iat-o si pe catzica cu care am inceput topicul...pana am reusit s-o aducem in acest "stadiu", catica a mai adus pe lume o multime de amarati fara nici o sansa de salvare...multi au disparut, multi su sfarsit sub rotile masinilor...trist, trist...de acum insa, catelusa e ca si noua !!! : )

zilele trecute a fost sterilizata !

............................................................

the sweety is the mother from the begining of topic....she gave birth to a lot of unhappy cubs !!...poor her, and poor her cubs !!...from now, the sweety will have a new life, becouse she was sterilezed !!



Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Resizeof25022013093

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Resizeof25022013095

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Resizeof25022013096

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Resizeof25022013097





Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Mar 03, 2013 5:54 pm

frumos...si acuma la cine este catelusa?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Mar 03, 2013 6:02 pm


catzica e maidaneza, dar e o supravietuitoare...e prin preajma serviciului sotului meu ! am sterilizat deja acolo 3 cateluse ! si mai avem 2 !! (pana nu devin 10 !!! Evil or Very Mad )
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyDum Mar 03, 2013 6:04 pm

da asa este..in perioada asta sunt foarte multi puiuti..... Sad dar din ce in ce sunt multi mai multi sterilizati
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Mar 04, 2013 5:05 am

Se aduna si ele pe unde pot primi niste mancare , greu mai gasesti pe cineva bun care sa le arunce si lor o bucatica de paine. Crying or Very sad Crying or Very sad Mad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyLun Mar 04, 2013 4:30 pm

da...am vazut pe programul de la tv care e din oras ,si scria ca se aduna la gara mancare pentru cateii din oras....mereu da anunt
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMar Mar 05, 2013 2:43 pm

eu vad mereu dimineata...oameni care le da mancare maidanezilor da la balcon...si uneori nu cateii nu mananca si ramane mizeria pe troruar...oamenii nu pot sa coboare sa le puna mancarea intr'o caserola? Evil or Very Mad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Mar 06, 2013 1:51 pm

nu prea...
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Mar 07, 2013 3:41 pm

Evil or Very Mad
Sus In jos
bran gaby
Membru Forum Animalutze
bran gaby


Mesaje : 22
Data de inscriere : 30/09/2011
Varsta : 26
Localizare : moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMar Apr 23, 2013 6:37 pm

si de la balcon e bine ca le da pana la urma, ca sunt altii care nici oasele ramase nu le arunca
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 11:27 am


topicul acesta e potrivit sa povestiti ceea ce s-a intamplat azi in curtea scolii !! fetelor, relatati povestea ...si, diana, avem nevoie sa aratam lumii eroismul tau ! Very Happy

scrieti si in engleza !
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 12:51 pm

Astazi la scoala nu am facut prima ora si in timp ce ma plimbam eu pe afara,impreuna cu Stefania si Patrisia.Cand sa mergem noi sa ne punem pe o bancuta din curtea scolii,numa ce zarim noi 3 cateluri abia fatati.Cand vad eu cu fatele,sa ne punem manine'n cap si alta nu.Am luat cateii si i'am dus in padurice la umbra.In timpul asta o anuntam pe doamna diriginta.Cand ma intorc inapoi la catelusi sa ma interesez cine i'a aruncat...vad acolo copilul.Dupa m'am dus inapoi la doamna diriginta s'o anunt ca am gasit copilul.Doamna diriginta a vorbit cu el,l'a certat,dupa incercam sa gasim o solutie.Eu impreuna cu o fata si copilul respectiv am luat catelusii si am plecat spre locul de unde i'a luat.Acel copil(parca Robert il chema)ne'a mintit de multe ori,ne'a dus in 3 locuri diferite,a fugit de noi.Dar nu ne'am lasat batute,am fugit dupa el si pana la urma am plecat la mama lui,fara baiat ca el iar fugise.Cand am ajuns la locul respectiv am vorbit cu mama copiluiui,acea femeie a vorbit cu noi foarte calm si am rugat'o frumos sa tina catelusii macar pana prind ochii.Ea a fost deacord.Si noi ne'am gandit sa'i ducem mancare cam o data la 2 zile pentru mama catelusilor.si astazi dupa ore am fost impreuna cu Stefania si Patrisia sa'i ducem mancare.am facut si cateva poze trebuie sa intre Stefania sa ni le dea Smile
Dar intr'un sfarsit catelusii sunt la casa lor macar pana sunt destui de mari sa pot fii adoptati Smile .
.............................................................................................................................................
Today at school I did the first time and while I'm walking around outside, along with Stephen and his Patrisia.Cand we're going to put on a bench in the schoolyard, only that which we can see November 3 cateluri I see only fatati.Cand with Fate, to put manine'n head and took another nu.Am puppies and i'am went into the woods at this time umbra.In a lady diriginta.Cand announce the puppies get back to inquire who threw terribly copilul.Dupa ... see there I went back to my teacher he shall announce that we found copilul.Doamna class teacher spoke to him, l'a fight, after trying to find a solutie.Eu with a girl and I took that baby puppies and went to the place where terribly luat.Acel child (like Robert his name) got us lie many times, got us went in 3 different places, we ran noi.Dar 'I left battered, I ran after him and eventually went to his mother without boy and fugise.Cand he got to the spot I talked copiluiui mother, the woman spoke to us very calm and asked' a nice catch to keep the puppies until at least November deacord.Si ne'am ochii.Ea was thought this clown get food about once every 2 days catelusilor.si mother today after hours we were together with Stefan and this clown Patrisia mancare.am did take some pictures must enter Stefania to give us Smile
But puppies are ln an end to their house at least until they are old enough to be able to be adopted Smile.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 1:43 pm

Sa speram ca se va tine de promisiune.
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 1:50 pm

nust ce sa spun...faza e ca am vorbit destul de clar cu mama copiluiui si deaia voi merge mereu sa verific Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 2:24 pm

Dap..pozele nu au iesit bine deloc asa ca vom pune la urmatoarea vizita. Very Happy
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyMier Apr 24, 2013 3:17 pm

off....mergem maine?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Apr 25, 2013 4:40 pm

am o curiozitate.......ce spune mama copilului cand mergeti la pui? este de acord? ca eu cam cunosc familia si nu e genu cu care sa vorbesti....... Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Apr 25, 2013 4:49 pm

Pai inca nu am intrat in curtea ei sai vedem dar a vorbit foarte frumos cu noi si parea ca se tine de cuvant. Sa speram.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Apr 25, 2013 5:57 pm

DA..speram ...ca poate cum ii ducem mancare poate ne zice intr-o zi ceva de genu...”daca tot ii iubiti si le dati mancare luati-i acasa”
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Apr 25, 2013 6:41 pm

mai eu i'am spus asa acelei doamne,sa tina catelusii pana pot fii adoptati...
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs EmptyJoi Apr 25, 2013 6:45 pm

Femeia aia e vecina mea ... E o ,,nebuna" si ea si familia ei , stiu ca nu e frumos sa vorbesti asa ,dar asta e adevarul . Eu nu sunt foarte sigura ca va avea grija de ei .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs Empty

Sus In jos
 
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: