Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs

In jos 
+7
Lazar Catalina98
Nica Stefania
adriana
claudia btzt
stefanyafelea
alexandra nica
yoana
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyDum Iun 03, 2012 1:55 pm

Rezumarea primului mesaj :




sezonul puilor !!!...cea mai stresanta perioada din viata unui om caruia ii pasa !!...indiferenta fata de sterilizare si consecintele ei !....fiind in preajma locului de munca al sotului meu, acestia au insa noroc...dar cati sunt ca ei ???



Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Mamakids2


Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Mamakids1


this month a lot of cubs start to appear....around my man job's places, a momy has now...6 cubs !! Mad i hope, next month, mrs. miron help me to steriliza her !
Sus In jos

AutorMesaj
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyJoi Apr 25, 2013 6:49 pm

cata....tu de ce crezi ca am vorbit sa mergem mereu sa le ducem mancare?...acum ar trebui sa'i dam ei un telefon sa faca ea poze la catelusi sa vedem daca'i are,sau nu...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyJoi Apr 25, 2013 7:37 pm

lasa ca o sa le facem noi poze maine......eu am zis ca nu putem sa ne credem in ei
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyVin Apr 26, 2013 5:43 pm

Nu mai avem la ce sa facem poze... Din pacate aceea femeie a dus caini in alta parte , pe la lucacesti ... Cand eram azi cu , Claudia pe afara ne-am intalnit cu unul dintre copiii si l-am intrebat daca putem face niste poze la catelusi sau sa ii dau telefonul meu sa faca el si ne-a zis ca nu il lasa tatal lui . Dupa aceea ne-am intalnit cu alt copil si ,,l-am tras de limba " si ne-a spus ca nu mai are nici un catel ...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyVin Apr 26, 2013 6:11 pm

Eu cred ca nu ar trebui sa-i credem pe ei pana la urma poate mint nu stiu trebuie cumva sa ne convingem.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyVin Apr 26, 2013 7:13 pm

eu ii cred....stiu cum sunt parintii etc. Deodata ce nu vrea sa facem poze...adica noi am oferit sa ii dam telefonul si sa faca el si a zis ca nu.....Imi este greu sa cred ca nu ii are dar in niciun caz nu putem sa vorbim cu ei ,pentru ca tatal lor ii place bautura.......a zis si copilul nu fac poza ca tata e beat! deci este clar Sad Sad Sad nu stiu....eu nu am nicio idee ce mai putem facem,eu sunt sigura ca nu ii mai are Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptySam Apr 27, 2013 7:46 pm

Patricia ce rost ar avea sa minta in legatura cu asta? In plus tu nu ii cunosti... Aparentele inseala , mult !
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyLun Apr 29, 2013 7:28 pm

nu inteleg ce oameni pot fii aia:|...ce inima pot avea....
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyMier Mai 01, 2013 12:19 pm

Cel mai rau este....ca ce vad la parinti,copii, asa vor face si ei cand vor fi mai mari Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyJoi Mai 02, 2013 1:42 pm

Sunt niste oameni foarte dificili ...
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptySam Mai 04, 2013 11:26 am

claudia...copii astia deja fac ce vad la parinti...copilu ala mic a adus catelusii in curtea scolii...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyDum Feb 09, 2014 11:40 am



doi copii minunati, au venit intr-o zi la mine, solicitandu-mi un pui de catel...cineva le ceruse un catel iar ei, stiind ca eu mai am de donat din cand in cand, au venit la mine....sigur, in miez de iarna nu e sezon da pui, insa le-am spus , daca vad pe drumuri vreun mititel abandonat, eu ii voi ajuta cu deparazitarile....si astfel, o noua viata va avea o sansa intr-o curte de om bun !

copiii au plecat, si nu credeam sa se intoarca,insa peste vreo 2 ore, au venit...iata ce au gasit, undeva pe langa sonde !

l-am deparazitat pe baietel, intern si extern, si copiii au plecat cu patrupedul in brate, spre noua casuta !


................................


2 nice kids came to me, asking a dog- cub....I had not a cub to give them in adoption, but I said to them, to search on the street....and, if they find a cub to save him, i'll help them with disinfection....

after some hours, kids came with this nice young cub "collected" from street....I gave to him drops for disinfection, and now, the sweety have a new chance !



Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Yqwr

Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyDum Feb 09, 2014 7:43 pm

Good work Yoana,
You have help this doggie and the dog are so beatifull
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 EmptyJoi Feb 13, 2014 3:59 pm

So sweet!!!  Razz I love you I love you 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs   Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of  nobody's cubs - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Sezonul puilor ...nimanui!! / The season of nobody's cubs
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: