Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyLun Oct 18, 2010 7:44 pm

Dupa cate stiti, am ajuns in Romania si mi-am inceput "misiunea" .
Intr-un fel...
Am gasit acum 3 zile un motanel de 1 luna pe strada... Nu l-am putut lasa dupa ce am aflat ca pe fratiorul sau alb l-a calcat masina si.... mamica sa cu ceilalti pui , a disparut. L-am tinut dupa mine toata ziua in bratica,dormea mereu. Seara ,pentru ca nu mai am un apartament in Romania...Am incercat sa il tin la bunica mea care spre dezamagirea mea nu il dorea....M-am prefacut ca il duc afara si impreuna cu cateva prietene care au dormit acolo l-am ascuns toata seara. Urmatoarea zi totul ok si bine... Verisoarele mele puteau sa il i-a! Cat de perfect, am plecat sa innoptez la o prietena dar mai pe seara mi-au telefonat verisoarele mele care plangeau si mi-au spus ca nu il pot tine! Trebuia sa ajung sa il iau ca bunica mea sa nu il azvarleasca afara si problema e ca nici la prietena mea nu il puteam tine, familia sa disprestuieste animalele. Ne-am chinuit 5 ore sa ii cautam stapan, parinti sai au descoperit, si mama ei crestina buna cum e a spus ca il putem lasa la poarta noaptea. M-a durut inima..I se putea intampla..ORICE! Noaptea a trecut bine. "Snikers" pisicul,a supravietuit.. Urmatoarea zi lapte si miere. Snikers s-a ales cu o zgarda anti purici ! Acum Snikers e un pis curat! A fost si curatat cu servetele pentru blana si urechile si nasucul cu servetele special PENTRU ANIMALE Wink . M-am atasat de Snikers si el de mine. Noapte a trebuit sa innoptez la o alta bunica care iubeste animalele dar are catel care nu agreeaza pisoii. L-am tinut in garaj dar este prea mic si speriat ca sa stea singurel. A miorlait umpic,dar alta solutie nu puteam gasii Sad . Ziua l-am tinut pe Snikers in casa intre geamul din interior si cel exterior,un balcon mai mic,perfect pentru Snikers. A mieunat dupa mine toata ziua, dar trebuie sa il obisnuiesc cu lumea de afara! Acum e seara...Si sper ca e bine, dar am auzit ca a mai mierloit umpic. Il cam deranjeaza pe bunicul meu care e cam batran, dar il muta in balcon sau in garaj, nu o sa il mai pot tine mult!
Bunicilor le plac animalutzele. Da' ce sa faci? Nu il pot tine asa ascuns, ca miorlaie! Daca stiti pe cineva care ar vrea un pisoi..Bine sunt sigura ca in acest caz daca stiati pe cineva dadeati de mult animalele pe care le aveti,dar totusi. Nu vreau sa o las iar pe strada. Daca o luati va dau praf de pureci, culcus, mancare, jucarii de animale si o sa vad daca mai gasesc ceva. Chiar nu vreau sa o las pe streada Sad . Vroiam sa o iau in Elvetia,dar sa-i faci acte,costa cat nu face.Sa o ascund as fi vrut,pot in geaca,ghiozdan,dar daca ma prinde...Ori o arunc pe sosea sau pe autostrada...Ori platesc si nu-mi permit . Apropo stiu ca mai erau oameni care ziceau ca zgarzile anti purici sunt scumpe, eu am gasit cu 12 lei, nu mi se pare chiar asa mult! =]
Daca ma puteti ajuta cu pisicul!
Ar fi super. Am mai hranit cateva animale,sunt si eu sufletista. Si desi nu pot face lucruri mari pentru animale,cum faceti voi, fac ce pot ... Din pacate nu prea mult Sad . Alta varianta cu pisica ar fi sa o las la tara unde nu-s masini si sunt mai multe si sa ii fac un culcus, dar probabil ca s-ar simtii si mai singura! Nu-mi vine nimic in cap.

Orice ajutor, cum se zice is welcome !
Multumeeesc!
Sper sa fac ceva cu Snikers .
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyMar Oct 19, 2010 3:35 pm

bine ai venit, romancuta elvetianca!....orice faci tu pt animalute, la varsta la care altii au cu totul alte preocupari--si cam "necrestinesti" --, este grozav!...ma gandesc cate vei face insa atunci vei fi mare si cu propriile tale resurse!!...
pt inceput, fa poze motanelului(spuneai ca-i motanel, nu?) si posteaza-le peste tot pe unde se poate, cu o mica povestioara alaturi, in care sa specifici varsta, sexul si locatia!

incearca pe "ecosapins", pe "adoptii/donatii animale", pe "adoptii pisici.ro", sau "get a pet", "animale.ro", desigur si la noi pe adoptii donatii...poate cineva il va dori..hai, nu te lasa, poate are sanse!...pe forum la noi, trimite-mi mie pe mail, daca nu te descurci, ok?... n.noname21@yahoo.com

ps. incearca sa faci poze avantajoase , adica in pozitii "comerciale", simpatice, si intr-un decor frumos !
Sus In jos
mami




Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/10/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: IOANA,N-AI SERVICI?   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyMier Oct 20, 2010 9:39 am

yoana a scris:
bine ai venit, romancuta elvetianca!....orice faci tu pt animalute, la varsta la care altii au cu totul alte preocupari--si cam "necrestinesti" --, este grozav!...ma gandesc cate vei face insa atunci vei fi mare si cu propriile tale resurse!!...
pt inceput, fa poze motanelului(spuneai ca-i motanel, nu?) si posteaza-le peste tot pe unde se poate, cu o mica povestioara alaturi, in care sa specifici varsta, sexul si locatia!

incearca pe "ecosapins", pe "adoptii/donatii animale", pe "adoptii pisici.ro", sau "get a pet", "animale.ro", desigur si la noi pe adoptii donatii...poate cineva il va dori..hai, nu te lasa, poate are sanse!...pe forum la noi, trimite-mi mie pe mail, daca nu te descurci, ok?... n.noname21@yahoo.com

ps. incearca sa faci poze avantajoase , adica in pozitii "comerciale", simpatice, si intr-un decor frumos !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyJoi Oct 21, 2010 3:24 pm

nu cred ca inteleg postarea ta, "mami", insa daca te intereseaza pisicutul negru al oanei, specifica mai clar!
motanelul e din ploiesti!

oana, revino cu imagini, ca timpul sa nu treaca in defavoarea pisicului!
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyVin Oct 22, 2010 7:27 am

Prob. e ca nu am imagini! Am facut dar nu le pot descarca de cat in Elvetia! Oricum...Am tinut pisica in garaj si a plecat. Am cautat'o peste tot,cred ca a gasit'o cineva sa aiba grija de ea.Am pus si afise. Ea era desteapta,daca pleca sigur se si intorcea! Deci cred ca a luat'o cineva. Totusi e pacat pentru ca bunica mea ne va da cainele(Peti) si puteam sa ii dau o pisicutza! Dar am vazut una dragutza tot pui de pe strada.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyJoi Oct 28, 2010 10:53 am

Tocmai am descarcat imaginile. SI ma gandeam ca lumea e curioasa sa vada cum arata Snikers.

Mancacios pisicul asta! Embarassed
Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Moz-screenshot
Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! 15f4uj11

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Dxjwug11
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyDum Ian 09, 2011 11:40 am

Ce dragut este. king flower Si este un mic porcusor pig Very Happy Very Happy Smile
Sus In jos
Lazar Catalina
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 13
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti

Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! EmptyDum Mar 06, 2011 4:29 pm

Pacat ca nu ai mai gasito..... pale dar e foarte draguta
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty
MesajSubiect: Re: Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!   Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR! Empty

Sus In jos
 
Pisicutza mica,gasita pe strada! AJUTOR!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Mica-pisicuta din adapost
» La multi ani , Stefania (mica) !
» NU ARUNCATI GUMA PE STRADA
»  Frumusete mica pentru adoptie!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: