Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 mi-au luat-o pe pitzi !!

In jos 
+3
Carmen
claudia btzt
yoana
7 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyJoi Mai 12, 2011 8:22 am



mi-au luat-o pe pitzi !! Pitza1

mi-au luat-o pe pitzi !! Pitza2


ea era...nepotica familiei mele pisicesti...nepotica lui kiki si copila katiusei.....bunica si mama sunt oarbe...nepotica avea vreo 4 ani...alba si zglobie.....iar ciudatenia cea mai mare , pe care niciodata n-am inteles-o, era ca nu statea si nici nu venea la mangaiat...era fricoasa...cateodata doar, si asta rar, incepea portia de tavalire in fata mea, semn ca vrea sa-o ciufulesc, insa de multe ori, cand ma apropiam, iar o zbughea dupa casa...sunt multe de povestit despre micuta mea fricosa....dar cineva mi-a luat-o...in lumea celalta...nu au trecut doua zile de cand nu mai e....s-a stins zbatandu-se si urland, in mai putin de o ora...n-am avut posibilitatea s-o duc repede la vet, care e cam departe....oricum, povestindu-i simptomele, vetul mi-a spus c-ar fi fost prea tarziu pentru ea....otrava intrase deja in toate colturile trupusorului ei mic cu blanita alba....nu ar mai fi fost cale de a o chema inapoi !

am constat insa, ca nu prea pot sa plang....durerea imi paralizeaza lacrimile si-mi da putere sa gasesc alte solutii....

nu stiu daca otravirea a fost intentionata...sau poate , pe undeva, otrava de soareci....si totusi, ce nemernic de om poate sa mai apeleze la otrava de soareci, cand e plin de pisici prin acea zona????..... ma voi ruga cu disperare sa le dea dumnezeu tuturor, dupa "bunatatea" inimii lor !!!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyJoi Mai 12, 2011 9:50 am

Sad ....ce pacat,asa a patit si un pisoias de al meu Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Dureros   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyJoi Mai 12, 2011 6:44 pm

Tare dureros trebuie sa fie pentru tine. Ma doare sufletul sa stiu ca a murit un sufletel nevinovat. Spersa fie in Rai.
Ma rog ca Dumnezeu sa iti aline durerea, sa te intareasca si sa te binecuvanteze in tot!
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyVin Mai 13, 2011 4:41 pm

mereu m-am intrebat...oare exista raiul animalelor?
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Raiul   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptySam Mai 14, 2011 3:29 am

Daca pe Pamant oamenii traiesc impreuna cu animalele cred ca si in Rai este la fel. Si Raiul exista sigur pentru cei alesi sa ajungem acolo si pentru asta trebuie sa meritam.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptySam Mai 14, 2011 12:52 pm

Si mie mi s-a intamplat de multe ori.Aveam un pisic tare frumos la fosta mea casa ma jucam foarte mult si-l iubeam.Dar intr-o zi......a disparut Crying or Very sad
Inainte de el am avut alti multi pisoiasi dar pe rand cate unul au disparut.L-am asteptat o zi 2 3 o saptamana dar nu a mai venit.



Nu stiu ce s-a intemplat cu ei dar o vecina de langa noi avea un singur catel numai in lant si stiu ca ea punea otrava de soareci cred ca de aceea au disparut. confused confused confused confused Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptySam Iun 18, 2011 4:48 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad ce trist
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptySam Iul 16, 2011 12:41 pm

Doamna Yoana....incerc sa raspund la intrebarea dumneavoastra..."cine mai foloseste otrava de soareci cand exista atatea pisici in zona? Cu siguranta acele persoane care folosesc si capcanele.... acum 3 saptamani in acceasi zona una dintre pisicile mele a fost prinsa intr-o capcana de soareci...i-a fost rupta labuta si codita. Crying or Very sad si acum se simte mai bine...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptySam Iul 16, 2011 5:07 pm



hehehe...simpatic avatarul!

imi pare rau pentru pisicuta ta...cel putin ai salvat-o, nu?

si..."capcane" pentru ce???...daca oamenii folosesc otrava si capcane DOAR pentru soareci sau sobolani, pana la urma ar fi ok...desi eu cred ca atatea pisici in zona isi fac datoria!....insa daca sunt persoane care folosesc aceste scenarii bine stiind ca pot cadea victime si alte animalute, atunci le doresc ca dumnezeu sa-i judece dupa nemernicia lor!!
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyDum Iul 17, 2011 12:10 pm

multumesc...in avatar e motanelul surorii mele...o albastra de rusia superba.. Da, pisicuta a fost salvata doar m-am chinuit cu o infectie ce o avea la codita...acum Slava Domnului a ramas doar cu o pata alba unde blanita nu mai creste...Nu cred ca acei "oameni"(si scriu oameni in ghilimele pentru ca nu ii consider oameni) folosesc otrava sau capcanele doar pentru soareci atata timp cat multimea de pisicute isi fac foarte bine datoria...Si eu sper acelasi lucru....cei care maltrateaza sau ucid animalutele sa sufere inzecit. Am uitat sa mentionez ca sunt persoane din aceeasi zona care zic cu foarte mare seninatate "O sa omor odata toate matele astea...toata noaptea ma miuana!", de parca Dumnezeu a dat gurita animalutelor sa fie mute.... Persoane fara inima, ce sa mai....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyDum Iul 17, 2011 4:31 pm

da, fara inima....dar unii mai au poate un pic de minte sau frica de dumnezeu si atunci explica-le doua chestiuni: mai intai ca e pacat inaintea lui dumnezeu sa ucizi si apoi, daca asta nu functioneaza, aminteste-le ca exista legi de protectie a animalelor care sanctioneaza dur cruzimea sau uciderea....iar daca esti martora (doamne fereste) sa nu lasi lucrurile sa decurga in favoarea lor...nu ti-o vei putea ierta niciodata !

insa mieunatul disperant, da, e o problema, mai ales cand sunt in calduri....aici exista o singura solutie: sterilizarea !!!....de cand mi-am sterilizat matzele, am o liniste desavarsita noptile....Pitzi a mea chiar NU deranja pe nimeni...era tanara, sterilizata, deparazitata si , dupa cum se vede in poze , frumusica foc ....cu ce-o fi deranjat, nu stiu....ori, poate sa fi avut doar ghinion?...dumnezeu stie !

mai trist e ca, acum mi-e teama de soarta celorlalte pisici....cand una nu vine o zi acasa, deja am mari emotii...nu-mi ramane decat sa ma rog sfintilor protectori ai animalelor sa le aiba in paza ! (indeosebi pisicile, pe care nu le putem proteja !)

ps. albastru de rusia???...daca ai povesti si poze cu miaunica, posteaza pe "pisici de rasa" !!!...avem si ceva timid despre "albastru de rusia", insa doar de pe net !
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! EmptyDum Iul 17, 2011 5:00 pm

drga mea doamna yoana...sunt membru nou si nu cred ca pot uploada singura pozele....daca mi-ai oferi putin ajutor totul ar fi perfect. :*
ps: v-am trimis un pm dar nu cred ca a ajuns....va rog din toata inima mea sa intrati pe chat sau sa imi lasati un pm cu o adresa de YM. e URGENT. Sunt disperata!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





mi-au luat-o pe pitzi !! Empty
MesajSubiect: Re: mi-au luat-o pe pitzi !!   mi-au luat-o pe pitzi !! Empty

Sus In jos
 
mi-au luat-o pe pitzi !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adriana si animalutele pe care le are in grija
» o boala cumplita mi i-a luat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: In amintirea lor....-
Mergi direct la: