Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 HELP !! ....

In jos 
+4
Spinu Patricia
Violeta Frincu
Carmen
yoana
8 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: HELP !! ....   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 1:28 pm

O maruntica guraliva si EXTREM de frumusica, tocmai ce a fost aruncata peste gard, de un nesimtit de biped, desigur, la mine in curte....asa isi rezolva oamenii fara pic de bun simt, problemele...in loc sa-si sterilizeze animalul !...

din fericire (sau din nefericire), noi, astia asa mai sensibili la frumuseti de genul (acusic pun si poze) culegem ce gasim si incercam sa remediem ce se mai poate...

guraliva e o pisicuta-fetita- atat de frumusica, incat m-a cucerit si deja sunt indragostita !!! Smile ...cand ţipă, gura e cat capul, iar limbuta, extrem de roz !...

problema e, fiind atat de maruntica (cred ca 2 luni), cum o deparazitez intern si extern???? CINE STIE cum se deparaziteaza intern si extern puiutii????...la vet e inchis pana luni, iar micuta e PLINA de puricei !!!....am in casa pastilute pt adulti (de viermi) si picaturi de catei de talie mare Sad altceva nu am ! ....

voi cum procedati?.... recunosc, nu am mai avut niciodata de-a face cu maruntei de-astia ! I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Sfaturi pentru puiuti.   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 4:18 pm

Eu la toti puii de catei sau pisica le-am facut intai o baie cu Ectocid sau pur si simplu o baie si am adunat cu mana vietuitoerele. Nu se deparaziteazaextern altfel pentru ca sunt prea mici si mor. Pana luni nu se intampla nimic daca nu ii dai nimic pentru deparazitare interna. Exista picaturi , solutie Drontal pentru deparazitare interna. NU SE DAU PASTILE pentru deparazitare interna.
Succes!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 5:23 pm

merci, carmen...insa...ok, pana luni nu e problema cu deparazitarea interna...da' ce ma fac cu puriceii??????? Evil or Very Mad e plina !!!!...acum micuta e in transportor, izolata, de teama sa nu ne umplem toti...s-o spal cu sampon uman????

iar luni, daca nu ajund la vet ( e cam departe ) nu se dau pastilute pt viermi??...eu am de adulti, dar as putea sa-i farâm ai putin de un sfert...are burtica balonata, cred ca e plina, micuta !

ia priviti frumusete mare-mare !!

in gradina, aruncata de un biped fara inima...plangeam, doar doar ma auza cineva !...si iarba asta....cand aveti de gand s-o cositi???

HELP !! .... 61568525

ei...ia uite aici un picior de mamă !! mamaaaaa!


HELP !! .... 29359500


mi-e si foame...vreau acasa !!!

HELP !! .... 66167686





Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 5:26 pm



asa-i ca-s frumusica ??

HELP !! .... 62864839


da' unde-s aici???...ce-i asta??...hmmm...oricum e mai bine decat in iarba aia uda si inalta !!


HELP !! .... 61226423

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 5:29 pm



insa...nu avem un nume....cum o sa ma strige mama???....cine ne ajuta cu niste sugestii??
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Despre pisica steluta   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 7:27 pm

Pisica ta seamana cu pisicuta Steluta pe care eu o am in casa de 2 zile despre care am scris la subiectul meu.
http://www.adoptiipisici.ro/steluta-pisicuta-salvata-de-agresiunea-cainilor/
Daca pisica este plina de vietati ii faci baie cu orice sampon si incerci sa o tii cat mai mult in apa cu tot corpul si vietatile mor inecate. Din blanita umeda ii scoti vietatile cu unghiile Toate astea daca poti sa le faci cand nu ai sters-o, ba chiar sub apa. Dureaza mult, adevarat.
Si eu anul acesta am mari probleme cu vietatile din cauza ierbii netaiate.
Inca o data nu ii da pentru intern ca pentru adulti. Este riscant si este posibil sa nu aibe intern nimic. Nu trebuie sa ajungi la veterinar. Costa. Mergi direct la petshop unde au si pastile si sirop pentru animalute asa mici.
Succes! I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Nume pentru pisicuta   HELP !! .... EmptySam Iun 25, 2011 7:31 pm

Ar cam fi: Risa, sau Luky, sau Angelica sau Piky, sau Litlecat.
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Iun 26, 2011 6:36 am

Carmen are dreptate: prietena mea Mihaela curata pisicii mici - mici sub jetul de apa, cu unghiile, de parazitii externi.
Iar ca nume noi (Bobo si eu) propunem Bella...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Iun 26, 2011 7:55 am

Ce scumpica e si bunica mea are o pisicuta atat de mice cat este asta seamana cu ea.Nu stiu cum s-ar curata dar nu cred ca e bine sa folosim sampon de oameni in privinta numelui cred ca este frumos Bella. Razz
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Altele   HELP !! .... EmptyDum Iun 26, 2011 11:00 am

Am spus mai sus ca se spala cu sampon Ectocid special pentru pisici si vietatati dar in caz de nevoie se poate folosi si sampon uman. Eu am facut-o cand nu am avut Ectocit si nu s-a intamplat nimic.
Am intrebat la o farmacie veterinara si mi s-a spus ca se poate da si pastile pentru adulti dar trebuie ffff bine dozata adica pisica trebuie cantarita foarte precis si trebuie impartita foarte bine pastila. Eu din experienta insa am vazut ca puii au toti burticile mari pentru ca ei au stomacul mic si daca au fost hraniti la mama cu lapte ei sug cantitati mari de lapte si se umfla in burtici. Oricum trebuie deparazitata si intern dar cu mare grija.
Da Bella este foarte frumos!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Iun 26, 2011 2:53 pm



am revenit !!!...cu povestioare despre ...Piky... Razz imi place numele asta...e asa, mai neserios...asa cum e si dumneaei, de fapt....

doamne, mai fetelor...am uitat cum e cu puiuti de animalute, ca n-am mai avut de multisor !....mâţuca asta nu sta locului o picatura !!...am tot incercat sa-i mai fac poze, dar e imposibil...sare mereu, in toate directiile, da cu capul, sta mai mereu in doua labute , parca vrand sa te imbratiseze cu celelalte doua !!...e o nebunica mare, rau !...radem mereu de ea si ne scoate din toate starile de oboseala sau stres....in bucataria mea sunt papuci peste tot...ii ia pe toti la rand si îi muşluieşte de mi-e teama ca n'o mai avea copilu' ce sa incalte a doua zi...
nu e chip sa dai un pic din picior, sau sa misti vreun membru, ca hop !...mâţuca e pe tine !!!..desigur, cu tot cu puricei!! Twisted Evil heheh...nu i-am facut baita...mi-a fost teama de frig....azi au fost pe aici doar 13 grade, mai ca nu-mi dadeam seama ce anotimp este !!!!...am puricit-o insa, manual ! Mad nu ma lasa insa..huh....toata-s zgariata pe mână, si ma mai si musca.. Smile e o adevarata luptatoare !

am mai curatat-o de puricei, asa cum am putut...îîîîîîîh....ghinionul a fost ca am prins weekend si la vet e inchis, insa maine dau o fuga sa luam ceva pt copiluţa mică si mişcoreţii din blaniţă...stiu ca sunt niste prafuri pentru puiuţi...va spun si voua ce si cum, maine !

cred ca i se potriveste Piky!!!...Bella e mai mult nume de catelusa, Patricia !....oricum, multumim de sugestii...mai mergea si Risa, in special pentru ca sunt nume nostime dar si cu rezonanta...noi astia care locuim la casa, avem nevoie sa le strigam prin gradina si daca numele nu are rezonanta, trebuie sa insistam mai mult, pana raspund la chemare !

va tin la curent ! ... acusic, dupa ce mai oboseşte nitel, ii mai fac poze (acum e prea vitezomana si nu reusesc s-o prind in obiectiv) !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 6:53 am

Pai cred ca trebuie sa faca nani acusica!!! Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 11:03 am


mâţuca mea devine, zilnic, tot mai obraznica clown nani si joaca, mereu, activitatile specifice pisicutelor de varsta ei...si pozne, desigur...multe pozne !! Twisted Evil

una din "pozitiile" preferate....asa o apuca mama ei pe vremea cand era acasa la ea !

HELP !! .... Resizeofimg0255a

HELP !! .... Resizeofimg0259a

HELP !! .... Resizeofimg0280a

nani e inca in transportor...afara e frrrrig si ploua !!

HELP !! .... Resizeofresizeofimg0229

joaca , atat cat se poate...si...se poate ! Smile

HELP !! .... Resizeofresizeofimg0235

am cumparat de la vet, praf pt purici, care se poate da si la puiuti...si de catel si de pisici !

HELP !! .... Prafpuric

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 11:08 am


am uitat sa spun: numele ei este acum Riţa !! Smile o combinatie intre risa si titza (de la fetitza)...am strigat-o intr-o zi "piky", dar a aparut...kyky !! Laughing Laughing
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 1:35 pm

Cum o hraniti pe pisicuta?? Question
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Deparazitarea interna   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 5:58 pm

In final pentru deparaziatrea interna ce a recomandat medicul?
Si pisicuta mea se joaca foarte mult. Cand nu sunt acasa sta doar in baie pe masina de spalat sus acolo unde au stat si celelalte pisici care au tranzitat la mine in casa pana la adoptie.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 7:39 pm

Carmen a scris:
In final pentru deparaziatrea interna ce a recomandat medicul?
Si pisicuta mea se joaca foarte mult. Cand nu sunt acasa sta doar in baie pe masina de spalat sus acolo unde au stat si celelalte pisici care au tranzitat la mine in casa pana la adoptie.


pai a fost sotul meu, asa ca zic merci ca mi-a adus praful...n-am mai avut curaj sa insist si de viermi...nu e o urgenta, ca puriceii...si asa sotul meu a venit disperat cu praful, dupa ce a citit recomandarile: sa nu fie folosit in apropierea alimentelor, copiilor..etc...si cum micuta acum sta in bucatarie, cu ploile astea turbate, sotul meu a zis resemnat: "ti l-am luat degeaba, asa-i?" Mad Laughing

oricum e greu cu animalute in casa !!! ale mele sunt toate afara, in gradina si iarna au conditii si papa bun !...e jale in casa, mai ales cu puiutii care au mereu chef de joaca si de scormonit taman in locurile unde n-ai mai sters de multisor praful !! rabbit ...mai nou, a descoperit pendula de la ceas !!! Twisted Evil
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 7:52 pm

Spinu Patricia a scris:
Cum o hraniti pe pisicuta?? Question

ritza papă mancarica de casa...NU sunt adepta mancarii din petshopuri, indiferent ce "calitate" ar scrie ca are !!..aceste mancaruri sunt , intr-adevar comode de dat (desi scumpe), insa sunt foarte nesanatoase, pline de chimicale care , sunt sigura, imbolnavesc in timp animalutele si le scade imunitatea ! ...

eu le-am dat mereu ouţe de casa, lapte de casa, putin "indulcite" cu carnita sau salamioare !....mâţele mele cele "vechi" Smile , kyky si katiusha, babuţele mele adica, au 12-14 ani dar rod la ciolănele cot la cot cu cateii !!! ..ce inseamna asta?...ca au dinti foarte buni...adica ce inseamna asta?....ca au fost hranite sanatos !!..asa ca, nimik special ci totul cum era la bunicii nostri...pe atunci si animalele si oamenii traiau mai mult si mai sanatos ! I love you
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 28, 2011 11:34 pm

Carmen a scris:
In final pentru deparaziatrea interna ce a recomandat medicul?
Si pisicuta mea se joaca foarte mult. Cand nu sunt acasa sta doar in baie pe masina de spalat sus acolo unde au stat si celelalte pisici care au tranzitat la mine in casa pana la adoptie.

Eu pentru deparazitare interna folosesc cestal cat,se da una la 4 kg.,la pui un sfert,si nu am avut probleme decit daca aveau prea multi viermi.Pentru puricei,la cit de micuta e ,se poate folosi ceva naturist,de ex.uleiul de lavanda,care respinge si purici,si alte insecte,si nu e toxic.Eu am cules zilele astea niste pisicuti fara ochi,cu musafiri,inca nu le-am pus ulei ca am si pisici cu gripa felina,lor le-am mai facut inhalatii cu diferite uleiuri,pe linga injectiile facute de vet.Pentru unele fac injectii acasa,azi motanul mi-a fugit cu seringa infipta,a strimbat acul dar tot i-am facut-o!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyJoi Aug 25, 2011 7:16 am


va mai amintiti de ritza-panselutza???...pisicutza aruncata peste gard de bipeda ce l-a "omorat"pe norocel ???...iat-0 !

se pare ca sunt intr-o perioada in care am tot soiul de pise care mai de care mai iesite din comun: m-am ales cu ritza, o pisa cum nici n-am mai avut: sunt indragostita lulea de dumneaei pentru ca atunci cand o strig, chiar daca nu o vad, apare deodata si vine ALERGAND la mine !!...nu mi s-a mai intamplat sa am o asemenea matza, dar mi-am dorit enorm !...babutlele mele, kiki si katiusa, cand le strig, apar greu, dar nu ajung pana la mine....iar cand vreau sa le iau in brate, se indeparteaza incetisor , astfel incat trebuie sa fug un pic dupa ele ! Laughing

ritza este pisuca ideala: de-o dragoste si-o delicatete iesita din comun !...e maruntica: vecina care o are pe mama ei, spune ca e un soi mai micutz si nu se va face mare !...ce sa mai, o adevarata minunatie! ia priviti :

aceasta este o matza intr-un debut de "luare de pozitie" !!!...arcuirea traditionala in fata dusmanului, urmeaza ciufulirea turbata a blanitei de pe spate si a cozii !! Laughing (doar ca, la cat e de maruntzica, n-o ia nimeni in serios Laughing )


HELP !! .... Ritzt



iar aici, o mitza odihnindu-se, desi nu stiu de ce-ar fi obosita ! Very Happy
-

HELP !! .... Ritzz


intre timp, m-am mai ales cu alte 2 pise iesite din comun: Mica-ce mai bolnavioara pisicutza salvata de vetul meu si de sf.modest !! (de pe topicul "Mica-pisicutza din adapost" ) si, mai am o surpriza--neplacuta pt mine: o alta pisa mi-a fost aruncata in curte: aceea este " cea mai salbatica pisica " pe care ma vazut-o/avut-o vreodata !!!...voi deschide un nou topic ! Mad


PS. nici o pisica nu se ofera spre adoptie!!!: de ritza sunt indragostita; mica e inca foarte sensibila si e "mucăită tot timpul; iar tigrutza--cea noua--hahaha....nu vreti sa stiti...as da-o da' nu se poate pune mana pe ea !!...pe mine m-a rupt !!!..cine sa mi-o adopte??...poate cine nu are caine bun de paza !!! Laughing








Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyJoi Sept 22, 2011 12:28 pm



priviti ce a patit micutza mea frumoasa !!!! Sad cea mai scumpica dintre pisicile lumii !!!!....uh....in tratament de o luna pentru raie....dar nu e doar raie...acum avem 2 zile de tratament pentru micoza....of, of...


HELP !! .... 55942289

HELP !! .... 67811856

HELP !! .... 82883705

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyJoi Sept 22, 2011 12:30 pm



si inca nu se vede bine...pe frunte e foarte rara blanita iar pe labutze are 2 pete rotunde, unde blana a picat de tot.... Sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Suferinta   HELP !! .... EmptyJoi Sept 22, 2011 5:57 pm

Imi pare tare rau pentru suferinta animalutelor tale.
O sa ma rog pentru asta.
Doamne ajuta!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyVin Sept 23, 2011 4:50 pm

Vai.... ce pacat Sad Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptySam Sept 24, 2011 5:36 am

Oricum arata de 100000 de ori mai bine de cand am luato niciun animal nu merita sa moara de sanatate trebuie sa o salvam chiar daca drumul este lung! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Sept 28, 2011 11:19 am


patricia, nu e asta pisicuta din adapost !!!!!...asta este Ritza, care s-a imbolnavit de la Mica-pisica adoptata din adapost !!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Sept 28, 2011 11:33 am

oricum trebuie sa facem ceva sa o salvam.....
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Sept 28, 2011 11:45 am

Ceeee???Arata parca la fel!!S-a imbolnavit destul de grav! Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Sept 28, 2011 6:32 pm

asa e ...pare tare bonlavioara creca in realitate e si mai si
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Oct 23, 2011 1:16 pm



avem si vesti bune !!!!...Ritza si prietena ei Mica, din adapost, sunt din ce in ce mai bine si mai....pufoase !! Very Happy tratamentul cu Nizoral face minuni...petele acelea nemernice au disparut iar blanita e fina ca la iepurasi ! Smile cum fecem poze, le si postam !

am uitat sa spun ca Ritza a trecut printr-o raceala cumplita....nu a scapat fara antibiotic...e in fond prima ei toamna si prima ei lupta cu frigul de 0 grade !...dar a iesit biruitoare , asa ca o luptatoare ce este !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Oct 23, 2011 5:07 pm

Felicitari ! Stiam ca o sa reusiti sa le tratati...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Oct 25, 2011 7:41 pm


ia priviti o Riţă-Panseluţă in curs de vindecare....e o pufosenie de pisicuta...sper sa nu care cumva sa recidiveze ciupercile !!

HELP !! .... 10505739

Riţa in pozitia clasica de "barcuţă" sau "fara picioruse " !...si mai mentionez ca acum suntem in cura de....ingrasare...vine frigul si trebuie sa ne "invelim " bine ! Very Happy

HELP !! .... 83386519

HELP !! .... 51388341


Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Oct 26, 2011 4:02 am

Ce pozitie fotogenica!! I love you I love you I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMier Oct 26, 2011 3:04 pm

da da....
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Noi 27, 2011 6:32 pm

Seamana cu kitty a mea numai ca e varianta mai domestica.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Noi 29, 2011 2:01 pm

Inseamna ca si a ta e fumoasa Smile Smile Smile
Sus In jos
TheParkour
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 18
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 27

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Dec 04, 2011 5:23 pm

Ce Razz draguta e pisicuta!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyDum Dec 04, 2011 6:10 pm

Asa e...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... EmptyMar Iun 26, 2012 12:40 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat





HELP !! .... Empty
MesajSubiect: Re: HELP !! ....   HELP !! .... Empty

Sus In jos
 
HELP !! ....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: