Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Au plecat, desi nu au dorit !!

In jos 
+2
claudia btzt
yoana
6 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 12:35 pm



au plecat...toate !!...simt ca ma inabus de tristete dar nu am ce sa fac..iar lacrimile oricum nu le-ar ajuta....micutele mele pentru care am luptat atat de mult sa fie fericite si tihnite, in curtea frumoasa si pline de flori...nu le-a lipsit nimik...de aceea nici nu stiu de ce a trebuit sa plece in alte gradini, probabil...asa sunt ele...sar gardurile si ...tusti !...intr-o alta gradina ! hmm...le-am tot spus ca oamenii sunt rai si nu au suflet pentru ele...dar n-au inteles...2 cate doau au plecat...impreuna, intr-o alta lume, credem noi, mai buna !

azi privesc pernutele pe unde mai stateau ele..sau cotloanele prin care se mai aciuiau de caldura...sunt goale acum...si nici nu voi mai avea curajul sa aduc alte pisuline...sa le salvez de pe drumuri ca sa fie omorate in curtile unor criminali !?

nu mai am nici babutele mele ce atingeau si 15 ani, de acum !....babutele mele vesele si pline de viata, nu mai sunt !...cineva, dar nu Dumnezeu, a hotarat ca trebuie sa nu mai existe ! frumoasele mele blande si curate, care nu deranjau pe nimeni !...oare ale cui sunt mainile alea nenorocite care le-au pregatit plecarea?

ramas bun, Ktiusa mea cea oarba, si cu carare pe mijloc !!...babuta morocanoasa si alintata ! acum, cred ca te rasfata doar ingerii !

Au plecat, desi nu au dorit !! Kat4x

si Kiki, mamica ei, babuta alba si batausa !!...de cu seara tocmai ca mancase bine--una din activitatile ei preferate--, iar dimineata nu a mai venit...am visat in noaptea aceea ca dormea pe pernuta ei roz...insa, in vis fiind, am stiut ca ar fi pre frumos ca sa fie adevarat...nu, kiki a mea nu a mai venit ....

Au plecat, desi nu au dorit !! Kikio

nici Mica, scumpica din adapost , pentru care cu totii ne-am rugat sa supravietuiasca bolii cu care am luat-o din adapost....mereu imi iesea in intampinare , cand dechideam portile sa intru cu masina in curte...venea agale pe alee, lenesa si pisicoasa, incat trebuia sa cobor si s-o iau in brate...nu stia sa se fereasca de pericole....n-a stiut nici acum...

Au plecat, desi nu au dorit !! Micac

si nici...cea mi scumpa dintre pisicutele lumii...Ritza...a plecat exact la un an de cand am recoltat-o din gradina, aruncata de bipeda cu care ma invecinez...cea mai blanda si cea mai torcatoare pisica...n-am mai avut pisicute ca ea...cand o strigam, aparea alergand, de niciunde, si venea repede la o portie buna de rasfat...nici nu o atingeam bine, ca se si punea pe tors...acum sta tolanita in poalele lui Dumnezeu si toarce, cum stie ea mai bine, ingerilor Lui...

Au plecat, desi nu au dorit !! Ritzz

au plecat cu toatele...doua cate doua, in timp de o luna...acum se harjonesc printre nori...vesele si pufoase, asa cum imi placea sa le vad pe pamant....

sunt devastata si descurajata...

i'm devastated and helpless....al my sweeties are gone...and I dont know where...in heaven maby...


Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 2:45 pm

Nu trebuie sa va descurajati ,stiu ca este foarte greu sa treceti peste aceasta.....dar sa stiti Dumnezeu e mare!!!!! cheers
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 4:21 pm

Cred ca sunt intr-un loc mai bun acum...si sa speram ca sunt fericite
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 7:48 pm

da.......macar sa fie bine
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 8:12 pm

Din pacate si PApisu meu a disparut.De cand am vorbit cu doamna profesoara nu a mai venit acasa,pisicii neavand lapte le-am dat doar papa solida , si de 1 saptamna familia binevoitoare i-a adoptat.
Sunt trista tare Sad Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMar Iun 26, 2012 8:15 pm

Intr-o lume mai nesimtita de atat nu puteam traii adica ma refer la tara si la acele mentalitati comuniste.
Plus de asta acum 2 zile am gasit o pisica ,avea vreo 3 luni la mine in porumb zbiera saracuta ca si cum nu ar fi mancat de vreo 5 zile,am luat-o am hranit-o si deparazitat-o extern si acum a fost adoptata de o vecina de a mea.Astia sunt oamenii si uneori nu ii poti schimba.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMier Iun 27, 2012 5:00 am



e clar si cu papisu, atunci ....cineva, undeva, este "dumnezeul" lor crud si nenorocit, care le pregateste soarta....aceeasi soarta ii doresc s-o aiba si el, si toti ca el...sau mai rau...sa le dea Domnul blestemul iubirii si milei fata de necuvantatoare...sa simta mereu, in piept, sufocarea compasiunii neputicioase, pentru amaratii care nu mai au sanse....si doar astfel sa-si spele pacatele de pana atunci...

alexa, ma tot gandeam, ca Mitzi e bine sa ramana pisicutza de camera....cum e ea obisnuita doar in casa, cu siguranta n-ar rezista afara...nu stie nici ea sa se fereasca de pericole...de fapt de om...singurul lor pericol !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMier Iun 27, 2012 10:47 am

Faza e ca vede pe afara vrabiute,vede insecte si toate angariile si asa si-ar dorii si ea sa iasa afara,nu mai spun ca in casa nu am nicio musca cum le prinde Mitzi cum le omoara si le mananca.Si astept si sterilizarea ca sa poata iesi si ea afara ca la mine acasa nu am avut niciun caz de disparitie misterioasa a pisicilor.Am avut un motan avea 15 ani si a murit de batranete la mine in curte nu spanzurat de alti ,,binevoitori" asa ca mitzi nu v-a intampina niciun pericol,daca e ceva seara o voi tine in casa nu e problema.
Si mai trebuie sa va intreb cv.Ati mai vorbit cu doamna Miron cu sterilizarile?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMier Iun 27, 2012 2:02 pm

Question
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMier Iun 27, 2012 5:24 pm



d-na a promis ca ma anunta, poate luna asta...oricum, a fost ocupata cu alegerile, va dati seama...transmiteti mitzulinelor sa fie cuminti pana atunci !

de cate ori deschid topicul si le vad pe micutzele mele, mi se face rau....ma gandesc cat or fi suferit sarmanele, si nu le-am putut fi alaturi ca de obicei ...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyMier Iun 27, 2012 7:35 pm

trebuie sa fiti puternica!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Suferinta    Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyJoi Iun 28, 2012 4:05 pm

Sper ca Dumnezeu sa iti aline durerea. Stiu ce simti. Eu am fost devastata cand a murit Negrutu, si era doar un singur pisoi. Dar tu cu atat de multe pisici cred ca este extrem de greu.
Doamne ajuta!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iun 29, 2012 5:11 am



am acum o perioada agitata cu multe probleme...este motivul care de fapt ma salveaza...n-am timp sa ma gandesc si sa-mi amintesc prea multe de ele....stau uneori in gradina si simt o mare singuratate...ele ieseau mereu de prin cotloane, de pe unde erau ascunse, doar ca sa-mi fie alaturi....mai ales Ritza...ea e cea care ma face cel mai mult sa ma sufar, atunci cand ii privesc imaginea...era extrem de buna si blanda....era mereu dupa mine, peste tot....era, asa cum spunea sotul meu : " o matza, asa cum ti-ai dorit mereu"...lipicioasa si iubareata....se intelegea bine cu toate animalele....

e prea mult ce mi se intampla...au plecat cu toatele...ce e mai trist insa, e ca nu voi mai putea tine pisici, e clar...un nemernic, pe aici pe undeva, "se ocupa" in mod special de ele !....acum mai am 2 pisicute mai noi, pe care le-am salvat si vroiam sa le dau...sigur, le voi mai tine...insa in fiecare dimineata cand le chem, am o mare emotie: mi-e teama, ca nu cumva sa nu mai apara, asa cum n-au mai venit ritza, kiki, katiusa, mica, atunci cand le-am strigat....de fapt nici nu le strigam, veneau singurele, fuga-fuga, alergand, stiind ca vor primi papa de dimineata...apoi plecau sa se tolaneasca pe undeva , sa-si faca siesta peste zi....uhh...ce doare.....am un sentiment cumplit de neputinta....
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iun 29, 2012 7:43 am

frumoase amintiri Very Happy dar final urat Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iun 29, 2012 8:48 am

Drept sa zic eu pe astia cum i-asi prinde cum le-as da o mustrare ca la carte plus o bataie buna sora cu ce le-au facut ei pisicilor.Astia nu se pot numii oamenii si nici animale ca astfel am jignii intregul regn animal,sunt niste incompetenti,inculti si lista continua in particular.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iun 29, 2012 9:05 am

Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iun 30, 2012 6:37 am



alexa, de cand mi-ai spus ca papisu nu mai este, am avut o stranie presimtire.....nu ti se pare ciudat ca papisu a disparut taman dupa ce mancase niscai pui de-ai bunicii???...hm?.....ia fa o investigatie ! Twisted Evil

iti spun ca pisicile care au pui, nu se indeparteaza prea mult de locul unde-i sunt copiii....si-apoi bunica nu sta la strda mare, unde masinile circula cu viteza, in caz ca te gandeai la un accident de masina....
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iun 30, 2012 7:00 am

Nu nicidecum nu ma gandeam la accident de masina.
Si chiar daca ar fi asa cu bunicii mei nu mi-ar spune, ca nu stau tot timpul cu ei.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iul 06, 2012 2:11 pm



pai "nicidecum", nici eu nu ma gandeam la accident de masina, n-ai inteles???....nu ti se pare suspect ca pisulina a disparut taman dupa ce a papat ...cati pui de-ai bunici ?? scratch
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyVin Iul 06, 2012 2:56 pm

Da nu a apucat sa-i manance,ca decum a obs bunica puiu a fugit dupa pisica sa-l lase jos,Papi i-a dat drumul la pui mai mult mort,bunica i-a dat apa si nustiu ce i-a facut ca puiu s-a trezit,iar Papisu de atunci nu am mai vazut-o.
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Tomitza   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 6:55 pm



Pe data de 5.07.2012 a trebuit sal eutanasiez pe bunul meu prieten Tomitza de 10 anisori din cauza unei boli cumplite diabet asociat cu insuficienta rena dezamagirea este asa mare in cat nu cred ca voi mai putea un animalutz in casa vreodata Au plecat, desi nu au dorit !! Szyxhm37981502
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:14 pm

ajutatima sa urc si poza cu tomiza al meu pls
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:15 pm

uite emailul meu trimite poza aici si te ajut eu.
alexandra_nica64@yahoo.com
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:25 pm

Au plecat, desi nu au dorit !! Szyxhm37981502

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:48 pm

e frumos:)
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:50 pm

da asa este cel mai frumos si numai pot de dorul lui Sad((
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptySam Iul 07, 2012 7:54 pm

cine sunt administratori acestui forum
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 5:04 am



of, ce frumos e....si cum sta cu labutele !!...hehehe...seamana un pic cu Ritza mea...

silviu, eu am pierdut 4 pisici in mai putin de o luna (ai citi topicul?)....cineva mi le-a omorat....daca n-as fi extrem de ocupata saptamanile astea, si daca as avea timp sa-mi amintesc detalii cu ele, cred ca m-ar lua tahicardia....

poti crea un topic nou doar cu tomitza al tau...sa ne spui si noua povestea lui...sa mai pui si alte poze...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 5:05 am



dai click pe "newtopic"...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 6:52 am

Uff ce pacat cred ca era o pisicuta tare speciala dar nu trebuie sa fii asa de trist se mai intampla si lucruri de astea dar se vor intampla si mai bune! Razz
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Tomitza   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 9:36 am

VAD CA NU IMI DA VOIE SA URC POZE
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 8:17 pm



recunosc faptul ca e cam greu, de-o vreme...te duci pe "gazduieste o imagine" si apoi (ar trebui) sa dai clik pe "browse"...insa butonul de "browse", la mine figureaza mai in dreapta, adica cam aiurea....nush de ce....apoi dai "upload"...ia incearca tre' sa nimeresti "browsul" pe undeva Mad vezi sa fie dimensionate corect pozele...daca totusi nu te descuri, inca, "deranjeaz-o" pe alexandra....abia asteapta ! Very Happy


abia asteptam sa mai vedem poze cu motanelul tau...

spune-ne si povestea lui...de cand il ai, si cum l-ai "achizitionat" ?
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Tomitza   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 8:19 pm

acum am sa fac un topic cu Tomitza al meu
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Tomitza   Au plecat, desi nu au dorit !! EmptyDum Iul 08, 2012 8:38 pm

Nu puteti posta link-uri externe sau adrese e-mail in primele 7 zile de la inscriere. Va rugam sa contactati un administrator pentru mai multe informatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Au plecat, desi nu au dorit !! Empty
MesajSubiect: Re: Au plecat, desi nu au dorit !!   Au plecat, desi nu au dorit !! Empty

Sus In jos
 
Au plecat, desi nu au dorit !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animalute adoptate....
» Animale care au nevoie de ajutor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: In amintirea lor....-
Mergi direct la: