Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 pisicot alb cu negru din bacau

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyJoi Iul 21, 2011 10:44 am

Buna
Am gasit acum 2 luni o pisica mamica cu tot cu puisori .I-am luat la mine si am avut grija sa creasca mari si frumosi Smile.Am avut 5 puisori , 2 baiatei si trei fetite dragalase.Am reusit sa dau spre adoptie 4 pisoiasi , motaneii si doua fetite.Pe pisica mama am dus-o la mine la tara , i-am facut o injectie sa nu intre in calduri pentru ca am avut niste urgente cu alte doua pisicute si tratamentul lor a fost destul de costisitor.Am mai ramas cu pisicuta alb cu negru , fetita , deparazitat intern si extern , disponibila pnetur adoptie.Se pare ca nimeni nu vrea pisicute alb cu negru .Nu am primit nici o cerere pentru ea.Poate se indragosteste cineva si de ea si doreste sa o adopte.Momentan pun poze cu pisica de aici iar diseara le voi actualiza .ma pute-ti contacta la telefon 0742133657 sau simona_bb05@yahoo.com.
http://www.adoptiipisici.ro/pisicot-alb/
aici este mamica pisoilor si mogaldeata mica pentru adoptie Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyJoi Iul 21, 2011 2:54 pm



pisicuta cu alunitza !!


pisicot alb cu negru din bacau Simvx

pisicot alb cu negru din bacau Sim1
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyJoi Iul 21, 2011 5:45 pm

da Smile zici ca are alunita , e foarte comica , are si jumatate de nas negru Smile) dar mie mi se pare super tare faptul, acum sa ma scuzati Very Happy , ca zona genitala a ei este jumate alba jumate neagra
e o dragalasa , jucausa si mancacioasa
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyVin Iul 22, 2011 7:33 am


si mai are si "carare pe mijloc" !! Smile pisicutele cu carare pe mijloc sunt febletea mea ...si mi se pare mie sau avem ochi albastri???
e o dulcica ! bafta multa !
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyVin Iul 22, 2011 9:33 am

cat a fost micuta i-a avut albastri , acum sunt verzi , dar inchisi la culoare Smile
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyVin Iul 22, 2011 10:58 am

pisica a fost adoptata Smile
de catre sotul meu Smile)
acum am 5 pisicute
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptySam Iul 23, 2011 7:11 am

Ce nostima e!Trebuie pastrata nu prea intalnesti asa ceva!Ai si catei adoptati? Question Question
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptySam Iul 23, 2011 9:11 am

nuuu, simona...spune-i sotului sa nu se lacomeasca !! Laughing
pisicuta are mari sanse de adoptie la cat e de scumpica....nu-ti poti permite sa tot "adopti" ceea ce nu poti da in timp util !..micuta asta va fi adoptata !!...n-ai ce sa faci , intr-adevar, cu cele mai batranele sau cu handicapuri...alea iti raman vrei- nu vrei , bine stiind ca lumea nu adopta asa ceva...asa ca nu te incarca cu minunatii de astea care pot fi date !...

eu zic sa mai reactualizezi poze si ti le postez eu!!...chiar daca nu reusesti sa o dai acum, poate apuci s-o sterilizezi...si ar fi si mai bine s-o dai sterilizata, plus ca ar avea sanse mai mari sa fie adoptatata !!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptySam Iul 23, 2011 9:13 am

Ea este o pisicuta unica si va fi repede adoptata!!!!! I love you I love you I love you I love you I love you
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyLun Iul 25, 2011 8:34 am

eu am trei motani ai mei , doi adulti si un puiut cu probleme Sad
el are o pisica adulta si de aceia vrea sa o pastreze Smile ca ce el are doar o pisica Smile)
va ramane la noi cea mica iar mamica este la mama la tara , sta in casa , am sa o sterilizez dar momentan 0 bani
am si catel Lucy , tomberoneza raioasa Smile) , dar acum este superba , tre sa pun si poze sa le vede-ti Smile)
pentru cea mica am avut cereri dar sotul nu a mai dorit sa o dea
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyLun Iul 25, 2011 9:23 am

Buna Simona,

Care este pretul pentru sterilizarea pisicii? Sunteti o familie minunata!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyLun Iul 25, 2011 11:33 am


da, e foarte important ca sunt impreuna in aceasta "munca"... nu toti avem norocul asta !

in moinesti este 80 de lei la pisici femele....iar la cateluse...ohohoh...vetul nostru minunat ne ia pret de "strada"... Smile adica la femelele de pe strada ne ia doar 60 de lei !...iar la masculi 40 de lei ! bounce

nu stiu in bacau cum e...simona nu sunt si oferte?...adica perioade sau cabinete gratuite??
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyMar Iul 26, 2011 8:18 am

eu merg la un singur vet , e foarte bun dar si foarte scump , pentru motani am dat 100 lei si pentru pisic 180 lei , plus 10 lei injectii timp de 5 zile
la catele am dat 280 lei di 25 lei injectii timp de trei zile
am luat legatura cu o doamna din bacau si a zis ca ma ajuta cu vorba buna la un doctor din bacau , care ia 100 lei pentru sterilizare femele , pisicute sau cateluse.
momentan nu intra in calduri ca am rezolvat cat de cat problema , acum tre sa mai strang ceva banuti ca am pisica asta de sterilizat si mai am una la mama la tara , tot asa dusa pe vremea cand era gestanta , acum a fatat , are 3 pisoi dragalasi , alb cu roscat si unul colorat cu negru , alb si roscat .tre sa le duc pe amandoua odata la sterilizat .sper sa rezolvat luna viitoare problema asta , ca nu vreau sa ii creez probleme mamei , daca ea ma ajuta si tine animalutele care le duc , tre sa ma tin si eu de promisiune.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyMar Iul 26, 2011 10:26 am

Pai la noi este mult mai ieftin!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Sponsorizare pentru sterilizare   pisicot alb cu negru din bacau EmptyMier Aug 03, 2011 3:37 pm

Draga Simona, in mp vei gasi datele necesare pentru a putea ridica 50 de euro, sponsorizare GOZH. Felicitari inca o data pentru familia si animalutele minunate...Te asteptam apoi cu amanunte si foto (daca se poate). Si bineinteles parerea ta despre STERILIZARE ! Din punctul meu de vedere este primul si cel mai important lucru care se poate face in Romania pentru ajutorarea animalutelor.
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyJoi Aug 04, 2011 5:59 pm

buna
mutumesc frumos pentru donatie.banii i-am ridicat azi de la banca 50 euro.
parerea mea despre sterilizare..........sunt PRO sterilizare .prima mea pisica am avut-o acum multi ani , am gasit-o pe afara, eram copil , parintii mei nu imi dadeau voie cu animale in casa , o tineam pe balcon ziua si seara o luam in pat cu mine, asta pana ma prindeau si o duceau la tara.nu vreti sa stiti ce viata aveau pisicile acelea Sad, fatau de doua ori pe an , puii erau omorati (mentalitate de peisan cum imi place mie sa zic), sau daca supravetuiau si nu erau gasiti , in momentul in care paraseau cuibul si erau prinsi erau loviti , batuti , omorati:(.Atunci nu aveam ce face , nu aveam putere , eram copil.........Ultima mea pisica avuta la casa parinteasca a fost un siamnez , Iacob il chema , a fost cea mai iubita pisica a mea , totul a fost bine , pana cad el a intrat in calduri , miauna toata noaptea , facea pisu peste tot si evident a fost dat afara din casa.Cand veneam de la scoala il gaseam in fata blocului in iarba il luam in casa , a doua zi povestea se repeta.Asta pana intr-o zi cand nu l-am mai gasit .La-m cautat peste tot dar el nu mai era.Incerc sa ma gandesc ca poate cineva la luat in casa si ca ii era mai bine , nu stiu..........A venit si ziua cand eu am plecat de acasa , dupa 2 saptamani alaturi de sotul meu , am luat prima pisica de la un pet shop , aveau acolo pisici pt adoptie , era urat , mic , slab si ciufulit.Pe ala l-am vrut , am zis ca daca eu nu il iau nimeni nu il ia la cum arat.La varsta de 10 luni , am vorbit cu o prietena sa ma ajute sa il duc la sterilizat , era primul pe care il sterilizam , nu stiam exact ce se va intampla, aveam emotii pentru el , pentru operatie.L-am fasat acolo , am plecat cu lacrimi in ochi cu gandul ca il las acolo , ca daca pateste ceva rau ........dar dupa 2 ore m-au sunat sa merg sa il iau .L-am luat adormit, era cu ochii deschisi , evident ca m-am apucat de bocit , nu stiam cum va fi dupa sterilizare.Medicul a fost foarte amabil , mi-a explicat ce se va intampla cand se va trezi , sa nu ma sperii ca este normal.S-a trezit cam l-a o ora dupa ce am ajuns acasa , mergea intr-o parte , a vomitat , a miaunat , a facut pisu peste tot Smile).A doua zi era la fel ,alerga , miuana , cersea iubire si mancare.Acum dupa aproape 7 ani este o mata rasfatata , a avut ceva probleme cu urinatul care s-au remediat , in rest e un puturos , doarme si manaca, ocazional se mai joaca cu fratiorul lui.Acum trei ani am mai luat o pisica de pe strada , tot asa a nimanui , slaba , cu guma lipita de blana , a fost si el castrat acum 2 ani , nu a avut probleme dupa sterilizare , a racit foarte tare acum 3 saptamani de analizele au iesit proaste , era suspect de leucemie , dar in urma tratamentului si perfuziilor si-a revenit.In februarie am mai adoptat o pisica , femela , am castrat-o si pe ea.Am adoptat si unul dintre cei doi catei raiosi , pe fetita , am sterilizat-o la 6 luni .O operatie care a decurs bine, dupa 2 zile era ca si noua , acum alearga si se joaca cu catelul de la ai mei de la tara.Sterilizarea este buna , si pentru mine dar si pentru animalute.Cum pot eu sa nu sterilizez cand sunt o groaza de animale ale nimanui?Cui sa dau eu puii daca si animalele mele fata ?
Am scris asa ca poate multa lume nu isi duce animalul la sterilizat de frica, ca au auzit diverse povesti , ca le mila de animalute, ca cum pot ei sa le faca asa ceva , ca daca D-zeu asa le-a dat ei de ce sa le schimbe.Daca le sterilizati face-ti un lucru extraordinar .Nu va fie frica ca animalutul nu constientizeaza de fapt ce se intampla, este apatic doua zile dupa care este la fel.Noi oamenii ne facem o groaza de scenarii , ca daca se intampla ceva rau , ca daca pateste ceva .

Din banii primiti ca donatie voi steriliza doua pisici adulte , nu le stiu varsta , una dintre ele pare mai batrana pentru ca manaca cam greu .Astept raspuns de la doi medici , care pot sa le sterilizeze in aceiasi zi pe amandoua Smile.Am sa pun poze cu cele doua pisici imediat dupa sterilizare , dar si cu cei trei puiuti care in scurt timp vor fi disponibili pentru adoptie.


Pupici
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau EmptyJoi Aug 04, 2011 8:09 pm



simona, deschide un nou topic "despre sterilizarea animalutzelor noastre"----sau cam asa ceva, pe sectiunea "Protectia Animalelor" !...sunt multe de spus la acest subiect, si e una din conditiile absolut necesare care definesc "protectia animalelor"....fara sterilizare, animalele NU sunt protejate ....cel putin in tara asta a nimanui in care locuim !

ma gandeam demult la un subiect de genul asta...chiar trebuie ca lumea sa afle...
Sus In jos
Continut sponsorizat





pisicot alb cu negru din bacau Empty
MesajSubiect: Re: pisicot alb cu negru din bacau   pisicot alb cu negru din bacau Empty

Sus In jos
 
pisicot alb cu negru din bacau
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 5 fetite in cautare de casuta
» adoptati un pisoi negru
» Adoptii/Donatii animalutze
» catelusi din bacau
» Elefantii din Bacau

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: