Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 5 fetite in cautare de casuta

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyLun Sept 05, 2011 6:26 pm

Buna tuturor Smile
Am gasit astazi la mine la servici , sub capota unei masini , o pisicuta de o luna jumatate maxim doua , murdara toata parca de cenusa .Tipa ca din gura de sarpe dar nici nu statea sa o prind , dupa lungi dezbateri cum sa scoatem pisica de acolo , colegii mei au ridicat masina pe crik moment in care pisica a inaintat spre motor si a iesit chiar deasupra:).Am puso intr-o cutie la mine la servici pana la 17.30 cand sa ies pe poarta vad in strada langa tomberoane inca o pisica , ii dau pisica sotului meu si alrg spre cea de la tomberoane , este o zona foarte aglomerata si plina de catei.Cand ma apropii din iarba mai rasar doua capete , in total erau trei pisici la tomberon .Am reusit sa prind doua pisici iar pe cea de-a treia nu am putut sa o scot , este o gaura sub ciment si nu a vrut sub nici un chip sa iasa de acolo .Am fost nevoita sa o las singurica , dar poate maine dimineata o sa iasa de acolo sa o pot prinde.Am plecat spre casa cu trei pisoi , toate fetite , doua alb cu gri si una negra , fricoase si murdare , dar nu slabe , semn ca nu au fost de mult timp abandonate.
Asadar caut stapani pentru cele trei pisic gasite recent dar si pentru alti doi puiuti care ii am aici , tot fetite sunt si ele , albe , doar urechile si coada sunt colorate.
Maine revin cu poze deoarece in seara asta nu am mai dovedit sa fac poze clare.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 06, 2011 5:46 am

Vaii 5 pisicute sar putea sa fie adoptate mai greu pt ca sunt fetite!!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 06, 2011 6:12 am

stiu , dar nu le puteam lasa in strada , langa tomberoane unde umbla cateii si pe unde circula masinile.o sa dureze dar sper ca pana la urma sa reusesc sa le dau .
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 06, 2011 2:24 pm



din cate deja am vazut, simona nu se descurajeaza usor...ea nu abandoneaza lesne tinta pentru care s-a decis sa lupte !...sunt sigura ca va reusi, doar ca, intr-adevar, fetitele se dau mai greu...insa, daca nu se vor adopta acum cand sunt puiute, atunci poate mai incolo, cand le va da sterilizate !...eu am avut candva o catelusa pe care n-am reusit s-o dau decat dupa ce am sterilizat-o si asta insemnand dupa 6 luni....atunci puianul creste dar sterilizarea creste sansa de adoptie...asa ca, nimik nu e pierdut !

bafta micutzelor si asteptam poze ! Smile
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 06, 2011 3:20 pm

saracutele...
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 06, 2011 6:00 pm

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 6:32 am

Ce scump este dar pare speriat! Sad
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 8:02 am

acum sunt mult mai bine , poza este facuta in prima zi cand i-am adus ,erau atat de fricosi incat atunci cand incercam sa ii iau in brate sa ii alint ma scuipau si ma maraiau .acum dimineata cand ii scot afara din cusca unde ii tin , ma miauna sa le dau papa , se catara pe pantalonii mei , nu mai sunt atat de fricosi , chiar mamica care este in curte ia adoptat pe toti , sa ii vede-ti pe toti 6 cum se inghesuie sa suga la saraca mamica , mi se rupe sufletul doar cand ma gandesc ce oameni fara suflet au putut sa ii arunce .in fine nu mai vreau sa ma enervez, bine ca sunt ok , ca mamanca, ca se joaca , ca se pisicesc si torc ca niste tractorase Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 1:58 pm

am uitat sa va zic , ieri am reusit sa il prind si pe celalat pisoi Smile, tot fetita , in total am 6 pisoi de dat spre adoptie Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 2:07 pm


multi inainte !! Razz Laughing glumesc...si mai e si-o gluma proasta ! Twisted Evil

dar asta cu "se pisicesc si torc ca niste tractorase" mi-a placut cel mai mult !!!

oricum, vreau sa spun ca eu mereu am preferat fetitele !!...si desigur, am avut in vedere faptul ca le voi steriliza...insa imi sunt dragi pisicutele-fetite pentru ca sunt mult mai lipicioase iar cand cresc sunt atat de "sentimentale" !!!...stau numai pe langa mine si se "pisicesc" la greu Smile baieteii, in schimb, o sterg dupa fete si vin si dupa 5 zile...asa mi s-a intamplat cu un motanel...si mai vin si batuti si rupti si plini de toate cele !!! Mad

asa ca, incurajez adoptia fetitelor, doar ca cine adopta , trebuie sa aiba in vedere sterilizarea !
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 2:20 pm

si eu pormovez adoptiile de fetite , intradevar sunt foarte lipicioase , eu pana sa o am pe Suri pisica sotului meu Very Happy, am avut numai motani , vor sa ii iubesti doar atunci cand au ei chef si foarte rar , doar asa sa ii mangai putin , sa ii periezi si gata , in schimb fetita este o dulce , in fiecare seara imi toarce in ureche, ma impinge cu labutele ca si cum ar vrea sa suga , iar daca o las , incepe sa caute tata pe la gat , pe la ureceh , ma musca asa usurel da obraz , de barbie , ce mai eu is topita dupa ea.este si foarte delicata asa , se vede ca e fetita , are si un miunat foarte dulce Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 07, 2011 2:25 pm



si unde mai pui ca sunt mult, muuult mai frumusele ! Smile pe bune, chiar nu este o exagerare...mereu am observat ca fetitele sunt mult mai frumusele, au fetele mai rotunjoare si sunt foarte delicate !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyJoi Sept 15, 2011 12:53 pm



a plecat vreo pisicuta la casa ei???...dar din catelusele "cu funditze"???
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Pisoi negru   5 fetite in cautare de casuta EmptyJoi Sept 15, 2011 4:05 pm

simona a scris:
Seamana cu Negrutu al meu. Este baiat si este extrem de jucaus si lipicios. Nu ma hotarasc sa il dau la adoptii. Se joaca cu motanul Tomita si cu Onciu-catelul. Noaptea Negrutu sta impreuna cu Tomita in pat cu mine si nu ma deranjeaza deloc in timpul noptii

5 fetite in cautare de casuta Negrutu360x480


I love you
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyDum Sept 18, 2011 10:20 am

eu ador pisicle negre , am un mascul si eu are 6 ani si 7 kg , s-a ingrasat dupa ce l-am sterilizat , are o personalitate aparte , nu vrea iubit decat atunci cand el doreste , daca il atingi imediat se spala , nu sta sa ii tai unghiile , prefera sa si le roada Smile
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyDum Sept 18, 2011 10:35 am

5 fetite in cautare de casuta IMG_5723
5 fetite in cautare de casuta IMG_5692
5 fetite in cautare de casuta IMG_5701
5 fetite in cautare de casuta IMG_5734
acestia sunt pisoii
un pisoi a fost adoptat si anume Catwomen , cea cu negru la ochii ca Zorro Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyLun Sept 19, 2011 9:01 am

pisoiul negru este rezervat Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Frumos!   5 fetite in cautare de casuta EmptyLun Sept 19, 2011 9:20 am

Foarte frumoase pozele! Si eu fac pozele de aproape si am observat ca asa ies mai bine. Pozele tale sunt chiar artistice, mai ales ca sunt si in natura.
Succes cu adoptiile!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 20, 2011 2:21 pm

pisoiul alb cu gri , rezervat (nu cel care are mustata Razz ci celalat)
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 20, 2011 4:17 pm

c as mai vrea si eu unul.... pacat ca nu ma lasa parinti...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMar Sept 20, 2011 5:32 pm

Cred ca ai destui! Razz
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 21, 2011 7:58 am

pisoiul alb cu gri este dorit de un domn in ploiesti Sad, dar nu pot rezolva cu transportul pana la dansul
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 21, 2011 10:10 am

Dar dumneavoastra unde stati?
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyMier Sept 21, 2011 11:46 am

eu in Buhusi-Bacau Smile, se pare ca mai este cineva interesat de pisicuta cu mustata si este din Bacau .revin maine cu informatii daca adoptia este reusita Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyJoi Sept 22, 2011 4:27 pm

pisicuta cu mustata si fratiorul ei , tot alb cu gri , au plecat astazi la casuta lor Very Happy ,yupiiiiiii
maine pleaca si cel negru si sunt fericita ca am reusit sa le gasesc casute.
dupa adoptia de maine voi deschide al totic cu celelate dpua piscute gasite , alea sunt si mai frumoase o sa vede-ti
pupici
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta EmptyVin Sept 23, 2011 5:56 am

buna dimineata
si ultima pisica , cea neagra , a plecat acum dimineata la casuta ei.sunt fericita si cu zambetul pe buze ca am reusit sa salvez alte 4 sufletele.
Acest anunt se poate arhiva dar stati pe aproape urmeaza alt album cu alte pufoseni dragalase Very Happy.
Pupici
Sus In jos
Continut sponsorizat





5 fetite in cautare de casuta Empty
MesajSubiect: Re: 5 fetite in cautare de casuta   5 fetite in cautare de casuta Empty

Sus In jos
 
5 fetite in cautare de casuta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Fetite cu fundite :)
» Ajutor!!! Micuţă şi singură, am mare nevoie de o căsuţă, vă rog din suflet!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: