Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Oamenii rai :(((

In jos 
+5
claudia btzt
Lazar Catalina98
yoana
Spinu Patricia
Denyssuka
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 6:13 am

Am gasit aceasta intrebare cand cautam pe tpu (toti pt unu) :

aura200 intreaba:


BuNa!

Am un caine ciobanesc german corcit si azi a scapat.

Se juca cu cei 2 catei mai mici si a sarit la mine si

M-a julit pe cot...

Tata l-a scos afara pe strada si acum nu mai pleaca

Si nu stiu ce sa ne facem sa scapam de el...

Ca tot in fata portii sta!

Si nu mai pleaca!

Ce imi sugerati

Dar fara raspunsuri idioate!


Linck`ul :
http://www.tpu.ro/hobbys-pets/buna-am-un-caine-ciobanesc-german-corcit-si-azi-a-scapat-se-juca-cu-cei-2-catei-mai-mici-si-a-sarit-la-mine-si-m-a-julit/
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 6:27 am

In viata mea nu am auzit asa ceva a julito putin si pt atat la aruncat in strada?Ce oameni bolnavi trebuie dusi la spital! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 6:29 am

Sunt de acord cu tine Very Happy
Daca eram in locul cainelui o juleam mai tare (poate o si muscam Smile) ...
Doamne si acum ma mir de ,,intrebare" stupida Sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 8:21 am

ei, fetele, aloooo!!.....nu instigati la violenta ! Smile

parintii aurei s-au ingrijorat pe buna drepatate !!.....voi sunteti copiii si nu parinti de copii si drept urmare, nu intelegeti pe parinti !...ei s-au speriat , e normal, doar ca au procedat gresit !!!

e tare impresionanta reactia catelului si e fireasca, stiind ca aceste animalutze sunt recunoscute prin fidelitatea lor fata de stapan !

exista deci o singura solutie: catelul sa stea in tarc !!!!!!!....si sa nu mai "scape" !!!....aura a spus ca "a scapat", nu?.....adica statea in tarc sau legat !!....deci nu trebuie decat o atentie a parintilor mai mare, sa nu mai scape a doua oara....iar atunci cand se joaca liber, copila sa nu-i mai stea in preajma sau sa nu-l provoace....iar daca totusi copila este in preajma catelului liber, sa fie alaturi si parintii !!!

deci , aura sa insiste la parinti sa-l aduca inapoi pentru ca numai un caine foarte bun este atat atasat stapanului sau !

da-i linkul forumului si aurei !!!....se vede ca iubeste animalele si i se rupe inima vazand catelul cum asteapta atat de trist sa i se deschida iarasi poarta !!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 8:26 am

yoana a scris:
ei, fetele, aloooo!!.....nu instigati la violenta ! Smile

parintii aurei s-au ingrijorat pe buna drepatate !!.....voi sunteti copiii si nu parinti de copii si drept urmare, nu intelegeti pe parinti !...ei s-au speriat , e normal, doar ca au procedat gresit !!!

e tare impresionanta reactia catelului si e fireasca, stiind ca aceste animalutze sunt recunoscute prin fidelitatea lor fata de stapan !

exista deci o singura solutie: catelul sa stea in tarc !!!!!!!....si sa nu mai "scape" !!!....aura a spus ca "a scapat", nu?.....adica statea in tarc sau legat !!....deci nu trebuie decat o atentie a parintilor mai mare, sa nu mai scape a doua oara....iar atunci cand se joaca liber, copila sa nu-i mai stea in preajma sau sa nu-l provoace....iar daca totusi copila este in preajma catelului liber, sa fie alaturi si parintii !!!

deci , aura sa insiste la parinti sa-l aduca inapoi pentru ca numai un caine foarte bun este atat atasat stapanului sau !

da-i linkul forumului si aurei !!!....se vede ca iubeste animalele si i se rupe inima vazand catelul cum asteapta atat de trist sa i se deschida iarasi poarta !!

Nu am ce zice Razz Eu am mainile pline de zgaraituri de pisica si am o rana la picior (acum se reface) de la Brutus si parintii mei nu au zis nimic.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 9:32 am



cum au fost provocate zgarieturile ???....aura a fost muscata sau zgariata cu gherutele???....daca a fost zgariata, atunci e clar ca a fost joaca si parintii trebuie sa inteleaga ca NU prezinta nici un pericol, catelul !!!!...dar daca a fost "zgariata" cu dintii, atunci, chiar din joaca, muscatura poate fi periculoasa si atunci parintii trebuie sa izoleze catelul in tarc sau sa-l lege !!

aura cati ani are???....si asta conteaza !

ps. nu compara totusi "zgarieturile " unei pisici cu cele ale unui catel ce tinde sa devina de talie mare (sau chiar este) !

oricum catelul NU trebuie sa fie pedepsit !!!....exista solutii civilizate !....si unde mai pui ca ceea ce au facut parintii acum este ILEGAL !!!...si poate ar fi bine sa le-o spuna cineva !....se numeste ABANDON si se pedepseste cu amenda consistenta !!!....doar o sesizare la politie facuta de cineva, si parintii isi vor da seama ca nu e civilizat sa pedepsesti un animal din cauza incompetentei de a lua o masura legala !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Aug 17, 2011 3:19 pm

Da sau ingrijorat dar nu atat de mult incat sa scape de el!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Aug 19, 2011 7:29 am

cum sa duca caini in strada???... daca nu ii vroiau puteau sa caute pe cineva care vroia sa ii adopte... nu se procedeaza cum au procedat ei..
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Aug 19, 2011 2:45 pm

Nu ai ce face .
Poate unii cred ca e mai bine sa le d`ai drumu pe strada si na ce ii mai intreseaza Sad.
Cum pot fi unii Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptySam Aug 20, 2011 8:36 am

Pe mine m-a muscat catelul meu canis cand aveam vreo 8 ani.de doua ori..si mi-a ramas semn.si inca mai am catelul.nu i-a facut nimica parintii!!!!!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptySam Aug 20, 2011 8:59 am

ar fii bine sa ii arunce si pe acei oameni cineva in strada.... cum s-ar simti/???
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyDum Aug 21, 2011 7:26 pm

S-ar duce la primar sau presedinte cu focuri etc....sa faca scandal ,dar cum un caine sau o pisica nu poate vb bineinteles ca nu i se face mila
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Aug 22, 2011 6:12 am

Bine am acceptat ca parintii sa-u ingrijorat dar atat de multincat sa-l arunce ca pe un gunoi? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Aug 22, 2011 6:43 am

Din pacate acestia sunt oamenii .
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Aug 22, 2011 12:38 pm

...asta e...
Sus In jos
Roxy_Yumi
Membru Forum Animalutze
Roxy_Yumi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 02/04/2012
Localizare : Bistrita~Nasaud {Josenii~Bargaului}

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Apr 02, 2012 4:28 pm

saracutul animal
din pacate aceste cazur sunt din ce in ce mai frecvente la noi in tare , in USA se pedepseste comform legii cu inghisoarea
Sus In jos
http://se7enworld.forumsmusic.com/
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Apr 02, 2012 6:16 pm

Very Happy da
Sus In jos
Roxy_Yumi
Membru Forum Animalutze
Roxy_Yumi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 02/04/2012
Localizare : Bistrita~Nasaud {Josenii~Bargaului}

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Apr 02, 2012 6:22 pm

trist dar adevarat
Sus In jos
http://se7enworld.forumsmusic.com/
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMar Apr 03, 2012 3:33 pm

Din pacate ai dreptate!
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:40 pm

am vazut acu cateva zile.....o poza pe facebook.....cum ca 3 oameni...au taiat capu unei Mad Mad Mad Mad Mad Mad Shocked Shocked Shocked Sad Sad Sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:41 pm

...pisici... Sad Sad Sad...DOAMNE...CE OAMENI FARA IMIMA Mad Mad Mad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:42 pm

am poza in pc...da nu stiu cum s'o pun...
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:46 pm

Pai nu te rog sa nu o pui pe forum deoarece poate avea un impact emotional asupra catorva sau asupra persoanelor de pe forum,am vazut-o si eu,dar te rog sa nu postezi acea imagine!
Iar in legatura cu imaginile apeleaza la noi daca vrei sa postezi cate cv uite id meu trimiti prin meil pozele iar eu le redimensionez si postez:

alexandra_nica64@yahoo.com
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:48 pm

ok Smile
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 2:54 pm

eu...cand am vazut poza mi'a dat lacrimile.....am inchis facebook'ul apoi...am primit'o de la cineva...am salvat'o si am uitat de ea.... Sad Sad Sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 3:22 pm

Sad Cat de trist Crying or Very sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 3:30 pm

da stiu... Sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 3:40 pm

Crying or Very sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 3:44 pm

cand te gandesti ca am avut....4 catelusi....si mai am unu... Sad Sad Sad din cauza vecinului meu... Sad Sad Sad Sad Sad Sad pale
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 24, 2012 3:48 pm

mai bine nu intru in amanunte...ca'i prea trist Sad Sad Sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyJoi Oct 25, 2012 4:05 pm

am vazut acum la televizor....detinatorul unui cal si'a gasit animalul cu piciorul taiat...pentru ca si'a lasat calul pe un deal si calul scapat s'a dus in curtea unui batran de 81 de ani.acel batran a luat un topor si i'a taiat un picior calului...in cele din urma,un grup de oameni,cu un doctor s'au ocupat de piciorul animalului...cat de trist...batranul risca sa faca 3 ani de inchisoare...si calul acum este bine dar nu mai poate trage niciodata la caruta...
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyJoi Oct 25, 2012 4:11 pm

Ce oameni... Ar trebui cat stau inchisi sa faca ceva....sa realizeze ca ceea ce fac nu e deloc corect.
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyJoi Oct 25, 2012 4:18 pm

da dar sa gandim partea pozitiva...calul a fost operat si este bine acum Smile Razz Razz Smile Razz Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyJoi Oct 25, 2012 4:42 pm

Da...Dar sunt cazuri in care nu mai poti face nimic.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Oct 26, 2012 10:38 am

Iar cazurile in care nu poti face nimic sunt cele mai multe. Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Oct 26, 2012 10:48 am

Ai dreptate , Patricia!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Oct 26, 2012 1:45 pm



primul vinovat este insusi posesorul calului !!!...LUI ii trebuie mai intai o amenda buna....ce cauta calul in curtea omului???...asa fac rumanii astia ! lasa libere animalele, inclusiv cainii, de care spera sa mai si scape, doar-doar ii loveste o masina !!...sigur , si mosul e pasibil de pedeapsa, insa ce era daca , asemeni atator de multe cazuri, calul era izbit de o masina?...am vazut cazuri dramatice cu animale (cai, vaci, oi) lasate aiurea pe drumuri si care au sfarsit intre rotile masinilor...

in occident, posesorii de animale care-si lasa animalele nesupravegheate pe teritoriul public o incurca rau !...la noi, insa, e un fenomen normal din pacate!!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Oct 26, 2012 2:48 pm

asa este Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Oct 26, 2012 4:35 pm

Chiar dimineata cand veneam la scoala cu , Claudia erau 2 caluti liberi pe pod.... Nu era nimeni cu ei, se putea intampla orice.
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyDum Oct 28, 2012 7:23 pm

ieri seara...in drum spre panciu..eram sa ne izbim de un cal maro din mijlocul drumului.......si la intoarcere am vazut 2 cai unu alb si unu maro pe marginea drumului pale
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Oct 29, 2012 1:05 pm

Off se pare ca oamenii sunt din ce in ce mai neglijenti. Crying or Very sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Oct 29, 2012 3:24 pm

patrisia...si atat am vazut noi cine stie cate cazuri de genu asta sunt...in tara... Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Oct 29, 2012 3:48 pm

Chiar azidimineata am vazut la stiri iar un cal si o masina care a intrat din plin in el si a murit pe loc. Crying or Very sad Sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyLun Oct 29, 2012 7:50 pm

la mn acu 2 saptamani...au trecut nijte tgani pe drum......cu caruta plina de fiare....calu nu mai putea sa traga pentru ca era prea zlabit de se vedeau coastele pe el....si tiganu dadea cu biciu in el fara mila Sad Sad Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMar Oct 30, 2012 6:07 am

sunt multe cazuri de acest gen....
Crying or Very sad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMar Oct 30, 2012 2:31 pm

din pacate da... Sad Sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyMier Oct 31, 2012 5:06 pm

Da...Unii se gandesc doar la ei . Isi cumpara cal (sau il fura) si isi bat joc de viata lui.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyJoi Noi 01, 2012 6:59 pm

unii isi bat joc si de ei....nu numai de animale
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptyVin Noi 02, 2012 3:42 pm

asa e Exclamation Mad
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( EmptySam Noi 03, 2012 9:51 am

Mad Mad Mad Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oamenii rai :((( Empty
MesajSubiect: Re: Oamenii rai :(((   Oamenii rai :((( Empty

Sus In jos
 
Oamenii rai :(((
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)
» Fapte demne de ingeri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: