Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)

In jos 
+5
Carmen
Oana
Emigrantul Ion
Violeta Frincu
yoana
9 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyDum Iul 25, 2010 5:16 pm

ma framanta o neliniste...simt ca imi explodeaza creierul....e un cosmar care nu se termina...se repeta, se repeta, de parca dumnezeu n-ar vrea sa uitam niciodata: APELE....involburate, furioase, turbate!!...ziduri pravalite, si inimi daramate...lacrimi, lacrimi si iarasi picaturi de ploaie....hm...si criza...cum sa o uitam, doamne fereste....se striga ajutor, se strang fonduri, teledoane, se fac deplasari...fiecare cu ce are, sa puna umarul...si acum intrebarea...PE CINE alegem sa ajutam???...cainii sau omul?....

si poate in general...pe CINE ajutam, cand suma e si asa infima?....mi se zbuciuma inima si mintea si nu-mi doresc raspunsul pe care mi-l dicteaza constiinta: OMUL !....dar oare n-ar putea fi alesi amandoi?....si omul si cainele sau?....dintr-o bucatica mica, amandoi sa puna ceva in gura!?..ar fi omul gelos?....posibil...depinde de om...unora nu le ajunge niciodata!....

dar aici???...pe cine ajutam...e un pik mai simplu raspunsul...ajutand omul, ajutam animalul!....

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) 2pisicisanatoasedarnevo

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Cinemavrea


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Image004rr


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Image015bj


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Unamaifricoasainpod


[img][/img]
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyDum Iul 25, 2010 5:30 pm



nuuuu, nu e vorba de ape aici...asta e pur si simplu starea "naturala"de supravietuire a acestei bunicute!!!!....si mamica pisicutelor de mai sus!!!


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofherroom

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofmariamarganinfr

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofthe86yearsoldma

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeoftheceilingofher

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofthehumpbackedma

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyLun Iul 26, 2010 3:21 am

Buna dimineata! Parerea mea este ca OAMENII care ajuta animalutele merita la randul lor sa fie ajutati. Pentru ca de cele mai multe ori renunta la anumite privilegii de dragul cainilor sau pisoilor. Batranica cu pisici isi imparte batranetea cu animalutele ei. E o poveste trista din care avem acum doar cateva randuri. Dar care , cu siguranta, VA URMA....
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyLun Iul 26, 2010 6:18 pm

Batranica asta n-are si ea pe cineva s-o ajute? Copii? Nepoti?
Dati-mi adresa ei sa vad ce se poate face. Aici nu mai e vorba de animale; femeia asta nu mai poate avea grija nici macar de ea insasi.

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Iul 27, 2010 7:36 am



aici, carmen detine cele mai multe informatii...de fapt, ea e cea din poza cu batranica....
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 9:19 am

Voi va dati seama cat de tragic ? Oameni care nu au dau si cei care au sunt nesimtiti ! Mie sila de ce au ajuns unii , sincer ! Trebuie sa facem ceva , dar exista o mica problema , voi trebuie sa stiti de unde sa incepeti , sa aveti o baza ( scuze de spam )
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Batranica cu pisici   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 10:43 am

Numele batranei este: Margan Maria. Are 86 de ani. Adresa ei este: Str. !3 Septembrie nr. 183, nr. sector 5, Bucuresti Bucuresti. Situatia batranei este intradevar tragica. Nu a fost casatorita niciodata deci nu are copii. A avut un frate care a decedat. Deci este singura pe lume aceasta batrana. Grija batranei o are o doamna de 72 de ani care si dansa este cam bolnava si care locuieste aproape. Eu am facut o ancheta sociala si am facut un raport al situatiei ei care am sa il scriu ulterior aici . Are o pensie de handicap de 234 Ron .
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Raport asupra situatiei sociale si materiale a batranei   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 11:00 am


Raportul asupra situatiei batranei :
Am fost la batranica. Numele ei este Maria. Are 86 de ani. Este foarta slaba si f. adusa de spate, garbovita rau. Se poate pe picioarele ei. Are un tonus de viata de invidiat. Are o pensie de handicap de 268 Ron. A mai primit cateodata hrana pentru ea si pisici. Locuinta dansei ar fi suficienta ca si spatiu (suprafata). Problema cea mai dificila care consider eu ca este cu dansa este: in casa miroase puternic a urina. Eu cred ca de la dansa. Margareta si vecina care o mai ajuta spune ca de la pisici care intra in casa si fac urina acolo. Are si un WC in casa care nu functioneaza care miroase ingrozitor. Nu poti respira. Parerea mea este: ajutorul de urgenta pentru dansa ar consta in : O curatenie generala (eventual poate fi contactata firma Curat -murdar care face curat in astfel de situatii care firma trebuie platita) si de asemenea reparatii ale tavanului care curge cand ploua si in restul casei unde mai trebuie care binenteles s-ar ridica la o suma. Ar mai fi nevoie de o persoana care sa ii intretina aceasta curatenie pentru ca ea nu poate si care sa aibe grija de dansa in toate. Aceasta persoana ar trebui platita. De asemenea ar trebui sa i se faca racordarea la curent cu forme legale, care iar costa. Trebuie o persoana sa se ocupe de aceasta. De asemenea ar trebuii niste consultatii medicale si tratament pentru problemele de sanatate sub supravegerea persoaneui care va avea grija de batranica. Are probleme cu ochii si auzul, nu mai aude aproape deloc, deci ar avea nevoie de ochelari si un aparat auditiv. De asemenea trebuie o persoana care sa se ocupe sa caute drepturile materiale de pe urma anilor lucrati. A lucrat la fabrica de dulciuri Exelent dar nu are vreun document care sa ateste aceasta. Deci trebuie cautat in arhiva. Acum are doar o pensie de handicap.
I love you



Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Raport   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 11:32 am

Raportul de mai sus l-am facut la inceputul lunii iunie. Intre timp Martgareta a reusit sa ii faca rost de un sponsor pentru o masina de spalat. Vecina , d-na Florica de 72 de ani este acum fericita ca ii poate spala rufele batranei. Acum cele mai importante necestiati , spune Margareta, ar fi:
Reparatia tavanului astfel ca sa nu mai ploua in casa atunci cand ploua afara, alte reparatii in casa si aparat auditiv.
Margareta viziteaza mai des batrana si este afectiv impresionata si afectata de situatia batranei. Sper sa va scrie ea aici mai multe si in amanunt despre batrana.
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 12:07 pm

cam cati bani ar trrebui?
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 12:12 pm

Eu poate cu obiecte sa ajut .... Pentru ca cu bani nu cred ca pot ! Nu stiu ce sa spun .... Am obiecte pt pisici si haine pt dansa daca e interesata sau cu mancare . Poate ca ar trebuii sa aiba cineva grija de ea , sa faca voluntariat , ce spuneti ?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Margareta   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 12:20 pm

Margareta se duce des la batrana si oricum ea face voluntariat. Adresa ei este:
Write an email ach.patroklos@yahoo.com
Nr ei este: 0771397176
Margareta este cea mai in masura sa spuna in amanunt ce are nevoie si eventual sa faca o evaluare. este un om de incredere.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 12:27 pm

´Frumos din partea ei ! Am si eu o intrebare : Cati administratori are acest forum si cum pot sa iau legatura cu unul din ei ?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Administrator   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 12:44 pm

Intri la sectiunea membri si ii scri direct administratorului
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 3:03 pm

Aha da , multumesc ! Dar am crezut ca administratorul nu mai intra Smile
Sus In jos
ADMIN
htt://animalutze.catsboard.com
htt://animalutze.catsboard.com



Mesaje : 47
Data de inscriere : 05/06/2010
Localizare : Moinesti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 3:23 pm

ce ce te pot ajuta ?
Sus In jos
https://animalutze.catsboard.com
margareta




Mesaje : 2
Data de inscriere : 03/08/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Bătrînica şi pisicile   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 11:04 pm

Vă mulţumim din suflet pentru tot ajutorul şi grija dumneavoastră faţă de aceste suflete în nevoie.
Am vizitat-o astăzi pe bătrîna Maria Margan şi am mai făcute nişte poze cu ea, cu casa şi cu pisicuţele.
Bătrîna era mai bine, ieşise la aer, pe o băncuţă, lîngă casă. A devenit un
ritual pentru ea, să stea şi să privească lumea, poate singura bucurie rămasă.
Vecina Florica o ajută şi o îngrijeşte foarte mult, îi face curăţenie în casă
tot timpul, o spală, îi spală rufele. Acum îi e mai uşor, slavă Domnului, căci
s-a îndurat o doamnă cu inimă mare, în urma apelului nostru unit, şi i-a cumpărat o maşină de spălat. I-a mai adus atunci şi multe alimente, precum şi hrană uscată pentru pisici. De la începutul apelului nostru, de acum mai bine de două luni, s-au întîmplat adevărate minuni. Oameni mărinimoşi au sărit în ajutor cu hrană, haine, lenjerie şi alte lucruri foarte necesare acolo unde nu exista nimic. Le mulţumim tuturor din toată inima.
Marea nevoie rămîne, în continuare, repararea acoperişului, am strîns un fond,
printr-o colectă, din care a fost luată o parte pentru măsuri urgente, precum
acoperirea cu folii de plastic, căci tot timpul ploua foarte tare în casă. Este o soluţie provizorie, de compromis, pînă se va găsi o soluţie mai bună, întrucît, din păcate, acoperişul nu suportă nici o greutate şi e şi foarte greu de lucrat, pentru că nu există nici o modalitate de a te sprijini de ceva în siguranţă. totul este foarte şubred.
M-am sfătuit astăzi cu Florica, în legătură cu eventualitatea găsirii unei alte
locuinţe pentru bătrînă, deoarece întreaga curte este ameninţată cu evacuarea. Din păcate, Maria nu se poate descurca deloc singură, nici nu mănîncă neîndemnată, îşi pierde foarte des luciditatea şi face lucruri de neînţeles, uneori chiar primejdioase. Aşadar, dacă ar fi mutată, trebuie supravegheată şi îngrijită mai tot timpul, ceea ce, de altfel, face acum Florica. Trebuia spus, dintru început, că bătrîna nu îşi doreşte să meargă la azil, chiar a refuzat. Cred că se cuvine să-i fie respectă dorinţa şi să încercăm să o ajutăm cît putem. Din păcate, nu mai are rude care să se preocupe de soarta ei, a rămas singură, cu... noi.
Prin urmare, mutatul într-o cameră singură nu pare să fie soluţia cea mai bună, deoarece aici, de bine, de rău, este îngrijită de Florica, Maria are universul ei, pisicile ei dragi, care o iubesc foarte tare.
Ajutorul nostru ar putea consta în repararea acoperişului şi a casei (uşa, de
pildă, este foarte şubredă, pereţii scorojiţi şi plini de igrasie), într-o formă foarte modestă, doar cît să reziste la ploi şi, eventual, la ninsori, dacă va mai face iarna aici.
Pe Maria am mai putea-o ajuta cu asigurarea unei asistenţe medicale cît de cît constante, poate cu un aparat auditiv (căci nu mai aude aproape deloc), şi o susţinere periodică în alimente pentru ea şi pisici.
Asta ar fi părerea mea, deocamdată, nu ştiu ce e mai bine cu adevărat.
Adresa bătrînei, pentru cei care doresc să o viziteze, este:
Maria Margan, Bucureşti, sect. 5, Calea 13 Septembrie, nr. 183, lîngă
intersecţia cu Trafic Greu, prima curte locuibilă pe stînga, spre Sebastian.
Vecina care are grijă de ea se numeşte Florica, stă în aceeaşi curte, a treia
uşă. Vă mulţumim din tot sufletul pentru grijă şi omenie. Doamne ajută!
Sus In jos
ADMIN
htt://animalutze.catsboard.com
htt://animalutze.catsboard.com



Mesaje : 47
Data de inscriere : 05/06/2010
Localizare : Moinesti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMar Aug 03, 2010 11:06 pm

Ne bucuram sa auzim vesti bune ..... Numai bine !!!
Sus In jos
https://animalutze.catsboard.com
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMier Aug 04, 2010 7:38 am



multumim, margareta pt datalii, sa ne tii la curent cu ce se mai intampla....avem ingeri pazitori pe acest forum, care vegheaza mereu si cu siguranta vor ajuta, atat cat se poate, asa cum au facut-o mereu...

mai stim ca, ajutand omul, ajutam si animalutele lui.....

voi posta astazi si imaginile trimise!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyMier Aug 04, 2010 4:13 pm


NOILE POZE NU POT FI POSTATE !!!! (probabil sunt facute inr-un format ce nu permite deschiderea pe calculatorul meu)
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Program de arhivare rar   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyJoi Aug 05, 2010 10:08 am

Cred ca nu ai pe calculator program de arhivare si dezerhivare rar. Se poate descarca de pe net gratis varianta temporara.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyJoi Aug 05, 2010 1:45 pm


am reusit...sistemul cu care operez, nu recunoaste diacriticile....majoritatea pozelor aveau explicatii cu diacritice..le-am sters, acum e ok...

iata si bunica "de serviciu" !!....cu trista ei casuta....cu pisicute nenumarate...si cu o vecina(florica), ce poarta de grija la toate!..nu uitati sa apreciati usa casei ! Sad

carmen, cred ca ar fi bine sa dai un cont bancar..in lei si euro...poate ar fi bine sa dai contul tau, sa ai tu evidenta...nu stiu, zic si eu....

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof4pisici

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof11

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof12

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof13


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof14


Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyJoi Aug 05, 2010 1:52 pm



OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof15

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeof17

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofbatranica

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofcamera


vecina florica flower


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofdnaflorica


"dormitorul"
OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofpatul


un perete


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofperetelecamerei


ventilatorul de racorit....


OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Resizeofventilator

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Batranica   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyVin Aug 06, 2010 8:23 am

In primul rand nu am cont bancar. In al doilea rand trebuie intrebat ce parere are cel ce doneaza. Si foarte important Margareta este un om de mare incredere , este cu frica de Dumnezeu ( in sensul bun) se pricepe la calculator si poate sa posteze rapoarte, ea merge des la batranica si a gestionat deja niste bani pentru batranica, stransi tot de pe net, sta in apropiere de batranica, ii cunoaste nevoile mai mult decat mine. Eu cred ca este mult mai bine asa, adica Margareta sa fie cea care sa gestioneze donatiile. I love you
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptySam Aug 07, 2010 6:43 pm

sa-mi scrie Margareta sau tu Carmen pe e-mail: bmoaca@web.de.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyLun Noi 29, 2010 5:12 pm

Eu cred ca si oamenii si animalele ar trebui sa fie ajutate de catre noi.Daca am putea strange de la oameni ,cativa bani,am putea ajuta animalele si batranii care au grija de ele.Cred ca este important sa avem grija si de animale,cat si de oamenii care nu au posibilitati.Asta cred eu:).Si da daca ajutam omul sper sa ajute si el animalele.Deci daca o ajutam pe biata femeie la randul ei le ajuta si pe mititelele animalutze.Iar daca nu putem sa dam bani sa donam noi ceva nu neaparat bani.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptyVin Iun 24, 2011 5:13 pm

sunt de acord cu Patricia Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) EmptySam Iun 25, 2011 9:31 am


carmen, ce se mai aude de batranica asta???....dar de animalutele ei??...nici margareta nu a mai intrat sa reactualizeze subiectul !...

asteptam ca cineva sa updateze topicul !!
Sus In jos
Continut sponsorizat





OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty
MesajSubiect: Re: OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)   OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...) Empty

Sus In jos
 
OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fapte demne de ingeri
» Este aceeasi dragoste pentru animalele abandonate ?Dragostea pe care o avem si cu animalele noastre?
» Oamenii rai :(((
» Cea mai batranica pisicuta !!!
» Bătrânica / The old woman

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Cazuri umanitare-
Mergi direct la: