Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Ajutor va rog!!!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptySam Mai 26, 2012 7:26 pm

Ieri, au aparut la gunoi 4 pisicuti+mama lor. Deja nu ii mai pot lua, din pacate. Am deja prea multe, + cativa care trebuie sa ii hranesc cu biberonul. Femeia de serviciu (sau ce este, matura scara) m-ia zis ca daca nu ii i-au de acolo, o sa dispara, ca ea si vecinii nu stau sa auda matzele miaunand Sad(.
Am incercat sa vorbesc cu parintii sa ii tin macar pana cresc mai mari, dar au zis ca avem prea multe. Le dau hrana acolo, dar nu e deajuns. Au o ladita sub tomberon (e din acela mare, pubela sau cum se zice)...Stiti cumva ce as putea face? Stiti pe cineva care poate sa ii tina?
Eu am muuuulti caini si muuulte pisici, nu ii mai pot tine si pe ei Sad...Sincer, nici la pusculita nu mai am bani pentru a steriliza pisicile de langa bloc Sad(
Daca tot am facut acest topic, cred ca pot pune si o poza cu celalalte pisici de pe langa bloc, care evident, sunt de adoptie. Nu sunt sterilizate, doar deparazitate (doar atat mi-am permis)...Si pisicile acelea nu sunt singurele, mai erau si pe langa mine...O pisica frumoasa este gestanta, o sa fete cat de curand, eu singura nu ma mai descurc Sad voi cum va descurcati? Trebuie sa hranesc si un caine care este foarte slab, nici pe acesta nu il pot lua...

Ajutor va rog!!! 547818_236669769776752_100003011916685_427511_1587509223_n
Ajutor va rog!!! Thumb_fotografie-0058_600x500
Ajutor va rog!!! Thumb_caine-al-strazi-chinuit-si-slab-de-adoptie._600x500
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptyDum Mai 27, 2012 5:59 am



denisa, dar stai la casa sau la bloc?...parca vazusem o ferma in toata regula acolo, la tine !

mda, o multime de pisuline....una, se vede clar ca e alba si....insarcinata...vai de mama lor puiuti ce vor veni pe lume...sterilizarea e cea mai disperata dintre prioritati....

din pacate nu avem cum sa te ajutam...suntem la sute de km distanta si...stii cum e: sunt si pe aici pisuline amarate si abandonate....ce ma ingrozeste este ca luna mai este o luna de aducere pe lume a puiutilor nedoriti...ceea ce inseamna ca prin iunie va fi o invazie de puiuti abandonati pe drumuri, santuri, gradini...
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptyDum Mai 27, 2012 6:27 am

Stau la casa, dar in apropiere sunt si blocuri...merg acolo de doua ori pe zi ca sa le dau mancare si apa, se pare ca sunt singura care face asta...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptyDum Mai 27, 2012 1:13 pm

Chiar sunt multe.... Sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptyLun Mai 28, 2012 8:48 pm

Pisica alba a fatat Sad...3 pisoi albi si 1 negru.
Cand o sa deschida ochii o sa le fac si poze. Momentan se afla la mine, nu ii puteam lasa in strada. Noroc ca, colegul meu sta in acel bloc si am acces la subsol, unde fata mai multe pisici. Si noroc ca tot el ma ajuta si cu ele. Din pacate, are si el 5 pisici in casa + 2 caini, nu mai poate lua altele.
Pisica mananca acum hrana de buna calitate (sanabelle kitten-pentru pisici care alapteaza)+mancare umeda.
Se simte bine, am pus-o cu puii intr-o ladita unde este o paturica (din aceea de bebelusi-fosta patura a lui soramea). Nu o pot lasa sa iasa din casa, deoarece se duce unde a crescut, la blocuri. Daca ii dau drumul prin curte, credeti ca o sa se intoarca?
Si ca sa nu fac 100 de posturi, a aparut azi la bloc o catelusa (metis lup cred) care avea purtica cam plinuta (dar cu toate astea i se vad oasele de la spate). Banuiesc ca este gestanta (dar nu stiu sigur). Este cuminte, sta sa o atingi, dar nu la oricine.
I-am dat 2-3 bobite de pisici (doar asta am avut, ca initial venisem ca sa hranesc pisicile de la bloc). Dar am luat-o la mine si i-am dat hrana de caini (de la ai mei). A papat si a baut apa. Apoi am dus-o iar la bloc, nu o mai puteam tine si pe ea...
Daca o doreste cineva este pentru adoptie. Sau...daca doreste cineva sa o tina pana isi gaseste stapani este bine si asa...daca nu doreste nimeni pe gratis...pot oferii hrana si bani ptr. vizita la veterinar.
Maine (sper sa am timp) o sa merg cu ea la vet. ca sa vad daca are pui si daca se mai poate oprii sarcina, o s-o sterilizez, sper sa imi dea parintii...

Sa nu uitam si de aceasta catelusa superba! Bella isi cauta in continuare stapani. Am deparazitat-o si peste cateva zile o s-o vaccinez. Si sa vedem...cand o sa fie gata pentru sterilizare...Noroc cu bunicii ca si ei iubesc animalele bounce

Ajutor va rog!!! Thumb_fotografie-02621_600x500
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! EmptyMar Mai 29, 2012 4:11 pm

dragut..succes! cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutor va rog!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor va rog!!!   Ajutor va rog!!! Empty

Sus In jos
 
Ajutor va rog!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Ajutor :((((
» Ajutor !!!!!
» AJUTOR- catelus
» Afectiune la coloana vertebrala pisoi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: