Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Adopt pui de pisica

In jos 
+2
claudia btzt
Denyssuka
6 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyJoi Oct 18, 2012 8:08 am

Întrucât Ketty este batrana imi doresc din suflet un nou membru al familiei, mai exact un pui de pisicuta. Doresc sa fie pui pentru a se invata cu mine si cu ceilalti membrii ai familiei (aici intra si Niki, Lesy si Ketty).
Doresc sa fie metis, sa salvez o viata. Am cautat pe strazi, dar culmea ca nu sunt pui, unde la blocul vecin era odata plin de pui, acum sunt doar adulte...
Daca aveti un pui si este pentru donatie, ma puteti contacta la id-ul: denyssuka.deny@yahoo.com sau la nr. de telefon: 0746645904
De preferat ar fii ca pisicuta sa fie din Drobeta Turnu Severin, deoarece nu am posibilitatea de a ma deplasa in alt oras... Multumesc!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyJoi Oct 18, 2012 5:13 pm

super! foarte frumos din partea ta!eu pot doar sa te incurajez pentru ceea ce vrei sa faci,sa adopti o pisicuta sper sa gasesti!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyVin Oct 19, 2012 10:42 am

O sa gasesti repede cel putin la mine vad foarte des pui. Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyVin Oct 19, 2012 12:02 pm


denisa, nu pot sa te iau in serios !!!...nu aveai mai multe pisici acasa???...inclusiv pe cel din avatar !?...si-apoi cum poti spune, ca iubitor de animale, ca nu vrei o pisica adulta , necajita , din strada???...am adoptat-o pe lucica (vezi topicul de pe "pisici") am sterilizat-o (ca mai era si "gravida") iar acum e o scumpete alintata si prietena !! pisicutele de strada, indiferent de varsta stiu sa fie recunoscatoare atunci cand binele a dat peste ele...poate la inceput sunt speriate, insa isi revin repede !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyVin Oct 19, 2012 12:51 pm

Chiar de ce vrei un pui de pisica si nu una adulta?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyVin Oct 19, 2012 1:00 pm

poate pentru ca vrea sa o invete alintata sau mai multe chestii de mica
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyVin Oct 19, 2012 1:12 pm

Da dar se poate invata si mare nu e asa de greu.
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptySam Oct 20, 2012 2:27 pm

asa este..poate prefera pisicile cand sant mici deoarece sunt mai jucause......
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptySam Oct 20, 2012 3:00 pm

Rolling Eyes
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyDum Oct 21, 2012 5:03 am

Sper sa gasesti ceea ce iti doresti...Daca nu poti sa iei una aldulta , d-na profesoara are dreptate! Sunt foarte iubitoare ,recunoscatoare si jucause. Succes!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyDum Oct 21, 2012 8:45 am

Aveti dreptate! Am luat una adulta, nu stiu exact cat are (cred ca mai mult de 2-3 ani)...am luat-o de la blocul vecin....Cam greu cu acomodarea, si cu...Ketty.
Ea este o geloasa, nu o pot lasa in preajma lui Betty (asa cheama acum pisicuta). In schimb, Ketty nu a avut nicio problema cu Aki cand l-am adus prima data.
De aceea vroiam pui, dar este bine si asa, se va obisnuii ea.
Iar despre Aki, am evitat sa vorbesc, dar el a....murit Sad.... Cred ca nu am pus aici cum s-a intamplat:

”Azi, 6 octombrie, scumpul meu pisic nu mai este in viata. Nu stiu ce s-a intamplat..seara a mancat, s-a jucat si era vesel, iar dimineata l-am gasit...mort.
Adio scumpul meu Aki...nu te voi uita niciodata!”

V-o prezint pe Betty...promit sa vin cu poze recente, de cand o am (adica de ieri)...poza este facuta cand era pe strada. Dar si acolo, tot eu o hraneam.

Adopt pui de pisica Thumb_fotografie-00621_600x500
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyDum Oct 21, 2012 9:04 am

Imi pare rau pentru ca nu mai este macar a murit fericit.Cat despre noua pisicuta este o dulceata. Razz
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyDum Oct 21, 2012 10:25 am

Am mers la veterinar si ne-a zis ca are 1 an...he, he..nici n-as fi banuit ca e asa tinerica Laughing I-a facut deparazitarea si urmeaza sa o vaccineze. Apoi trebuie sa mergem sa o sterilizeze, dar a zis sa mai asteptam cateva saptamani (sa termine cu deparazitarea si vaccinarea)...
Este o dulceata, ce frumos doarme ea pe imprimanta mea I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyDum Oct 21, 2012 11:37 am

Razz Razz I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyLun Oct 22, 2012 3:01 pm



Laughing ce mutricica simpatica are !!...e super scumpica !!!...si parca ar avea la labutele din fata mansetele "bluzitei" prea lungi, peste "degetele"...hehehe...e frumusica tare, sa-ti traiasca....s-o sterilizezi repede....ma tem ca e deja putin cam "insarcinata" !!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyLun Oct 22, 2012 4:08 pm

Bucuria nu a tinut mult...trebuie sa ma despart de animalutele mele dragi Sad...o sa le duc la bunicii mei, dar ce o sa ma fac eu fara ele? Sad
Trebuie sa merg in Belgia, deoarece nu plec acolo de drag. Am o problema la coloana (scolioza), la Bucuresti mi s-a zis ca doar cu operatie se rezolva. Dar acolo mi s-a zis ca in aproximativ 2 ani sunt ca ”noua„ fara operatie...
Si pana nu am casa mea acolo nici ca pot sa i-au vreun animal cu mine, deoarece stam la un prieten de-al tatei si nu vrea animale in casa
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyMier Oct 24, 2012 3:42 pm

Sad ce trist Crying or Very sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyJoi Oct 25, 2012 2:11 pm

Pai daca vrei sa ai girja de aceste animalute si sa le ajuti cat mai mult trebuie sa fii sanatoasa nu fi trista din cauza asta o sa te intorci la ele doar dar in primul rand trebuie tu sa fii bine. I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica EmptyJoi Oct 25, 2012 4:02 pm

Ce draguta e ! I love you I love you I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Adopt pui de pisica Empty
MesajSubiect: Re: Adopt pui de pisica   Adopt pui de pisica Empty

Sus In jos
 
Adopt pui de pisica
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» adopt pisicuta satu mare
» Roemanie handicap cat are adopt into holland
» Mica-pisicuta din adapost
» GOZH Romania
» pui de pisica bolnavior

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Cereri de adoptie-
Mergi direct la: