Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 AJUTOR- catelus

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Romana




Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/09/2010

AJUTOR- catelus Empty
MesajSubiect: AJUTOR- catelus   AJUTOR- catelus EmptyLun Sept 27, 2010 1:07 pm

Buna tuturor,

Sper ca cineva dintre voi sa vada mesajul asta. Ma numesc Romana si sunt din Cluj Napoca.
Tocmai ieri am adus un catelus pe nume Lord de la tara. Are 9 luni este vaccinat si deparazitat. O fire foarte foarte prietenoasa si foarte atasat de oameni.
Mi-e si greu sa scriu deorece imi vine sa plang. Lord a trecut prin niste traume. A fost legat si batut foarte rau, are niste rani la gat, care am inceput sa le tratez de cum l-am adus la cj. Am fost ieri cu el la veterinar am sa am duc azi si de cate ori este nevoie.

Deorece eu locuiesc la bloc, l am dus deocamdata la o prietena la gradina, dar nimeni nu este acolo. Ma duc dimineata si seara la el sa ii dau de mancare si sa il duc la veterinar. Asa de rau a fost lovit intrucat pe un ochi nu mai vede, dar posibil dupa operatie sa vada din nou. Ranile de pe langa gat sunt curatate si vor fi cusute.

Am sa suport eu toate costurile pentru vindecare lui, dar daca stiti pe cineva care are curte si este iubitor maxim de animale va rog ajutati-ma sa ii gasesc o casa si stapani care sa il iubeasca.
Este un catel de marime medie si cu blana roscata semi lunga un scump!!! Cainele pana acum nu a fost tinut in casa asa ca preferabil este cineva cu casa si curte. Sunt dispusa sa vin 200 de km sa il duc pe Lord la niste oameni iubitori care sa il iubeasca din plin si sa aiba grija sa nu ii se mai intample ceea ce ii s a intamplat pana acum.
Va rog din suflet ajutati-ma sa ii gasesc o casa lui Lord.

Pana in data de 30.09. pot sa il tin acolo...sper sa avem succes impreuna. Sunati-ma va rog si va dau detalii. Am sa ii fac si astazi poze desi momentan nu este foarte sexy.

Romana: 0745 58 80 59

Va multumesc din suflet
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

AJUTOR- catelus Empty
MesajSubiect: Re: AJUTOR- catelus   AJUTOR- catelus EmptyLun Sept 27, 2010 3:41 pm

e o vorba romanesca ..."as vrea sa nu mor pana"....la subiectul de fata as spune ca tare mi-as dori sa vad odata in tara asta, primul nemernic roman infundand puscaria, pentru ticalosia de a aduce un patruped in aceasta stare....oare vom ajunge sa vedem si justitia romana facandu-si treaba??...sau problema e ca nici iubitorii de animale care vad astfel de mizerii, nu au curajul si puterea sa lupte in instanta!? ..preferam sa salvam animalutul...e bine...dar nemernicii aia vor continua sa aduca animalutele in aceasta stare...

e bine ca a dat peste tine acest catel...ataseaza poze , neaparat, si cum este el asa necajit....in curand il vei face numai bun de dat spre adoptie, si e bine sa-i vedem evolutia...ne vom bucura odata cu tine...si speram si intr-un stapan pe masura!...daca nu reusesti sa atasezi trimite-le pe n.noname21@yahoo.com le voi redimensiona si atasa, eu!

succes!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

AJUTOR- catelus Empty
MesajSubiect: Solutii pentru Lord   AJUTOR- catelus EmptyMar Sept 28, 2010 5:12 pm


Eu daca as fi in locul Romanei as fi foarte fericita ca am putut salva un suflet. Are sansa sa aiba grija de el, un suflet aflat in suferinta. Lord are unde sta si Romana ii poate purta de grija. Aceasta este situatia PERFECTA. Deocamdata Lord trebuie ingrijit pentru a se face bine. Eu cred ca Dumnezeu a ales-o pe Romana sa aibe grija de acest catel. Romana se poate gandi sa pastreze ea acest catel acolo unde este el acum si cu timpul sa ii aduca un companion, tot un catel. Poate incerca si cu adoptia dupa ce se face bine. Neaparat trebuie sa foloseasca contractul de adoptie editat si postat de mine.

Pot sa ajut sa postez anuntul de adoptie pe www.adoptiicaini.ro. Imi trebuiesc poze, multe poze pe care Romana o rog sa mi le trimita pe adresa carmen_costea33@yahoo.com, precum si filmulete mici care sa mi le trimita tot pe mail. Eu le voi selecta pe cele mai expresive si acestea le voi pune pe youtoube si apoi pe adoptiicaini.ro.

Succes!
I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





AJUTOR- catelus Empty
MesajSubiect: Re: AJUTOR- catelus   AJUTOR- catelus Empty

Sus In jos
 
AJUTOR- catelus
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ajutor pentru un catelus cu Jigodie !
» Donez catelus...
» Am adoptat un catelus.....
» Animale care au nevoie de ajutor
» Ajutor :((((

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Caini-
Mergi direct la: