Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.

In jos 
+4
Spinu Patricia
adriana
yoana
Oana
8 participanți
AutorMesaj
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyJoi Dec 30, 2010 10:30 am

Buna ziua tuturor!
Pentru o perioada nu am mai intrat pe site pentru ca mi-am dat seama ca de aici din Elvetia nu am cu ce sa ajut . Nu sunt bogata ca asa pot trimite bani , mai ales nu sunt pe banii mei . Asa ca o sa astept si o sa vad daca impreuna cu oamenii de aici pot face ceva cat de mic. Nu stiu inca ce putem face.... Si mai ales pentru cine? Pentru un adapost?
Cine are vreo idee..?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyJoi Dec 30, 2010 3:41 pm



intrebarea e buna...ce te faci cand esti copilas la parintii tai, nu ai independenta (nici financiara) si totusi ai dori sa te implici in ajutorul necuvantatoarelor nevoiase !? (mai ales cand parintii nu-ti imbratiseaza orientarea)...

am mutat, oana, topicul deschis de tine, pe sectiunea copiilor, tocmai pentru ca mi-as dori idei si solutii din partea lor !...eu am ceva sugestii, dar vreau mai intai sa le aud pe ale voastre !
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyVin Dec 31, 2010 2:08 pm

Buna,pentru ca am ajutat si cu ajutorul copiilor animale,vreau sa scriu ca daca parintii nu sint de acord,poate gasesti colege de clasa care iubesc animalele si carora ai putea sa le spui prin ce trec cele de aici,pentru a ajuta cite un animalut ranit ptr.care nu sint destui bani.Motanelul paralizat al doamnei Miu e un exemplu,ptr.ca are nevoie de bani de tratament citeva luni de zile dar si de pampersi,care costa...Chiar daca lucrurile stau altfel de acolo,poate sint copii cu parinti mai instariti,si poate ar fi de acord si ei sa ajute,alta solutie nu vad.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyVin Ian 07, 2011 10:54 am

Am citit povestea in fata clasei. Dar nu a fost asa cum ma asteptat... Eu sunt certata cu colegele din clasa ..Sunt foarte rele cu mine desi nu ma cunosc.
Cand mai vin in tara o sa fiu mai pregatita.
Mama vrea sa ajute animalele dar ea spune ca nu le poate ajuta pe toate...
Pe ea au muscat-o cainii de 3 ori cand incerca sa le dea sa manance...
Si ea tot ii iubeste.
Tata nu prea tine la animale desi si lui ii plac.
In Romania nimeni nu mai vrea sa adopte animale.
Sunt toti satui.
Sunt putine persoane care vor
Si daca vor strazile sunt pline.
Nu are rost daca vin pentru o sapt..
Sa am grija de un animal si apoi sa il dau iar pe strada.
Daca mai vin a spus mama ca venim cu avionul .
Si atunci clar nu as putea sa strecor un pisoias in geaca,nu?
Cu masina mai mergea...

Nu pot nimic sa fac acum
Dar am sa vb cu profesoara aceea draguta
A spus ca dupa vacanta ma ajuta.

O sa vad
si va tin la curent
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: E deosebita situatia ta!   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyVin Ian 07, 2011 4:59 pm

[b][i]Nu prea mai stiu ce idei sati dau daca colegele tale sunt certate cu tine.Daca parintii nu te lasa incearca de cate ori poti sa le faci pe plac adica sa-i asculti sa fii cuminte ,de genul asta.Daca ai vreun prieten fal sa spuna in continuare despre animalute ca sa se raspindeasca.

Banii nu sunt totul.Dar mai intai trebuie sa-ti impaci parintii.Si poate sa incerci sa te imprietenesti cu colegele tale.Dar mai poti sa spui cuiva care sa iti deie si el sfaturi.

Stiu cum e sa iubesti animalele nespus de mult.Si eu ma gandesc la ele tot timpul.




Poate incerci ceva din ce am spus.Tiam spus doar ce-am stiut.
La revedere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sper sa reusesti.
sunny
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyDum Ian 09, 2011 6:05 pm

Ideii...mmm....putine!daca nu ne poti ajuta ,macar ajutati animalele de pe langa tine...sa le dai de mancare sa ai grija de ele.
Macar pe cele de pe la tine,iubestele!
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Ian 18, 2011 2:40 pm

Cred ca nu nea raspuns pt ca nu o mai lasa parintii sper sa reuseasca.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyVin Feb 04, 2011 10:34 am

oana cred ca invata "puternic"...pe langa disciplinele de scoala, ea mai are de invatat si limba !

dar daca e sa ne gandim la solutii, adica ce pot face copiii pentru animale, ar fi multe raspunsuri..iata la ce m-am gandit eu:

--mai intai SA INVETE BINE!!!..sa devina copii destepti si cultivati, cu un viitor job bine platit...sau macar platit !....fara bani, nu putem ajuta prea mult animalele!
--sa incerce sa-si CONVINGA parintii ca e bine sa activeze in domeniul protectiei animalelor!...insa, daca nu vor avea note bune la scoala, atunci parintii vor considera ca acorda prea mult timp animalelor, si ii vor opri sa mai activeze ! si e normal asta !
--ei pot , deasemenea, fara sa piarda din timpul dedicat studiului, sa puna cate un BANUT DEOPARTE, cu care se pot uni sa cumpere papa sau altele necesare animalelor !
--e deasemenea importanat sa MEDIATIZEZE cazuri sau adoptii..pot fi foarte utili facand asta, fara sa-i "coste" timp sau bani !
--pot cauta si GASI PRIETENI cu care sa se grupeze, sa discute si sa gaseasca solutii.
Sus In jos
Lazar Catalina
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 13
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Salut   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Mar 01, 2011 5:09 pm

Si eu ibuesc mult animalele...insa nu prea stiu ce poti sa faci......dar incearca daca poti sa le ingrijesti pe cele de pe strada daca poti ..... nici parinti mei nu prea sunt de acord dr totusi am reusit sa-i conving Wink
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyVin Mai 06, 2011 4:13 pm

Imaginati-va o lume fara animale...Atata tristete atata pustietate....Fara sa mai auzi un caine urland in miezul noptii fara sa mai simti blana moale sub mana...fara atatea lucrurui! sa nu uitam totusi ca acesti caini ne ajuta: Exista terapia cu animale
Exista animale pt depistarea drogurilor, chiar si pt depistarea plosnitelor
Animale care ;lucreaza in politie...si sunt sigur 100% ca animalele mai ajuta si in alte scopuri dar ceea ce vreau sa subliniez e faptul ca unii nu constientizeaza faptul acesta...ele sunt prietenele noastre nu marionete pe care sa ne descarcam!

O zi buna! Mad Mad Mad
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptySam Mai 07, 2011 12:25 pm

Daca nu ar existaa animalute cred ca nu ar exista dragoste Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 7:37 am

asa e...cum zice patricia Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 1:33 pm

Oare ce s-a intamplat cu Oana???Nu a mai intrat pe forum. confused Question
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 1:48 pm

Nu stiu! Poate e in vacanta pe undeva Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 2:10 pm


catalina, te-ai "inrosit" si tu !! Razz felicitari....asta inseamna activitate pe forum !!

si da, ma gandeam si eu ce este cu oana...sau cand se va "inrosi" si ea !?...

oana e o pustoaica "luptatoare", din ploiesti, de vartsa voastra, plecata insa in elvetia cu parintii...si ca orice copil care a schimbat din radacini ceva din viata lui, probabil ca inca se lupta cu acomodarea...e greu...scoala, limba...

n-a mai intrat de mult...poate si cenzura parintilor..insa, oana, acum e vacanta, nu?....ori poate, explicatia si-o da singura, chiar in inceputul topicului: sentimentul ca nu poate ajuta cu nimik animalutele din romania !..desigur, asta este doar impresia ei ! insusi faptul ca a intrat , a povestit, a gasit sau cautat solutii, este foarte important...si dialogul cu voi, ar fi deasemenea , important...speram, insa, sa revina !

oricine poate face ceva pentru animalute...n-aveti bani, ca sunteti minore??...si ce?...iata, noi am strans la proiectul nostru, cate 1 -2 lei de fiecare, bani cu care am asigurat si inca mai asiguram, deparazitarile animalutelor adoptate din strada !!!!....

iata, cum catalina si claudia, au reusit sa salveze un catelus din strada, si sa-i gaseasca casuta, speram, definitiva !...o multime de lucruri pot face si copiii, spre folosul animalutelor nimanui !..

dar cel mai important lucru ce-l puteti face , este SA INVATATI BINE !!...am mai spus-o si o sa v-o repet mereu !...e vacanta, dar nu uitati de temele de vacanta !!...sa nu lasati memoria sa leneveasca prea mult...face exercitii de "antrenament", zilnic, si va mentineti in forma inteligenta !!...in fond, animalutele nu pot fi ajutate daca nu suntem inteligenti si cu un viitor in curs de conturare !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 2:15 pm

da...asa este !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMar Iun 28, 2011 2:19 pm

cate un pic din fiecare...si trece ziua Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMier Iun 29, 2011 6:59 am

Sper sa o mai vedem pe Oana!! Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMier Iun 29, 2011 8:53 am

Eu cred ca v-a reveni ....
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMier Iun 29, 2011 10:58 am

Sper.... silent
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. EmptyMier Iun 29, 2011 1:29 pm

si eu
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty
MesajSubiect: Re: Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.   Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele. Empty

Sus In jos
 
Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adoptii/Donatii animalutze
» Cu si...PENTRU căluți !! With and...FOR horses !
» "fii si tu un Mos Craciun"!!
» Blonda care vrea sa fie primar in Bucuresti are degand sa ajute animalele?
» Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: