Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Minalu




Mesaje : 2
Data de inscriere : 30/08/2010

Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty
MesajSubiect: Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?   Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? EmptyLun Aug 30, 2010 9:31 pm

As vrea ca mesajul meu sa contina ceva mai special, in asa fel incat sa reusesc sa atrag mai multa atentie. Incerc de foarte mult timp sa gasesc oameni binevoitori pentru adoptia a 4 pisici. Daca vrea cineva cu adevarat sa ajute un animal, ce importanta mai are poza reprezentatuva? Undeva in sectorul 2 in Bucuresti, exista 4 pisici: mama-pisica si cei 3 pui. Eu reprezint doar partea care se ocupa de anunturi pentru adoptie. Sper sa nu ma intrebe iar cineva dar de ce nu adopt eu, intrucat este fara rost. Logic daca puteam, adoptam. Pisicile locuiesc in gradina unei femei foarte batrane, desigur intr-o mare mizerie. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce umbla prin blanita lor. Am tot incercat sa le fac poze, dar nu sta niciunul. Sunt destul de speriati, mai ales mama-pisi si unul dintre pui. 2 sunt tigrati, in nuante de gri, cu ochi minunati, luminosi, un pisi are blanita mai alba si cu putin negru. Mama-pisi are niste ochi extraordinari! N-am mai vazut ochi atat de expresivi la o pisica. O sa incerc sa ii mai prind macar pe unii in poze. Pisi cu mult alb are niste probleme de sanatate, insa nu stiu decat ca ii curg foarte mult ochii si respira extrem de greu. E destul de bland. Cred ca au cam 3 luni, iar mama probabil vreun an si ceva.
Cine doreste sa ofere ajutor, ma gaseste pe: minalooshee@yahoo.com
Sus In jos
Minalu




Mesaje : 2
Data de inscriere : 30/08/2010

Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?   Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? EmptyLun Aug 30, 2010 9:35 pm

http://www.animalutze.com/anunturi-detalii.php?IDanunt=16071

Mama-pisi cu puiul bolnavior care acum este tratat. Neutral
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?   Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? EmptyMar Aug 31, 2010 8:21 am



buna, minalu, si bine ai venit pe forum....

ma intristez ori de cate ori vad anunturi de adoptii, pe diverse situri...animalute atat de frumoase si dornice de a fi iubite si ingrijite....oare catora dintre ele chair le surade sansa de a fi adoptate, acum cand, in rautatea sa, omul abandoneaza...gandind samavolnic si egoist ca, de acum, va face o maaaare economie in casa, in perioada de criza...desigur, fals...cu sau fara una doua animalute in casa, nici nu saracim, nici nu ne imbogatim....

ideea este ca e minunat ca sunt OAMENI (asa obisnuieste violeta sa scrie Smile care se ocupa macar sa nu-i lase de izbeliste in strada....insa...ce se intampla daca nu gasim adoptori?...vine acusic frigul....noi, cel putin iubitorii de animale, avem deja gradinile/apartamentele populate, si vorba ta...daca puteam , ii luam deja pe toti cei de pe siturile de adoptii...

ce ramane atunci...insistenta de a gasi oameni ...care insa NU inteleg multe lucruri...de pilda, ca trebuie tratati la boala, ca trebuie deparazitati...ca trebuie STERILIZATI !!!...eu as propune, (si stiu ca e extrem de greu) ca atunci cand ne ocupam de un caz de adoptie, sa oferim, "la pachet" si ceva BONUSuri....as insista , mai intai, cu sterilizarea(indeosebi daca-i femela)!!!...apoi, animalutul sa fie dat deparazitat macar, daca nu si vaccinat...si...tentant ar fi sa se promita TRANSPORTUL in zone limitrofe, macar...stiu ca e greu, dar sansele de adoptie cresc in acest fel....mai facem cate un apel de strangere de fonduri pe forum, pe la prieteni....


insist cu donatia animalutului DEJA sterilizat, iar daca-i prea mic, macar sa se promita sterilizarea la tp. potrivit...pana sa-mi strelizez pisicile, avem si eu "munci" de genul asta..adica de a cauta stapani....ultima data, am dat o puiuta mica superba, tricolora...dupa un tp aflasem ca se "puia" la greu...nici n-am intrebat ce s-a facut cu puii...insa m-am oferit insistent sa-i achit sterilizarea, la medic....nici pana azi nu am fost insa solicitata...probabil tbuia sa ma ocup si de transport si de recupararea postnatala!!! Mad ....din pacate, chiar daca sunt ingrijite, animalutele pe care le dam, continua sa fie "stapanite" de oameni iresponsabili...uneori, insa, unii CHIAR NU au cu ce sa le ingrijeasca atunci cand vine vorba de boala sau paraziti...

cum afli care sunt fetite si care baieti...si cum ii prinzi daca sunt salbatici...am vrut sa ma ocup si eu , candva, de o familie -mama-pui-, insa n-am reusit sa prin pe nici unul!!...
Sus In jos
claudia

claudia


Mesaje : 9
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 34

Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?   Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? EmptyDum Oct 31, 2010 3:04 pm

Sper sa isi gaseasca cat mai repede stapan.pisicutele sant niste animale f dragalase...orice fac nu te poti supara pe ele...ele sunt langa tine cand esti suparat/a si iti torc in brate....eu am pierdut o astfel de fiinta si de atunci am zic ca oricate pisici voi putea sa le ajut le voi ajuta..sunt din satu mare,daca cineva stie vreo pisicuta lipsita de ajutor eu o adopt
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?   Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi? Empty

Sus In jos
 
Cine vrea sa ajute prin adoptie, desigur, 3 puiuti minunati de pisi?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Blonda care vrea sa fie primar in Bucuresti are degand sa ajute animalele?
» Adoptii/Donatii animalutze
» HELP !! ....
» propunere pentru doamnele si domnii forumului nostru!....in favoarea tuturor animalutelor
» Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Coş de gunoi :: Pisici-
Mergi direct la: