Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!

In jos 
+3
Emigrantul Ion
Spinu Patricia
yoana
7 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyDum Feb 06, 2011 2:21 pm



PRIMIT:


" Bella este o catelusa de aproximativ 3 ani, care in urma cu 2 ani a fost muscata de un caine mare si a ramas paralizata. Este o catelusa de talie mica, cantareste 5kg.

Bella se afla in grija unui pensionar, care are multe animale salvate, sterilizate si deparazitate, dar care se descurca foarte greu cu toate.

In ciuda handicapului ei, este plina de viata si de energie si are chef de joaca tot timpul.

Bella are nevoie de un carucior pentru a nu-si mai face rani cand alearga prin curte si de pampersi pentru ca din cauza paraliziei nu mai are controlul sfincterelor.

Costul unui astfel de carucior este in jur de 500 RON .

Orice mic ajutor este binevenit pentru a-i face viata un pic mai usoara acestui suflet amarat.

Filmulet: https://www.youtube.com/watch?v=Hylgi8ssJHA

Pentru detalii: 0722 72 54 06 (prietena mea Ioana, care il ajuta pe acest domn) "

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyDum Feb 06, 2011 2:29 pm



Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07679q

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07685xw

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07690j

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07692

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07697p

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Dsc07705q
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyDum Feb 06, 2011 2:32 pm



imaginea fiintei târându-se pe membrele din fata pentru a se putea deplasa, pur si simplu imi rupe inima...nu voi ramane indiferenta..saptamana viitoare, voi incerca sa ajut acest caz...nimeni nu merita sa traiasca asa !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyDum Feb 06, 2011 3:59 pm

Biate de ea nu-mi imaginez cum merge. Crying or Very sad No
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMar Oct 18, 2011 4:59 pm

Eu va trimit bani s-o duceti la Ortovet; catelusa asta nu e complet paralizata; in filmul de pe youtube pe sprijina pe picioarele din spate. Daca o vede Dr. Gaita precis o face bine.
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMar Oct 18, 2011 5:08 pm

Pacat de aceasta catelusa Sad ,sper sa se insanatoseasca! Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Oct 19, 2011 12:22 pm

Are dreptul la viata!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Oct 19, 2011 12:44 pm



cazul e destul de vechi...nu mai stiu ce e cu micuta dar ma voi interesa !
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Oct 19, 2011 3:15 pm

Dr. Gaita mi-a raspuns asa precum anticipasem ieri: catelusa asta are nevoie de tratament si poate de operatie dar in nici un caz nu e de carucior.
Sper ca D-nul care o are in grija s-o duca la Ortovet. ... si cine stie? minuni mai exista!!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyJoi Oct 27, 2011 4:35 pm



din pacate, desi am intrebat chiar de la prima ta postare pe topic, nu am primit nici un raspuns referitor la starea catelusei...sper ca asta sa nu fie de rau !
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Oct 28, 2011 7:01 am

Scuzele mele pentru intarziere; astazi Bella va fi dusa la Ortovet. Tine-ti-i pumnii. Eu am toata speranta ca micuta va putea sa mearga.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Oct 28, 2011 7:23 am



bravo, emi...sa ne tii la curent te rugam, cu evenimentele...si poze !!! Smile

stii...era cat pe ce sa-ti strigam si tie un "help" plin de nadejde...dar e prea tarziu pentru el...micutul Foca al simonei...acum e pe sectiunea " In amintirea lor..." Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Oct 28, 2011 4:10 pm

Micutul de el.
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Noi 02, 2011 8:42 am

Bella va fi operata astazi la Ortovet. Diagnosticul este de "chist epidural". Dr. Gaita spune ca are mari sanse de imbunatatire.
Revin!!!!!!!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Noi 02, 2011 3:49 pm

Foarte buna vestea.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMier Noi 02, 2011 4:03 pm

Sper sa se faca bine! I love you
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Noi 11, 2011 2:16 pm

Bella a fost operata la Ortovet vinerea trecuta, iar luni cand a fost la control incerca sa se sprijine intr-o labuta din spate. D-rul Gaita spunea ca abia peste doua saptamani poate spune mai multe despre posibilitatea de recuperare. Sa speram ca puterea de lupta si dorinta de a trai va invinge si Bella va merge din nou.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Noi 11, 2011 2:57 pm

Dumnezeu poate o sa ne ajuta in privinta recupererii lui!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Noi 11, 2011 3:16 pm

Doamne ajuta!!Sa se faca bine!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyVin Noi 11, 2011 4:18 pm

Speram sa re faca bine! Ne vom ruga pentru ea!
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyLun Noi 21, 2011 8:00 am

Pozele Bellei la doua saptamani dupa operatie

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 60576942



Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 20809289



Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 40006551




Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 22480777



Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 30945246



Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! 13753756




Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyLun Noi 21, 2011 12:54 pm

Sper sa-si revina Very Happy
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyLun Noi 21, 2011 12:54 pm

Sper sa-si revina Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyLun Noi 21, 2011 3:53 pm



multumim pentru poze, emi !

tare ne-am dori insa, dupa un timp, sa vedem si un film cu micutza , mergand !..sa vedem minunea !

totusi de ce a durat atat de mult pana la operatie?...cazul este, cum spuneam, demultisor pe forum..banuiesc faptul ca banii au fost problema, nu?
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMar Noi 22, 2011 8:41 am

eu sunt de parere ca nu a durat prea mult:
in 18 octombrie am citit pentru prima data despre Bella pe forum iar pe 4 noiembrie a avut loc operatia.

... si da, banii sunt o problema, iar batranul care o ingrijeste pe Bella mai are si alti 12 caini de hranit. Este de laudat ca merge cu Bella la Bucuresti de cate ori e nevoie.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyMar Noi 22, 2011 4:07 pm



nu la implicarea ta ma refeream, emi, ci la faptul ca primele solicitari ale stapanului erau facute prin februaie !!
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptyDum Iun 17, 2012 3:44 pm

Ieri am vorbit cu D-rul Gaita: Bela merge pe patru picioare.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! EmptySam Iul 07, 2012 6:55 am


bella a avut sanse, micutza....insa cate animalutze au norocul sa intre pe mana unui "dr. Gaita" si sa aiba si cine sa le achite cheltuielile !?...ma bucur pentru ea si pentru stapanii ei....

niste poze, putem sa vedem, emi ???
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty
MesajSubiect: Re: Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!   Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !! Empty

Sus In jos
 
Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ajutor urgent pentru o catelusa cu jigodie
» Animale care au nevoie de ajutor
» Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!
» Adoptii/Donatii animalutze
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: