Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!

In jos 
+5
Spinu Patricia
somalia
Carmen
yoana
Violeta Frincu
9 participanți
AutorMesaj
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Iul 13, 2010 5:38 pm

Va mai amintiti de doamna Cornelia din Breaza PH ? Ce imi place cel mai mult la ea este faptul ca nu tinde sa devina o colectionara ( de animale) . Primul ajutor este tratarea si STERILIZAREA lor. Sunt hranite si puse pe diverse site-uri spre ADOPTIE. Stim cu totii cat este de greu si cat ne bucuram atunci cand un catelus sau un pisicut este adoptat. Si totusi nu renunta niciodata! Vor urma si cateva fotografii...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Iul 14, 2010 8:44 am

iata si o parte din animalutzele corneliei

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture166

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture168

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture169

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture178

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture184

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture188

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Iul 14, 2010 2:13 pm

vio, cred ca animalutzul despre care vorbeste emi este catelul corneliei!!!..de la "pt toate animalutzele" pg 1
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyLun Iul 19, 2010 6:09 pm

Buna seara! Intr-adevar una din catelusele de la Breaza are demodecie. Numele ei este Agony pentru ca doamna Cornelia a gasit-o pe strada, intr-o teribila suferinta, alungata de toata lumea... Acum urmeaza un tratament, dar unul ieftin care a oprit evolutia bolii si i-a alinat un pic durerile. Aceeasi boala insa am vazut-o si la Buzau la unul din cateii Sperantei Miu. Cred ca amandoua animalutele au nevoie , in egala masura de sprijinul nostru. O voi contacta pe Emi pentru Breaza. Pentru Pirscov insa...Va spun sincer, mi-a fost extrem de greu sa ajung acolo. Si daca am ajuns e datorita Yoanei care a sponsorizat transportul si a facut posibila mediatizarea acestui caz. Incerc sa mai postez cateva poze de la Breaza si daca nu voi reusi o voi ruga in continuare pe Yoana. Careia ii multumesc, din suflet...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: AGONY....si demodecia   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Iul 20, 2010 9:17 am




uratica si necajita, Agony are nevoie de ajutor urgent!!

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture190

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture191


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture192

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture193




Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Sentimente, simtiri, reteta   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Iul 20, 2010 12:06 pm

1. Pentru noi cei ce ingrijim animale imaginile cu cateii d-nei Miu sunt devastatoare. De-abia ma pot abtine sa nu plng. Doar asa am putut realiza ca protejatii mei sunt mai bine in sensul ca au ceva mai multa hrana pentru ca nu li se vad oasele, deci sunt ceva mai formati muschii. Stiti ca atunci cand cainii nu au hrana suficienta organismul lor se hraneste din muschi ca sa aibe energia necesara sa se miste anuimalul. Aceasta explicatie am vazut-o la Animal Planet referitor la niste catei extrem de slabi dar inca in viata si in miscare.
2. O solutie ieftina, mai ieftina chiar decat mamaliga din malai cumparat este terciul facut din grau (arpacas) fiert in zeama in care au fiert cateva oase de orice fel.

Reteta este:
Se fierb 1-2 Kg de oase de orice fel aprox 15-20min, se scot oasele, se pune in apa fierbinte 1 Kg de arpacas sau grau, se fierbe amestecand din cand in cand. Se poate adauga si putin ulei, fara sare. Se lasa la racit si acest arpacas se umfla. Se pot hrani aprox 10 caini. Aceasta reteta am folosit-o eu cu succes la cateii mei de pe strada si ei arata satisfacator.
I love you
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: AGONY   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Iul 20, 2010 5:50 pm

Pentru Agony nu mai e nevoie de ajutor! Gerda va plati noul tratament al catelusei . Zilele urmatoare Sergiu si mama lui vor merge la veterinar pentru controlul si medicamentele necesare in viitor. Vom putea urmari si noi evolutia animalutului , pana nu demult stigmatizat de toata lumea. Agony va renaste din propria ei agonie ...
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyLun Aug 02, 2010 7:29 pm

Agony se transforma ! E nevoie de un tratament bun, de hrana consistenta dar si de multa DRAGOSTE ! In cateva luni va fi o catelusa numai buna de adoptat! Ce ne dorim pentru ea? Un suflet pe masura suferintei indurate, un OM capabil sa-i ofere pentru tot restul vietii LINISTE si IUBIRE. FERICIREA va va fi daruita de Agony!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Adoptia lui Agony   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 03, 2010 3:41 am

O catelusa batrana si muscata rau de cap , cu trei gauri in cap si maxilarul strambat dupa o lunga suferinta am dus-o la clinica Rona Vet de pe str. Labirint din Bucuresti. Cei de acolo au tratat-o, au mediatizat-o pe net si oameni de bine din Olanda au adoptat-o tocmai pentru tragicul vietii ei. Sper ca si cu Agony sa se intample acelasi lucru. Gerda oricum stie despre Agony asa ca poate gaseste in Olanda oameni doritori sa o adopte. I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 03, 2010 10:28 am


ia uitati ce avem noi aici....hmm...dar sa fie alta catelusa ???? Wink


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofagony

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Miracol   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 03, 2010 11:05 am

Acesta este un miracol. Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti care ati facut ca acest miracol sa se implineasca! I love you
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 03, 2010 5:26 pm

CORNELIA si familia ei au realizat cu SACRIFICIU dar si cu multa DRAGOSTE acest miracol. GERDA a trimis banii necesari pentru a se putea continua tratamentul catelusei de la Breaza- PH. Iar azi dimineata domnul doctor veterinar DRAGOS TELEANU ne-a facut o reducere substantiala la cumpararea medicamentelor . Toti acesti OAMENI au infaptuit o MINUNE ! Dar mai avem multe de vazut....
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 03, 2010 5:46 pm

Va trebui sa vi-l prezint intr-o buna zi pe acest medic veterinar deosebit! Teleanu Dragos : un OM pentru ANIMALUTE
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Vet410

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Siglah10

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resize10
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Aug 04, 2010 7:29 am



iat-o si pe cornelia, si fiul ei, sergiu...o familie iubitoare, care are in grija o multime de animalute salvate, si care merita sa fie sprijinita!


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture597

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture620

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture632

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Aug 07, 2010 2:57 pm

7 August 2010 : LA MULTI ANI SERGIU ! Sa nu uiti si sa nu pierzi niciodata ceea ce mama ta te-a invatat si ti-a transmis cu atata dragoste : IUBIREA si GRIJA pentru animalutele nimanui...
Sus In jos
somalia
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 15
Data de inscriere : 30/07/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: AGONI ARE NEVOIE DE AJUTOR   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Aug 17, 2010 9:19 pm

[quote="yoana"]
somalia;SPALATI CATELUSA CU :CEAI DE MARUL LUPULUI DE CATEVA ORI APOI UNGETI_O CU ALIFIE TOT PE BAZA DE MARUL LUPULUI VA POT AJUTA EU DACA NU ESTE DEJA VINDECATA

uratica si necajita, Agony are nevoie de ajutor urgent!!

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Aug 18, 2010 11:43 am


iata si evolutia catelusei agony !!...asa-i ca-i de nerecunoscut ? Smile

iata ce pot face dragostea si compasiunea....cu putin ajutor si...un stapan tanar !! Razz



Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Agonys

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Agony   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Aug 18, 2010 12:10 pm

Eu m-am uitat ceva timp pe Animal Planet si am ajuns sa vad si eu cum un catel care este in suferinta si nu arata prea bine din cauza bolilor sa il vad cu ochii sufletului asa cum ar arata el cand este sanatos. Mi s-a intamplat cu o catelusa care se aciuase sub balconul meu (stau la parter) bolnava de raie. Dupa doar cateva pastile de tratament pentru raie care i le-a dat o vecina si eu am hranit-o s-a vindecat miraculos. In final a disparut din zona dar dupa ce s-a vindecat. Imi cunoastea vocea cand ieseam din bloc si iesea de sub balcon pentru ca stia ca ii dau mancare si apa. Se tinea apoi o distanta dupa mine atunci cand plecam undeva (serviciu , piata, s.a.). Asa ca Agony nu este uratica ci doar a fost bolnavioara. Domnul sa va binecuvanteze pe toti care ati facut ca acest miracol sa se indeplineasca, asa cum am mai spus aici, mai sus.
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyVin Aug 20, 2010 9:06 am



si daca agony tot este de acum o vedeta, ia s-o vedem nitel si la baita !!..pai a promis ca se face mare si frumoasa, nu?...ca de sanatatea ei, s-a ocupat deja, gerda Smile


sper ca vedeti ce importanta sunt !

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofsdc10933

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofsdc10934

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Aug 21, 2010 9:32 pm

Felicitari familiei din Breaza! Munca si dragostea lor pentru animalutele orfane este recunoscuta si apreciata si peste hotare...Revista GROOMERS a publicat povestea cu cuvintele Gerdei....Veti avea si pozele !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyDum Aug 22, 2010 3:17 pm


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofcce210820100000

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofgroomers

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Sept 21, 2010 6:10 pm

Si ajutorul continua sa soseasca, din Olanda! Am multe vesti dar, din pacate ,nu am foarte mult timp....Ramaneti in compania pozelor!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyVin Sept 24, 2010 5:06 pm



cornelia si pachetele de la eternul "mos craciun" !


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture025

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture026

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture027

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture029

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture030

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture033

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyDum Oct 17, 2010 10:16 am

Agony se lupta inca cu boala....Dar cu mult ajutor, rabdare si dragoste din partea familiei din Breaza , speranta de a deveni un animalut sanatos se apropie de realitate. GOZH o sprijina pe Cornelia in munca ei donand in continuare hrana pentru catei si pisici....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Oct 19, 2010 3:25 pm

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofagony

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofagony

o, doamne, asta-i agony??????//...asa rau a revenit boala?? affraid
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyJoi Apr 07, 2011 8:44 am

Ma bucur sa pot relua, dupa atata timp, acest subiect si sa va povestesc din nou despre minunata familie din Breaza PH si realizarile ei demne de toata admiratia: sterilizari, vaccinari, adoptii....
".....dimineata la ora 9 mergem sa sterilizam o catelusa fiind
programata;in rest ce sa zic Agony este mai bine
a inceput si ea sa iese in curte la ceilalti catei;Mitu este cu acea
meteahna adica isi tiraste piciorul in spate si cam se murdareste pe
el; ma gindeam ca am putea sa-l aducem si pe el la dr. Taleanu maine
sa ne dea un verdict;ce s-ar putea face asa la prima privire,am si o
radiografie nu stiu cit de concludenta,dar sa incercam;ce ziceti?in rest pisicuta aceea extrem de
slaba SISI ,f. bolnava ne-am chinuit mult si am chinuit-o indurind
multe injectii cu ampicilina si dexametazona din medic. mele si acum
este bine aproape s-a intremat; bineinteles o tinem la bloc;este
frumoasa gri cu alb; mai am inca una ,achizitie noua tricolora,murea
de frig si.............
iata o poza cu SISI adoptata de PUPICI pisicuta lovita de o masina de
aici din parcare; deasemeni si SASA pisicuta in trei culori salvata de
o saptamina; le voi scoate si pe ele la adoptii"
Sunt doar cateva randuri din corespondenta mea cu doamna Cornelia, din 29 octombrie 2010. Voi reveni cu cele mai noi si frumoase vesti din Breaza PH. Dar pana atunci sa le admiram pe SISI, PUPICI si SASA....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Apr 09, 2011 7:47 am



hehehe ce simpatici sunt !!!



Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture004r

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture008
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Apr 09, 2011 8:24 am

Cred ca dragostea cu care sunt ingrijite le ajuta sa devina tot mai frumoase...Si e adevarat: animalutele capata in timp si cate ceva din caracterul stapanului!
La sfarsitul lunii octombrie sosea in BRASOV un nou transport GOZH din Olanda. Surpriza: cele doua cutii roz vor ajunge in Bacau! Insa o parte din acest ajutor a fost destinat animalutelor din Breaza...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyDum Apr 10, 2011 11:01 am




Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofmitu

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture350

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture355

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture356

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofpicture357
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: MITU...   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyLun Apr 11, 2011 9:40 am

Cred ca am mai scris despre asta dar imi face placere sa o repet: doamna Cornelia salveaza animalutele strazii. Mai ales cazurile disperate! O cunosteti deja pe Agony iar azi vreau sa vi-l prezint pe Mitu, un motanel cu picioarele rupte.
"MITU,asa l-am numit ,cel cu picioarele harcea-parcea,ti se rupe
sufletul,de ce atita suferinta?cui i-a facut vreun rau?pe cine a
suparat si daca da,de ce a fost atit de crunt pedepsit?dupa o zi in
plina arsita la poarta unui spital este si el acum protejat dar are
dureri mari..."
Il vedeti in imaginea anterioara si va voi tine la curent cu evolutia lui pentru ca as vrea ca fapta doamnei din Breaza sa devina un bun exemplu pentru noi toti. Sanatosi sau bolnavi, satui sau flamanzi, frumosi sau urati, cu totii au nevoie de NOI...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Apr 12, 2011 3:22 pm





Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofmitu


Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Resizeofmituu

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: MITU...   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMier Apr 13, 2011 8:48 am

...."iata noua radiografie a lui MITU; medicul veterinar a spus ca
nu se poate face nimic deoarece este fractura de bazin"....
Sunt cuvinte primite pe mail, de la doamna Cornelia, in decembrie 2010. Si totusi nu a abandonat lupta! Mitu isi traieste in continuare drama in ograda prahoveana. Iar noi speram ca intr-o buna zi se va gasi o familie si pentru el. Si poate o interventie chirurgicala care sa-i schimbe viata...
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Sept 10, 2011 1:16 pm

Din pacate MITU a incetat sa mai lupte...Se odihneste acum in RAI!
Dar Cornelia si familia ei duc in continuare razboiul pentru ajutorarea animalutelor.
Poate Simona va gasi aici un exemplu demn de urmat si, sper, in noi un sprijin de nadejde! Asa cum in Breaza continua sa soseasca camioanele WIMBOSMAN asa ne dorim sa putem trimite si la Bacau cat mai multe cadouri GOZH.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Despre suferinta   Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptySam Sept 10, 2011 2:06 pm

Stiu ce inseamna sa iti moara un animalut pe care l-ai ingrijit o vreme. Suferinta este mare. Poate ca este bine si asa . Suferinta ne intareste.
Am acum in casa un motanel negru asemanator tare nazdravan.
Ma bate gandul sa il pastrez desi am destule animalute la mine acasa.
Ii doresc d-nei Cornelia ca Dumnezeu sa ii aline durerea si sa o intareasca sa poata merge mai departe si sa ajute in continuare animalele.
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyDum Sept 11, 2011 10:51 am

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture220s
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture238y
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture234om
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture229y
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture230s
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture227b
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture224hp
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture220s
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Picture218r
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Mar 27, 2012 4:33 pm

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio10

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio11

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio12

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio13

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio14

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio15

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio16

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Sergio17
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyMar Mar 27, 2012 4:38 pm

This weak have we sent a pallet with stuff for Cornelia and sergio and papa

The animals are happy with the food and presents
Sus In jos
http://www.gozh.nl
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyJoi Mar 29, 2012 5:46 pm

Very nice.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyJoi Mar 29, 2012 6:36 pm

ce dragut
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyVin Mar 30, 2012 4:14 am

I love you I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  EmptyVin Mar 30, 2012 11:47 am

cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty
MesajSubiect: Re: Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!    Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!  Empty

Sus In jos
 
Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Nevoie de ajutor pentru o catelusa necajita !!
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: