Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Cu ce gresesc animalele???

In jos 
+2
claudia btzt
Lazar Catalina
6 participanți
AutorMesaj
Lazar Catalina
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 13
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyMar Mar 01, 2011 5:38 pm

Si eu vreau sa ajut animalele, dar nu avem cum, pentru ca oamenii care ranesc sau abandoneaza animalele, nu ne vor asculta pe noi, vor face tot asa.
Eu am 12 ani si doresc la fel ca tine. Cand vad, animale chinuite si omorate imi vine sa le fac si eu acelasi lucru omului/oamenilor care a/au facut asta.Nu le este mila?! Cand incep sa scheune saracii. Eu una, acum am inceput sa lacrimez numai cand imi imaginez. Urmareste pe ``Animal Planet`` emisiunile de dimineata. Sunt multe si acolo vezi cum oameni, cu minte si suflet, ajuta animalele si cei care le chinuie, daca iti imaginez fac inchisoare! Nu ca aici in Romania. Aici si daca omori un om, si daca nimeni nu zice nimic, scapi!
Cu ce gresesc ele?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyMier Mar 02, 2011 1:08 pm

Ele cu nimik.noi gresim si nu ne dam seama,dar unii ca acei oameni o fac din placere:(
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyJoi Mar 03, 2011 10:52 am

Este foarte bine spus ai dreptete in toate privintele si eu am urmarit pe animal planet si am vazut cum le ajuta.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyJoi Mar 03, 2011 3:41 pm



animalele nu gresesc niciodata !..."raul" pe care ele il fac este instinctual: fie din instinctul de aparare, fie de foame, fie, pur si simplu, raspund cu agresivitate la agresivitatea omului !...ele devin violente din cauza omului !

la oameni e altfel...raul pe care-l fac ei, este gandit, calculat, intentionat !...
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyVin Mai 06, 2011 4:49 pm

Animalele nu gresesc...Intrebarea este De ce nu gresesc animalele si gresim noi...oamenii?
Nu suntem in stare(unii) sa pretuim Persoana de dupa infatisare...sa intram in adancul sufletlui sa rascolim sertarele inimii si sa gasim dragostea pt animale!

Aceasta dragoste trebuie sa provina din adancul inimii ... Exclamation Exclamation Exclamation Wake up Romania!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptySam Mai 07, 2011 12:23 pm

Asa este!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? EmptyMar Iun 28, 2011 7:38 am

uni nu realizeaza ca este numai vina lor...si nici de cum a animalelor...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu ce gresesc animalele??? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce gresesc animalele???   Cu ce gresesc animalele??? Empty

Sus In jos
 
Cu ce gresesc animalele???
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Este aceeasi dragoste pentru animalele abandonate ?Dragostea pe care o avem si cu animalele noastre?
» religiile, omul si animalele
» pentru toate animalutele
» Animalele din Valea Doftanei
» Ajutor pentru animalele d-nei Gina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: