Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 GOZH Romania

In jos 
+12
gozh holland
simona
alexandra nica
stefanyafelea
Lazar Catalina98
Carmen
claudia btzt
Spinu Patricia
Violeta Frincu
ADMIN
yoana
Adrian&Helen
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Adrian&Helen

Adrian&Helen


Mesaje : 5
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Petrosani

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Mar 10, 2011 4:30 pm

Rezumarea primului mesaj :

Bine v-am gasit pe toti membrii acestui Forum minunat!

Suntem Adrian si Camelia ( Helen ) din Petrosani. Fiindca am vazut ca s-a discutat mult despre GOZH pe acest Forum dar mai ales desppre minunata D-na Gerda, am decis sa va scriem si sa ne facem noi prieteni si in special sa discutam despre ceea ce a facut pana acum GOZH pentru cainii din Romania. In aceasta privinta la initiativa si rugamintea d-nei Gerda am fost desemnati ca si voluntari si reprezentanti GOZH pentru Romania si totodata sa creem un site in Romania care sa reprezinte tot ceea ce inseamna GOZH. Avem totodata bucuria sa va anuntam ca in luna Februarie 2011, d-na Gerda a trimis un transport cu mancare si lucruri necesare pentru cateii de pe strazi cat si pentru Adaposturi. Pe aceasta cale tinem sa ii multumim fiindca are un suflet mare si pentru tot ceea ce face pentru cainii maidanezi din Romania.

Inca o data ne face deosebita placere de a fii impreuna pe acest forum si sa va prezentam site-ul GOZH in Romania :

http://gozhromania.webs.com/


cheers
Sus In jos
http://gozhromania.webs.com/

AutorMesaj
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Iul 28, 2011 8:30 am

asa-i...me putem apuca deja...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Iul 28, 2011 8:32 am

..pai eu azi vroiam........
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Propunere   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Iul 28, 2011 1:04 pm

Am deschis un subiect nou la sectiunea: ''Si copii se implica'' unde propun Claudiei si Catalinei sa mutam discutiile noastre in legatura cu actiunea de strangere de fonduri pentru animalele d-nei Gina, pentru ca sa lasam aici spatiul liber pentru activitatea desfasurata de Gozh.
Uite aici este subiectul nou deschis:
https://animalutze.catsboard.com/t160-ajutor-pentru-animalele-d-nei-gina#2384
Sper sa fiti de acord cu propunerea, Claudia si Catalina.
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Iul 28, 2011 1:23 pm

Da normal
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Aug 04, 2011 8:03 pm



Violeta F. a scris:
Ja...Dank je wel Laisa!

Sunt multi cei care au ajutat GOZH de-a lungul unui an plin de impliniri. Si trebuie sa le multumim! Pentru munca lor, pentru bunatatea si intelegerea de care au dat dovada, pentru tot ceea ce au facut pentru noi...
Sa multumim si transportatorului WIM BOSMAN. Camioanele sale au dus ajutoare GOZH la Ploiesti, Brasov, Petrosani, Breaza, urmatoarea sosire fiind la...SURPRIZA!!!


da, uite si surpriza !!!...camionul gozh a ajuns si in zemes, jud. bacau !!!! Smile

am postat imaginile pe "english forum" !

continutul cutiilor fermecate este pentru adapostul din comanesti , in special pentru pisicutele din "casuta" d-nei miron, si, deasemenea, oamenii minunati ai acestei fundatii s-au gandit de ceva timp si la familiile nevoiase din zemes !

acusic postam si pozele facute la casutele lor !

multumim din inima gerdei si oamenilor din jurul ei, dar....ia ghiciti cine a sponsorizat drumul??...ei, cum cine?.....violeta frincu, a noastra !!! !!!...nu stiu cat de roza poate fi viata ei in italia, abia plecata fiind, insa stiu sigur ca ceea ce face ea pentru animalutele si sarmanii din romania se numeste SACRIFICIU !!!!.....te pupim cu mult drag, vio !....multe glasuri te-au pomenit azi si au promis ca se vor ruga pentru tine ! I love you


Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptySam Aug 06, 2011 7:57 am

Multumim pentru tot
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Aug 09, 2011 1:27 pm

As fi fost onorata si fericita sa pot plati pretul intreg al transportului. Dar Gerda, la fel ca si Yoana, a inteles ca acest lucru comporta sacrificii prea mari pentru mine, desi tineam enorm la acest proiect umanitar. Tocmai de aceea, dupa ce a primit nota de plata a curierului Gerda mi-a trimis urmatoarele randuri, pentru care ii multumesc din suflet si nu doar pentru intelegere ci mai ales pentru promptitudinea de care a dat inca o data dovada:

"Hello Violet,

The note from the carrier 306, 37 euro

You pay 150 euro

I pay the rest"


Thank you Gerda, for all you doing for my country...Romania!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: O noua actiune....   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Aug 31, 2011 1:40 pm

Ni se pregateste ceva! Da, Gerda nu oboseste niciodata: o noua actiune destinata ajutorarii animalutelor din Romania este deja in derulare. Nu vreau sa va destainui totul acum ci doar va voi trimite poze pentru a intelege si voi ceea ce GOZH face pentru noi fara o clipa de odihna!
MULTUMIM inca o data celei care a adus in Romania o raza de speranta...
THANKS A LOT GERDA ! sunny

https://www.youtube.com/watch?v=kjbSngdWU2Y&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=AzU9bL4PR6s&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=PA7tD3RIQyM&feature=related


Ultima editare efectuata de catre Violeta Frincu in Mier Aug 31, 2011 2:15 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Aug 31, 2011 1:48 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Rrrrr001
GOZH Romania - Pagina 2 Mag003
GOZH Romania - Pagina 2 Ggg003
GOZH Romania - Pagina 2 Rrrrr003




Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 10:32 am

Dupa cum vedeti in imaginile de mai sus, Gerda este sprijinita de catre fiul ei Aroni in actiunile pentru ajutorarea animalutelor din tara noastra (si nu numai) ...
El "se transforma" uneori intr-un urias catel, dorind astfel sa impresioneze lumea si sa transmita mesajul nostru: Ajutati si maidanezii din Romania!
Si chiar are succes! Multumim Aroni!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 2:08 pm

E foarte bine:* si trebuie sa multumim pentru tot
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 3:25 pm

da putini ....dar macar atat
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 07, 2011 6:25 am

GOZH Romania - Pagina 2 Bootdag2011021

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 07, 2011 6:28 am

GOZH Romania - Pagina 2 Bootdag2011013

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 07, 2011 6:29 am

GOZH Romania - Pagina 2 Bootdag2011022

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Sept 08, 2011 10:06 am

Multumesc Patriciei pentru postarea pozelor!


O alta persoana draga noua este EEF...O cunoasteti deja de aici:
https://animalutze.catsboard.com/t24-for-all-the-people-in-the-world
Ea a donat foarte multa hrana pentru animalutele noastre si chiar a adoptat cateva, dintr-un adapost din Romania. In data de 3 septembrie 2011, impreuna cu Gerda, Wim si Aroni a organizat un nou joc, destinat strangerii de fonduri pentru transportul urmator.
"How many cookies are into the bottle?" a avut succes! Euro cu euro, suma necesara a fost adunata...
Dar cu cata munca???!!!...

Thanks for all EEF!...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyJoi Sept 08, 2011 10:44 am

Cu placere! Razz
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 09, 2011 11:54 am

GOZH Romania - Pagina 2 Gerrrrrrrrrrr402

GOZH Romania - Pagina 2 Gerrrrrrrrrrr405

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 09, 2011 11:55 am

GOZH Romania - Pagina 2 Gerrrrrrrrrrr406

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 09, 2011 11:56 am

Ce frumosss! Razz Razz
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 1:33 pm

Da, foarte frumos dar si multa munca, timp si daruire...
Va voi arata acum doar cateva clipe emotionante de la sosirea lui EEF pe aeroportul olandez...impreuna cu cei doi caini adoptati din Romania!

http://www.metacafe.com/watch/7216994/eef/

http://www.metacafe.com/watch/7217050/eef_to_the_airport/
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 2:53 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Eef010

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 2:53 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Eef011

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 2:57 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0625e

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 5:10 pm

Ce dragut este!!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Exelent exemplu   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 12, 2011 6:22 pm

Bravo ei! Au fost caini comunitari?
Catelul negru are vreo boala de piele? sau mi se pare mie? Parca nu ar avea par pe cap si are cateva cute ca la raie. Sper ca este bine acum catelul chiar daca ar fi avut ceva in trecut. Sau este chiar Agony?
Filmele eu le vad ff. scurte. Asa sunt?
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 10:19 am

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0554jp

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 10:20 am

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0591d

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 10:22 am

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0445kopie

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 10:22 am

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0597yi

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 10:23 am

Mititeii nu arata deloc bine! Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Despre adapost   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 4:19 pm

Suntem un popor damnat.
Au avut o intentie buna sa le asigure un adapost cateilor dar SIGUR le-ar fi fost mai bine pe strada. Toti cateii mei de pe strada arata bine. Nu am avut niciunul asa. Adevarat ca au murit destui loviti de masini sau de oameni.
Un adapost nu este ceva simplu. Fiecare animalut are problemele lui de sanatate care sunt extrem de greu sa i le poti rezolva. Vorbesc din experienta mea cu animalele din casa si cele de pe strada. Asa ca in adapost este fff greu. Greu este sa le asiguri hrana dar de asistenta medicala nici nu poate fi vorba. In plus ca in adapost cateii se imbolnavesc mai repede pentru ca ei stau multi la un loc si cateii nu mai fac miscare suficienta ca atunci cand sunt in libertate, miscare care este buna pentru sanatate ca si la oameni defapt.
In majoritatea adaposturilor din Romania situatia este asemanatoare.
Doamne ajuta!


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Sept 14, 2011 9:20 am, editata de 4 ori
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 5:55 pm

Nu arata..dar sunt fericiti!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Fericirea cateilor   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 13, 2011 6:22 pm

Fericirea inseamna sa fie si sanatosi si hraniti. Daca sunt bolnavi si flamanzi nu pot fi fericiti. Eu nu vad fericire pe fetele lor. Cateii din Darmanesti pot spune ca sunt fericiti. Am vazut ca acei caini TOTI rad de fericire. Asta da fericire.

Iata cateva poze din adapostul de la Calarasi. Arata JALNIC. Cateii stau pe paleti si in jurul lor este plin de apa. A doua poza este grupul de trei catei din partea stanga a primei poze luati mult mai de aproape. De teama apei cateii, cei trei, s-au suit pe piatra de langa perete. FRICA, TRISTETE ADANCA, FARA SPERANTA, TEAMA, JALE MARE se citeste pe fetele lor nu fericire.

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0592n

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0596l
Catelul din stanga nu are blana. Sigur are raie.

Iata si cotetul:
GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0537i

Daca priviti cu atentie in cotetul acesta mic se inghesuie doi catei, la cel din stanga, care nu se vede decat o labuta jos de cotet. Intelegem deci ca in cotetul acesta mic sunt doi catei. Ceilalti catei ar dori si ei sa intre in acest cotet dupa cum stau lipiti de el, de cotet.

Am sa mai pun poze cu cateii din adapostul din Calarasi:

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0496k

Cateii stau pe paleti si nu se pot misca de acolo pentru ca nu au unde. Cainele din mijloc sigur are raie.


Urmatoarea poza nu stiu daca este din adapostul din Calarasi dar sigur undeva in apropiere.

GOZH Romania - Pagina 2 Ophalenfaithenhope056

Inca o poza din adapostul din Calarasi:
GOZH Romania - Pagina 2 P6070061g
Fara comentarii.

Alta poza:

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0529a

Catelul care sta cu spatele , cal din stanga pozei are blana cazuta in mare parte. Sigur are raie.
Raia este o boala contagioasa si cainii cu raie ar trebui sa fie izolati. Din experienta anumite tipuri de raie se trateaza usor: O pastila costa doar 0,5 Ron. Se dau 2,3 sau 4 pastile la distanta de 10 zile, in combinatie cu Hepatoprotect. Am tratat caini pe strada de raie si s-au vindecat.

Alta poza:

GOZH Romania - Pagina 2 Dscn0527z

Cainii stau inghesuiti unul in altul si lipti de perete parca ar fi la ospiciu, nu zburda , nu alearga , nu se joaca . Cainele din fundalul imaginii ii lipseste blana pe gat unde are si o urma de rana. Cred ca si acesta este bolnav de raie.

Am comentat aceste imagini pentru a putea distinge realitatatea crunta a animalelor din adaposturi si nu numai.

Am primit toate aceste poze de la Gerda si la inceput m-am intrebat de ce. Apoi am inteles ca rostul lor este sa fie vazute de cat mai multa lume. Viata animalelor in Romania este cumplita.

Am postat aceste poze aici, la aceasta sectiune, pentru ca ele sunt din acelasi set cu cele postate mai sus de Patricia. Adica au fost facute toate cu ocazia vizitei la adapostul din Calarasi a olandezilor.

Doamne ajuta!











Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Sept 14, 2011 12:25 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 10:12 am

Din pacate acesta este un alt trist adevar!! Adaposturile de animale din Romania (majoritatea lor) se pot numi lagare...Unele! Altele, masini de facut bani dar nu pentru ajutorarea cainilor ci...
Atunci cand decizi sa lupti pentru binele fiecarui animalut de pe strada declansezi un mare razboi!
Esti hulit si improscat cu noroi....Pentru ca, incet, incet scoti la iveala aceste dureroase imagini!
Poate acum va intelege multa lume de ce am decis sa sprijin si sa mediatizez OAMENI ca Simona, Carmen, Yoana, Cornelia...in detrimentul azilelor canine. Cu orice risc!

Multumesc Gerdei si GOZH pentru tot sprijinul, moral si material, pe care l-au adus persoanelor dragi mie, OAMENILOR care au dovedit ca, in Romania hotilor si a profitorilor exista si un strop de MILA si DRAGOSTE pentru necuvantatoare.

Multumesc lui WIM, SEMAJA, ARONI, EEF, ELS si fiului sau Marcel Ellen Sander....care in data de 4 septembrie au daruit timp si iubire si munca animalutelor noastre.
Cum?
Voi trimite Patriciei pozele pentru a le posta, ii multumesc inca o data pentru ajutor si ii doresc un an nou scolar cu note numai de 10!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:40 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011024

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:41 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011025

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:43 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011026

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011027

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011028

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:46 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011030

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011031

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011035

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011037

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:47 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011036

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMier Sept 14, 2011 11:52 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011004

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011006

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011007

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011008

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011009

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011010

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011011

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 16, 2011 10:15 am

Dupa cum puteti vedea din ultima imagine, cu ocazia sosirii motociclistilor, a fost organizat un alt "joc". O tombola! Cu multe premii...WIM, sotul Gerdei, a ajutat la pregatirea acestui eveniment, asa cum face intotdeauna!! El se implica si o sprijina mult... Este, practic, idealul barbatului pentru o iubitoare de animale! Embarassed
HALLO WIM !!! Razz
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 16, 2011 11:41 am

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011001

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011002

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011003

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 16, 2011 2:48 pm

Tombola a avut mult succes! Premiile au constat in diverse obiecte sau produse donate de catre diferite magazine. Multumim tuturor sponsorilor! Si participantilor....
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyVin Sept 16, 2011 4:28 pm

Super!Multumim!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptySam Sept 17, 2011 1:56 pm

Multumiri pentru sponsori!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyDum Sept 18, 2011 2:51 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011021

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011022

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011034

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011038

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011039

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyDum Sept 18, 2011 3:01 pm

Foarte frumos
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyLun Sept 19, 2011 1:36 pm

GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011054



GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011055



GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011058



GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011059



GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011060



GOZH Romania - Pagina 2 Mag2011062


Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ALY   GOZH Romania - Pagina 2 EmptyMar Sept 20, 2011 3:47 am

V-am aratat doar cateva dintre activitatile GOZH destinate strangerii de fonduri sau de alimente pentru animalute!
Toti acesti OAMENI minunati fac voluntariat pentru Spania, Bulgaria si Romania, pentru cainii si pisicile noastre dar si pentru saracii nostri.
Azi vreau sa vi-o prezint pe ALY! Ea a fost la un concert unde a facut o colecta pentru maidanezii din Romania. Multumim din suflet ALY!
Sus In jos
Continut sponsorizat





GOZH Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: GOZH Romania   GOZH Romania - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
GOZH Romania
Sus 
Pagina 2 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Primul centru de adopții din România
» LA MULTI ANI ROMANIA !!!
» Adoptiile din Romania in strainatate
» ARONI, from Holland for Romania....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: