Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Am si eu un catel

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Gabyi




Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/06/2012

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyJoi Iun 28, 2012 6:44 pm

Buna seara. Am si eu un catel, primit de la cineva. Sincer nu ma pricep foarte mult la catei si as vrea sa aflu si eu ce catel este.
Atasez o poza, poate ma ajutati voi.
Multumesc
Am si eu un catel 30u7o2c
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 4:57 am



buna, gabyi....mai intai as spera sa nu fii marcat de vreun orgoliu personal dintr-acela care sa te faca sa-ti doresti neaparat sa fie "de rasa" !!...sa recuoastem ca prea multa lume doreste asta...

mai intai, catelul e prea mic pentru a ne da seama....nu-i cunosti parintii ? (catelului) E posibil sa fie ceva de talie mica....vreo gena de bichon sau canich....e prea devreme acum sa ma pronunt...

cel mai probabil, e catel de "rasa comuna" ....asa se numesc cei care sunt corciti....insa cand va creste, vom vedea ce trasaturi capata....poate fi metis de ceva....sau poate semana cu o anume rasa....ori poate chiar sa aiba ceva gene din stramosi, care sa aduca a o rasa anume....inca e prea devreme pentru a sesiza asta...

un singur lucru ti-l spun sigur: ingrijejste-l ca la carte si vei a vea parte de o frumusete de catel !!....da-i pastilute de viermi, da-i de purici, perie-l !!....va capata o frumusete care-ti va putea mangaia cu siguranta orgoliul....am multe exemple de acest gen....cand te apuci insa de deparazitari, cere-ne sfatul, sau du-l la un vet. !

si-ar mai fi ceva...nu-l tine in lant...cainii tinuti in lant isi pierd orice personalitate...ia-i o lesa si invata-l de mic sa mearga in lesa...animalele sunt ca si copiii: cum ii educi, asa ii ai....

e frumusel tare, sper sa te bucuri de el ! (PS de unde esti?)

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 7:40 am

este foarte frumos! cheers pune-i ceva rosu sa nu-l deoache cineva
Sus In jos
Gabyi




Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/06/2012

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 9:00 am

Buna ! Multumesc frumos de raspuns, sfaturi.
Catelul nu este de rasa mica, a mai crescut si este foarte rau Very Happy.
Daca il deranjezi de la masa te cam apuca de maini, picioare tot ce apuca.
Este un mancacios inrait, mananca tot ce-i dai, nu se opreste de la nimic. Nu il tin legat, am o zgarda dar nu prea vrea sa se obisnuiasca, cand ii pun zgarda incepe si latra, trage cu dintii si maraie ( dar nu plange deloc ).
Sunt din judetul Ialomita.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 9:03 am

majoritatea animalelor musca sau te zgarie daca le deranjezi de la masa,eu am doua semne din cauza asta
Sus In jos
Gabyi




Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/06/2012

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 12:07 pm

O alta poza Very Happy


Am si eu un catel 2whqij7
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 3:01 pm

Bun venit! ai un catel foarte frumos . Razz Razz
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 3:17 pm

Bine ai venit pe forum Gaby!
Si inca ceva.Ai un super caine!
Sus In jos
Gabyi




Mesaje : 4
Data de inscriere : 28/06/2012

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 5:45 pm

Multumesc frumos Very Happy . Sper sa aflu ce rasa e, oricum astazi l-am plimbat in lesa Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptyVin Iun 29, 2012 7:17 pm

e bine
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptySam Iun 30, 2012 6:31 am

claudia btzt a scris:
majoritatea animalelor musca sau te zgarie daca le deranjezi de la masa,eu am doua semne din cauza asta

eu nici langa kiki a mea nu aveam curajul sa stau cand manca Laughing a fost o batausa de cand era bebelusa !! acum insa nu mai ameninta pe nimeni, babutza ! Sad



Gabyi, ai plimbat catelul in lesa???...pai e mare lucru, stiind ca nu suporta nici cureaua.....l-ai deparazitat???...este esential pentru sanatatea lui, dar si a voastra...ingrijeste-l corespunzator si vei avea un catel frumos...perie-i blanita !

nu e rasa, Gabyi...ti-am spus ca e posibil sa capete trasaturi de ceva, dar e un catel obisnuit.....insa asta nu inseamna ca nu te poti mandri cu el...educa-l, scoate-l in lesa, ingrijeste-l frumos si vei avea un catel pe masura asteptarilor....cainii de rasa comuna au mult mai multe avantaje decat cei de rasa !!

nu ne-ai spus cum il cheama !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel EmptySam Iun 30, 2012 11:21 am

cred ca are mare grija de el
Sus In jos
Continut sponsorizat





Am si eu un catel Empty
MesajSubiect: Re: Am si eu un catel   Am si eu un catel Empty

Sus In jos
 
Am si eu un catel
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Catel-catel !
» Pui de catel
» căţel pentru bybycuta
» Un catel in pericol de a orbi are nevoie de noi!
» adoptie catel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: