Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Catel-catel !

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptySam Noi 19, 2011 7:56 am



catel-catel , apare in mod absolut original, direct pe...."animalute adoptate" !!! Smile si asta pentru ca micutzul a reusit sa plece la casuta lui, mai inainte de a-l aseza frumos pe "adoptii" .

si povestea lui...deja ne-am obisnuit...

cand am trecut spre serviciu, ei nu erau...cand m-am intors insa....o gramajoara mare de catei, la marginea drumului: 4 puiuti si 3 adulti de talie mica...stateau toti gramajoara, unii inaltii, tremurand si privind agitati in jur, semn ca abia fusesera abandonati..am oprit instinctiv masina...mi s-a strans inima de durere, privindu-i neputincioasa...ma priveau si ei , plini de speranta...am clipit apasat ca sa-mi opresc lacrimile si...am plecat mai departe, apasand nervos acceleratia...asa, ca sa ma indepartez mai repede de acel cosmar....insa n-am putut sa uit...imaginea micutilor strans uniti, ca intr-o imbratisare a deznadejdii, ma urmarea pretutindeni....

si zi de zi, ii gaseam in acelasi loc, dar...din ce in ce mai putini... Sad incepeau sa dispara din ei.... unde?....probabil ca in lumea aceea despre care se vorbeste ca nu are suferinta...acolo unde nu exista foame , sete, durere sau...abandon !....opream, deschideam geamul si le aruncam paine...n-am sa uit niciodata...cand am aruncat spre unul din ei, probabil mamica puiutilor, a fugit atat de spreriata, incat n-am putut decat sa-mi imaginez ce fel de viata dusese inainte !

si zi de zi, au "plecat" ...mai ramasesera ei...o fetita si-un baietel..ii vedeam mereu impreuna, dormind imbratisati ca niste orfani fara de speranta...uneori coborau singurei de pe deal...probabil fusesera dupa ceva de mancare...atunci m-am decis sa-i iau...am coborat cateva zile sa-i prind si purtam zilnic transportorul dupa mine...insa n-am reusit...micutiii veneau disperati la papa, insa nu stateau sa-i ating...le vorbeam bland dar erau prea speriati....

Catel-catel ! Catei

istorioara trista continua...micuta alba, era lătrăcioasă...ma gandeam ca va fi un catel bun de paza si va multumi un stapan ce ar fi avut nevoie de-un asa catel..acum latra in lumea de dincolo... Sad dupa ce i-am dat papa, ea a fugit cu bucatica de paine pe partea cealalta pentru a o manca linistita...cineva mi-a spus ca la scurt timp, a fost zdorbita de o masina...

incepusem sa ma nelinistesc ...mai ramasese un micutz...nu stiu ce sanse avea...opream mereu disperata ca nu puteam pune mana pe un ghemotoc de catel...ii vroiam doar binele si el nu intelegea...pana intr-o zi, cand o masina trecea si am vazut ca tinerii din ea, ma priveau zambind si incetinisera ...le-am facut semn si i-am rugat sa ma ajute...

iata si rodul muncii, dupa o alergare cu peripetii pe dealuri si prin santuri !!

Catel-catel ! Catez

Very Happy

ajuns acasa, Mica-randunica mea cea curioasa, analiza cu atentie "investitia" !!

Catel-catel ! Pisapecutie




Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptySam Noi 19, 2011 8:11 am

Ce scumpic este!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptySam Noi 19, 2011 12:47 pm



acesta NU este un extraterestru cu ochi sclipitori...ci este Catel-Catel !!...cu o seara inainte de a pleca la casuta lui... Very Happy

micutul a trecut prin travaliul deparazitarilor si a plecat...sper sa-i fie bine sau...poate uneori mai gandim si ca ii este oricum mai bine decat i-ar fi fost acolo de unde l-am luat...


Catel-catel ! 58737504

Catel-catel ! 55929373



Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptySam Noi 19, 2011 5:19 pm

E foarte frumos!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptySam Noi 19, 2011 6:29 pm

Parca e caine lup.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptyDum Noi 20, 2011 6:26 am

Ce ochi fumosi in intuneric!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptyDum Noi 20, 2011 8:23 am

Parca e hipnotizat asa de luciosi is ochii. Razz Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! EmptyDum Noi 20, 2011 2:46 pm

Da... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Catel-catel ! Empty
MesajSubiect: Re: Catel-catel !   Catel-catel ! Empty

Sus In jos
 
Catel-catel !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Am si eu un catel
» Animalute adoptate....
» Pui de catel
» Animale care au nevoie de ajutor
» Adoptii/Donatii animalutze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: