Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Ajutor pisica muscata de caini

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 18, 2013 6:30 am

Azi noapte la ora 1 am iesit afara din cauza galagiei care o faceau cainii mei , in fata usii pisica mea cea mai batrana mancata de caini, ochiul plin de sange , gura rupta , fara blana pe spinare si cu picoarele din spate fara par si piele, pur si simplu se vede osul.Acum  merg cu el la vet sa vad ce imi zice , sper sa il mai poata salva pt ca este prima mea pisica , o am de aproape 11 ani Sad(.Am nevoie de putin ajutor in caz ca il poate trata , adica daca cosurile vor fi mari daca aveti posibilitatea sa ma ajutati si pe mine cu achitarea facturii la vet.Acum ma indrept spre vet sper sa am vesti bune.
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 18, 2013 7:39 am

am revenit, verdict:batuta de om nu muscata de caini:(((bazin fracturat , cerul gurii rupt, ochi afectat , menoragie interna , sanse minime de supravietuire:((((( ma asteapta 12 ore critice , el giind si batran are 11 ani Sad((((((((imi vine sa mor
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 18, 2013 9:32 am

Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 18, 2013 10:39 am

pisca a murit:(((
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 18, 2013 10:50 am

Dar cine a facut asta? Si de ce ? Mad Asa ceva nu este omenesc!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMier Iun 19, 2013 4:01 pm

uuuuf, mai sim....abia azi am intrat pe forum pentru ca avem o perioada turbata la scoala...

ce sa zic...fara cuvinte...nu fac cainii ce face omul,nu-i asa?  maria sa omul nu conteneste sa ne surprinda mereu cu cruzimea sa....draguta de ea...ce te faci insa daca fenomenul se repeta?...ai reusit sa afli cine e bipedul?

tocmai ce  mi-a omorat si mie o cotoroanta de vecina,2 pisici...la topicul "lucica si gogosica"....a si recunoscut fapta mareata !!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 25, 2013 8:21 am

eu abia am reusit sa imi revin dupa tragedie Sad.inca ma mai gandesc la acea noapte , la ziua ce a urmat , la cum tipa el parca sa ii curm suferinta Sad.am stat de vorba unii dintre vecinii mei si l-am trimis pe sotul meul la crasma din sat sa vada daca poate afla ceva.am zis ca am facut autopsia pisicii si daca se dovedeste ca a fost omorata cel ce a facut asta nu va scapa.am in plan , impreuna cu o fata de aici din bacau sa construim un adapost de pisicute , va fi un adapost micut de maxim 20 pisici , sper sa se finalizeze proiectul .acum pisicile mele stau in casa , pe timp de zi is afara dar noapte nu mai au voie sa bantuie de nebune.acum fac planul impreuna cu fata si cu un doman de la mine de la servici sa vedem cat ar ajunge construirea unui mic adapost.se va chema kitty dreamland , in memoria lui kitty al meu Sad.



p.s.am impresia ca o pisica care ma mai vizita asta iarna si-a facut cuib la mine in pod , aud miaunat de puiut dar nu il gasesc , am urcat in pod , am cautat peste tot, am strigat pis pis si nimic.sper doar ca cel mic sa nu faca greseala asa cpboare cat timp nu sunt eu acasa , ca nu pot garanta ca dulaii nu o vor ataca , totusi e o pisica straina.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMar Iun 25, 2013 5:56 pm

Sper sa puteti face ceea ce vreti! Desi se zice ca pisicile sunt mai rapide decat cateii....dar fiind micuta nu are sanse Mad:x
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyMier Iun 26, 2013 8:37 am

sa speram ca v'a cobora atunci cand sunteti acasa Smile
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini EmptyJoi Iul 04, 2013 8:00 am

se poate arhiva sau muta in topicul in amintirea lor :(kitty 11 ani
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutor pisica muscata de caini Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pisica muscata de caini   Ajutor pisica muscata de caini Empty

Sus In jos
 
Ajutor pisica muscata de caini
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» pui de pisica bolnavior
» Atentie mare la cine dati cainii !!!!
» Puiul de pisica
» Pisica Persana

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: