Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Ne asteapta cea mai grea iarna

In jos 
+6
Spinu Patricia
Violeta Frincu
bybycuta
Oana
yoana
adriana
10 participanți
AutorMesaj
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMar Sept 14, 2010 11:28 am

http://stirileprotv.ro/exclusiv/revista-presei/revista-presei-schimbari-climatice-catastrofale-vremea-a-luat-o-razna.html daca se vor indeplini previziunile,atunci si animalutzele noastre vor avea de suferit raceli,degeraturi,va trebui sa cautam solutii din timp pentru ele.La Pirscov de ex.cainii sint tinuti iarna intr-o casa neterminata,iar eu am pui care inca nu au fost vaccinati,acum le las usa de la hol deschisa si dorm cu totii inghesuiti acolo,dar iarna va fi f.greu,mai ales ca am destul de putine lemne.Pentru cei din strada va fi iadul...sper totusi ca previziunile sa nu fie adevarate,dar cred ca e bine sa fac un avertisment,sa faceti rost de paie,sa captusiti bine custile,sa luati hainute second hand ptr.ei din timp.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Sept 18, 2010 6:05 am

ca lucrurile sunt cam razna in toate domeniile, este adevarat..inclusiv natura, nu mai prea asculta parca de legile lui Dumnezeu....insa, in mod categoric, apocaliptica "incalzire globala", de ex., este o mare exagerare..cu scopuri oculte bine definite....asemenea si "marele frig" !!...nu spun ca nu o fi...insa, cu siguranta e o exagerare cu miresme apocaliptice, facuta cu scopul de a isteriza lumea, sau ..cu scopuri comerciale...multi au ceva de castigat daca gerurile sunt luuungi si interminabile...

oricum, iarna vine si e bine s-o luam din timp cu pregatirile...de exemplu, cateii mei, cand incepe racoarea de toamna, incep sa pape mai mult..adica din ce in ce mai mult...daca vara mai ramanea cate ceva prin "strachina", acum toti ling tot!!!.. cat ....inclusiv pisicile...cand frigul se accentueaza, apa pe care le-o pun este calduta...catelele mele sunt de talie maaare si.."grasa"..heheheh...exista talie "grasa"???...asta , in special dupa sterilizare!! Very Happy .....in gerul iernii, ele dorm impreun, in aceeasi cusca, una i alta, si , se pare ca le e bine si cald!...


am vazut ca si Carmen se pregateste intens de iernat !! Smile ..bravo, carmen, e minunat ce-a realizat pe acolo!!
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Sept 25, 2010 6:02 am

Am foarte multe haine care nu ne mai trebuiesc. Cum as putea sa le trimit? Cine ar vrea? As putea sa trimit cu ele si putina papa pentru animalute ! O sa vorbesc cu mama mea, sper sa fie de acord,fac eu cumva cu ea ca sa va trimit. Deci pot sa trimit un singur colet,cine ar avea nevoie.Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Sept 25, 2010 7:54 am

Draga copila...esti micuta iar inimioara ta e mare... I love you

daca parintii tai ar fi deacord sa sprijini printr-un colet 1-2 animalute dar si pe stapanul lor sa se pregateasca de iarna, cred ca ar trebui ajutate cazurile cele mai "acute"de aici...si ma gandesc la adriana...ea, la randul ei tine legatura cu alte cazuri ce necesita sprijin, cum e speranta, d-na miu, si chiar "somalia"....asa ca...ai pe cine ajuta, daca poti, tu si parintii tai Smile

ce zici, adriana, tu esti deacord?....
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Sept 25, 2010 8:30 am

Apropo de cazul de la Moinesti(sau cum se numea satul,nu am retinut) Am facut un apel la mine pe forum,pentru cine poate ajuta,as vrea sa schimb putin situatia pe acolo,chiar si de aici de la departare . Prietenele mele ar putea dona la randul lor:banuti,papa pentru animalute,recipiente pt papa animalutelor...hainute vechi si tot felul de lucruri din astea. Iarna va fi clar foarte grea...Stiu ca acum cativa ani,toamna,era tare frig si am gasit un puisor de pisica tremurand,dar pana la urma si-a gasit o casa. Ar trebuii salvate mai multe animale in perioada asta!
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyJoi Noi 18, 2010 5:51 pm

1. moinesti este oras dar nu conteaza asta Very Happy uite daca ai putea face ce ti-ai propus ar fi minutat caci aici noi avem un adapost vai de capul lui j cred ca ar fi ''mai mult ca perfect'' daca ai putea face asta ... mi-am spus parerea nu stiu dak este bine am sa o las pe D-na profesoara sa comenteze Wink va salut
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: iarna, anotimp divin !   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Dec 05, 2010 12:45 pm

"iarna-i grea, omatu-i mare....." sau "iarna nu-i ca vara" sau, sau, sau....asa e iarna, ce sa mai...splendida si cruda....cand ne sperie, cand ne uimeste, cand ne farmeca cu mirajul ei alb, ademenindu-ne sa-i atingem poala....

sa nu uitam insa ca iarna e anotimpul, care prin sfintele ei sarbatori, ne obliga sa ne amintim ca suntem crestini....iar daca in sens propriu totusi nu suntem, atunci macar metaforic sa fim...adica, indiferent de religie, sa ne amintim ca iarna, in splendoarea ei divina, e si cruda cu fiintele neajutorate...iarna, din pacate, se face selectia naturala cea mai radicala si in urma troienilor ei nemiloase, craiasa zapezilor trimite in rai atatea suflete....iarna secera cu zambetul ei rece, fiintele care nu mai au puterea, varsta sau sanatatea sa se apere singure....de aceea, dragilor, haideti sa le fim aproape...sfintele sarbatori ne patrund delicat pana in adancul sufletului si ne dezgheata inima ... trebuie sa le fim aproape tuturor celor care striga prin cuvinte sau prin tacere, dupa ajutor...uneori ne intind mana, alteori ne vorbesc ochii lor..alteori, ii vedem zgribuliti si incrancenati de frig pe la colturile strazilor sau la adapostul improvizat al unor obstacole...ele, fiintele lui Dumnezeu necajite...cu doua picioare...sau...cu patru labute....deschideti-va inima, si veti ramane uimiti sa aflati cate locuri sunt in ea...pentru fiecare ...pentru fiecare capusor dornic de-o mangaiere...pentru fiecare ochi incarcat cu lacrimi...pentru fiecare obraz subtiat de suferinta...pentru fiece labuta inghetata de gerul prea aspru...


si iata un crampei din frumusetea craiesii celei inghetate:


Ne asteapta cea mai grea iarna Frumusetealba

Ne asteapta cea mai grea iarna Padure

Ne asteapta cea mai grea iarna Inhainedesarbatoare


sa-i ajutam sa treaca iarna...."dumneaei", catelusa, este mama lui "cubulet" zis si "dovlecel"...am adapostit-o cu tot cu fecioru-sau, pana i-am gasit prichindelului stapani...acum, domnia sa cerseste in continuare papica, locusor de adapost si...mangaiere...


Ne asteapta cea mai grea iarna Cateainpeisaj


in peregrinarile sale prin gradina, catica mai da peste cate o mâţă, intalnire in urma careia, se mai si dialogheaza....deh...unii coboara...altii nici nu pot sa urce... Razz


Ne asteapta cea mai grea iarna Dialogdeiarna


Katiusa (asa se numeste aceasta pisicutza) renunta plictisita...


Ne asteapta cea mai grea iarna Bleahcemaplictisestecat


nu v-am spus...katiusa mea e oarba... Sad dar se descurca minunat si nu cred ca se supara cand lumea o iubeste si mai mult, ca , deh, e o pisica cu "nevoi speciale" Smile


si...iata-l si pe Negru....catelul salvat din mijlocul strazii, izbit fiind de o masina...a scapat de ghips, de acum speram sa ne facem baiat bun de adoptie !


timid la inceput
(in magazia in care a zacut vreo 3 saptamani)


Ne asteapta cea mai grea iarna Negrucutimiditate


apoi, incet , incet adulmecand noutatile....hmmm...nu-i rau !


Ne asteapta cea mai grea iarna Negruputinmaicurajos



si toate acestea, pentru ca-i iarna... e frig, e frumos dar e atat de apriga splendoarea iernii...e rai pentru fiintele bine ingrijite si hranite....insa e iadul celor amarati si pedepsiti de viata!

NU UITATI...SI SFANTUL NICOLAE SI MOS CRACIUN AU VENIT IN LUME PENTRU...ALTII !!!




Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: BOBO   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyLun Dec 06, 2010 8:39 am

LA MULTI ANI ! Imi place subiectul acesta pentru ca scriu de la caldura caloriferului . Nu imi place anotimpul acesta pentru ca multe sufletele sufera .... de foame , de frig, de tot! Sa incep cu po-vestile bune, pentru ca de cele rele... nu vom scapa nicodata! EL este BOBO ! Si e fericit, chiar daca afara zapada curata si grea a acoperit murdaria orasului si a inghetat inimile oamenilor! Bobo era un caine trimis la moarte, la eutanasie.... Pentru ca musca, pentru ca nu socializeaza cu oamenii sau cu celelalte animale. Dar ,incet -incet a invatat sa iubeasca ! Sa-si iubeasca casa si familia, sa iubeasca copiii si chiar s-a imprietenit cu cateva animalute. Doar cateva! BOBO e fericit in zapada, dar mai mult ii place pernuta lui calduroasa! Mos Nicolae i-a adus in dar o zgarda si o lesa noua !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyLun Dec 06, 2010 4:17 pm

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture617

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture621

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture624

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture628

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: FETITA   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMar Dec 07, 2010 6:59 am

Ea este FETITA ! Acum are 14 ani dar nu a uitat cum, mult timp in urma, copiii o bateau si o chinuiau, pe strada! Nana, mamica adoptiva i-a oferit insa un adapost in casa ei si o viata linistita, plina de dragoste si mangaieri. Fetita o insoteste zilnic pe NANA in drumurile ei pentru ajutorarea altor animalute. Le-am cunoscut intr-o baraca unde isi au culcus alte sufletele nefericite si abandonate. Nana le duce zilnic mancare si o ingrijeste pe Negruta, catelusa cu un piciorus amputat.... Acolo le-a gasit si SANTA KLAUS venit tocmai din OLANDA ! LA MULTI ANI Fetita !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Dec 08, 2010 6:54 pm




Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture657

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture662

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture664
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Tomita si Bobita   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Dec 11, 2010 7:54 pm

Tomi si Bobi sunt doi fratiori abandonati in Brasov, in plina iarna, chiar langa linia ferata.....Si daca NANA nu ar fi trecut in acea zi, prin acel loc ....oare care ar fi fost soarta lor? Din fericire, Tomita si Bobita sunt acum foarte bine : mananca si dorm la caldurica in baraca. Sfantul Nicolae i-a vizitat si le-a pus in ghetute hrana olandeza. Si sperante....pentru vaccin, deparazitare si ... o noua casa! LA MULTI ANI !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Dec 12, 2010 10:06 am



cateii sunt super draguti !!!... au sanse mari de adoptie...


Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture543

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture607

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture615


hello gerda !!! Smile


Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture690

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture694



Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Ian 09, 2011 11:09 am

Sper ca iarna sa nu fie o probleme .Chiar sper sa treaca repede. pale Arrow
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Ian 23, 2011 11:47 am

Tomi si Bobi au mai crescut....alaturi de Negruta (catelusa cu labuta amputata ) si TOTO ultimul dintre cei 8 pui abandonati in vara la o margine de padure. Au infruntat geruri si ninsori si supravietuiesc, datorita dragostei cu care sunt ingrijiti si hraniti zilnic de catre NANA, salvatoarea lor! Peste noapte se adapostesc intro magazie si se incalzesc la o soba improvizata. Toto si-a ars un pic blanita !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Ian 23, 2011 5:55 pm



Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture806

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture807

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture808

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture811

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyLun Ian 24, 2011 2:33 pm

Mititelul cum de sa arsssss.Insa cei 2 catei negri sunt niste ingerasi.
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Pinki   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Ian 29, 2011 2:24 pm

In toiul iernii o alta catelusa abandonata in Brasov .....Numele ei este Pinki iar pe 11 decembrie a nascut 8 puisori. Norocul ei s-a numit NANA care a ingrijit-o si a vizitat-o zilnic. Iar Mos Craciun din Olanda i-a trimis un sac cu mancarica speciala !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyLun Ian 31, 2011 10:44 am



Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture671

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture672

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture673

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture674

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture708

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptySam Feb 05, 2011 9:13 am

Binecuvantati cu dragostea Nanei si ajutorul organizatiei GOZH din Olanda, Pinki , Negruta (Blacky) , Tommi si Bobbi si alti cativa catei orfani au supravietuit iernii geroase. Din pacate, doi dintre puisorii lui Pinki au murit..... Dar altul a fost deja adoptat ! Multumesc NANA ! Bedankt GOZH !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyDum Feb 06, 2011 2:09 pm



Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture711

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture714

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture720

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture725

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture727

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofpicture735

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Feb 08, 2012 3:30 pm



ianuarie 2012...n-o fi cea mai grea iarna insa...e atat de cruda...dimineti una dupa alta cu -25 de grade...

stam in casa...noi...la caldura, sub o patura moale si poate cu o cana de lapte fierbinte...iar ei ?...amortiti in gerul noptilor ucigase...adanciti intr-un somn din care nu stim daca se vor mai ridica spre dimineata....

am vazut multi catei in drumul meu..hmm...dar cine nu a vazut?...erau peste tot...costelivi, agitati, terifiati...de foame si frig...iar noi ne pastram preocupati drumul drept catre o destinatie, si nu-i vedem...nici ei nu ne mai vad pe noi...si poate nici nu ne vor mai vedea vreodata...adormiti in gerul crud al noptii, multi nu se vor mai trezi vreodata...

port zilnic in masina, bucati de paine si uneori bobite...ii vad alergand dezorientati...incetinesc masina, deschid geamul !...instatntaneu intra un aer crud si aspru...le arunc bucatele de paine..unii o inhata cu lacomie, altii fug speriati....au crezut ca sunt pietre !

la locul de munca al sotului meu, o multime de ochi flamanzi, privesc plini de speranta catre toti trecatorii......unii catei poate vor avea noroc...vor manca mai bine, si poate vor trece iarna....altii....


Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0004

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0005

she is a sweety with 3 feet, with her mother

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0006

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0007

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0008

around my husband's work places...
the sweety are here in front of my husband's door ....daily they are coming for food....and they are more..almost 10 little souls, hunger and frozen, in a very cruel winter...

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeofsany0009


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Feb 08, 2012 3:39 pm

Astazi de dimineata au fost -23 de grade am ajuns la liceu degerata mergand pe jos 2 km mi-au inghetat si pleoapele erau albe.Plus ca am mai vazut si o multime de catei abandonati pe langa liceu se duceau la copii care erau mai mici si parca le cereau de mancare.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Feb 08, 2012 4:32 pm



cruel frozen...cruel snow...cruel wind...

we are inside, close to a hot stove, drinking a warm tea, under a soft blanket....i'm thinking every minute, restless, to poor abandoned pets....many of them are dieing slowly ....they asleep in the frozen nights but never wake up in the morning...

around my gate, "Moshu" si "Fetitza"... (The Elder and the Girl)...they are coming daily , cring for food....

when the weather is crazy, Girl is sleeping in my garden...she get good foosd and water...

i sterilized her and now she is fat and healthy....

The Elder is very old...he is blind....

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeof04022012035

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeof04022012036

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeof04022012037

Ne asteapta cea mai grea iarna Resizeof04022012038


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Feb 08, 2012 4:39 pm

Imi place ca sunt grasuti si ca nu sunt foarte costelivi si asta inseamna ca aveti grija de ei.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Feb 08, 2012 6:25 pm

asa este
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyJoi Feb 09, 2012 5:08 pm

Chiar ca e asa!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyVin Feb 10, 2012 5:43 am

I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Avem anul acesta o iarna f.grea   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMar Feb 14, 2012 12:58 pm

Anul acesta ne-a cam dat de lucru iarna care pe mine nu m-a luat prin surprindere: am facut cotete din timp si am amenajat si un alt loc unde se pot refugia si acolo cand este ger.
Slava Domnului pentru TOT!

https://youtu.be/CZQ0BpEdgNQ

Am regrupat cotetele, toate in acelasi loc si am pus acopris asa cum se vede in film , si am dat zapada astfel ca sa le fac drum. Nu va spun cu ce sacrificii fac toate astea, dar cateii mei merita aceste sacrificii, toti sunt sanatosi tun, grasi si frumosi.

Ne asteapta cea mai grea iarna 3cotetetnoi640x480



I love you

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMar Feb 14, 2012 2:00 pm

iiii....dragut din partea dumneavoastra....apreciem cu toti! cheers I love you I love you se vede avem dovada! Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMar Feb 14, 2012 2:02 pm

I love you I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyMier Mar 21, 2012 5:27 pm

si uite ca a trecut iarna!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna EmptyJoi Mar 29, 2012 3:04 pm

Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ne asteapta cea mai grea iarna Empty
MesajSubiect: Re: Ne asteapta cea mai grea iarna   Ne asteapta cea mai grea iarna Empty

Sus In jos
 
Ne asteapta cea mai grea iarna
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» catelusa cu picioruse rupte !!!! / sweety with 2 broken legs
» Animale care au nevoie de ajutor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: