Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Animale care au nevoie de ajutor

In jos 
+14
stefanyafelea
alexandra nica
Lazar Catalina98
SocialBoy
adriana
claudia btzt
Spinu Patricia
bybycuta
Oana
somalia
Dorotea
Violeta Frincu
yoana
Carmen
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Iun 15, 2010 9:12 am

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic intalnim pe strada, in jurul blocului, caselor in care locuim sau chiar in acelasi imobil animale care au nevoie de ajutor . Majoritatea oamenilor sunt insensibili la aceste situatii. Cum considerati voi ca ar putea fi rezolvata aceasta situatie?


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Dum Ian 29, 2012 5:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos

AutorMesaj
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 7:20 am

Carmen this are good

Give the streetdogs a house
WUNDERFULL

Everybody must do this

Good Carmen you know what the doggies need
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 8:37 am

Sunt foarte frumosi !
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 8:41 am

asa este parca sunt din plus I love you I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Catei in zapada   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 4:26 pm

Desi azi este duminica am fost la cateii mei din zona unde lucrez sa le duc mancare si sa le fac poze:

https://youtu.be/PjnTh-Rb50A

Catelul alb cu pete negre este primul catel de care am avut grija. A stat multi ani impreuna cu Pufy. Il iubesc foarte mult. Este sterilizat.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30918640x480

Iata-l pe Codita si pe Puiu , catelul operat in martie anul trecut la ochi. Sunt nedespartiti. Cand plec acasa ma conduc si se joaca cu mare pofta de fericire pentru ca sunt in prezenta lor.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30919640x480

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30920640x480

Iata si un alt catel care este nou intre cateii vechi. A venit tot din zona lovit la cap si a ramas intre ei:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30924640x480

Urmeaza 6 zile foarte geroase.
Doamne ajuta!
I love you



Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 4:57 pm

I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Cateii de langa blocul unde lucrez   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 5:28 pm

Langa blocul unde lucrez am 5 catei carora inca de anul trecut le-am facut cotete din materiale noi. Au fost 8 catei dar unul a fost omorat de o masina, unul a disparut si unul s-a imbolnavit si nu a putut fi salvat. Acest catei care au ramas sunt sterilizati inafara de Lupu care este batran si cateii batrani mor daca ii sterilizam la batranete:

Iata filmul de anul trecut primul an cand au folosit cu succes cotetele. Sunt solide pentru ca sunt facute din placi de OSB noi rezistente la umezeala:

https://www.youtube.com/watch?v=Xrvpp6bdTJo
Catelul galben a disparut acum un an.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30847640x480



Si film facut azi:

https://youtu.be/66jMKUR0NKg

Cotetul are 3 compartimente mari. De obicei Fetita grasa si fiica ei Galbena stau impreuna dar se mai si rasfata si stau separat:


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30908640x480

Fetita grasa in cotet:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30946640x480



Galbena in cotet:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30941640x480



Fetita Grasa si Galbena impreuna in cotet:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30949640x480




Roxy:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30900640x480



Lupu:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30899640x480



Cateii: Lupu, Fetita grasa si Roxy. Roxy care este tot din puii lui Fetita grasa:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30904640x480



Galbena, Lupu si Fetita grasa:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30905640x480



Lupu si Floricica. Si Floricica este impreuna cu Lupu si Roxy, Galbena si Fetita grasa. Se vede in fundal Floricica. Anul acesta Floricica sta in cotetul mare improvizat.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30916640x480



Acesti catei stau intr-un fel de tarc semi-privat si sunt feriti de masini.
Un barbat le mai aduce resturi de mancare de la un restaurant dar lor le plac bobitele cu sos de ficat de pui facut de mine in casa.
Doamne ajuta!
I love you






Ultima editare efectuata de catre Carmen in Lun Ian 30, 2012 7:28 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Cotete din carton   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Ian 29, 2012 7:48 pm

Cateilor Codita, Puiu, Fetita, Pufy, si puii lui Fetita
iernile trecute acestor catei le-am facut cotete din cutii de carton, doua trei cutii una in alta si captusite cu polistiren si invelite in 2-3 straturi de plastic. Cand a venit primavara cei de la curatenia strazilor le-au ricdicat. Anul trecut a trebuit sa fac 10 astfel de cutii pentru ca puii fiind mici le-au ros si s-au suit pe ele , pe primele 5 din film si le-au distrus si a trebuit sa fac altele.

https://www.youtube.com/watch?v=vCdjOU_0RC8
I love you

Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Ian 30, 2012 4:09 pm

I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Ian 30, 2012 4:54 pm

cheers
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Ultimul cotet   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Ian 30, 2012 7:54 pm

Cateii mei din zona unde lucrez au acum trei cotete: unul cu trei locuri si doua cu cate doua locuri. Ultimul cotet este:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30951640x480



Aici am 8 catei: Codita, Puiu, Fetita, Fetita mica, Negrut, Griut, si doi catei noi care inca nu au nume.
Iata si pe Fetita mica, mama lui Fetita care este mama puilor. Cu Fetita Mica, catelul meu Pufy are 3 pui care traiesc toti. Unul din el este Fetita, mama celor 7 pui, si este cea din poza cu ultimul cotet. Fetita mica, cateaua din poza de mai jos, am sterilizat-o la un cabinet particular. Am pentru Fetita mica carnet de sanatate. Fetita mica are facute la acest cabinet odata cu sterilizarea vacinuri antirabic si polivalent. Crotalul din ureche nu este galben si rotund ca la cateii sterilizati in Pallady ci este bleu, lung si ingust semn ca este sterilizata la cabinet particular unde a stat internata post operator cateva zile. Am factura si chitanta, a costat mult dar a meritat.
Pufy este luat din acest loc in martie anul trecut.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30956640x480


I love you





Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mar Ian 31, 2012 5:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 5:09 am

I love you I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 12:35 pm

ce frumos! cheers
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 3:38 pm


eh, claudia....frumos e din afara...doar carmen stie ce lupta duce...

pai, carmen, la cati catei ingrijesti acolo, asa de responsabil si "maternal",ai putea sa-ti faci un adapost propriu...nu cred ca ti-ar fi greu sa te descurci...insa, stiu, lipseste terenul...
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: 5 catei la sterilizat   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 4:16 pm

Am dus la sterilizat 5 catei de 5-6 luni. Azi am fost la ei. Sunt bine. Ii voi duce intr-un adapost si ii voi mediatiza pentru adoptii.

https://youtu.be/72nMF8QFPl0
https://youtu.be/11h4ByvlOdw

https://youtu.be/rBuBGQkQTXs

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30965640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30967640x480

Anuntul pentru adoptia acestor pui:

http://www.adoptiicaini.ro/5-catei/comment-page-1/#comment-54315

Doamne ajuta in continuare!


I love you



Ultima editare efectuata de catre Carmen in Lun Feb 06, 2012 7:59 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: 8 Catei flamanzi si nesterilizati foarte aproape de ASPA azi 31.01.2012   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 6:58 pm

Azi cand am fost la cateii mei internati in baza Pallady pentru sterilizare adica la adapostul Autoritatii pentru Supravegherea si Protectia Animalelor si cand am venit si cand am plecat m-au inconjurat 8 catei flamanzi si toti nesterilizati. Aveam bobite la mine dar nu le-au ajuns nici pentru o masea. Maine am sa ma duc special sa le mai duc niste bobite. Am sa fac cerere si pentru ei pentru sterilizare. Grav este ca sunt chiar langa aceasta baza si nimeni nu face nimic pentru macar a-i steriliza.

https://youtu.be/AYrHA4Xlk5Y

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30971640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30970640x480



Doamne ajuta!
I love you

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 7:02 pm

dumnezeu sa-i apere!ce multi sunt dar frumosi!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Bucurestiul este acum cu foarte multi caini   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Ian 31, 2012 7:07 pm

In ultimul timp in Bucuresti au aparut multi , foarte multi caini noi, probabil abandonati din zonele din jurul Bucurestiului sau ma gandesc ca nu au mai fost hraniti si ei acum ies din ascunzisurile lor unde stateau pana acum fiind hraniti si ies sa isi caute mancare.
Sunt putini oamneni care se ocupa de sterilizarea lor.
Doamne ajuta!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 01, 2012 4:52 am

Saracutii sunt atat de multi! Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 01, 2012 1:20 pm

Dumnezeu sa va ajute ca aveti grija!.poate ca sunt si unii oameni care ii aduc ,deoarece pot crede ca in acel loc sunt bine hraniti..este adevarat dar totusi
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Catei multi nesterilizati si flamanzi langa baza Pallady al ASPA   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 01, 2012 7:55 pm

Azi am fost la serviciu si la toti cateii mei si cand m-am intors in cartierul unde locuiesc, desi nu era in drumul meu, am fost sa duc de mancre cateilor flamanzi de langa baza Pallady. Am ramas uimita sa vad ca acei catei erau exact in acelasi loc ca ieri si la fel de flamanzi ca si ieri.

https://youtu.be/GPi9w3EQXrs
Si azi am facut poze:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30990640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30991640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30992640x480

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30994640x480



Doamne ajuta!







Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Catele nesterilizate in parc   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 01, 2012 8:16 pm

In parcul de unde am luat puii sa ii duc la sterilizat sunt 4 catele surori identice ca forma si aspect dar de culori diferite. Toate sunt nesterilizate.

https://youtu.be/KqmZxxuMiKI
https://youtu.be/QiDBVNI2qoA

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30975640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30976640x480

Aceasta este catelusa care se vede sub scara si are acum pui fff mici. :
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Mamaluicioby640x480



Si aceasta este mama puilor care sunt la sterilizat:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30731640x480



Aceste 3 catele sunt surori , si inca mai este una. Toate sunt la fel ca forma si aspect dar au culori diferite.

Iata si cea de a- 4-a catelusa sora din aceiasi serie care are acum si ea pui:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Mamapuilorceagalbena640



Aceste cateluse stau deobicei impreuna cu multi alti catei langa un bloc de langa parc. Cand sunt gestante vin si nasc sub scarile de la teatrul de vara. Sunt greu de capturat pentru ca nu stau sa fie prinse si nici cei care fac asta nu au suficienta indemanare si experienta. Au fos incercari de a fi capturate dar fara succes.

Doamne ajuta!
I love you




Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mar Feb 14, 2012 3:00 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyJoi Feb 02, 2012 4:46 am

Ce scumpe sunt!!! I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyJoi Feb 02, 2012 1:02 pm

DA!!!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyJoi Feb 02, 2012 6:23 pm

atat de dragalasi
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Puii de catel nu pot fi dusi la Fundulea    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyVin Feb 03, 2012 9:08 pm

Din pacate puii nu au putut fi dusi in adapostul Fundulea. Autostrada A2 catre Fundulea este inchisa din cauza zapezii. Mai rau este portiunea de drum de la autostrada pana la adapost.
Am fost la acesti 5 catei azi in adapostul Pallady. Cateii sunt bine ingrijiti: au mancare, curatenie si caldura dar nu au spatiu sa se poata misca. Sunt insa tristi si speriati. Nu se stie cand vor putea fi dusi in Fundulea. In Bucuresti ninge in continuu si este ger. Multe drumuri nationale si doua autostrazi sunt inchise inclusiv A2 cea spre Fundulea.
Am facut si azi poze si un filmulet.
Am dus mancare si la cateii de pe strada din apropierea adapostului Pallady, cei multi, flamanzi si nesterilizati. Am vorbit in adapost pentru sterilizarea lor si au spus ca ii vor steriliza la primavara.
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31000640x480

https://www.youtube.com/watch?v=Ur6dfUHB_4Y&list=HL1328302207&feature=mh_lolz

I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 04, 2012 10:27 am

Dumnezeu este mare!o sa fie bine
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Anut adoptii   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 04, 2012 11:34 am

Am dat anunt pentru adoptia cateilor. Sper sa apara luni sau marti. Voi posta linkul.
Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 04, 2012 12:33 pm

Abea asteptam linkul..... cheers
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Anuntul de adoptie pentru cei 5 pui.   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 06, 2012 7:57 am

Dupa cum se vede in anunt acesta, anuntul, a aparut inca de sambata 4 februarie 2012:

http://www.adoptiicaini.ro/5-catei/

Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 06, 2012 12:39 pm

Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 06, 2012 1:17 pm

Razz Razz
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Album cu puii    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Feb 14, 2012 2:27 pm

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Alti catei in parc   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Feb 14, 2012 2:45 pm

In parcul de unde sunt cei 5 pui sunt acum 3 catele cu pui. Aceste 3 catele sunt surori intre ele si surori cu mama celor 5 pui de mai sus.

https://youtu.be/FuTSFZViyt0
https://youtu.be/4E1v-VTxfhY
https://youtu.be/w-9yJynSf8Q
https://youtu.be/E80ZUC6L7vk
https://youtu.be/7RvrMvLnTLQ

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 3puisimama640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 4puisimamalor640x480



Mama puilor de o luna de sub scara din filmuletele de mai sus, cea galbena
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Mamapuilorceagalbena640



Catelusa Negruta sub scara langa cei doi pui morti. Apropiati poza si o sa ii vedeti, unul, pui mort,este in stanga pozei i se vede o labuta si urechile si unul, pui mort, este intre picioarele Negrutei:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Negrutasipuiisidoipuimo



Alti catei din parc majoritatea sterilizati dar si nesterilizati si femele si masculi:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Alticateidinparc1640x48



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Alticateidinparc2640x48

Cu mari eforturi in ultimul timp hranesc femelele cu pui si pe mama puilor si puiul cel pufos nesterilizat care in filme sta in zapada si este in poza urmatoare. Acest catel femela este sora cu 4 dintre cateii care sunt acum in Pallady.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv30858360x480



Cei mai multi dintre acesti catei pana nu de mult stateau doar langa un bloc langa parc fara a avea nici un adapost. In ultimul timp ei intra foarte des in parc in cautare de mancare si prezenta omului.

Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 15, 2012 3:16 pm

ce frumos..cand ma gandesc ca noi stam atat de bine si ei pe frigul asta....dar acesti catei ,cat de mult ar fi frig stau unii langa altii.foarte frumos.Dumnezeu sa-i ajute!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: 5 doggies for adoption   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMier Feb 15, 2012 5:46 pm

Azi am fost la cei 5 pui in adapostul Pallady. Sunt bine toti. Catelusa mea preferata a fost bolnava dar acum este bine.

https://youtu.be/n2E8bJDw02E

Iata catelusa preferata care a fost si bolnava si care a primit azi numele Nees:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Doggienesswassickbutnow


Omul care o tine in brate este cel care le da mancare, apa si le face curat.

Si iata si ceilalti catei:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31052640x480




Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31057640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31054640x480



Vineri sper sa ii putem duce in adapostul Fundulea. Urmeaza o campanie mai intensa pentru mediatizare.
Doamne ajuta in continuare!
I love you

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyVin Feb 17, 2012 6:07 pm

ce bine ca si-a revenit!dragut...si foarte frumos!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Cei 5 pui au ajuns ieri in adapostul Fundulea   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 18, 2012 11:50 am

Cu mare bucurie va spun ca cei 5 pui au ajuns ieri in adapostul Fundulea. Din pacate nu am fost si eu cu ei si de aceea nu am poze si filme. Cand vremea va permite voi ajunge acolo si voi face poze si filme. Intre timp au fost dati pe facebook si pe www.adoptiicaini.ro pentru a fi mediatizati pentru adoptie.
Multumesc Gerdei care a platit deja de acum trei saptamani cazarea cateilor in adapost. Dumnezeu sa te binecuvanteze Gerda!

With great joy to say that the 5 pups arrived yesterday in shelter Fundulea. Unfortunately I was not myself with them so I'am not make pictures and videos. When time allows I will get there and you take pictures and movies. Meanwhile were given on facebook and www.adoptiicaini.ro to be publicized for adoption.
Thanks Gerd has already paid three weeks ago dogs in shelter accommodation. Gerda God bless you!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.311667988880337.72770.100001114152980&type=1#!/media/set/?set=a.311667988880337.72770.100001114152980&type=1

http://www.adoptiicaini.ro/5-catei/comment-page-1/#comment-55073

Imagini din adapostul Fundulea:
Look movies to shelder Fundulea:
https://www.youtube.com/watch?v=0EhtSavuF8M

Doamne ajuta in continuare:
I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Sam Feb 18, 2012 1:26 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 18, 2012 12:39 pm

I love you I love you I love you
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 18, 2012 5:32 pm

Thank you ,the doggies are save now.
How many dogs have this shelter.
Sus In jos
http://www.gozh.nl
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 18, 2012 7:19 pm

I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Shelter Fundulea    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptySam Feb 18, 2012 7:30 pm

In adapostul Fundulea sunt acum 350 de caini. In Fundulea exista loc pentru inca 1000 de caini. Spatiul este foarte frumos. Exista spatiu suficient pentru un spital pentru caini si pentru depozitare materiale. Pentru tot acest spatiu se plateste o chirie. D-na Georgiana V. stie ce are de facut dar are nevoie de suport financiar pentru a construi tarcuri, hrana cainilor, plata oamenilor care lucreaza acolo, pentru a cumpara o masina de transport caini, pentru ca angajeze un medic veterinar.
Cel mai important lucru este ca cainii stau intr-un spatiu acoperit si au pentru fiecare tarc si spatiu in aer liber.

The Fundulea shelter are now 350 dogs. In Shelter Fundulea it is 1000 there room for another dog. Space is very nice. There is room for a hospital for dogs and material storage. For all the space rent is paid. Mrs. Georgiana V. knows what to do but needs financial support to build pens, dog food, pay people who work there, buy a car to transport dogs, for hire a veterinarian, vaccines for dogs, medicaments for dogs and other thinks for dogs like house for dogs
The most important thing is that dogs are in a covered space and have for each pen and outdoor space.
Thanks for your help Gerda!
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Feb 19, 2012 9:25 am

daca nu le este frig .....este super bine!frumos si foarte multe animale
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Despre Fundulea. About shelter Fundulea   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Feb 19, 2012 4:01 pm

Adapostul Fundulea este dintre putinele adaposturi care au spatiu inchis cu acoperis unde stau mai tot timpul cateii dar au si spatiu afara. Ar trebui si o centrala temica dar este oricum mai bine decat pe strada in ger.

Fundulea shelter is of the few shelters have closed the roof space where dogs are all the time and space but outside. Should a power station but is still better than the cold street.
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Despre pui de catel nascuti iarna pe ger. About puppy born on cold winter   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyDum Feb 19, 2012 4:18 pm


Pui nascuti in ianuarie 2012 sub o scara
Acesti pui de caine au fost nascuti sub o scara de la un teatru de vara dintr-un parc sub care mama lor a sapat o groapa pentru a fata acolo puii. Acum 19.02.2012 au 1 luna. Frati cu ei au murit din cauza gerului si sunt in acea groapa in continuare morti.

Puppies born in January 2012 under a ladder
These puppies were born under a staircase at a summer theater in a park as their mother dug a hole for a young girl there. Now have one month 19.02.2012. Her brothers died from frost and are still dead in that grave.


https://youtu.be/9ZSPeEC3T80
https://youtu.be/Zf4fxE77AVc

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31079640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31082640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31072640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Snv31073640x480



Asa cum am mai spus in acest parc sunt 4 catele surori nesterilizate. Ele nu au fost in acest parc . Stateau la un bloc din apropierea parcului. Am facut cerere de sterilizarea lor inca din noiembrie 2011 dar au venit abia in ianuarie cand aceste catele deja nascusera. Da: sunt 3 catele care au pui in acest moment in parc in cuiburi apropiate sub scari de la teatrul de vara.

As I said in this park are four sisters unsterilized bitches. They have been in this park. They sat on a block near the park. I did request their sterilization since November 2011 but only came in January when the unions already been born. Yes: there are 3 bitches with puppies at this time in the park near nests under the stairs of the summer theater.
I love you








Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 20, 2012 4:16 pm

I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 20, 2012 4:36 pm

doamne ce frumosi sunt!dar puiutii morti stau in acelas loc cu cei vii?adica sunt tot pe acolo? pale
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 20, 2012 5:43 pm

Sunt asa de dulci!!!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: 8 pui, 8 puppys   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyLun Feb 20, 2012 7:37 pm

Azi dimineata am vazut in acest loc 8 pui de genul celor din poze. Stiam ca acolo intrau 2 femele care se vedea ca au nascut pentru ca au mameloanele pline cu lapte. Probabil ca inca nu iesisera toti la lumina din groapa.Nu am avut aparatul la mine sa ii filmez pe toti. Ei imi cunosc vocea si ies cand ma aud in zona, unde vin cu cateii mei. Azi dimineata am luat in brate 3 pui dar i-am pus la loc. Ma doare sufletul de ei.
Da, tot acolo sunt si puii morti la un loc cu cei vii. Trebuie sa ma duc cu o grebla sa scot pe cei morti din groapa unde stau puii.
Sper maine sa ii pot filma pe toti.
Nu stiu ce voi putea face cu ei.

This morning I saw this puppy place eight of the kind of pictures. I knew there between two females were born to see that they have nipples filled with milk. Probably still not all the light came out of the pit. I had my camera to shoot them all. They know my voice and come out when I hear the area, which come with my dogs. This morning I picked up three puppy but I put in place. My heart hurts for them.
Yes, there are still dead dog and chickens together with the living. I have to go with a rake to remove the dead from the pit where the puppies are young.
Hopefully tomorrow I can shoot them all.
Do not know what I can do with them.

https://youtu.be/PnQ1OTyucaQ
https://youtu.be/VavTNWPxuSY
https://youtu.be/vZFvR7o5XGw

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 78puppy640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Puppiesnice640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Puppies640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Thewhitepuppy640x480

I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Toti cei 9 pui din parcul Titanel cartierul Titan, sector 3, Bucuresti   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyMar Feb 28, 2012 9:37 am


Am facut poze si film cu toti cei 9 pui:

https://youtu.be/b--zz2stxPI

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 9puifrumosi640x480



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 9pui640x480



In curand vor avea si dintisori incat sa poata sa manance bobite junior cumparate de Gerda.
Doamne ajuta!

I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Ghiocei de 1 Martie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 EmptyJoi Mar 01, 2012 10:11 am

O primavara fericita tuturor!
A happy spring to all!

Pentru mine acesti catelusi sunt ca si ghioceii de mai jos:
For me, these puppies are like snowdrops below:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Ghiocei1martie2012

I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Animale care au nevoie de ajutor
Sus 
Pagina 7 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» GOZH Romania
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: