Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Catelusi arsi de vii!!

In jos 
+6
Spinu Patricia
Emigrantul Ion
bybycuta
yoana
Carmen
Carmen.
10 participanți
AutorMesaj
Carmen.

Carmen.


Mesaje : 1
Data de inscriere : 12/11/2010

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyVin Noi 12, 2010 5:05 pm

Cu ceva timp in urma am vazut la stiri ceva care m-a socat!

http://www.a1.ro/news/social/imagini-socante-catei-arsi-de-vii-131046.html

Cine poate sa faca asa ceva?Cum sa dai foc la niste catelusi?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Scopul acesui anunt   Catelusi arsi de vii!! EmptySam Noi 13, 2010 4:48 pm

Acest forum este unul pentru protectia animaleor. Care este defapt protectia animalelor in acest post?
Am vazut ca erau oameni care au luat masuri pentru pedepsirea faptasului (au anuntat politia) si care ingrijeau de catei. S-a demarat deja o ancheta si cei care ingrijau cateii stiau ca faptasul este un tanar Poate dupa ce s-a intamplat oamenii le vor face un tarc unde sa nu poata intra nimeni. Poate sugerezi pe vreo cale aceasta solutie celor de acolo. Asta ar fi o protectie a animalelor comunitare. Eu am spus de multe ori ca animalele comunitare de pe strada nu au protectie si sunt supusi mereu la multe pericole inclusiv la astfel de fapte ale unor dementi. Dumnezeu nu doarme si i se va intampla si faptasului ceva asemanator, lui sau cuiva drag lui. Nu este un secret sau noutate ca sunt multi oameni dementi, cruzi, demonici si lenesi.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyDum Noi 14, 2010 5:09 pm

scene de acest gen sunt in fapt premergatoare selectiei unor adevarati iubitori de animale...probabil ca mult timp am fi ramas "caldicei" sau pasivi daca astfel de imagini nu ne-ar fi indarjit pe multi dintre noi sa "ne manifestam" si sa decidem ca nu mai trebuie sa privim inerti...mila pasiva e o otrava...murim incet paralizati parca de o tristete anemica ce nu ne lasa sa actionam...de aceea, doar scenariile "de groaza" ce ne mai trezesc la realitate, poruncindu-ne imperativ "pana aici"!...de acum incolo trebuie sa ne schimbam atitudinea...mai avem multe de invatat...si de facut...insa tot ceea ce am facut deja, e un pas inainte...devenim din ce in ce mai multi, si asta inseamna mai multa putere!

cat priveste imaginile de groaza...hmmm..intrati pe utube "anti animal abuse"...si uimiti-va cata nemernicie este si in occident...insa spre deosebire de noi, acolo exista legi si exista executarea resposabila a legilor!!!..de aceea tot de "sus" vine totul: si bunastarea si nesimtirea
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: In oglinda: protectia animalelor cu distrugerea animalelor   Catelusi arsi de vii!! EmptyLun Noi 15, 2010 8:12 am

Eu sunt de principiul ca daca iau legatura cu aspecte de acest gen ma incarc cu energii negative si atrag negativul. Asa ca am sa va dau in odglinda salvarea unor pinguini deci un aspect pozitiv care ar fi un exemplu de protectia animalelor adevarata. Este miraculos ce simt civic au cei din tarile civilizate.

https://www.youtube.com/watch?v=IpwNbEaamRA
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: oribilata   Catelusi arsi de vii!! EmptyMar Noi 16, 2010 5:43 pm

sincer inceputul a fost de ajuns dupa cateva secunde nu m-am mai putut uita pale pale pale pale ce minte bolnava ar putea face asa ceva???ar trebui sa plateasca cu aceasi moneda Mad
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyLun Noi 22, 2010 8:38 pm

de ce nu trimitem imaginile astea la Comunitatea Europeana? Poate o intreaba cineva pe "inteligenta" lu' Basescu sau pe baiatu' fostului primar de Mogosoaia ce simt la vederea atrocitatilor astora.

Eu n-am avut curajul sa ma uit. Daca ma uit ma apuca furia si mor de atata neputinta.

Ma duc sa fumez....................................

Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyLun Noi 22, 2010 8:43 pm

....m-am intors si nu pot s-o las balta. De unde pot face rost de filmul asta intr-o calitate mai buna? Daca-mi trimite-ti un link mai bun maine umplu Germania cu imaginile astea.[/quote]
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyLun Noi 22, 2010 8:56 pm

....m-am intors si nu pot s-o las balta. De unde pot face rost de filmul asta intr-o calitate mai buna? Daca-mi trimite-ti un link mai bun maine umplu Germania cu imaginile astea.

M-am uitat totusi.

Simt ca ma dezintegrez de furie si neputinta.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: ?????????????????????????????????????   Catelusi arsi de vii!! EmptyDum Ian 09, 2011 11:23 am

Poftim a ajuns cel rau pe pamant ce se intampla.Atatea nenorociri.Cat o sa se mai intample oare??
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyLun Ian 10, 2011 3:58 pm



poate ar fi bine sa nu privim astfel de imagini pana simtim ca ne sufoca durerea !...personal, pentru fiecare animalut chinuit de bestii bipede , imi intorc privirea si atentia catre un animalut pe care il pot ajuta...si ar fi bine pentru toti daca am face asta...in numele tuturor sufletelelor ucise de acesti monstri, sa salvam pe cele care la mai putem salva !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyMar Ian 11, 2011 3:19 pm

No nu cred ca mai este cv de adaugat:(
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyVin Aug 19, 2011 2:41 pm

Oameni foarte rai Sad(((
Sus In jos
dana andreea

dana andreea


Mesaje : 5
Data de inscriere : 07/11/2011

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyVin Noi 11, 2011 12:15 pm

Numai Dumnezeu poate stii oricum o doamna forte in varsta mi-a spus ca raul pe care il facem celor necuvantatoare o sa il avem dupa moarte deoarece noi putem spune ,,au!" pale pale pale dar ele nu.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! EmptyVin Noi 11, 2011 4:13 pm

asa e dana... ai dreptate... el rabda prea mult
Sus In jos
Continut sponsorizat





Catelusi arsi de vii!! Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi arsi de vii!!   Catelusi arsi de vii!! Empty

Sus In jos
 
Catelusi arsi de vii!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 80 de căţeluşi, găsiţi în găleţi de poliţia britanică
» catelusi simpatici
» catelusi din bacau
» Animale care au nevoie de ajutor
» Adoptii/Donatii animalutze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: