Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!

In jos 
+2
bybycuta
yoana
6 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyDum Noi 14, 2010 6:14 pm



asta dovedind inca o data ca cine nu iubeste cainii si animalele in general, nu iubeste NIMIC !!!...acel om e in fapt un biped secatuit de orice trasatura umana...

si , desigur, e o dovada in plus ca adaposturile de animale sunt surse de imbogatire si spalare de bani pentru proprietarii mafioti !...o fatada stralucitoare care ascunde in spate multa multa durere...iar cand minciuna nu mai poate fi controlata, ies la iveala cosmare care ne tulbura zilele...de multe ori insa e prea tarziu!


http://www.realitatea.net/zeci-de-cai-de-rasa-pura-au-fost-lasati-sa-moara-de-foame_771003.html#comentarii
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMier Noi 17, 2010 1:52 pm

nu pot sa cred Crying or Very sad Crying or Very sad shok
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyLun Noi 22, 2010 9:56 pm

Hai mai Yoanna sa trimitem imaginile astea la WSPA. Nu este posibil sa ne uitam si sa nu facem ceva. Eu sunt 1000% sigura ca idiotilor care sunt de vina nu li se va intampla NIMIC:
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMar Noi 23, 2010 4:02 pm


PRELUAT:



"Astazi i-am vizitat pe calutii din Fierbinti.

Am gasit alaturi de ei un mic grup de oameni, angajati si voluntari ai Primariei Fierbinti, un reprezentant al Politiei Animalelor, precum si simpli oameni ajunsi acolo in urma apelului mediatic lansat pentru acesti cai, toti aflati acolo doar ca sa ajute.
Datorita donatiilor de hrana aduse saptamana trecute de Fundatia Paco, de persoane particulare si alte organizatii, calutii au de mancare pentru urmatoarele zile.

Insa situatia lor este departe de a fi rezolvata. Ei au nevoie de hrana zilnica, timp de 6 luni sau cat vor sta in grija Primariei Fierbinti. Au nevoie de ingrijire medicala, de curatenie, de asternuturi, de ingrijitori permanenti.

Sunt niste caluti superbi, insa ingrozitor de abuzati... pe care ii asteapta luni cumplite de iarna si un viitor incert.

Va rog sa nu-i uitati, nu vor putea supravietui fara noi in urmatoarele 6 luni. Costul ingrijirii lor este de aproape 2800 de euro lunar si cuprinde:
- hrana baloti furaje: 1 balot/zi/cal * 30 cai = 900 baloti lunar
- hrana boabe (porumb, ovaz etc): 1 galeata/cal/zi * 5 galet/sac = 180 saci/luna
- ingrijitori permanenti: 600 ron/ luna
- asternuturi de paie: 50 baloti pe saptamina = 200 baloti /luna.

Cu toata bunavointa, autoritatile locale din Fierbinti nu au cum sa suporte costul ingrijirii acestor cai. Este nevoie de ajutorul nostru, al tuturor, pentru a scoate la liman victimele acestui caz de cruzime si neglijenta!

Astfel ca va rog, dragi prieteni, ajutati-i in continuare pe calutii din Fierbinti! Nu-i uitati, ci ramaneti alaturi de ei in aceste 6 luni, ajutati-i sa supravietuiasca, donand in continuare, lunar, un ban pentru ei. 10 ron, 50 ron, oricat puteti!

Pentru donatii si orice forma de ajutor:

FUNDATIA PACO

cont lei IBAN BRD Agentia Carol : RO40BRDE441SV80881324410

Cod Unic de Inregistrare : 9378400 "

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMar Noi 23, 2010 4:16 pm

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Resizeofpic022

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Resizeofpic076

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Resizeofpic112

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Resizeofpic143

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Resizeofpic320

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMar Noi 23, 2010 4:22 pm

CARE AR FI PROCEDURA????

Si ce am putea noi, niste simpli forumer sa facem?....scandalul e cat casa in tara...sunt pe fir ong uri si politia animalelor...se pare insa ca legile sunt in favoarea nemernicilor...adica proprietarul isi poate revendica usor caii, dupa ce sunt scosi din iarna ...pana atuci sunt "aruncati" in spinarea primariei, care nu poate face mare lucru, decat sa strige "help" dupa voluntari....

in tot ceea ce s-ar dori sa se faca, iata ca legile nu exista iar daca exista, e pentru ca sa blocheze si mai rau implicarea celor ce ar avea dretul si puterea sa o faca !
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMar Noi 23, 2010 5:33 pm

inainte de a incerca sa le gasim o casa trebuie sa fim sigure ca imbecilul nu mai are drept asupra lor; si daca exista un proces si o documentatie despre halul in care au fost gasiti, nici o instanta din lume nu va abproba unui astfel de specimen sa puna mana din nou pe ei.

Eu am incepum sa ma milogesc prin EU sa le gasesc o casa si tu-mi spui ca monstru' ala poate sa-si revendice drepturile de proprietar.

Te rog afla exact care e situatia lor si eu ma agit in continuare pe-acilea
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMar Noi 23, 2010 6:35 pm

tocmai am vorbit la telefon cu un domn consilier de la primaria in "carca " careia au fost aruncati calutii...domnul este persoana de contact si care in mod cert e la curent cu detaliile situatiei...sper sa aflam cum stau lucrurile, chiar de la dumnealui !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMier Dec 01, 2010 10:31 am




PRIMIT:



" I-am gasit astazi pe caluti mult mai bine decat saptamana trecuta. Mai sociabili, mai interesati de vizitatori. Iepele au fost mutate in partea stanga a grajdului mare, pana cand se va reusi mutarea lor in doua camere mai mici, dar mai bine izolate.
Unul dintre caluti are probleme, a ramas in continuare slab, e retras si nu prea mananca. Ingrijitorii nu se pot apropia de el, ar fi mare nevoie de un medic, pregatit sa-l tranchilizeze si sa-l consulte.
Calutii au mancare suficienta, datorita donatiilor primite, iar oamenii din Fierbinti va multumesc din suflet pentru implicarea si ajutorul dat! "

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: ?!!!!!!!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyJoi Dec 02, 2010 1:10 pm

Numi VINE SA CRED CA ACEL LOC SE MAI NUMESTE ADAPOST affraid .MA BUCUR CA SA REZOLVAT CRED CA ERA SA LESIN CAND AM VAZUT POZELE.PAI ACEL LOC SE NUMESTE ADAPOST SAU MOARTE TOTALA????????????????????????????????? pale No Sad confused Question


MAI PORCI DE ATAT NAM VAZUT IN VIATA MEA. pig pig pig pig pig pig pale
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyMier Oct 19, 2011 6:04 pm

ce trist Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! EmptyJoi Oct 20, 2011 3:02 pm

saraci cai....
Sus In jos
Continut sponsorizat





nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty
MesajSubiect: Re: nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!   nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!! Empty

Sus In jos
 
nesimtirea din adaposturile de caini se repeta si in adaposturile de cai !!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nesimtirea unor oameni
» Animale care au nevoie de ajutor
» Atentie mare la cine dati cainii !!!!
» Ajutor pisica muscata de caini
» ati mintit poporul/cu televizorul, sau femeia ucisa de caini in misiune, la furat !!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Cai-
Mergi direct la: