Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti

In jos 
+2
Carmen
yoana
6 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: bine ati venit!   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyLun Iun 07, 2010 2:40 pm

salutare, tuturor!!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: O initiativa buna   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyVin Iun 11, 2010 11:44 am

Chiar ma gandeam ca nu exista un forum specializat de protectia animalelor. Am vazut multe discutii legate de acest subiect si deci multi oameni interesati de protectia animalelor. Este foarte bine ca v-ati gandit la acest forum.
Succes tuturor ! I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyLun Iun 14, 2010 10:53 am

bine ai venit, carmen, alaturi de echipa ....un forum face forte mult bine unui tel propus!!!...chiar consider ca aici putem nu doar sa palavragim-desi uneori nici asta nu-i rau pt ca aflam multe lucruri pe care nu le cunoastem-insa, totodata, chiar putem sa ne ajutam reciproc si sa gasim solutii....incearca astfel sa mediatizezi forumul si prietenilor....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyMier Aug 04, 2010 2:52 pm



aveti idee care o fi fost vine lor?...nu credeam ca mi se va intampla tocmai mie....una sterilizata de mine, cu bani, alta de vier pfoten , veniti in moinesti....deparazitate intern-extern, cu zgardita de frumusete....dupa ce mamica si fratii lor au avut aceeasi soarta la "otravirile de primavara "declansate de primarie, ele au fost salvate, gratie unei doamne marinimoase si a sotului ei...atunci, m-am hotarat sa-i sprijin si eu...erau cuminti si blande....erau iubite, hranite si ingrijite de doamna aceea, de mine, si alti oamnei cu inima...ERAU....azi nu mai sunt..au fost pecetluite cu soarta mamei lor....au murit in chinurile otravirii...una vineri- era mai mancacioasa, si cred ca a mancat mai multa otrava , cealalata, s-a chinuit pana sambata....eu abia azi am aflat...ma simt blocata si neputincioasa.....nu poze, nu probe, nu reclamatie, nu cadavre....deja e prea tarziu sa le razbun....inca nu pot sa cred....care era vina lor???????.....

si asta, dupa ce acum vreo 3 sapt., nici nu v-am mai spus, mi-au disparut pur si simplu, o pisica si o super catelusa pe care am vrut s-o dau spre adoptie, .....scrisesem atunci si povestea gasirii ei, accidentata, zbatandu-se in mijlocul.... drumului....apoi mi s-a lipit de suflet si am renuntat s-o mai dau...

http://ecosapiens.ro/forum/topic/cumpar-sau-adopt-caine-bishon

ea e bichonica(cu putin metis), povetea ei am scris-o neinregistrata, "ania", pana m-am inregistrat pe bune....n-o mai am nici pe ea, si nici o pisica, cu care obisnuia sa doarma impreuna!!!...dormeau mereu imbratisate, una in alta, si toata iarna, ca doua superprietene!!!...nu pot sa cred ca mi se intampla atat de multe intr-un interval atat de scurt....


iata-le si pe cele doua frumoase, otravite...


Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc03745

aici, la mine in grdina, pt recuperarea de dupa sterilizare


Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc03756

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc03761



Sus In jos
klaudika




Mesaje : 7
Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 05, 2010 6:52 am

Este foarte trist ce s-a intamplat . Din pacate, cateii care sunt liberi pe strazi sunt panditi de pericole . Ori ii otraveste cineva fara suflet, ori sunt calcati de masini (intentionat sau nu...). Iti inteleg suferinta si neputiinta pe care o simti dupa pierderea acelor suflete dragi. Eu am pierdut 3 catei pe care i-am iubit si i-am hranit atat cat am putut, tot maidanezi, si tot de pe strada.. Toti calcati de masina ! le-am vazut trupuletele fara viata ... si am simtit atunci neputiinta si deznadejdea ca nu am putut face mai mult pt ei . Sa ii iau intr-un loc sigur. Dar ce sa faci cand nu ai unde sa ii duci ? nu poti decat sa te resemnezi si sa speri ca ei sunt, poate, intr-o lume mai buna ...
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Planuri    Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 05, 2010 7:10 am

Din tot sufletul sper ca Dumnezeu sa iti aline durerea , sa te intareasca si sa ne ajute pe toti sa gasim impreuna o solutie ca animalele protejate de noi sa nu mai sfarseasca astfel.

Toti cateii mei sunt pe strada printre foarte multe masini. Slava Domnului ca nu am trecut prin astfel de incercari. Ma gandesc de ceva timp sa fac o asociatie , sa cumpar un teren pentru asociatie si sa ii duc acolo.
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 05, 2010 9:10 am



buna, klau !....merci pt cuvinte...si tie si lui carmen.....insa, iti spun, ca aceste cateluse NU AU MURIT, ci AU FOST OMORATE !!!....iar diferenta e mare....daca erau izbite de masini, era ok...ma resemnam....insa e vorba de o mana criminala...voci neoficiale spun ca aceeasi mana , care si in primavara a "facut curatenie",.... se spune ca ar fi un om din primarie...nu stiu sigur, nu vreau sa cad in speculatii,...specific insa ca NU E VORBA DE PRIMARIA MOINESTI, ci de primaria loc. unde stau eu, langa moinesti, se numeste ZEMES....in moinesti, primarul e ok.... a adus vier pfoten, impreuna cu o studentica inimoasa, ioana adascalitei....ce sa mai...va voi mai da detalii , mai incolo...

IERI eram trista...AZI sunt nervoasa...deja am niste idei la activ, si va promit ca nu ma voi resemna, pana nu voi face ceva valuri....nemernicul care a otravit de doua ori, o va mai face...s-ar putea sa-i si placa de acum....

CARMEN.....da-mi , te rog, daca mai ai, nr de tel al mariei beck !!!..parca asa o chema, nu?....este presedinta carei asoc. ? O voi suna s-o intreb ce se mai poate face acum, legal....macar o sesizare la primarie, ceva..nu stiu...da-mi te rog si adresa ei de mail!!!...merci , si pt postarea legilor pe topicul de legislatie!!!!

va voi tine la curent !!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 05, 2010 9:19 am


era sa uit....felicitari, carmen!!...de ieri, esti pe forum "membru gold".... Smile

iar in leg cu ceea ce ai spus, iarasi gandim la fel...vroiam de mult sa-ti spun ca, daca nu ai reusit cu un tarc pe langa blocul tau, sa cauti ceva in afara orasului...sau sa te lipesti de vreo asociatie deja existenta....insa detalii, pe topicul tau, ok?("animale care au nevoie de ajutor")
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Informatii   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 05, 2010 9:22 am

Dde pe www.ecosapiens.ro de la subiectul de discutie:
SUNATI PENTRU MALTRATARI SAU ALTE URGENTE LA

POLITIE 112 VA VOR RASPUNDE SI VOR TREBUI SA IA MASURI URGENTE CONFORM LEGILOR IN VIGOARE!!
Ajutoare colaterale:
1.mail beckmaria_46@yahoo.com sau la tel.0762.690.511. Exista legea nr.205/2004, modificata si
completata prin legea nr.9/2008, care sanctioneaza astfel de cruzimi cu inchisoare de la 6 luni
la 3 ani.
Cf.legii nr.9/2008, prin care s-a modificat si completat legea nr.205/2004, art.26, Autoritatea
Nationala Sanitara Veterinara si MINISTERUL INTERNELOR SI REFORMEI ADMINISTRATIVE (MIRA), prin
structurile sale apartinand de Inspectoratul General al Politiei Romane sunt singurele autoritati
in domeniu.
2.POLITIA ANIMALELOR:http: telefon scurt 021.9667
http://www.politiaanimale.ro/
Walter Maracineanu, nr. 1-3,intrarea3, Sect.1 Bucuresti
E-mail: office@politiaanimale.ro
Tel: +40.21.3146165; +40.21.3146067;


D-na Maria Beck este si vicepresedinta a asociatiei ''ia-ma acasa'' si are si o functie importanta in federatia romana a ong-urilor pentru protectia animalelor.

Este bine sa iei atitudine dar cred ca cel mai bine ar fi sa facem ceva, noi toti, cei care le iubim, sa adunam aceste animale de pe strazi sa le protejam , sa le ingrijim, si sa le gasim familii care sa le adopte. I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyLun Aug 09, 2010 5:41 pm


am sunat zilele trecute la d-na maria beck, i-am cerut sfatul si i-am trimis spre consultare, un model de "sesizare" catre primarie, privind masacrul asupra comunitarilor...hmmm....azi am fost si am depus sesizarea...stiti care-i problema?..si aici carmen nu are dreptate!...autoritatile , mai ales de prin comune sau orase mai mici, nu sunt obisnuite sa li se faca astfel de observatii, si atunci, ei continua actiunile pe care stiu ei sa le infaptuiasca mai bine: otravirile...de aceea, demersul legal, avand alaturi legea, e obligatorie...trebuie actionat la CAUZA problemei: abandonul si inmultirea necontrolata !!..personal, afirm ca adaposturile sunt solutii de moment, care niciodata nu vor actiona in profunzimea bolii...dimpotriva, prezenta adaposturilor pot incuraja abandonul, "concetatenii" nostri minunati fiind tentati sa "lepede" puii nedoriti, sperand - in cel mai uman caz- ca nu vor muri, ci vor ajunge intr-un adapost...ceea ce inseamna de fapt tot "a muri"....dar, in fine...adaposturile sunt pt cei cu mare mila, care doresc binele animalutelor slavate, si care nu detin un spatiu generos in proprietatea lor...

oricum, avand-o pe d-na maria beck alaturi, voi merge pana la capat..sper sa nu fie insa nevoie...azi, autoritatile loc. mele au aflat ca exista legi de protectie a animalelor, si ca, pt cruzimi la adresa comunitarilor se poate ajunge...dupa gratii.... lol!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Felicitari   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyLun Aug 09, 2010 6:42 pm

Ai facut foarte bine. Daca ai forta, energie si putere este extraordinar. Te admir chiar. Sper sa nu fiu niciodata in o astfel de situatie tragica ca tine sa pierd fiinte dragi. Eu as fi extrem de fericita sa am un loc unde sa pot sa ii duc pe toti si sa ii protejez de pericole si sa le daruiesc o viata mai buna decat cea de pe strada. Iti doresc succes si sper sa deschizi un drum. Eu mereu le spun celor care ma ameninta ca le va face rau animalelor mele ca exista legi care le protejeaza. I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: ZEMES --continuarea "negocierilor"   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Aug 26, 2010 11:58 am


imi place sa cred ca atunci cand promit ceva, ma tin de cuvant...si am promis ca nu voi mai sta pasiva atunci cand lucrurile o iau razna si dor....

in urma sesizarii facute, primarul mi-a raspuns promt chiar a doua zi, cu "scuzele" traditionale de genul "nu sunt fonduri...animalele abandonate sunt aduse din exterior cu masini..etc, etc. "... sigur, i-am raspuns dinnou, insa, privind cu circumspectie bunele sale intentii, i-am cerut, daca e interesat de rezolvarea problemei, sa ma caute la nr de tel "...."....si...surprize !!..a doua zi , dis de dimineata, primarul ma suna!...azi am si fost la "intalnire"....ce sa spun...imi pare bine de pasul ce l-am facut....si el spune ca e la fel de multumit ca cineva a avut curajul opiniei...la prima vedere impresia e buna...discutii amiabile si extrem de concrete...am oferit solutii, nu am venit la meeting doar cu doleante....totul e ok pana acum...maine va veni la intalnire si ioana adascalitei pe care vrem s-o implicam....sa vadem ce-o iesi pana la urma, va tin la curent.... deocamdata insa, nu ma pronunt prea tare, totul e inca sub linistea prudentei...


P.S. primul pas este "educatia si informatia populatiei"!!!!..nu reusim nici o treapta mai sus daca populatia e pe dinafara subiectului!!...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyVin Aug 27, 2010 4:30 pm



there are some stories from my places, or arround them....like everywhere, a lot of strays with them sadness, hunger and diseases...also, some people who love and feed them, or indifferent people or...people who are throwing with stones....

many times i met them, and they used to come at me for a little comfort...or for a morsel of bread..i suffered with them a lot, seeing the cubs staying in sun heat or in winter cold...but THE DAY was comming....that weird day....with her quiet...no barking...no shaking tails...no wet sad eyes...and i nere asked anyone what was happened...i just felt the massacre...after a time, a woman told me how her kids was comming home crying, becouse he saw some dogs
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyVin Aug 27, 2010 5:10 pm



struggling to die...

but i felt this....ye...all the dogs was killed....oh, but not !!!!...under some huge stone, one by one, 6 cubs!!....hehehe...god...how could them survive in front of that criminal hand?...and i remembered, that, a sweet female dog was pregnant ...she used to be fed by a good lady and her husband...and my heart sadden...6 cubs without mother...and another fatalistic days....day after day i saw 6...5...4...3..2...and than i said stop!....only 2, between so many...2 little girls, orphan and scared, in the middle of a very bad world....that day, i promised myself, that i'll take care of them...feeding...disinfestation...and in a properly time, i sterilizated them...yes, you guessed, its about these 2 beautifful dogs, posted above.
they was so mild and kids used to play with them....till one day...again, a day...a day since when i never saw them anymore....i really cryed ...what was them fault???...they never wanted to live in this cruel stupid world...in the middle of danger and wickedness.

but again i said STOP !...next day i wrote a note to the Mayor...a very clear and documented letter...i really didn't expected from him, any answer....hm....maybe he was taken by surprise, and next day...guess!!...a policeman brought to me the Mayor's answer!...ye...i liked the fact...but his reply was just a big complaining....no money, no posibilyties...bla bla bla, you know....sure, after some days, i wrote to him again...and gave to him my nr. , if he is really intereted to resolve the strays problem. And...surprise!...next day, in the morning, the Mayer called, asking me a meeting ...so....here i am!...me, and my good friend ioana adascalitei, in the middle of the mitting, surrounded by Advisers and Mayor....one big step in a confused world !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyVin Aug 27, 2010 6:56 pm


meeting, episodul al doilea...pentru ca in fond ioana adascalitei a fost "vinovata" care , aducand vier pfotenul, a scutit strazile moinestiului si zemesului de atatia nefericiti, i-am solicitat primarului ca adoua zi, sa ne intalnim si cu dansa....si minunea s-a intamplat!....am si dovezi Smile ....primarul pare hotarat sa urneasca lucrurile(sunt inca extrem de rezervata--i-am dat o sarcina de implinit...vreau s-o vad activata)...in prezenta noastra si a sa, a invitat si 2 politisti comunitari, ce ar urma sa se implice direct in viitoarele actiuni....am vizitat chiar si un teren disponibil, al primariei, ce ar putea capata destinatia "adapost "....hm....vi se pare ca lucrurile se misca repede?...pai stati sa vedeti...daca tot urma ca peste 1 ora sa aiba loc sedinta cu consilierii, am fost invitate sa ne expunem parerea, si solutiile, si in fata lor...ceea ce s-a si intamplat...sigur...cu carcotelile de rigoare...in mare , insa, spre final, carcotasii au ragusit, iar vocile cu autoritate au inclinat balanta spre noi...ma tem insa, ca , asemeni multor primarii din tara, TOTI, vor astepta TOTUL de la noi...adica de la cei direct interesati: iubitorii de animale!...hm.....vom vedea in episodul urmator....oricum, primii pasi incep sa se deruleze.....

idee este, ca tot efortul(sterilizari, realizarea unui adapost) trebui secondat de EDUCATIA POPULATIEI...incepand cu informarea oamenilor asupra legilor in vigoare, a posibilelor sanctiuni, etc.....ZADARNIC strangem cativa caini in adapost, daca strazile vor fi mereu suprapopulate de maidanezi abandonati de indivizi iresponsabili !

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04058

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04060

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04061

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04063

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04067

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04068

Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyDum Aug 29, 2010 12:40 pm

Contactul meu de la Tierheim-ul München este:
D-na Annamaria Cotofana
0049-89-92100023

Nu stiu cum sa facem; sa vorbesc eu cu ea sau incerci tu direct. Ea nu prea are puterea de a lua astfel de decizii dar sotul ei cred ca poate influenta conducerea heim-ului.

Si aici link-ul tuturor Tierheim-urilor din Germania ordonate in functie de codul postal ( de exemplu cod care incepe cu 8... este in zona München).
http://www.tierheim-liste.de/

Poate te gandesti cine ne-ar putea scrie un mail care sa-i miste pana la lacrimi si sa ataseze vreo cateva poze.
Eu pot bineinteles sa traduc daca e nevoie.

A,da, uitasem esentialul: ideea este ca acesta Tierheim-uri sa preia in mod regulat cativa dintre protejatii nostrii. Astfel ei ar avea o sansa de a fi adoptati iar doamnele noastre ar putea lua alti nenorociti in grija.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyDum Sept 05, 2010 2:40 pm



joi, 9 sept, o noua intrevedere cu primarul din zemes si 2 consilieri...am depus proiectul de parteneriat cu primaria si un contract de concesionare a terenului...insa....ati vazut terenul de mai sus pe care ni l-a aratat primarul atunci?...se pare ca intre timp l-au atacat regretele!....sau a fost doar un exces de zel....acum au dat inapoi elegant, pe principiul ca , vezi doamne, poate vor veni investitori acolo, bla bla bla....oricum, in proiectul ns., am specificat si implicatiile partilor...cam in 2 sapt. , au spus ca vor analiza proiectul si sa vedem ce mai ramane de negociat...

dupa sedinta, ne-am dus la adapostul din moinesti...cred ca tot din exces de zel....se spune ca adevarul nu poate fi ascuns....iar noi, fara sa vrem , l-am descoperit....

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04071

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Resizeofdsc04073

Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyJoi Noi 18, 2010 6:14 pm

sall all I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti EmptyDum Ian 09, 2011 11:26 am

Cate intamplari bune dar si foarte rele. Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty
MesajSubiect: Re: Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti   Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti Empty

Sus In jos
 
Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sa protejam animalele din Municipiul Moinesti--o noua incercare !!
» religiile, omul si animalele
» pentru toate animalutele
» Animalele din Valea Doftanei
» copii iubitori de animale-jud. bacau (moinesti si....altele)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: